Setari Cookie-uri

cum estompez vergeturile???

in urma cu 3 ani am nascut un baietel de 3.800 kg si am ramas cu niste vergeturi ingozitoare ....cum as putea sa scap de ele???
crysmy
Postat pe 9 Martie 2008 15:35
de scapat,din pacate,nu prea mai poti scapa de ele,si sunt si inestetice,mai ales dupa ce te bronzezi.poti insa sa previi aparitia alotora noi,probabil folosind creme pt vergeturi-desi nu stiu cat de eficiente sunt si poti sa ai grija sa nu ai oscilatii mari si bruste de crestere si scadere in greutate...
simonaj
Postat pe 9 Martie 2008 15:48
cred ca asta a si fost caua am slabit prea mult si prea repede....eu totusi mai sper sa gasesc ceva ...
crysmy
Postat pe 9 Martie 2008 15:51
revistele mondene promoveaza si ultrasunetele ca o modalitate de a reduce vergeturile,dar si celulita.nu sttiu insa ce efecte secundare au,in cazul folosirii lor exagerate.
simonaj
Postat pe 9 Martie 2008 22:17
da ele pot fi reduse dar nu vor disparea definitiv:(

Postat pe 10 Martie 2008 11:10
va pot ajuta cu un sfat...intrati pe site-ul www.cosmetice-4u.eu si dati-i un mail doamnei doctor mirela wagner.va va recomanda cu siguranta un produs bun,caci si eu am acceasi problema si folosesc de asta va si spun.nu ezitati,ne putem vindeca si scapa de ele,dar trebuie sa avem rabdare si sa folosim produse bune ptr aceste linii inestetice.va pup

Postat pe 19 Iulie 2008 13:37
probabil cu o operatie poti scapa de ele
iuliana2005
Postat pe 19 Iulie 2008 13:43
Vergeturile sunt leziuni ale pielii, apar cand pielea e nevoita sa se intinda peste masura. Ea are elasticitatea ei, dar, ca si un material stretch, daca o intinzi prea mult, crapa. Apar de regula in perioadele de sarcina sau daca te ingrasi mult in timp scurt. Asemenea cicatricilor, odata aparute nu mai dispar, orice ar afirma producatorii de creme. Nu da banii degeaba pe lotiuni si creme, nu folosesc la nimic. Singura solutie ar putea fi o operatie cu laser, cred ca am citit undeva ca vergeturile se pot "sterge" pe aceasta cale. Dar s-ar putea sa coste destul de mult. Probabil e vorba de arderea stratului superficial "destramat" al pielii, care se reface ulterior intact. Nu stiu sigur, deci intereseaza-te la o clinica de specialitate si vezi in ce consta exact procedura.
ctl
Postat pe 13 August 2008 23:06
eu am incercat un produs de care se spunea ca e foarte bun, dar din pacate tot ce a facut a fost sa le schimbe putin culoarea in roz. cateodata e foarte greu sa le eviti, eu de exemplu nu aveam cum pentru ca mi-au aparut pe sani deoarece mi-au crescut foarte repede intr-o perioada si am vergeturi in partea de jos a sanului. au crescut foarte repede fara vreun motiv, nu eram insarcinata, nu afacusem tratamente, deci nu aveam cum sa le evit.
chibritzel
Postat pe 18 August 2008 12:38
si nici nu ma ingrasam :P
chibritzel
Postat pe 18 August 2008 12:39
Nu,iubito !Din pacate cauza este ca ai crescut in greutate mai mult decat te-a tinut pielea.Creme sunt ...efect minim sau zero .Puteau fi prevenite dar cum nu stim la ce ne asteptam cand intram intr-o sarcina , suportam consecintele.Poate ar trebui sa ne informam mai mult iainte de a deveni mamici.Pupici multi si "tot inainte !"cu sau fara urmari .
70365
Postat pe 23 August 2008 09:04
ok...sa-mi zica cnva dak e doar vorba batraneasca sau alternativa... am inteles k vergeturile se pot diminua si prin folosirea lipitorilor...ceea ce mie personal mi se pare....traumatizant..... ...
nu sunt inca in cazul sa-mi fi aparut insa am cateva cazuri in familie si eram curioasa sa aflu o parere...un raspuns...
rody5
Postat pe 24 August 2008 01:01
Dragelor, nu va mai chinuiti cu idei de genul: pielea s-a intins mai mult decat sa suporte si asta e cauza vergeturilor.

Aparitia lor este cauzata de diverse dereglari ale glandei suprarenale, si asta o stiu de la tatal meu, care este medic endocrinolog. Dereglarile astea apar in mod natural in perioada pubertatii si in sarcina.

Daca in afara celor doua cazuri mentionate mai sus, constatati ca va tot apar multe vergeturi, mergeti la endocrinolog, ca e ceva la mijloc! Numai bine!
ummagumma
Postat pe 24 August 2008 10:21
mult sport si voie buna si o impresie fffffffffff buna despre tine duce la un corp armonios
moldoveank_87
Postat pe 24 August 2008 19:26
De la: moldoveank_87, la data 2008-08-24 19:26:32
vergeturile le poti masca prin sport..asta inseamna sa-ti intaresti si sa-ti dezvolti masa musculara, sa ti-o tonifici si asa o sa vedeti ca pielea "reneaga" vergeturile si le inlatura cat poate.
eu asta am facut..pup
moldoveank_87
Postat pe 24 August 2008 19:27
de ce te supara asa de tare?am si eu dar ma bucur ca sunt de la nasteri.si sanii mi s-au lasat dar atata timp cat esti fericita,cat esti sanatoasa,atata timp cat toti ai tai sunt bine au asa o mare importanta?am invatat sa-mi iubesc ridurile si vergeturile si cearcanele si sanii cazuti caci iubirea inseamna mult mai mult decat toate astea.fiecare rid e un semn ca am trait,fiecare vergetura e un semn ca am simtit cate ceva pt ca nu degeaba am avut fluctuatii de greutate.asta nu inseamna ca nu tb sa ne ingrijim ci doar ca tb sa privim toate aceste transformari cu mai multa intelepciune si mai mult umor.va pup.
maintreb
Postat pe 24 August 2008 21:09
f corect ce ai spus "maintreb " ...
dar unora le trebuie ceva mai multi ani sa inteleaga asta..
sau nu inteleg niciodata.
morticia_adams
Postat pe 24 August 2008 22:43
pe langa faptul ca sunt inestetice fie ca stai la plaja sau mergi la bazin, vergeturile sunt o pb. si eu am pe solduri si pe fund cum e mai rau, nu tu slip tanga dar ce vorbesc nici macar cel normal, dar partea proasta e ca mi s-au accentuat dupa nastere. intr-o vreme am facut sport, alergare, apoi am citi de beneficiile gelului de aloe . am 3 luni de cand il folosesc si da rezultate, se sterg. adevarul este ca ai nevoie de rabdare si sa te dai dupa baie cel putin o data pe zi, ideal ar fi de 2 ori pe zi. la asta tb sa adaug faptul ca este nevoi si de 2 litri de apa pe zi si alergare. un cocteil sanatos.
alte mamici din gasca au apelat la laser. a dat rezultate si sunt multumite.altele fac ce fac eu. important este sa combunam intotdeuna utilul cu placutul;facem miscare si ne distram cu piticii nostri, iar seara dupa baie ne masam cu gelul de aloe. una din propritatile gelului este sa redea elasticitatea pielii.gelul se gaseste in catalogul de la life-care.ro.


bucurati-va de voi, ganditi poziti si totul va fi ok.doar faptul ca incercati sa va simtiti bine in pielea voastra e primul pas spre rezolvarea pb.
mari_mari
Postat pe 25 August 2008 11:16
si eu am nascut pe 3 iunie 2008 o fetita si am ramas si eu cu cate va vergeturi. Eu folosesc acuma produse de la forever si sunt multumita. Sunt distribuitor si daca vrei sa afli mai multe trim un email
ramo_benedek@yahoo.com
puik
Postat pe 25 August 2008 11:19
ma intereseaza niste produse bune pt vergeturi.........ce recomandati?
moniquedarva
Postat pe 25 August 2008 21:53
ce produse folosesti de la forever pt vergeturi?
moniquedarva
Postat pe 25 August 2008 22:10

chiar daca sunt albe dispar. iti tb. doar rabdare , perseverenta si gelul de aloe de la life- care.ro eu sunt distribuitor , pt. detalii imi puteti scrie pe adresa stoica1mary@yahoo.com
mari_mari
Postat pe 26 August 2008 20:52
poti scapa de ele.eu am o sora care are vergeturi si a luat o crema care ii face f bine.va spun si marca Supliform.sper sa fa fie de folos
clarisita90
Postat pe 26 August 2008 22:56
Am incercat ji eu supliform.....e pt celulita....dar knd te dai trebuie sa te infasori cu pungi k sa transpiri.ji sport mult..mie persoanl nu mi'a facut bne....imi ieseau mici cosulete d la ea...ji am lasa'to balta....iar despre vergeturi ...am auzit k nu scapi am ji eu k am slabit brusc...asta e face parte din farmecul nostru......toate femeile /fetele au....
butterflies
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:34
Vergeturile nu sunt specifice femeilor. Eu nu am nascut, dar mi-au aparut la pubertate in zona soldurilor, si nici f brusc nu pot spune ca m-am dezvoltat. Fratele meu are vergeturi in jurul genunchilor cand s-a inaltat brusc, tot la pubertate. E drept ca si mama noastra are vergeturi tot de cand era copila, deci e posibil ca in cazul meu sa fie si ceva ereditar. asta e ..am un fund dungat
Aladiah
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:51
eu am gasit o crema care intradevar le cam estompeaza putin , ca si eu am nascut acum 7 luni si mi-au aparut cateva pe coapse, dar ale mele mai erau rosii putin.am gasit un articol(nu mai stiu linkul) in care zicea ca vergeturile se pot trata pt a fi estompate atata timp cat sunt rosi,sau rozacee.odata devenite albe nu prea ai ce sa le faci ,asa raman.
crema cu care ma dau eu se gaseste numai la farmacie( de la Helpnet am eu) se numeste Supliform si e de la Hofigal-firma.e buna si pentru celulita si pt circulatie vaselor de sange din zona.
annyo
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:35
buna fetelor ..am tot vazut ca vb despre o crema anticelulita supliform!am citit un articol iar aici am intrat din curiozitate as vrea si eu sa incerc ..nu k as avea multa celulita dar pt putinu pe care il am..as incerca .dar mai bn ma informez putin:P..iar despre vergeturi si au am auzit cam aceleasi chesti spuse pe forum..nu trec raman pt totdeauna ..stiu doar k at cand simti k ``iei in greutate``din toate partile e bn sa te dau cu o lotiune de corp,crema..pt a hidrata si a face pielea sa fie mai elastica ..mult succes
soryy_deea
Postat pe 31 Ianuarie 2009 03:54
Da saracele fete cite probleme trebuie sa combata pentru a arata si se simti bine.. Personal nu am slabit sau ingrasat brusc niciodata, si nici nu am fost supraponderala. Masa corpului fluctua usor cu +1-3 kg cel mult si -1-3 kg cel mult. Asta insa treptat. In general am avut o masa as zice constanta. Dar totusi au aparut recent vergeturi. Vorbeam cu o prietena care mi-a zis ca aparitia acestora nu se datoareaza doar ingrasarii sau slabirii bruste ci elasticitatii pielii. Adica poti si slabi si te ingrasa brusc, dar avind o piele mai elastica sa nu ai vergeturi si invers, ce este si mai varza..
kisoy
Postat pe 2 Februarie 2009 11:22
Se poate rezolva sau ameliora prin metoda Bioptron. Ma numesc Petrut Patrascioiu si sunt consultant vanzari la compania Zepter International. Am publicat acest mesaj pe acest forum deoarece printre alte multe produse destinate sanatatii avem si aparatul Bioptron de care multi au auzit.Acest aparat este destinat unei mari diversitati de boli pe care le ameloreaza sau le vindeca fara a avea efecte secundare, folosind lumina polarizata. Daca sunteti interesati de a obtine mai multe informatii,accesati link-ul http://patrascioiu.wordpress.com/2010/11/ .Ma puteti contacta telefonic la nr.: 0722 74 75 70 ; 0771 79 70 90 si pe email : p.patrascioiu@hotmail.com Cei interesati pot testa efectul in cazul bolii de care sufera in mod gratuit daca vin 3-4 zile consecutive la sediul companiei Zepter

petrut04
Postat pe 7 Noiembrie 2010 09:17
Mai du-te....
kudika226898
Postat pe 7 Noiembrie 2010 22:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anunt umanitar-colectare de fonduri 1 De la: crig 3 Mai 2010 12:52
constipatia 33 De la: diana1981 30 Decembrie 2010 08:18
Astmul bronsic 2 De la: byannca 8 Septembrie 2009 11:16
marvelon 21 3 De la: ad_83 30 Decembrie 2010 14:17
help 21 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 16:33