Setari Cookie-uri

Comportament....

De multe ori mi-am analizat comportamenul ..diferit cateodata...in functie de persoana din fata mea..probabil ca toti facem la fel .. se intampla de multe ori ..cu prietenii sa fi dezinvolt..cu iubitul sa uiti de tine...si sa te dezici de multe...sa faci lucruri pe care doar cu el le poti face..cand esti la serviciu..atitudinea e mai sobra sau mai vesela...in functie de meserie..cu copiii autoritar..sau slab in fata lor...sa le faci toate poftele..cu mama esti cea mai increzatoare persoana pentru ca ea te stie si pe dinauntru si pe dinafara...cu unele persoane esti mult mai sociabila...cu altele nu ai schimba trei vorbe...catodata esti pudica...altadata noncomformista...Suntem acelasi om ..insa ne comportam "diferit" cand apare in peisaj o alta persoana...sa fie falsitate..sa fie slabiciune pentru o persoana..vrem sa parem altcineva..sau pur si simplu ne adaptam la fiecare individ in parte?? In fiecare dragoste traita..esti diferit...in functie de persoana pe care-o iubesti....Daca stam bine sa ne gandim ..si dragostea de mama e diferita fata de cea de sot, de prieteni..de parinti ...de frati...difera de la o persoana la alta...
mia_mia
Postat pe 2 Iunie 2008 09:08
Fiecare alta situatie scoate la iveala din noi o alta latura. Si eu ma minunez cat sunt de diferita in unele situatii.

Postat pe 2 Iunie 2008 09:29
asa e mia.. ai mare dreptate.. de multe ori m-am gandit si eu la asta, dar nu am gasit un raspuns care sa imi explice exact, de ce ma comport diferit uneori.. Dar nu cred ca e vb de falsitate, cred ca e vb de cata incredere si libertate de manifestare iti inspira acel om. Am observat ca pana la urma, daca ajung sa ma inteleg super bine cu persoana si sa petrecem mai mult timp impreuna.. ma deschid. Si imi permit sa ma comport fata de el/ea exact ca si in prezenta familiei mele.. Eu sunt si am fost mereu clovnul familiei :)) . Si pe langa mama si surorile mele, mai sunt doar vreo 4 persoane in prezenta carora ma pot manifesta identic.
oana81
Postat pe 2 Iunie 2008 12:21
E firesc sa se intample asa in primul rand pentru ca comportamentul uman are multiple fatete si apoi pentru ca suntem adaptabili. Si eu m-am intrebat daca aceasta alternanta denota falsitate dar acum stiu ca noi nu facem decat sa ne adaptam: la mediu, la situatie, la persoana...

Postat pe 3 Iunie 2008 06:15
moira,mi-ai luat vorba din gura...acelasi lucru voiam sa-l spun si eu...se cheama adaptabilitate!!!....si cine dispune de asa ceva e cel mai fericit om de pe pamant!!...

Postat pe 3 Iunie 2008 13:51
si eu ma autoanalizez si mereu cand fac asta descopar o noua latura a mea ceva ce nu stiam pana acum..despre anumite persoane care se adapteaza usor se zice ca ar fi false si nu sunt de acord cu asta...

Postat pe 9 Septembrie 2008 10:52
Va anunt ca azi se difuzeaza reportajul cu mine la ACASATV,la ora 17.30, in reluare la ora 24
dragalaspui
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topic pentru injuraturi si jigniri 1217 De la: mafia_nrr1 4 Iulie 2013 07:45
CREDETI CA FRANCISKA ARE TITE? 2 De la: kudika_11383 6 Iulie 2012 12:44
iubirea in comuniune cu natura 5 De la: selket 25 Iunie 2009 21:32
Help 11 De la: kudika_32128 26 Martie 2013 12:00
FEMEILE si...SOCIETATILE SECRETE!! 102 De la: mitura 20 Decembrie 2009 21:48