Setari Cookie-uri

cer ajutor!!

am nevoie de cineva care sa ma ajute sa invat engleza.am intrat in criza de timp, bacul bate la usa si eu nu pot scoate o fraza in engleza. o inteleg ti-o traduc, ti-o cites dar nu ma pune sa iti vorbesc. cineva m-a sfatuit ca daca discut cu cineva timp de juma de ora pe zi in engleza o sa ma ajute la comunicare. se ofera cineva? ma gasiti pe aici plss
spiridusul
Postat pe 2 Martie 2008 22:32
incearca si tu chatu-rile de pe internet. sunt chat-ri free si daca ai web si microfon bune poate iese ceva. daca nu roaga si tu un prieten de pe mess sa te ajute cate o juma' de ora pe zi. sa te sune pe computer si sa purtati o discutie. sau daca nu ,apuca-te si citeste cu voce tare prin casa. imagineaza-ti ca vb cu cineva. daca spui ca stii sa scrii,si ca o intelegi ar trebui sa stii si pronuntia. cauta ceva,sper sa te ajute ideile mele. nici eu nu ma descurcam cu vorbirea ,si am apelat la tot felul de idei ,printre care si cele mentionate mai sus. te pup si bafta la bac!

Postat pe 3 Martie 2008 00:22
citeste in engleza cu voce tare. si tradu in engleza tot cu voce tare. e important sa auzi ce spui

Postat pe 3 Martie 2008 09:04
eu am invatat engleza singura acasa dar am avut carti si casete de la eurocor.insa la pronuntie am avut nevoie de ajutor de la o prietena.vb singura prin casa in engleza. la mine a functionat. bafta!

Postat pe 3 Martie 2008 11:30
va multumesc mult pentru raspunsuri. am gasit o fata super aici pe kudika si chiar e super draguta ca ma ajuta. daca citeste acest mesaj vreau sa ii multumesc e Alina Savulescu.
spiridusul
Postat pe 5 Martie 2008 14:57
www.eleaston.com Pe acest site o sa gasesti foarte multe link-uri cu exercitii care o sa te ajute. Succes!
arianna13x
Postat pe 3 Iulie 2008 21:37
eu am facut engleza din clasa a 2a...
cel mai usor mod in care am invatat a fost sa vorbesc singura.. imi imaginam fel si fel de discutii... uneori si parintilor le raspundeam in engleza... am avut o perioada in care ma indragostisem de engleza. accentul nu conteaza atat de mult, insa daca vrei s ainveti sa vorbesti fluent, pune suflet
Suzanna
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:07
De la: spiridusul, la data 2008-03-02 22:32:37am nevoie de cineva care sa ma ajute sa invat engleza.am intrat in criza de timp, bacul bate la usa si eu nu pot scoate o fraza in engleza. o inteleg ti-o traduc, ti-o cites dar nu ma pune sa iti vorbesc. cineva m-a sfatuit ca daca discut cu cineva timp de juma de ora pe zi in engleza o sa ma ajute la comunicare. se ofera cineva? ma gasiti pe aici plss


salut. te ajut eu. trimite-mi id-ul tau de mess si te adaug i lista mea. emilia
xENx
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Moartea lui Mohamed 1 De la: kudika_991915 24 Octombrie 2015 09:10
Probleme tehnice 7 De la: roz5blue6lila7 7 Iunie 2010 15:56
Parerile voastre ar putea schimba situatia. 24 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 12:24
heeelp!! 4 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 08:37
Soc !!! Cercetatorii britanici ... 6 De la: Boris_the_Blade 3 Aprilie 2013 11:22