Setari Cookie-uri

Sarea in regimul disociat.

Am citit o gramada de articole despre regimul disociat, dar pe nicaieri n-am vazut nimic despre sare. Este sau nu permisa sarea in acest regim? Nu de alta dar n-as vrea sa ma apuc de ceva gresit din start. Multumesc.
koph
Postat pe 26 August 2008 09:00
Parerea mea e sa nu tii regim disociat k te dublezi dupa aia. Uite-te la asta: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19754/Metabolismul-prieten-sau-dushman-.html si mai gandeste-te. Eu tin acum regim disociat, si fac foamea, mi se appleaca de la acelasi aliment si nici nu il mai tin f corect...e un fel de paravan pt mine k sa mananc doar kestii care nu ingrasha, dar numai disociat nu e. E mai ok o cura ca cea de mai sus...in plus uite-te la monica anghel...o vezi cum e acum? Iti place? Ea a tinut regim disociat...

Postat pe 4 Septembrie 2008 17:10
Regimul disociat e cea mai mare greseala. Pui ff repede inapoi si chiar mai mult. Am simtit pe pielea mea.
FairLight
Postat pe 5 Septembrie 2008 16:18
Sarea ar trebui sa fie folosita in cantitati moderate,nu numai in acest regim,,,,ci in general....cat despre aceasta dieta,,,pe mine m-a ajutat sa scap de 15 kg acum 2 ani si nu le-am mai pus la loc,,,cei drept am combinat-o cu sportul,,,iar la sfarsit de saptamana ma rasfatam cu cate o pizza sau o inghetata,,,,acum ma mentin mergand la sala de 3 ori pe saptamana si mananc cate putin din tot ce vreau,...asa ca succes in scaparea kg- si multa ambitie...
cris007
Postat pe 5 Iulie 2009 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi pare rau ca divortez sau sunt masochista? 12 De la: crynel 4 Aprilie 2009 10:34
Putin din fiecare??? 1 De la: kikifreek 3 Iulie 2009 16:17
Exercitii cardio 14 De la: iry24 2 Februarie 2009 21:42
gastric sleeve 3 De la: andaly 20 Februarie 2010 12:36
cununii legate 3 De la: kudika_12651 23 Iulie 2012 09:12