Setari Cookie-uri

cum mentii o relatie?

Dar mai intai cum e mai bine sa incepi intr-o relatie?sa il lasi pe el sa faca primul pas?
sa incepi tu o relatie?dc esti fata?apoi relatia in sine cum o mentii?daca intervine rutine e mai bine sa va despartiti/sa incercati sa aduceti ceva nou si dc da cum?

Postat pe 4 Februarie 2008 16:32
O relatie e ceva mai serios decat un mic flirt, in relatie se implica si sentimente.O relatie cred ca devine serioasa si poti sa zici ca ai incredere in partener si poate continua daca ambii parteneri se inteleg din mai multe puncte de vedere.Trebuie comunicare, trebuie loialitate, trebuie sex de calitate, intelegere.CU privire la cine face primul pas...hmm aici nu poti sa zici CINE....aici se simte.O relatie, daca iubesti treci peste tot ..peste monotonie peste certuri.Cand iubesti cand ai o relatie trebuie sa ai puterea sa treci peste ispite ..sa fii un pic "PARALEL" sa ai o fixatie ...acea fixatie sa fie IUBITA/IUBITUL tau.Daca poti sa faci toate astea, atunci poti zice ca esti destul de matur sa intretii o relatie.MULTI NU SUNT.

Postat pe 4 Februarie 2008 20:00
Niciodata nu ai de unde sa stii cand incepi o relatie, totul este spontan si vine de la sine. Se poate intampla sa te atraga cineva si cu timpul sa fiti impreuna si atunci nu mai stii exact cum ai inceput relatia, cu un flirt, cu un zambet sau cu niste replici dure. Nu trebuie sa astepti sa faca el primul pas, poti sa il faci si tu dar sa fii sigura pe tine. Relatia nu trebuie sa te straduiesti tu sa o mentii, trebuie sa aiba si el atitudine, daca intervine rutina...inventezi ceva.....incerci lucruri noi....gasesti solutii....nu cred ca merita sa te desparti de cineva doar pt ca a intervenit rutina!

Postat pe 9 Februarie 2008 17:51
bine zis,nu trebuie sa te desparti daca a intervenit rutina,dar daca tragi numa tu cu dintii si el nu face nimic ?atunci mai bine te lasi pagubasa ,o relatie nu e o sarcina in spate pentru unul ,ar trebui sa fie o bucurie pt amandoi
lief
Postat pe 13 Februarie 2008 15:35
cu dragoste,respect si intelegere...
razz
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:39
se mentine singura
dak e iubire adevarata
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:29
cred ca RUTINA e cel mai mare dusman al relatiei...asta si parintii care se baga intre voi
serios vorbind, cred ca rutina e cel mai mare dusman al relatiei....dupa ani de convietuire, nu mai e ca la inceput...apare o anumita plictiseala...trebuie sa ai tarie de caracter, zic eu, ca sa nu inseli....sa nu cedezi tentatiei.chiar daca e o relatie bazata pe iubire, respect si intelegere, apare o anumita plafonare.ca sa rezisti acestei rutine, cred ca in primul rand trebuie sa fii un om cu simtul umorului.umorul salveaza de multe ori, inlatura plictiseala si aduce bucurie dupa o zi grea la serviciu.sa nu fii tot timpul de acord cu celalalt, sa mai aveti discutii, schimburi de idei.sa aduci ceva nou, sa mai schimbi cate ceva la tine, e de dorit.sa il surprinzi din cand in cand pe celalalt, facand altceva decat se astepta el/ea.
mkdisk
Postat pe 10 Noiembrie 2008 14:46
in general, sa nu uiti ca partenerul/partenera ta e si el om.....nu te gandi ca daca e al tau/a ta acum, poti fi indiferent.........sa iti pese de cealalta persoana si sa ii dai atentie, sa o asculti, sa o faci sa se simta bine, fara sa o sufoci si fara sa vrei sa o controlezi.....si dpdv fizic, sa existe atractie....si sa fie si reciprocitate, adica sa simti ca si cealalta persoana te iubeste, te respecta si tot tacamul, ca altfel....nu merge.
mkdisk
Postat pe 10 Noiembrie 2008 14:55
sa fiti si buni prieteni, sa existe afinitati....cu cat sunt mai multe lucruri in comun si intelegere intre parteneri, cu atat merge mai bine relatia....lasati-o balta ca extremele se atrag...se atrag, da nu dureaza mult, doar daca ajung la o intelegere si se tolereaza reciproc.
mkdisk
Postat pe 10 Noiembrie 2008 15:17
extremele se atrag, dar nu raman impreuna...
parerea mea, este ca, cu cat aveti mai multe lucruri in comun, cu atat este mai bine, si relatia are mai multe sanse de reusita...
my_melody
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:36
De la: den, la data 2008-02-04 16:32:32Dar mai intai cum e mai bine sa incepi intr-o relatie?sa il lasi pe el sa faca primul pas?
sa incepi tu o relatie?dc esti fata?apoi relatia in sine cum o mentii?daca intervine rutine e mai bine sa va despartiti/sa incercati sa aduceti ceva nou si dc da cum?


Al cui tb sa fie primul pas,nu stiu,dar in cazul meu,a fost spontan,eu l-am cerut de barbat la o saptamana dupa ce l-am cunoscut.
Eram in taxiu,ma conducea acasa dupa o noapte petrecuta la el,l-am cerut de barbat si au trecut 28 de ani de casnicie,avem doi copii superbi si totul este ok.
Cum o mentii?La noi totul s-a bazat pe respect,comunicare,intelegere si dragoste.
Alexandra09
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:24
De la: razz, la data 2008-10-27 23:39:29cu dragoste,respect si intelegere...

subscriu :P
morticia_adams
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:23
Corect in ordinea asta: intelegere, respect, dragoste.
redshift
Postat pe 24 Decembrie 2008 10:11
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 11:52
De la: , la data 2008-02-04 20:00:19O relatie e ceva mai serios decat un mic flirt, in relatie se implica si sentimente.O relatie cred ca devine serioasa si poti sa zici ca ai incredere in partener si poate continua daca ambii parteneri se inteleg din mai multe puncte de vedere.Trebuie comunicare, trebuie loialitate, trebuie sex de calitate, intelegere.CU privire la cine face primul pas...hmm aici nu poti sa zici CINE....aici se simte.O relatie, daca iubesti treci peste tot ..peste monotonie peste certuri.Cand iubesti cand ai o relatie trebuie sa ai puterea sa treci peste ispite ..sa fii un pic "PARALEL" sa ai o fixatie ...acea fixatie sa fie IUBITA/IUBITUL tau.Daca poti sa faci toate astea, atunci poti zice ca esti destul de matur sa intretii o relatie.MULTI NU SUNT.



De acord...frumos spus si 100% adevarat.Imi e dor de vremurile cand as fi facut totul,orice pt cel pe care il aveam langa mine si il iubeam.
pui_mic
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:03
o relatie se mentine.....cu timpul.....trebuie sa cunosti acea persoana sa fi sigur/a pe cine iubesti...mai ales daca se desparte de fostul sau fosta...trebuie sa sti ceea ce faci....
angelo_nero
Postat pe 28 Mai 2010 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti ca cel ce merita nu ne va face sa plangem? 20 De la: dulcineeaXXX 16 Mai 2010 16:36
parasita dupa prima noapte de amor 44 De la: ella_c 24 Mai 2009 20:23
Cutremur 128 De la: arhanghel 1 Noiembrie 2009 11:28
oare e o relatie.......? 6 De la: darksukkubus69 29 Noiembrie 2009 21:46
ce ziceti 25 De la: Barbie30 30 Septembrie 2010 09:53