Setari Cookie-uri

Picaturi pt ochi obositi

Ati folosit? Stim cu totii picaturile la acre se face atata reclama. Visine. Ati folosit? Au efect?

Postat pe 31 Mai 2008 09:13
Nu au efect.Parerea mea e mai multa publikitate.

Postat pe 31 Mai 2008 13:48
De la: Hania, la data 2008-05-31 09:13:29Ati folosit? Stim cu totii picaturile la acre se face atata reclama. Visine. Ati folosit? Au efect?

Eu folosesc Visine si are efect, dar exista si alte picaturi pentru ochi obositi si rosii care au mai putine efecte adverse. Iti recomand sa te interesezi la farmacii.
zaneti
Postat pe 25 Iunie 2008 17:21
Folosesc 2 produse exceptionale ptr ochi obositi, lacrimati,uscati:OCULOTECT fluid sine PVD(atentie este produs din Germania- Novartis)- Picaturi si al doilea LIPOSIC este gel ptr ochi proodus de firma Bausch&Lomb GMBH-DR.Mann Pharma.Intrebati totusi pe la farmaciile din tara ca sunt tosusi care-l au!
miss_G82
Postat pe 2 Iulie 2008 15:47
Buna, Hania ... vroiam sa iti raspund pe scurt la intrebarea ta. In urma cu cateva saptamani am constatat ca mi se inrosesc ochii foarte rau, la recomandarea unei persoane am cumparat Visine si sa stii ca pe moment i-a roseata dar pe cealalta parte afecteaza ochii. Am folosit timp de 2 saptamani Visine si starea ochiilor s`a inrautatit. Am fost la un control oftalmologic si mi s-a spus ca am o alergie si o infectie oculara, care nu poate fi tratata cu Visine. Am primi 2 flacoane de picaturi diferite si intr`adevar incep sa scap de aceasta problema a ochiilor. In concluzie, pentru rezolvarea problemelor cu ochii, cel mai bine ar fi sa apelezi la un control oftalmologic.
andreea_m84
Postat pe 22 Iulie 2008 08:52
Aveti dreptate, Visini nu e bun, cel putin la mine nu are nici un efect, il folosesc de 2 sapt. si degeaba, cred k o sa fac un contrl la ochi.
Ana_stasya
Postat pe 24 Iulie 2008 14:52
Va multumesc pt raspunsuri. O zi buna, dragele mele!

Postat pe 26 Iulie 2008 10:44
Si eu am folosit si mi s-au parut foarte bune.

Postat pe 11 Septembrie 2008 14:05
buna,si eu am folosit visine, dar imi pare ca efectul este scurt. zilele trecute am fost la un control si mi-a recomandat systane. pe langa faptul ca este "preservative free", "conþine un sistem unic de polimeri care transformã picãturile lichide ale produsului într-un strat protector de gel. Bariera de gel stã pe suprafaþa ochiului mai mult timp, conferind o rapidã ºi îndelungatã stare de confort." am inteles ca picaturile obisnuite gen visine au efect de lacrima si atat. systane astea au acelasi efect, dar fiind sub forma de gel, ramane mai mult pe ochi.dar costa ceva mai mult.am vazut pe net cca 40.pe visine am platit in italia cca 9 euro.

gaiti detalii pe systane.com
bogdana_it
Postat pe 11 Octombrie 2008 10:23
cei de la sooft italia au pus de curand pe piata produsul blu yal si blu gel .este accesibil la pret pana in 20ron.de visine stiam ca da dependenta .intrebati prin farmacii ca sigur il gasiti.o zi faina!
otto_otto2000
Postat pe 16 Octombrie 2008 23:16
Am folosit si eu Visine si a avut efect chiar de la prima utilizare, m-au surprins in mod placut, dupa ce mi-am pus a doua oara nu am mai avut absolut deloc probleme.Partea proasta este ca au termen de valabilitate o luna de la deschidere (si sunt destul de scumpe)
Dar daca ai ochii obositi si rosii, mai ales daca iti lacrimeaza, iti recomand un consul oftalmologic, s-ar putea sa trebuiasca sa porti ochelari!
ramo_88
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:14
eu am folosit visine si chiar a avut efect.. este chiar bn adica cel putin mie asa mi se pare
_dulcik_
Postat pe 28 Martie 2009 11:09
Si mie mi-au facut ff bine picaturile visine

Postat pe 28 Martie 2009 11:11
In cazul in care roseata persista si este asociata cu senzatia de "nisip in ochi",uneori si usoare dureri de cap in zona tamplelor si a fruntii,recomandat ar fi un consult oftalmologic deoarece ar putea fi consecinta nepurtarii unui ochelar cu dioptriile adecvate,iar alteori poate fi vorba de conjunctivite alergice care se manifesta de regula primavara si toamna.Ar fi indicat sa u mai folositi picaturi "dupa ureche" pentru ca unele dintre ele au contraindicatii si nu fac decat sa cronicizeze boala.Asta nu inseamna ca toate conjunctivitele sunt alergice existand mai multe tipuri.Picaturile de care vorbiti au un efect de scurta durata care nu rezolva mai nimic,fiind remedii de moment si atat.Toate aceste simptome ar trebui sa va indrepte pasii catre un cabinet oftalmologic.
nikkitt_a
Postat pe 28 Martie 2009 13:13
nu picaturile pentru ochi sunt problema.exista doua aspecte:1.muschiul ochiului este cel mai puternic din organism.el munceste in permanenta.se odihneste numai atunci cind omul doarme profund si nu viseaza.concluzia nu va odihniti suficient si suprasolicitati muschiul ochiului.2.poluarea si fardurile.poluarea face sa lacrimeze ociul.de mai multi ani nu mai pot sa mafardez.de cind nu ma mai fardez nu mai imi lacrimeaza ocii pe strada.crema din jurul ochilor,anticearcan ,aplicati-o seara,ziua produce lacrimare si imaienjenirea vederii.farmacist.
greffe
Postat pe 24 Noiembrie 2009 19:53
nu picaturile pentru ochi sunt problema.exista doua aspecte:1.muschiul ochiului este cel mai puternic din organism.el munceste in permanenta.se odihneste numai atunci cind omul doarme profund si nu viseaza.concluzia nu va odihniti suficient si suprasolicitati muschiul ochiului.2.poluarea si fardurile.poluarea face sa lacrimeze ociul.de mai multi ani nu mai pot sa mafardez.de cind nu ma mai fardez nu mai imi lacrimeaza ocii pe strada.crema din jurul ochilor,anticearcan ,aplicati-o seara,ziua produce lacrimare si imaienjenirea vederii.farmacist.
greffe
Postat pe 24 Noiembrie 2009 19:53
Hai ca esti desteapta de bubui... e bine ca de la una ca tine trebuie sa luam noi sfaturi... muschiul ochiului e cel mai puternic din organism... dar se odihneste noaptea.... gandeste-te tu rapid daca poti, care muschi nu se odihneste nici noaptea!
kudika_969589
Postat pe 26 Iunie 2014 02:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor!! cum pot reusi sa ma las de fumat? 117 De la: Barbie30 24 August 2010 22:20
ma poate sfatui cineva? 12 De la: ema_rice 14 Iulie 2009 21:42
lipsa menstruatiei 22 De la: TALPA_IUTE 13 Ianuarie 2012 20:50
sanatate 1 De la: Miha72 5 Ianuarie 2010 07:23
Un psiholog 13 De la: BAIAZID 19 Decembrie 2011 19:51