Setari Cookie-uri

Schimbarea doar in mintea mea...

Se poate ca o persoana sa se schimbe doar in ochii cuiva datorita faptului ca se intalnesc mai rar si unul din ei este mai ocupat ??
Spun asta pentru ca eu consider ca iubitul meu s-a schimbat in urma cu o luna, eu ma agit, ma enervez si ma dau peste cap ca nu ma mai iubeste si dupa ce stau sa analizez realizez ca el chiar este la fel, doar ca este mai obosit de la munca... si nu mai vorbeste cu mine la fel de mult. Voua vi s-a intamplat sa aveti momente de indoiala fara motive solide ???
fairy_fairy
Postat pe 8 August 2011 14:37
nu!
kiss_my_ass
Postat pe 8 August 2011 14:40
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-08 14:40:50 nu!

steffy91
Postat pe 8 August 2011 14:54
De la: fairy_fairy, la data 2011-08-08 14:37:14Se poate ca o persoana sa se schimbe doar in ochii cuiva datorita faptului ca se intalnesc mai rar si unul din ei este mai ocupat ??
Spun asta pentru ca eu consider ca iubitul meu s-a schimbat in urma cu o luna, eu ma agit, ma enervez si ma dau peste cap ca nu ma mai iubeste si dupa ce stau sa analizez realizez ca el chiar este la fel, doar ca este mai obosit de la munca... si nu mai vorbeste cu mine la fel de mult. Voua vi s-a intamplat sa aveti momente de indoiala fara motive solide ???


Buna ziua!
In general, apar aceste indoieli in cazul in care munceste doar unul dintre parteneri,celuilalt parandui-se ca nu i se mai acorda suficienta atentie.Da,pot fi astfel de cazuri,dar foarte rare sunt cele in care doar serviciul stresant este motivul indiferentei ce apare in cuplu.Nu ne-ai spus mare lucru despre tine,deci, pot doar sa te indrum intr-o directie!Daca nu ai un loc de munca,cauta-ti unul,nu-i nimic rusinos in a munci!,munceste,cunoaste oboseala specifica unei zile grele de munca si apoi vezi cum ti se mai pare comportamentul iubitului tau fata de tine.Daca ,totusi,persista in indiferenta,trebuie sa discuti cu prietenul tau.Nu fi pisaloaga,nervoasa,trateaza problema ivita cu tact,nu-i face reprosuri daca nu sunt justificate!Orice manifestare omeneasca,are si motivatie!Nimic nu este ce nu poate fi rezolvat,daca o faci pe calea dialogului deschis!
kudika414141
Postat pe 8 August 2011 14:54
De la: kudika414141, la data 2011-08-08 14:54:59
De la: fairy_fairy, la data 2011-08-08 14:37:14Se poate ca o persoana sa se schimbe doar in ochii cuiva datorita faptului ca se intalnesc mai rar si unul din ei este mai ocupat ??
Spun asta pentru ca eu consider ca iubitul meu s-a schimbat in urma cu o luna, eu ma agit, ma enervez si ma dau peste cap ca nu ma mai iubeste si dupa ce stau sa analizez realizez ca el chiar este la fel, doar ca este mai obosit de la munca... si nu mai vorbeste cu mine la fel de mult. Voua vi s-a intamplat sa aveti momente de indoiala fara motive solide ???


Buna ziua!
In general, apar aceste indoieli in cazul in care munceste doar unul dintre parteneri,celuilalt parandui-se ca nu i se mai acorda suficienta atentie.Da,pot fi astfel de cazuri,dar foarte rare sunt cele in care doar serviciul stresant este motivul indiferentei ce apare in cuplu.Nu ne-ai spus mare lucru despre tine,deci, pot doar sa te indrum intr-o directie!Daca nu ai un loc de munca,cauta-ti unul,nu-i nimic rusinos in a munci!,munceste,cunoaste oboseala specifica unei zile grele de munca si apoi vezi cum ti se mai pare comportamentul iubitului tau fata de tine.Daca ,totusi,persista in indiferenta,trebuie sa discuti cu prietenul tau.Nu fi pisaloaga,nervoasa,trateaza problema ivita cu tact,nu-i face reprosuri daca nu sunt justificate!Orice manifestare omeneasca,are si motivatie!Nimic nu este ce nu poate fi rezolvat,daca o faci pe calea dialogului deschis!



Multumesc:x... Deci eu am 18 ani, acum am terminat liceul, am intrat la facultate, nu lucrez, el are 24 de ani si deja lucreaza de un an... dupa ce a terminat facultatea... Eu inteleg ca este obosit si de aceea vorbim mai putin... dar aceasta indiferenta nu o resimt mereu, astazi ca exemplu totul a fost foarte ok, ca de obicei. Mai este problema ca la mine este prima relatie de durata, el a avut deja una de 4 ani, eu numai de 2 luni, nu stiu cum evolueaza o relatie... O sa astept sa mai vad...
fairy_fairy
Postat pe 9 August 2011 00:09
Multumesc:x... Deci eu am 18 ani, acum am terminat liceul, am intrat la facultate, nu lucrez, el are 24 de ani si deja lucreaza de un an... dupa ce a terminat facultatea... Eu inteleg ca este obosit si de aceea vorbim mai putin... dar aceasta indiferenta nu o resimt mereu, astazi ca exemplu totul a fost foarte ok, ca de obicei. Mai este problema ca la mine este prima relatie de durata, el a avut deja una de 4 ani, eu numai de 2 luni, nu stiu cum evolueaza o relatie... O sa astept sa mai vad... [/quote]

Buna dimineata!
Domnisoara,ceea ce imi spui explica situatia prezentata de tine anterior.Nu-ti ramane decat sa-ti vezi de scoala si in ceea ce priveste relatia ce o ai,investeste in ea rabdare,intelepciune si iubire desigur,dar vezi-ti ,intai,interesul tau profesional.Viata,de multe ori,este asa cum si-o face omul!O zi exceptionala!
kudika414141
Postat pe 9 August 2011 07:29
De la: kudika414141, la data 2011-08-09 07:29:11Multumesc:x... Deci eu am 18 ani, acum am terminat liceul, am intrat la facultate, nu lucrez, el are 24 de ani si deja lucreaza de un an... dupa ce a terminat facultatea... Eu inteleg ca este obosit si de aceea vorbim mai putin... dar aceasta indiferenta nu o resimt mereu, astazi ca exemplu totul a fost foarte ok, ca de obicei. Mai este problema ca la mine este prima relatie de durata, el a avut deja una de 4 ani, eu numai de 2 luni, nu stiu cum evolueaza o relatie... O sa astept sa mai vad...


Buna dimineata!
Domnisoara,ceea ce imi spui explica situatia prezentata de tine anterior.Nu-ti ramane decat sa-ti vezi de scoala si in ceea ce priveste relatia ce o ai,investeste in ea rabdare,intelepciune si iubire desigur,dar vezi-ti ,intai,interesul tau profesional.Viata,de multe ori,este asa cum si-o face omul!O zi exceptionala![/quote]

Da... asta o sa fac imi urmaresc viata mea in primul rand, insa, am pus suflet in aceasta relatie si as vrea sa le combin cumva: profesia si iubirea. Sfatul tau "Nu-ti ramane decat sa-ti vezi de scoala si in ceea ce priveste relatia ce o ai,investeste in ea rabdare,intelepciune si iubire desigur" este perfect, incep sa cred ca am fost putin egoista si m-am gandit doar la binele meu... o sa fiu mai rabdatoare si mai inteleapta, sunt sigura ca ma iubeste, sigur am si incredere in el. O sa-mi fac viata mai frumoasa :x Multumesc mult .
fairy_fairy
Postat pe 9 August 2011 12:55
ce inseamna lipsa de ocupatie!
bemm
Postat pe 9 August 2011 12:58
De la: fairy_fairy, la data 2011-08-08 14:37:14Se poate ca o persoana sa se schimbe doar in ochii cuiva datorita faptului ca se intalnesc mai rar si unul din ei este mai ocupat ??
Spun asta pentru ca eu consider ca iubitul meu s-a schimbat in urma cu o luna, eu ma agit, ma enervez si ma dau peste cap ca nu ma mai iubeste si dupa ce stau sa analizez realizez ca el chiar este la fel, doar ca este mai obosit de la munca... si nu mai vorbeste cu mine la fel de mult. Voua vi s-a intamplat sa aveti momente de indoiala fara motive solide ???


cred ca sunt normale momentele tale de indoiala
cand iubesti pe cineva ,vrei din ce in ce mai multa atentie de la acea persoana
si daca prietenul tau e obosit nu iti mai ofera asa multa atentie ,dar tu fi fata desteapta si sprijinal ,
vorbestei frumos, rasfatal ,alintal si daca nu iti mai da atentie poate nu ai momente de indoiala degeaba
mult noroc
hocus_pocus
Postat pe 9 August 2011 13:25
De la: bemm, la data 2011-08-09 12:58:54ce inseamna lipsa de ocupatie!



:))) recunosc ca eu nu prea am ce face si singura mea ocupatie interesanta in cursul unei zile este el ... poate ca si asta este o problema
fairy_fairy
Postat pe 9 August 2011 15:37
De la: fairy_fairy, la data 2011-08-09 15:37:56


:))) recunosc ca eu nu prea am ce face si singura mea ocupatie interesanta in cursul unei zile este el ... poate ca si asta este o problema

deci te uiti la el cum rasare si cum apune...super
ps. ai ochelari cu UV ?
miss_darine
Postat pe 10 August 2011 20:03
De la: miss_darine, la data 2011-08-10 20:03:41
De la: fairy_fairy, la data 2011-08-09 15:37:56


:))) recunosc ca eu nu prea am ce face si singura mea ocupatie interesanta in cursul unei zile este el ... poate ca si asta este o problema

deci te uiti la el cum rasare si cum apune...super
ps. ai ochelari cu UV ?




Si cand apune e vremea de rugaciune si atunci sa vezi.....
Barbie30_
Postat pe 10 August 2011 20:40
Tzuc scumpa Darine
Barbie30_
Postat pe 10 August 2011 20:40
De la: Barbie30_, la data 2011-08-10 20:40:49Tzuc scumpa Darine
tuc scumpa barbi
thadoogback
Postat pe 10 August 2011 20:41
Doog,ce-i cu tine de esti asa dragastos?
Barbie30_
Postat pe 10 August 2011 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spuneti cum a fost ceea mai ghimionista zii a voastra?! 2 De la: HaiGhiciCine_i 12 Iulie 2010 09:21
la ce gesturi te impinge suferinta?! 23 De la: angel_in_disguise 3 Februarie 2009 21:25
este oare ilogic ca o fata sa faca primul pas? 19 De la: carabincatalinmanuel 12 Octombrie 2010 07:45
Cum, ce, cat si cand sa-i spun mamei?:(( 61 De la: CARINALAURA 5 Februarie 2013 11:10
Eu nu inteleg ce se intampla de fapt..si ma gandesc poate ma ajutati voi.. 29 De la: Barbie30 30 Septembrie 2010 10:47