Setari Cookie-uri

oare cer prea mult?

am 20 de ani si sunt maritata si am un bebe de doar 1 an.cu sotulmeu ma inteleg minunat,bobo(baiatul meu) e un copil cu care sar mandri oricine,nu spun asta doar ca e al meu doar ca asa imi spun toti pe care ii cunosc chiar si persoane de pe strada mau oprit si miau zis ca e din reclame.dar nu asta e problema,faza e ca eu sunt o persoana care dtest sa stau in casa si ssa fiu singura,imi place sa am prieteni,vreau sa ma duc sa ma angajez,urasc sa nu fac nimic,sunt o persoana activa,bobo deja e mare,nu mai imi ocupa mereu tot timpul.din cauza ca imi caut de munca am primit multe afirmatii rautacioase pe tema asta,cum ca atunci cand esti maritata si mai ai si un acopil nu mai ai nevoie de prieteni,si ca nu trebuie sa iti doresti sa muncesti de dragul de a avea cat mai multe actuvitati.oare asa e e?o dat ce faci pasul asta trebuie sa traiaesti doar pt copil si sot?
oare eu sunt cea care greseste si cre prea mult de la viata?
ajutatima cu un raspuns
p.s. cine vrea sa fie prietencu mine e bune venit
poop dulcic

Postat pe 27 Februarie 2008 13:25
NU ..NU E DELOC GRESIT SA VREI SA LUCREZI!SA ITI DORESTI PRIETENI...CEI CE GANDESC IN MOD RAUTACIOS SUNT INCA IN URMA...EU LOCUIESC IN ITALIA...AICI COPII SUNT DUSI LA CAMIN DE LA 6 -7 LUNI SI MAMELE ISI CONTINUA VIATA, MAJORITATEA LUCREAZA ,IAR DE RAMAN ACASA O FAC DIN PLACERE...NU CA ASA AR FI NORMAL...FEMEILE TREBUIE SA SE EMANCIPEZE SI IN ROMANIA...EU SUNT PENTRU FEMEILE CE LUCREAZA...SI NU CA SA CASTIGI MAI MULT CI PENTRU A TE SIMTI IMPLINITA CA PERSOANA IN SOCIETATE...SUCCES!
sincera
Postat pe 28 Februarie 2008 04:45
Iubita, nu mai baga in seama toate afirmatiile rautacioase la adresa ta!
In primul rand trebuie sa-ti pese de tine!Ai curajul sa faci ceea ce iti doresti!Asta te va face sa te simti foarte bine.Trebuie sa te iubesti iubesti pe tine in primul rand.Si lasa-l naibii de stat acasa ca o iei razna!
E altceva cand ai activitate.Mai ales ca esti o persoana
activa.Cauta pe cineva sa stea cu bebe cat esti la munca
si nu mai astepta.
Te pup si bafta!!!

Postat pe 3 Martie 2008 11:53
nu te plafona ramanand la stadiul de nevasta si mama, ai o viata in fata in care poti face un milion de lucruri. esti implinita sentimental , cauta implinirea profesionala. nu te lua dupa gura lumii. fa ceea ce doresti si te face sa fi fericita.succes!

Postat pe 3 Martie 2008 14:19
Daca ai cel putin un tel in viata, daca crezi ca este greu de ajuns la el, iti voi arata drumul. Totul este sa ma contactezi. Vei primi consiliere gratuita. Te voi invata cum sa ai o cariera, bani, sa calatorest, etc. Sincer, nu vreau nimic de la tine. Imi vei multumi mai tarziu.ma poti contacta pe una din adresele mele: vladstefan07@yahoo. com sau gub_mar1961@yahoo.com
21021961
Postat pe 31 Martie 2008 13:40
nu sunt de pareer ca daca ai un copil si un sot trebuie sa incetezi sa traiesti.daca are cine sa stea cu bobo, du-te la munca . asta e sfatul meu.nu cred ca as putea sa stau in casa toata ziua fara sa am o activitate.asa ca ...succes

Postat pe 2 Aprilie 2008 16:41
draga mea toate gresim e adevarat copii sunt ceea ,mai mare realizare a vieti noastre sunt nr 1 ptr noi , eu am doi copii minunati 22 respectiv 20 de ani fata si baiat cand erau micutii si eu am cedat si traiam numai ptr a fi langa ei , dar anii au trecut copii au crescut au fiecare viata lor eu sunt in plus , daca la varsta cand copii mei aveau 14 ani nu imi dadeam seama ca traiesc doar ptr ei si ptr mine nimic si nu incepean sa muncesc sa traiesc si ptr mine acum as fi fost trista si singura ei ma adora e adevarat dar nu pot sta pe capul lor toata ziua
asa plec dim vin seara vb cu ei ii ascult le dau sfaturi ii pup si sunt tare multumita ptr ca am o ocupatie caRE IMI ADUCE SATISFACTI
TRAIESTE PTR COPIL DAR SI PTR TINE PTR SOTUL TAU DRAGA MEA INDIFERENT CAT TE ADORA ANII TREC SI TE VEI DELASA MUNCA CASNICA ITI VA OCUPA TOT TIMPUL IAR EL S A INSURAT CU O FEMEIE FRUMOASA ARANJATA ATENTA CU EL DAR SI CU EA NU UITA ASTA
COPILUL CRESTE SI TE VEI SIMTI IN PULS FIECARE ARE DREPTUL LA O VIATA REALIZARII SI PE PLAN SENTIMENTAL DAR SI PROFESIONAL
alex_sh07
Postat pe 4 Aprilie 2008 12:13
gindesti bine..si cu putina rabdare,scop si incredere..o sa ai ceea ce iti lipseste atit de mult..succese
dolcedoll
Postat pe 9 Iulie 2008 13:17
Sincer iti spun... cred ca te-ai cam grabit cu viata asta de familie si spun eu k tzi-ai pierdut si o parte din copilarie pentru k la 20 de ani ink esti un copil dar se pare ca toate acestea au meritat pentru k.. ai fost rasplatita pe masura .. cu un copil minunat.Ar fi minunat sa iti gasesti un job,sa te implinesti din punct de vedere profesional si sa fii o femeie independenta. Nu vreau sa te dezamagesc,insa pe sotul tau nu te poti baza ... pt totdeauna,pentru ca nu stii ce-ti rezerva viitorul de aceea tu trebuie sa lucrezi la fericirea si siguranta viitorului tau si al copilului bineinteles. Este minunat atunci cand esti o femeie independenta.Si eu am aceeasi varsta ca si a ta,nu am copiii sau sot .. si sunt undeva departe de acest gand,cred ca toate isi au timpul lor si clar nu acesta e momentul pentru mine si nici nu va fi in urmatorii 5 ani :D si de 2 ani sunt pe cont propriu ... Locuiesc departe de parinti (cine-ar fi crezut vreodata dat fiind si faptul k am fost "fetita tatei" )si ma intretin singura si asta imi da o satisfactie enorma.
Multa fericire si multe realizari atat pe plan profesional cat si cel familiar!
_Patricya_
Postat pe 12 Iulie 2008 05:58
eu te-as intreba in primul rand ce parere are sotul tau despre faptul ca vrei un servici? daca si el te sustine atunci ceea ce auzi in jurul tau este nul efectiv...dar daca el nu te sustine momentan trebuie sa il convingi pe el ca pt tine e important sa faci ceva...si eu am 21 de ani si te inteleg perfect ca vrei sa lucrezi, sa ai o activitate si sa faci ceva cu viata ta...te felicit pt realizarile pe plan sentimental de pana acum si iti admir curajul ca esti asa tanara si deja ai o familie...dar nu-ti irosi tineretea si energia pt ce spune lumea...traim intr-o perioada in care femeia nu mai sta acasa si are grija de copil si casa...in plus acum cred ca ai energia necesara pt a face fata atat serviciului cat si vietii de acasa...in acelasi timp cred ca e absolut normal sa vrei sa ai amici si sa ai o viata sociala...dar aici cred ca totusi e o problema de cuplu in sensul ca ar trebui sa aveti prieteni, sa iesiti impreuna, sa ai prietene din copilarie, liceu etc...scuza-ma ca iti spun dar cred ca te afli intr-o criza de personalitate...trebuie sa inveti sa imibini viata de cuplu cu placerile tale absolut normale pt varsta ta...probabil sotul tau are cativa ani buni in fata ta si atunci el uita si de micile tale placeri, de nevoia ta de a socializa si de a avea o viata activa...iti doresc multa bafta si ai mare grija ce decizii vei lua si nu uita sa comunici cu sotul tau...
ania18
Postat pe 15 Iulie 2008 18:50
bunsa! Daca vrei cu adevareat sa lucrezi,du-te si lucreaza.Poti sa fii cu cei doi si dupa serviociu.Nu te rupe de relatiile cu colegele.cauta bona pt copil sau du-l la cresa.bafta.
numai
Postat pe 21 Iulie 2008 20:52
buna,daca vrei sa lucrezi ,cauta de lucru,daca vrei sa ai grija de familie stai acasa,dar nu baga in seama gura lumii fa ce vrei tu
marinela_diana
Postat pe 22 Iulie 2008 19:59
De la: mariposaOANA, la data 2008-02-27 13:25:33 am 20 de ani si sunt maritata si am un bebe de doar 1 an.cu sotulmeu ma inteleg minunat,bobo(baiatul meu) e un copil cu care sar mandri oricine,nu spun asta doar ca e al meu doar ca asa imi spun toti pe care ii cunosc chiar si persoane de pe strada mau oprit si miau zis ca e din reclame.dar nu asta e problema,faza e ca eu sunt o persoana care dtest sa stau in casa si ssa fiu singura,imi place sa am prieteni,vreau sa ma duc sa ma angajez,urasc sa nu fac nimic,sunt o persoana activa,bobo deja e mare,nu mai imi ocupa mereu tot timpul.din cauza ca imi caut de munca am primit multe afirmatii rautacioase pe tema asta,cum ca atunci cand esti maritata si mai ai si un acopil nu mai ai nevoie de prieteni,si ca nu trebuie sa iti doresti sa muncesti de dragul de a avea cat mai multe actuvitati.oare asa e e?o dat ce faci pasul asta trebuie sa traiaesti doar pt copil si sot?
oare eu sunt cea care greseste si cre prea mult de la viata?
ajutatima cu un raspuns
p.s. cine vrea sa fie prietencu mine e bune venit
poop dulcic

cu ceea ce ai zis, m-ai facut sa te simpatizez pe loc.nu gresesti daca vrei sa ai ceva numai al tau, banii tai, o oarecare independenta...asta nu inseamna ca iti neglijezi familia...plus ca mai aduci niste bani in casa...ceea ce nu e asa rau.sunt multe femei care muncesc si sunt si mame si sotii si angajate si se descurca.
mkdisk
Postat pe 14 Noiembrie 2008 12:35
Ciao,draga mea!!!PT. NIMENI SI NIMIC nu merita sa iti sacrifici viata .Parerea mea e ca in continuare trebuie sa pastrezi relatia cu prietenii,sa-ti cauti un job,sa fi activa,sa lupti pt. independenta ta.Nu se stie niciodata daca vei ramane alaturi de el o viata si doamne fereste daca va despartiti ce o sa faci?
o sa fi o femeie izolata de societate,si o sa-ti pierzi mintile.
Trebuie sa ai o discutie cu el si sa-i explici ca vrei sa te simti utila nu numai acasa,te rog nu ceda.te pup
ldy
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:34
De la: ldy, la data 2008-11-18 11:34:54Ciao,draga mea!!!PT. NIMENI SI NIMIC nu merita sa iti sacrifici viata .Parerea mea e ca in continuare trebuie sa pastrezi relatia cu prietenii,sa-ti cauti un job,sa fi activa,sa lupti pt. independenta ta.Nu se stie niciodata daca vei ramane alaturi de el o viata si doamne fereste daca va despartiti ce o sa faci?
o sa fi o femeie izolata de societate,si o sa-ti pierzi mintile.
Trebuie sa ai o discutie cu el si sa-i explici ca vrei sa te simti utila nu numai acasa,te rog nu ceda.te pup

subscriu.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:45
De la: mkdisk, la data 2008-11-18 18:45:59
De la: ldy, la data 2008-11-18 11:34:54Ciao,draga mea!!!PT. NIMENI SI NIMIC nu merita sa iti sacrifici viata .Parerea mea e ca in continuare trebuie sa pastrezi relatia cu prietenii,sa-ti cauti un job,sa fi activa,sa lupti pt. independenta ta.Nu se stie niciodata daca vei ramane alaturi de el o viata si doamne fereste daca va despartiti ce o sa faci?
o sa fi o femeie izolata de societate,si o sa-ti pierzi mintile.
Trebuie sa ai o discutie cu el si sa-i explici ca vrei sa te simti utila nu numai acasa,te rog nu ceda.te pup

subscriu.
melimela
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:56
Va urez si eu un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:57
buna Oana,buna tuturor! parerea mea este ca inainte de a fi sotie si mama esti femeie si ai tot dreptul sa traiesti si pentru tine,sa faci si ceea ce iti place tie,sa iesi cu prietenii,sa lucrezi,etc...asta nu inseamna ca iti neglijezi sotul si copilul dar esti tanara si este normal sa-ti doresti sa faci ceva si pentru tine.nu mai asculta rautatile celor din jurul tau si fa ce simti tu ca este mai bine,vorbeste si cu sotul tau si spune-i si o sa te inteleaga.te pupik si bafta!a si dak vrei sa ma ai ca prietena ma poti adauga in lista ta de mess,id meu este emy_ly23
angel_05
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:25
Presupun ca oamenii din jur afirma ca trebuie sa ramai acasa, nu sotul tau. Ca daca afirma sotul tau, e mai complicata situatia. Daca oamenii din jur, inseamna ca ei pentru atat traiesc: sa se casatoreasca, sa toarne copii si sa gateasca. Parerea mea e ca e viata prea scurta ca sa ne limitam la atat intr-o viata, atunci de ce nu murim imediat ce facem copii si incep sa se descurce un pic, asa cum fac unele animale care au acelasi scop in viata: reproducerea. Eu cred ca suntem superiori acestora totusi.
beatricea
Postat pe 24 Februarie 2009 16:52
De la: mariposaOANA, la data 2008-02-27 13:25:33 am 20 de ani si sunt maritata si am un bebe de doar 1 an.cu sotulmeu ma inteleg minunat,bobo(baiatul meu) e un copil cu care sar mandri oricine,nu spun asta doar ca e al meu doar ca asa imi spun toti pe care ii cunosc chiar si persoane de pe strada mau oprit si miau zis ca e din reclame.dar nu asta e problema,faza e ca eu sunt o persoana care dtest sa stau in casa si ssa fiu singura,imi place sa am prieteni,vreau sa ma duc sa ma angajez,urasc sa nu fac nimic,sunt o persoana activa,bobo deja e mare,nu mai imi ocupa mereu tot timpul.din cauza ca imi caut de munca am primit multe afirmatii rautacioase pe tema asta,cum ca atunci cand esti maritata si mai ai si un acopil nu mai ai nevoie de prieteni,si ca nu trebuie sa iti doresti sa muncesti de dragul de a avea cat mai multe actuvitati.oare asa e e?o dat ce faci pasul asta trebuie sa traiaesti doar pt copil si sot?
oare eu sunt cea care greseste si cre prea mult de la viata?
ajutatima cu un raspuns
p.s. cine vrea sa fie prietencu mine e bune venit
poop dulcic

Cine ti-a spus asa ceva ?"...afirmatii rautacioase pe tema asta,cum ca atunci cand esti maritata si mai ai si un acopil nu mai ai nevoie de prieteni,si ca nu trebuie sa iti doresti sa muncesti de dragul de a avea cat mai multe actuvitati.oare asa e e?o dat ce faci pasul asta trebuie sa traiaesti doar pt copil si sot?.."
Probabil erau niste babe care se aduna seara in fata scarii blocului sau unele de pe la biserica ? Frecventezi asemenea locatii ? daca da, astea-s consecintele...Dar cui ai dat "raportul" de stiu despre preocuparile tale ? Daca tu vrei ceva, si sotul tau nu are nimic impotriva - daca are de-aia esti femeie sa-l faci sa zica ca tine....doar voi contati...angajeaza-te si gata. Nu trebuie sa intrebi pe nimeni daca sa faci sau nu ceva cu viata ta. Tu stii cel mai bine !
ocs
Postat pe 24 Februarie 2009 17:51
De la: mariposaOANA, la data 2008-02-27 13:25:33 am 20 de ani si sunt maritata si am un bebe de doar 1 an.cu sotulmeu ma inteleg minunat,bobo(baiatul meu) e un copil cu care sar mandri oricine,nu spun asta doar ca e al meu doar ca asa imi spun toti pe care ii cunosc chiar si persoane de pe strada mau oprit si miau zis ca e din reclame.dar nu asta e problema,faza e ca eu sunt o persoana care dtest sa stau in casa si ssa fiu singura,imi place sa am prieteni,vreau sa ma duc sa ma angajez,urasc sa nu fac nimic,sunt o persoana activa,bobo deja e mare,nu mai imi ocupa mereu tot timpul.din cauza ca imi caut de munca am primit multe afirmatii rautacioase pe tema asta,cum ca atunci cand esti maritata si mai ai si un acopil nu mai ai nevoie de prieteni,si ca nu trebuie sa iti doresti sa muncesti de dragul de a avea cat mai multe actuvitati.oare asa e e?o dat ce faci pasul asta trebuie sa traiaesti doar pt copil si sot?
oare eu sunt cea care greseste si cre prea mult de la viata?
ajutatima cu un raspuns
p.s. cine vrea sa fie prietencu mine e bune venit
poop dulcic


tu la 20 de ani deja ai ceea ce multe femei nu reusesc in multi ani si nu, nu iti doresti prea mult...
everything_for_you
Postat pe 5 Iunie 2009 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine e Kudika? 26 De la: anka77 22 Februarie 2009 23:57
Handmade romanian artcraft 2 De la: YeahRight 11 Octombrie 2008 06:48
Traficul de fiinte umane! 9 De la: _oktober_ 12 Septembrie 2010 20:51
Poze hazlii 2 De la: DiavolytaTa 28 Aprilie 2009 00:46
Ati sarit vreodata imbracate in apa? 40 De la: mari58 21 Septembrie 2010 11:33