Setari Cookie-uri

Forumistii "fara fata"

stau si ma intreb de ce ne inscriem pe un site...de ce ne adaugam prezenta acolo...raspuns:pentru a ne face prieteni,pentru a-i ajuta pe altii,pentru a ne expune ideile,pentru a conversa,pentru a ne ocupa timpul liber(daca avem prea mult)...pentru a ne relaxa...dar ce relaxare mai e atunci cand unii incep si posteaza comentarii,unele destul de acide, siii???...pauza....cand vrei sa vezi cu cine discuti...nu apare nimic....nici macar UN NUME... 0 POZA...1...este cel mai mic numar pozitiv!!!...ca sa nu mai zic de completarea profilului....eu cred ca tine de respectul fata de cei care iti accepta comentariile si ideile....atat..ca sa nu trec la ceva mai acid...voi ce parere aveti??...va place sa dicutati cu OMUL INVIZIBIL??

Postat pe 19 Februarie 2008 14:33
draga etta sa sti ca la inceput nu stiam cum sa fac sa-mi apara numele(acum am aflat ca trebuie intai sa fi logat).cat despre poze...intru de la serviciu si pe acest calculator nu am poze cu mine;)in rest sunt deacord cu tine(macar profilul puteam sa-l completez),dar promit ca am sa fac asta cat de curand, nu cred ca pot azi.

Postat pe 19 Februarie 2008 14:51
etta, unii dintre noi cred in ceea ce eu numesc 'low profile'. adica nu simt nevoia sa-mi postez mutritza dragutza pe site ca sa pot posta comentarii sau sa pot trimite cuiva mesaje. si cred ca e dreptul fiecaruia la viata privata si intimitate, care trebuie respectat. 'omul invizibil' e doar 'omul fara fata', pentru ca din comentarii sau postari sau mesaje poti sa te dumiresti mult mai mult despre preferintele, inteligenta, cultura, caracterul unei persoane decat daca-i vezi doar fata. asa ca, chiar daca respect dreptul tau la opinie, nu ma pot abtine sa spun ca ar trebui sa faci si tu acelasi lucru. si sa respecti dreptul nostru, al 'forumistilor fara fata', cum ne-ai denumit-am putea sa facem si o asociatie, ca suntem multisori- de a nu ne arata fetele. poate ca mie mi se pare mai interesant sa aflu ce e inauntrul unei persoane, in creierul si sufletul ei, decat sa vad cat de grasa/slaba e, sau cat de frumos ii sta in bikini-ca vazui si din astea. nu crezi ca ar trebui sa ne respectam alegerile reciproc? si completarea profilului e tot o kestie facultativa, adica fiecare scrie despre el cat, cum si ce are kef, daca are. daca nu, c'est la vie!

Postat pe 19 Februarie 2008 20:39
draga iulia,puteam sa pun pariu ca vei fii printre primii care vei comenta "contra" la acest subiect...si,da...am spus"oameni invizibili" referindu-ma exact la faptul ca nu au macar o poza,atat...pentru ca ai mare dreptate:dupa comentarii sau mesaje poti sa-ti dai seama foarte repede cu ce fel de om vorbesti!!!....si respectul...e o chestie care a cam disparut in ziua de azi

Postat pe 19 Februarie 2008 21:38
pacat ca n-ai pus pariu, etta! faceai niste banuti...nu cred ca respectul e ceva care a cam disparut. cred ca si in ziua de azi sunt si multi oameni de treaba, si care stiu foarte bine ce inseamna respectul, buna crestere, clasicii, deja, '7 ani de acasa'...dar, la fel de multi, sau si mai multi, sunt marlanii, necioplitii, prost-crescutii, neanderthalienii..cum ziceam, asta-i viata...trebuie sa stii sa-i 'citesti' si sa alegi. ca nu trebuie sa ne pierdem nici un minut cu specimene care nu merita asta dar nici nu trebuie sa ne lasam deranjati de ei, ca, na, asta e, nimeni nu-i perfect, si ar fi pacat sa ne consumam timpull incercand sa indreptam ceva ce nu se poate indrepta...adica prostia, nesimtirea s.a.m.d.

Postat pe 20 Februarie 2008 06:18
perfect spus!!....atat ca eu nu pot fi la fel de directa si de taioasa ca si tine...am invatat sa-mi controlez aceasta latura negativa de geaman!!!

Postat pe 20 Februarie 2008 12:07
Da ,si eu mi-am schimbat numele ,precum si poza,mi-am sters din poze ca m-am tare enervat!Toti imi dau sa fiu prietena lor dar de ce? Cand ii intreb ca vreau sa imi spuna 3 motive pentru care cred ei ca vor sa imi fie prieteni,nimeni nu-mi mai raspunde....de ce oare?E ok daca nu are poza,nu are nimic completat la profil dar macar cand ii intreb sa imi raspunda...dar nici nu raspund...!Si in plus am avut o discutie neplacuta cu cineva de pe aici...eu nu am jignit pe nimeni asa ca nici voi sa nu aveti nimic cu mine!
Sincer daca nu ma gandesc si eu serios sa imi streg contul de pe Kudika!Oricum mi-am facut cateva prietene pe care le am si pe mess asa ca... tot mi-am facut prietene!
butterflylili
Postat pe 20 Februarie 2008 13:41
de acord cu iulia-nu e site de matrimoniale, nu-s obligata sa imi postez o poza,si-asa am primit niste mesaje de la un turc,arab,ce dracu o fi fost,si nu-s interesata decat de opinii,modul de a privi lucrurile si nu viata personala a fiecaruia,eventual de sfaturi, cum a procedat fiecare,pareri samd-nici macar varsta nu e relevanta sa fie postata,ca o poti intui dupa exprimarea persoanei in cauza
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 13:47
hai ma etta, de ce-i negativa 'latura aia de geaman', ca sa te citez? nu-i mai bine sa le zici verde-n fata, asa macar stie tot omu', oricand, la orice ora, cum sta cu tine. n-ai dubii, totul e clar, 'crystal clear', cum zic americanii. eu kestia asta o trec mai totdeauna la plus cand ma autoevaluez, nu la minus...

Postat pe 20 Februarie 2008 14:29
pentru mine va fi intotdeauna o latura negativa aceasta atitudine de superioritate,de ironie,de a taia in carne vie,cum se zice...pentru ca(poate ai sa te miri)am fost si eu candva asa...si nu mi-a folosit...dimpotriva....marele nostru defect,al gemenilor,este de a crede,ca avem mereu dreptate..si nu e chiar asa....eu am o vorba:daca taceai,filozof ramaneai...trebuie sa stii sau sa inveti cand sa taci si cand sa vorbesti,si mai ales cum...pentru ca...ulciorul nu merge de multe ori la apa...si..orice nas isi are nasul

Postat pe 20 Februarie 2008 15:27
e, uite, ca de data asta nu m-ai nimerit! eu nu cred ca am intotdeauna dreptate, doamne fereste sa ajung asa!!!si atitudinea mea, de 'superioritate', ai zis tu, nu-i asa, ai inteles-o gresit. in privinta ironiei, sunt de acord cu tine, cu precizarea ca si la autoironie ma pricep la fel de bine, si cu un citat, nu mai stiu al cui si nu-l mai stiu exact, dar tare mi-a placut, ca ironia si autoironia sunt apanajul oamenilor inteligenti, prostii se vor supara intotdeauna si nu vor pricepe niciodata...no offence...in privinta 'taiatului in carne vie', de pe vremuri era cea mai buna metoda de vindecare, nu? ori te cureti de tot, ori nu te mai omoara nimic dup-aia...macar stii de-o treaba! si cu vorbitul ai dreptate. doar ca, zau n-am cunoscut pana acum ABSOLUT NICI O EXCEPTIE, si intrucat si eu is confirmarea regulii, gemenii sunt fooooooooarte vorbareti. si ce-i rau in asta? ca daca nu zici prostii majore...

Postat pe 20 Februarie 2008 15:54
draga iulia,am impresia ca tu crezi ca m-am suparat...pe ce sa ma supar??..nu am pe ce...sau pe cine...nu...eu decat voiam,ca prin acest subiect,sa subliniez faptul ca atunci cand se fac remarci si comentarii negative la adresa cuiva(si nu ma refeream la mine,ci la cei de pe forum) e bine si frumos si onorabil "sa nu joci din umbra"...atat si nimic mai mult....pentru ca,da, comentariile frumoase sau sfaturile bune se pot accepta de la oricine,fara sa-l vezi....dar am vazut pe forum atatea rautati,atatea critici si ironii!!!(si mai ales de la cei "ascunsi")....si sa stii ca eu sunt de parere ca si fata cuiva spune foarte mult despre acea persoana..si poate acum ai inteles ideea mea

Postat pe 20 Februarie 2008 16:43
draga etta, uite, parca (ne)scriem scrisorile alea de pe vremuri, ce pacat ca s-a renuntat la ele, ca tare imi placea stilul epistolar clasic...dar cine mai scrie azi cu stiloul sau, na, cu pana, cand exista emailul? sunt o demodata in unele privinte...nu vroiam sa te supar si nici sa supar pe cineva cu comentariile mele, ele erau si sunt niste opinii personale...poate mai acide decat ale altora, dar asta sunt..oricum, nu poti place la toata lumea si eu, una, nici nu intentionez asta...daca am pareri diferite de a altora, sau daca le exprim mai taios, e pentru ca asa e firea mea, asta-i personalitatea 'negativa' a gemenilor, adica si a mea. si nu, n-am dat sfaturi(stiu o povestire foarte buna despre motie foarte puternice pentru a nu da sfaturi, a lu' jerome k. jerome, mare autor, umor clasic englezesc, daca-ti place genul, razi de te prapadesti, cartea se cheama 'arta de a nu scrie un roman', e printre favoritele mele), deci nu dau sfaturi la nimeni, ca nu ma consider sfatuitoare de profesie, si cred ca fiecare trebuie sa judece cu capsorul propriu si cu celulele cenusii din dotare.. doar ca, in multe cazuri, m-am regasit in ce se scrie pe forum, am trait experientele alea deja, am tras niste invataminte si ziceam sa le impartasesc si altora, ca poate ajuta pe cineva...daca nu ajuta, nici nu cred ca poate strica...si nu cred ca trebuie musai sa faci comentarii frumoase daca realitatea e nashparlie uneori...

Postat pe 20 Februarie 2008 16:55
eu cred ca nu ajuta impartasirea experientelor si invatamintelor :) am tras cu ochiul,o sa caut si eu cartea aia :P
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 17:20
uite ca am reusit sa te fac "sa-ti arati fata"!!!!...cum necum, am reusit...1-0 pentru mine...da,si esti o femeie frumoasa,sexy,atragatoare...poate acestea sunt atu-urile tale pentru felul tau de a fi...si poate de aceea nu poti sa intelegi sau nu vrei sa intelegi cum de alte femei (si oameni,in general),diferite de tine din toate punctele de vedere,pot fi superfericite, si implinite,si cu multi prieteni,si care pot obtine totul....si care nu zic "no ofense",cand de fapt gandesc altfel....eu nu-ti doresc decat sa fii fericita si sa-ti mearga bine in toate...si sa-ti dea D-ZEU intelepciunea de a te convinge ca aceasta fire a ta taioasa s-ar putea intr-o zi sa te faca sa pierzi ce ai mai drag...la revedere..(pentru ca as vrea ca acesta sa fie ultima discutie cu tine...la acest subiect....poate mai au si altii de spus ceva...eu una mi-am atins obiectivul)

Postat pe 20 Februarie 2008 22:56
--->''si cu un citat, nu mai stiu al cui si nu-l mai stiu exact, dar tare mi-a placut, ca ironia si autoironia sunt apanajul oamenilor inteligenti, prostii se vor supara intotdeauna si nu vor pricepe niciodata...no offence...in privinta 'taiatului in carne vie',''

Postat pe 21 Februarie 2008 00:45
parerea mea e ca nu orice filozof care scoate ''un citat'' spune si un adevar logic. nu exista oameni prosti si destepti,ci oameni care stiu mai multe sau mai putine.sau compararea inteligentei. eu zic ca cel mai bine in viata este sa iti vezi de drumul tau,sa fii pentru tine fara sa ranesti in jurul tau. la ce-ti foloseste daca ''tai in carne vie''? raspunsul: atunci cand obisnuiesti sa tai in ''carne vie'' creezi numai antipatii in jurul tau. ||||| sa nu crezi ca am ceva cu tine. mi-am spus doar parerea.

Postat pe 21 Februarie 2008 00:52
nu stiu daca cineva taie in carne vie pe forum-ul asta sau nu. nici nu are importanta. aici se posteaza comentarii, sfaturi (la cerere sau nu) se dau replici..etc. fiecare are alegerea de a le urma sau de a le baga in seama sau nu. nu cred ca deschiderea unor astfel de subiecte in care incepem sa judecam e o idee buna. avem libertate absoluta in acest mediu virtual. putem sa ne spunem parerea sau nu asa cum putem sa luam in seama parerea altora sau nu. aici nu e o sala de judecata si nu e nimeni obligat sa dea explicatii cuiva.

Postat pe 21 Februarie 2008 13:36
pareri pro si contra despre imagine ! E adevarat ca unii incearca sa te agate daca postezi poza mi (s-a intimplat )depinde de noi frumoaselor cum raspundem la provocari .Eu cred ca daca nu te intereseaza nu raspunzi si gata! E VINA VOASTRA DACA NU STITI CUM SA RASPUNDETI UNUI COMPLIMENT!Cit despre a-ti arata adevarata fata depinde de voi... fiecare are motive intimitate spuneti... DE CINE VA FERITI TOTUSI? DE ACORD CU ETTA 70.

Postat pe 23 Februarie 2008 13:48
oricum sintem niste umbre...cu ce sintem, unii mai reali aici decit in viatza de dincolo de monitor?...
sh'apoi, etta, imp e ceea ce face un om, nu daca are sau nu poza... in timp, ai sa vezi ca oamenii din virtual se impart in 2 categorii: cei care isi mentzin afirmatziile si au tzinere de minte de la o pag la alta sau de la un topic la altu' (nu se sch dupa cum bat interesele de grup virtual) si aia care una zic aici, alta dincolo, azi te pupa, miine te injura...etc...
blue69fantasy
Postat pe 24 Februarie 2008 01:30
kammyy-sa stii ca unii au incercat sa ma agate si daca nu mi-am postat 'fatza'. ca, nu mai zic, in ziua/seara in care am pus poza aia sexi a mea la profil-a fost, na, un experiment sociologic, pentru cine n-a priceput, nicidecum vreo victorie personala a cuiva care, cica, m-ar fi determinat sa fac asta!- am devenit, brusc, muuuuuuult mai interesanta pentru muuuuuuuuuuult mai multi barbati de pe siteul asta..da' asta stiam deja, ca, in romania, cel putin, majoritatea de sex masculin mai intai se uita la tzatzele, picioarele si fundul tau si, dup-aia, eventual si nu obligatoriu, se mai intereseaza daca ai ceva neuroni...nu e vina noastra, cel putin, nu a mea, daca in tara asta de rahat barbatii sunt, in general, niste porci misogini, deci sa nu vina nimeni sa-mi spuna ca nu stiu sa raspund la complimente, ca, daca stai sa cugeti, ce naiba de vina am eu daca ma fluiera un dobitoc pe strada sau ma claxoneaza pe forum, fara ca eu sa fi aratat cel mai mic semn de interes? si nu ma feresc de nimeni, doar ca, asa cum am mai zis, sunt, sau incerc sa fiu 'low profile' si mi se pare mult mai interesant sa aflu ce are lumea in cap decat cum arata capetele cu pricina. am zis!

Postat pe 24 Februarie 2008 08:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 8 De la: pisicuta_trista 30 Aprilie 2009 15:30
Modernizarea statului între SIDA ºi Ebola 2 De la: Full_Metal_Jacket 28 Aprilie 2010 09:54
violul si urmarile lui 17 De la: geo_reincarcat_iara 29 Iulie 2010 19:42
animalute 1 De la: ingerasul_noptii 14 Noiembrie 2009 21:25
Am o intrebare pentru voi 20 De la: pisicuta_razboinica 1 Martie 2009 23:11