Setari Cookie-uri

INVITATIE

Daca esti mamica de inger sau daca cunosti mamici de inger ca invitam alaturi de noi mamicile de ingeri, alaturi de Bianca Brad care a initiat aceasta campanie.
Haideti sa ne intalnim cu totii, mame, tati, frati, surori si bunici de ingeri duminica dupa-amiaza, 9 martie, incepind cu orele 17.00, la sediul Federatiei Romane de Atletism, stadionul Iolanda Balas, situat pe str. Dr.Primo Nebiolo nr 2 (intrare de pe Kiseleff, vis-a-vis de Strandul Tineretului). Vom aprinde o lumanare, vom rosti in cor Tatal Nostru si vom inalta la cer baloane colorate (de preferat cu Heliu), in memoria copilasilor nostri plecati prea curand de langa noi.
Sunt inviti reprezentanti ai presei si televiziunilor pentru a fi martorii primei intalniri a Organizatiei E.M.M.A. Ganditi-va ca, numai mediatizand aceasta intalnire, aceste momente atat de incarcate emotional, vom putea sa ne facem auzita durerea si nevoia de intelegere si puii nostri sa fie recunoscuti de toata lumea! Prezenta lor este extrem de importanta, ei fiind aceia care ne pot sprijini si ajuta, sa deschidem minti, ochi, urechi si inimi! Numai asa putem schimba mentalitatea si atitudinea celor din jur! Mii de femei am suferit, in tacere iar cei din jur, chiar daca au vrut sa ne fie alaturi, nu au stiut cum sa o faca! Doar daca ne vor vedea si ne vor auzi, vor putea sa ne inteleaga....si sa ne ajute! Pe noi..si pe cele care, din pacate, vor trece prin ce am trecut noi.
Ziua de 9 Martie sa devina Ziua Mamelor de Ingeri....
Astept confirmarile voastre de participare (pe email : daniela ginju@yahoo.com), la prima intalnire a membrelor Organizatiei E.M.M.A.
Va multumesc din suflet si....va astept !
Cu speranta,
Daniela-mama de inger
lumida
Postat pe 3 Martie 2008 12:37
http://deprinziareadunate.blogspot.com/

Postat pe 27 Martie 2008 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OARE MAI VINE IARNA ANUL ASTA ? 100 De la: kudika_10188 1 Februarie 2015 08:32
Ce intrebare sa pun sa nu mai supar mironositeºe de pe aici? 81 De la: Don_Quijote 29 Iunie 2013 11:10
oare am schimbat bine tara? 26 De la: ionelyizza 12 Martie 2012 19:40
Pisicute in cautare de familii iubitoare 1 De la: kryssa_grace 1 Septembrie 2013 22:54
8 MARTIE 10 De la: danut_dom 24 Martie 2008 19:54