Setari Cookie-uri

PRO sau CONTRA

Eram curios daca sunteti de acord cu ce posteaza iulia_little sau nu!.
Eu am impresia ca debiteaza multe prostii nespecifice varstei ei.Astept pareri.Eu unul sunt CONTRA IULIA pt imaturitatea cu care trateaza lucrurile+ jignirile neconcludente adresate mai multor utilizatori ai acestui forum.O seara buna.

Postat pe 16 Martie 2008 02:02
CONTRA indiscutabil!!!jigneste pe toata lumea fara nici un motiv plauzibil!iulica draga, daca ti-ai musca limba ai muri instant datorita veninului pe care il ai in ea!!din cate stiu eu te dai jurista dar de fapt esti o mare catza careia i-ar trebui o mare taraba in piata Obor sau in vreo piata din Timisoara :).

Postat pe 16 Martie 2008 02:11
Am avut si eu parte de critici din partea iulliei si la unele a avut dreptate, la altele nu.Nu sunt deacord cu felul ei de-a se lua de toata lumea ,hodoronc tronc,dar suntem liberi...ca pasa rile cerului.Deci, pote si ea sa-si zica parerea,dar sa-si vada lungul nasului.O fi ea super tare,ma rog n-o cunosc,dar si cei care o jicnesc nu fac bine.
Eu ii doresc sa fie sanatoasa,iubita,si scrie draga ce te doare si nu-ti mai baga nasul in toate problemele ce nu le poti intelege.Multi au renuntat sa-ti raspunda din bun simnt,si nu vor sa mai scrie pe forum de scarba.Fara sa te superi iullia little sunt CONTRA.Cooolmea dom'le ,am ziso!
OCTAIA
Postat pe 16 Martie 2008 08:00
Eu nu sunt Pro sau Contra nimanui si niciodata nu m`au caracterizat parerile extremiste.Nu cred ca Iulia e neaparat fata rea , o avea mai multa experienta de viata , mai mult ca mine clar ca totusi e o diferenta de varsta intre noi..si vrea sa ne`o impartaseasca....dar pana la urma nu ma intereseaza acest aspect.Cred ca ar trebui sa respectam opiniile fiecaruia , atat timp totusi cat nu se refera la lucruri personale si nu reprezinta o jignire la adresa altcuiva , si mai ales intentionata.La un moment dat am avut ceva poze pe site , poze cu MINE ca aia sunt eu domne , nu era sa pun poze cu altcineva!De asemenea am avut un status prin care rugam utilizatorii barbati sa nu`mi trimita mesaje gen matrimoniale.Am primit pe privat un mesaj de la Iulia care era oarecum intrigata ca daca nu vreau sa primesc mesaje de ce pun poze . Constat amuzata ca aproximativ acelasi status il are acum Iulia , care la randul ei se pare ca primeste mesaje fiind judecata dupa posturi d`ale sale sau cine stie ce poza o fi avut ea pe profil.Asa ca , as ruga toti utilizatorii , nu numai Iulia ca eu nu am nimic cu ea (a postat si unele chestii inteligente pe aici) sa nu mai scrie doar de dragul de a scrie sau a se certa , ca si asa eu una care stau in Buc vad cearta si intoleranta de la magazinul din colt pana in traficul insuportabil cu claxoanari interminabile ... si am intrat pe acest site pt a da sau a primi un sfat , pt pareri obiective sau subiective dar cu unele limite ce tin de bun simt!Si nu mai judecati lumea dupa poze si puneti asa usor etichete, ca un om nu`l cunosti nici dupa 20 de ani dupa cum bine vedeti din povestiri de p`aici , dar dupa cate vizualizari de fotografii...
Kittynelle
Postat pe 16 Martie 2008 16:08
mai me 85..de cand esti tu si procuror si juriu si judecator? ti se pare normal ce faci? fiecare e liber sa spuna absolut ce vrea pe acest forum. nu esti de acord..nu esti de acord. e treaba ta. la ce-ti folosesce un scrutin pe tema asta?o sa dau vina pe cei 22 ani ai tai si o sa astept sa te mai matiruzezi. un om matur nu sta sa judece pe nimeni si e constient ca spatiul virtual e unul liber in care toti putem spune orice si nimeni nu are dreptul sa ne judece. nu sunt nici pro nici contra iuliei. care e dragule rostul acestei aberatii? fugi la scoala ca e mai importanta decat daca-ti convine ce spune iulia sau nu pe acest site.

Postat pe 17 Martie 2008 10:57
ma bucur ca iulia a avut maturitatea sa nu te ia in seama si sa nu-ti onoreze aberatia cu un raspuns

Postat pe 17 Martie 2008 10:58
gica contra asteapta sa solidarizeze lumea cu el... dc nu-ti plac comentariile cuiva ignora-le, sau posteaza-ti opinia ta.si o mai si ameninti pe iulia prin alte topica sa nu mai comenteze ca tu stii multe si dc i-ti dai drumu la gura... esti infantil , nu crezi?!?

Postat pe 17 Martie 2008 11:18
Me, nu sunt de acord cu ceea ce faci!Acum daca nu ne convin comentariile cuiva sa postam toti subiecte de genul asta?
Daca ai ceva cu Iulia poti sa ii trimiti mesaj.E mai corect asa.Parerea mea.E normal sa avem pareri diferite, pentru ca suntem diferiti!Iulia trebuie sa fie mandra ca a devenit vedeta pe KUDIKA!
:)

Postat pe 17 Martie 2008 11:35
iulia nu jigneste pe nimeni si aduce mereu argumente cand isi expune parerea - se pare insa ca cineva a fost atins, s-a ofuscat pe iulia si neputand s-o combata prin argmente solide...apeleaza la intrigi fara rost,deh,asa-i romanul
lief
Postat pe 17 Martie 2008 11:56
Nu a-ti inteles nimic dragilor! Nimeni nu are nimic cu iulia_ little...ma rog acu 'si zice altcumva.Ea se leaga de toti,jigneste,arunca noroi,face si desface.Pai treaba-i asta? Uite sunt persoane ce-i spun frumos,fara jigniri,fara ofense"draga iulia ,ce tie nu-ti place altuia nu-i face!"Gata am terminat ,eu te voi ignora ori ce vei zice tu.Sa fiti iubiti.
OCTAIA
Postat pe 17 Martie 2008 17:03
GOOOD!! chiar era nevoie de un topic din asta?Sa fim seriosi...fiecare posteaza ce vrea pe un forum...me1985, sincer daca nu iti plac comentariile iuliei ignora-le,nu te mai agita aiurea....pe mine nu m-a jignit cu nimic de exemplu..poate are un mod mai impunator de a scrie sau asha se intelege dar asta nu inseamna k e rea si in nici un caz imatura, domnu me1985, sigur e mai matura decat un pusti de vreo 20 si unpic de ani nu?eu asha cred....nu suntem pe forum k sa facem pro-uri si contra-uri si nici nu judecam oameni pe care nu-i cunoastem ;)
iulia12
Postat pe 17 Martie 2008 18:03
ma retrag......speram ca macar aici sa putem fi intelegatori si sa ascultam parerea fiecaruia..a asculta nu inseamna a fi neaparat de acord.....chiar nu putem trece peste " eu detin adevarul absolut" si "cine nu e cu mine e impotriva mea"!? cine suntem (fiecare in parte) sa hotaram cine scrie si cine nu , cine e mai rau si cine merita sa fie exclus din comunitate ,... m-am inselat ! unde sunt mai mult de doua femei intervine barfa , invidia , rautatea..........
olga43
Postat pe 17 Martie 2008 18:27
octaia,intai invata sa scrii,apoi...invata sa gandesti ce scrii
lief
Postat pe 17 Martie 2008 22:40
iulia_little a raspuns la ce am comentat eu aici , dar nu cred ca stie sa completeze aici, si a facut ea un nou topic.Se pare ca nu e chiar asa desteapta pe cat o credeati si aici ma refer la faptul ca ....a raspuns in ciuda faptului ca voi ati zis ca nu si ati apreciat-o pt asta,

Postat pe 18 Martie 2008 09:40
Multumesc de sfat! Draga mea,ce alte sfaturi i-mi mai dai ?Dar hai sa vedem parii din ochii nostrii,si apoi sa dam sfaturi."Ai grija omule sa nu ti se vada goliciunea"(citat biblic)Deci raman la parerea mea ,dragilor"ce tie nu-ti place ,altuia nu-i face"E chiar asa de greu de inteles?Iat tu, lief...ma dezamagesti.Viata ..e viata !
OCTAIA
Postat pe 18 Martie 2008 10:13
citat biblic ?:)) haha,mai intai invata sa scrii,apoi sa vorbesti in citate -vizavi de ce tie nu-ti place ,altuia nu-i face ,ei bine,mie imi place sa mi se atraga atentia cand gresesc,e greu sa recunosti cand gresesti ??
lief
Postat pe 18 Martie 2008 10:17
me 1985,lasa-ne pe fiecare sa apreciem pe cine consideram destept
lief
Postat pe 18 Martie 2008 14:54
Pai bine,draga lief,tu care sti atatea, ce cauti tu printre noi muritorii de rand?.Si daca crezi ca ai voie sa zici tu ce-ti trece prin cap ,eu de ce nu as avea voie sa si gresesc?Nu va mai luati de mine fetelor, cu ce v-am gresit?Sau aveti voi un ac care-n teapa ,si-n stanga ,si-n dreapta.Hei, un cavaler sa ma apere de...vipera!Fata mea,ce nu cunosti nu ...cunosti,dar cand cunosti...sti ce cunosti.Chiar nu are rost sa-ti raspund aici.Ne facem de rasul...rasului.Si..."..nu raspunde n. sa nu creada ca esti si tu n.,dar totusi raspundei sa nu creada ca are dreptate".
OCTAIA
Postat pe 18 Martie 2008 21:28
da' n-am zis ca stiu atatea,mi-am zis parerea la ce se discuta!vezi,ai tendita sa distorsionezi,sa generalizezi...etc-aaa,invata sa fii independenta,nu chema cavalerul :)
lief
Postat pe 19 Martie 2008 13:11
pai de ce ai nevoie de avocat singur nu poti face fata criticilor? si apropos, de ce ne dragalesti cu apelativul " vipera"?

Postat pe 19 Martie 2008 13:24
de mine s-au tot luat si iulis si lief pentru ca primele mele post-uti au fost legate de un subiect deschis de ana_liz. mi-am dat si eu cu parerea si singurul raspuns la ceea ce am avut eu de zis acolo a fost ca eu sunt ana_liz care sufera de dubla personalitate!! asa, direct, na-ti-o franta ca ti-am dres-o! orice argumente am incercat eu sa aduc ca n-am nicio legatura cu ana_liz si ca simplul fapt ca mesajul meu o sustinea nu insemna ca sufera ea de dubla personalitate, iulia si lief au tot tinut-o inainte de jignirile. asa ca, uite, eu sunt de acord cu tine me1985 si mi se pare ca fata asta depaseste cu mult ideea de a-ti posta niste pareri si se simte bine sa-i jigneasca pe altii. sunt atatea post-uri de-ale ei care demonstreaza asta!

Postat pe 19 Martie 2008 13:25
melyssa,si eu am patit ca ana liz cu poza aia,cu doamna pe fotoliu,poate nu ma crede nimeni,dar eu nu mint!
mari58
Postat pe 19 Martie 2008 14:39
te cred mari :)
lief
Postat pe 19 Martie 2008 14:47
mai glumim si noi,sper ca nu se pune,da?
Hai sa revenim la subiectul propus de "junele"Me1985.Vor s-o punem pe iulia_little la zid.Si eu am fost deacord,da?Dar dragilor ,eu nu am nimic cu ea si cu nimeni ,de pe aici .Tot ea se lega de mine(saracuta de mine,nu?)Ce v-am facut,nu am voie sa si gresesc?V-am zis la cateva ,de ce mai si gresesc ,si tot nu ma lasati sa-mi transpun trairile,pe aici si pe unde apuc.Deci,faca fiecare cun doreste inimioara lui/ei,si eu la fel voi mai gresi,deci ma iarta ce-i ce stau bine cu vederea.Si Pruteanu sa ne lase in pace,da?Si, daca ma uitai eu prin toate posturile astea ,eu sunt mic copil pe langa ce greseli vazui, si nu comentai nimic.
Baieti hai discutam prea mult despre acest subiec si facem din iulia ..erou kudika.
OCTAIA
Postat pe 19 Martie 2008 17:44
lief,mrss.eu sunt incepatoare,si daca as vrea sa fac ceva,nu as sti.daca mai gresesc cind scriu imi cer scuze,si va rog nu dati cu rosii in mine !pupici.
mari58
Postat pe 19 Martie 2008 20:30
Vipera e un apelativ dragut ,nu-i asa?Vivi anaa nu era asa de grav,dar de ce te alarmezi?Te simnti cumva...?Glumeam:)Si chiar am nevoie de un "cavaler" sa ma si apere.Il mai tineti minte pe smecta?Ce baiat bun! Mi-e dor sa ma mai "lupt "cu el.Ce ia-ti facut de nu-l mai vad ,de ceva vreme?Am mai vazut ca nici nu ne mai saluta?Tot voi ...?Sau e suparat?Asteptam sa puneti de-un "matrimonial" acolo...Asteptam sutprize,surprize...Sau zana surprizelor v-a ratat si pe voi????Numai Costel Busuioc ce-i mai scapa,si voi...(noi).Si....i-mi pare rau dar sunt fata..vivi ana
OCTAIA
Postat pe 19 Martie 2008 20:55
si liefe,tu faci sa para ca"usturoi nu am mancat nici gura nu-mi pute"Pai fata draga(sau esti baiat?)ce-mi ziceai tu, cu citatele ce le-am dad???? Uiti de la mana pan'la gura?Semne de ..maturitate?Uite ce-i, lasati-o in pace pe iulia_l.....si n-o mai pomeniti, ca are sange de luptatoare..ninja in vene.O admir (in tacere),chiar daca ea ma lasa'n pace...acum.Dar tot nu ma-m dumirit ce-i cu "junele "smecta?S-a plictisit de ..noi sau e ceva mai grav???Sa nu dati cu pietrii ...'n mine,da?Am si eu o intrebare ,si astept raspuns.
OCTAIA
Postat pe 19 Martie 2008 22:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna! 4 De la: guru_ion 20 Noiembrie 2011 18:43
PLANETA MOLDOVA 230 De la: kudika141011 18 Ianuarie 2011 09:40
Suntem fericiti? de ce? 17 De la: ironia 28 Februarie 2011 22:14
Need Help 7 De la: yumalai 26 Mai 2009 08:52
instructor auto independent 1 De la: qtpie85 13 Februarie 2009 10:22