Setari Cookie-uri

iubitul te ajuta sau nu sa slabesti?

am avut numeroase probleme privind atitudinea lor si influenta lor asupra mea... actualul meu iubit e un gurmand, de fiecare data cand iesim in oras mancam ceva... fostul era extrem de mofturos si de critic, eram aproape obsedata sa nu pun un gram pe mine ca imi facea observatie... acum in schimb ma simt libera sa mananc oricat... cred ca nici asa nu e bine. Caut informatii despre aspectul asta mai putin dezbatut al dietei... deocamdata am gasit asta
http://www.mayra.ro/frumusete-si-sanatate/dieta-fitness/dieta-de-cuplu.html
elena_star
Postat pe 7 Martie 2008 15:00
eu zic sa te gandesti tu la tine, nu sa te iei dupa altii, sau sa te sucesti de la o relatie la alta...ala te vroia slaba, astalalt n-are nici o problema daca te ingrasi...tu stii cel mai bine! stabileste-ti o greutate la care te simti bine si nu mai oscila dupa cum bate vantul sau iti schimbi iubitii!! ca uite asa o sa te alegi cu riduri, celulita si vergeturi...si dupa aia o sa vii sa te plangi de ele....nu-s rea, dar nu mi se pare normal sa nu ai personalitate si idei proprii, inclusiv in privinta felului in care arati!!!

Postat pe 7 Martie 2008 15:13
haha,eu aveam o prietena care se oftica ca mie mi se facea pofta si nu abitneam,mancam,mult ,si ...ceda si ea pe langa mine cateodata,dar se enerva ca gandea ea se ingrasa din cauza mea,nu degeaba se zice ca 2 se indeamna la mancare impreuna :)-legat de ce zici tu,cred ca semeni cu prietena,cedezi ca il vezi pe el facand asta,esti ori pofticioasa,ori influentabila,vorba iuliei,ca sa le faci pe plac iubitilor le canti in struna si faci precum ei,e o tactica sa te apropii de cineva,dar...nici chiar asa ,sa nu exageram-eu te sfatuiesc sa nu mai mergi cu el cand mananca asa des,gaseste altceva de facut in timpul ala,zi-i sa manance si va vedeti dupa,daca nu te poti abtine si ti-e pofta,sau ia-ti salate multeee -apropo:cred ca nici persoanelor (baietilor) grasi nu le plac fetele ca ei grase,sau..mai stii
lief
Postat pe 7 Martie 2008 16:01
In primul rand te lasi influentata si asta nu e bine, nici pentru prezent, nici pentru viitor! In al doilea rand am o intrebare 'Daca viitorul tau partener o sa te vrea barbat?'
Iti faci schimbare de sex?????
O sa ma injuri, probabil.. :) dar poate te trezesti la realitate!!!!!!!!!!

Postat pe 10 Martie 2008 19:40
tare comentariu, onnyta!!! cred ca nici n-o sa te injure, dar nici nu conteaza, pentru ca am impresia ca donsoara star in devenire elena a intrat pe siteul asta ca sa ne determine pe noi sa facem trafic pe siteul ala cu mayra...ca mai posteazae ici pe colo, la topicuri, si peste tot ne recomanda 'cu caldura' siteul ala...asa ca, chiar daca ideea mi se pare 'interesanta'-si adica de ce nu s-ar face barbat???:)- cred ca ne batem gura degeaba raspunzandu-i...

Postat pe 11 Martie 2008 06:49
dc te dai dupa cum bate vantul inseamna ca nu ai coloan vertebrala si nici personalitate. adica sa fii cum te place baiatul: azi plinuta, maine snur poimaine...dumnezeu stie cum. i-mi place sa cred ca barbatilor le plac femeile cu peronalitate, tu inca mai ai e parcurs drum lung pana te regasesti. fiecare trebuie sa se simta bine in pielea lui, tu inca i-ti cauti ... pielea!

Postat pe 11 Martie 2008 09:30
Probabil ca asta urmareste.Pacat, totusi ca exista femei care lasa barbatii sa gandeasca pentru ele!

Postat pe 11 Martie 2008 09:44
mi-a placut comentariul vivi anei :)
lief
Postat pe 11 Martie 2008 09:46
ideea poate ar fi fost urmatoarea: dieta in cuplu sau nu ati inteles? eu stau cu logodnicul meu ..foarte pofticios ca si mine..care nu se prea abtine de la nimic...stam impreuna de 2 ani dar vine problema eu vreau sa slabesc poate sau sa nu ma ingras ..ce fac? cate feluri de mancare ?ca o dieta are program si cantitati specifice...si nu cred ca ti-ar manca tie sotul 100 grame de carne fiarta cu legume la fel ....e logic sa ti se faca pofta cand il vezi ca mananca si nu trebuie sa te infometezi dar nici cot la cot cu el...si prin sprijin inteleg:"hai sa facem amandoi" orice..exercitii..dieta..asta era intrebarea...nu vad de ce va tot luati de fata asta..si-a spus si ea parerea..
marina2
Postat pe 9 Septembrie 2008 16:25
trebuie tu sa stie cum vrei sa arati si sa te comformezi proprie dorinte!
dafffne
Postat pe 9 Octombrie 2008 15:59
eu stau cu sotul meu de 4ani si daca ai ambitie slabesti si fara sa ti regimuri exagerate.eu fac orice fel de mancare doreste el si vreau sa-ti spun ca este foarte pofticios.deci orice ai gati nu fa prajeli sau diresuri si mananca si tu dar fara paine si mananca doar cand iti este foame nu trebuie sa mananci neaparat cand mananca el si totul o sa fie ok iti garantez eu
iami
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:10
Eu am avut pana acum 1 an jumate o conditie fizica buna, ehh dupa ce am stat cu iubitul meu totul s-a skimbat, si nu e vorba ca ma punea el sa mananc sau cine stie ce altceva, pur si simplu devenind eu "bucatareasa casei" pofteam normal la ce bunatatii ii gateam, cica "numai" lui si degustam alaturi d el la orice ora din zi si din noapte.
Daca iti doresti cu adevarat sa slabesti o poti face si fara ajutorul lui, am beneficiat asta vara ca sa zic asa d suportul moral al altui iubit, de data asta lui nu prea ii convenea faptul ca mancam ca un om normal d 3 ori pe zi (probabil fusese inaintea mea numai cu fete pe care le trata cu apa plata si lamaie) si incepuse cu controalele, pe genul , azi ce ai mancat in pauza d masa, si ce ai d gand sa mananci diseara, nu lua banane, ia mere k au mai putine calorii si tot felul d ciudatenii din astea. la care normal am zis pas, fac ce vreau, manac ce vreau ca nu ma intretii tu pe mine.
Concluzia este nu te lasa influentata sau obligata sa faci ce vrea iubi al tau, fa ceea ce simti tu, daca vrei sa ai 100 d kg mananca daca vrei sa fii batz si sa concurezi cu manechinele d pe podium fa-o, important este sa te simti fericita

Postat pe 6 Noiembrie 2008 11:12
eu nu locuiesc cu iubitul meu,dar ma sprijina sa slabesc atunci cand ma plang ca sunt cam grasa...ma incurajeaza sa mananc fara prajeli sau sa nu mananc mai tarziu de ora 17...de obicei,seara iesim in oras sau la prieteni si nu simt nevoia sa mananc,dak sunt la cura...dar daca vom locui impreuna,ma tem ca-l voi rasfata cu pizza mai des,ca asta ii place cel mai mult si sper sa nu imi fac un obicei prost,sa mananc seara tarziu
xxelena85
Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:17
daca te iubeste te accepta asa cum esti

Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:23
nu e vb de iubire aici e vb de cum se simte o femeie in propria ei piele... ca atunci cand crezi u ca esti plinutza...pai poti sa fii shi piele shi os...trebuie doar sa te simti bine asa cum esti k asta reflecta in absolut tot ceea ce faci...parerea mea...nu suntem toate fotomedele dar nici nu tre sa ne infometam..trebuie doar sa te convingi ca esti bine asa..
marina2
Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:08
De la: marina2, la data 2008-11-24 11:08:35nu e vb de iubire aici e vb de cum se simte o femeie in propria ei piele... ca atunci cand crezi u ca esti plinutza...pai poti sa fii shi piele shi os...trebuie doar sa te simti bine asa cum esti k asta reflecta in absolut tot ceea ce faci...parerea mea...nu suntem toate fotomedele dar nici nu tre sa ne infometam..trebuie doar sa te convingi ca esti bine asa..


F bine spus! Dar de esti supraponderala ar treb sa te gandesti ca cei din jur iti raspund la intrebarea :" Sunt grasuta?" doar cum vrei u sa auzi! asa ca nu ar trebui sa ii crezi ptr ca sunt politicosi! Bine ar fi pentru tine ( ptr sanatate) sa ai o greutate in limita normalului. Deobicei cel mai mult dar sa fi in limita normalului tre sa ai cu 6 kg mai putin decat inaltimea! hai sa fim serios ca nu tre sa te infometezi!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
Sa slabim prin dieta, miscare si GANDIRE POZITIVA! 14 De la: redduchess20 7 Septembrie 2009 15:10
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
cum sa nu te ingrasi in timpul sarcinii?/ cum sa slabesti dupa ce nasti? 4 De la: stem_29 4 Iulie 2010 22:38
retete de salate 4 De la: iulia069834 19 Ianuarie 2010 19:56