Setari Cookie-uri

...nici macar multi...adaptare dupa lapusneanu!

daca n-ar fi trist, jur c-as rade cu lacrimi! doar ca situatia e, din pacate, tragicomica...am ajuns subiectul unui referendum...hah, ce viata trista aveti, fratilor, voi, astia, care-ati dat mana cu mana si-ati initiat subiectul...vroiam sa nu mai raspund, am o sentiment de tristete ca locuiesc intr-o tara plina de oameni bolnavi si intoleranti si, cum am mai scris, ‚nesuportatori’ de critici...da’ ma mananca degetele si nu ma pot abtine. DECI-conjunctie conclusiva la mare moda printre cei mai putini obisnuiti cu gramatica : 1)celor care-si bat capul cu viata mea sexuala sau cu absenta ei, si care ma compatimesc ca, vaaaaaaai, n-as avea cu cine, va zic ca am constatat, in atatia ani de viata, ca doar aceia care nu au viata sexuala, au timp si kef sa se preocupe de a altora, sau ca absenta la altii si dorinta/invidia pentru cei care au, se manifesta dupa proverbul ala cu vulpea si strugurii acri...si daca n-am raspuns la propuneri primite prin mesaje private, vad ca vulpile m-au si transformat rapid; 2) celor care se bat cu pumnul in piept ca munca femeii de acasa, e grozav de grea, si se mandresc ca-s maritate si au pentru cine sa presteze, le zic ca-s o gramaaaaada de femei, ca mine, care presteaza si activitati lucrative, adica fac si bani pe un job/profesie mai bine sau mai rau platite, si nici nu le mananca puricii in casa...si ca, daca nu suntem toate maritate, nu-nseamna ca nu stim sau n-avem pentru cine sa facem o mancare/o curatenie, doar ca, din fericire pentru noi, exista si barbati care apreciaza si alte calitati la femei, in principal, si nu vor musai ca femeile lor sa faca pe ‚bubulina gospodina’ toata ziua...si, ca sa fiu rea de tot, zau ca n-am vazut in viata mea, exceptie facand cei cu probleme medicale, oameni ingrasati peste masura din munca...doar din stat! 3) celor care ma caineza ca nu-s maritata, si ma fac disperata divortata si data de una singura cu capul de pereti, si care de regula, isi cauta justificari pentru amanti/viitori amanti/minciuni si alte inselatorii, va doresc la cat mai multe ‚aventuri’ si sper ca partenerii vostri ‚oficiali’ sa afle odata si odata cat de incornorati sunt...4) in fine, pentru cei care cred ca stiu foarte multe despre mine, le spun doar ca adevarul e muuuuuult dincolo de voi, si ca diferenta dintre realitate si ce e in capsoarele voastre e atat de mare, ca, daca n-ar fi, nici nu s-ar povesti...si daca nu scriu mai multe e pentru ca imi place, de regula, sa las oamenii sa-si traiasca iluziile si nu vreau sa mai fac sa scada, sub nivelul marii, increderea in sine a altui utilizator a acestui site...care se crede (inca) barbatul fatal, desi-i doar un pustan caruia abia i-au dat tuleiele, si la propriu, dar, mai ales, la figurat...a, si pentru ca am ajuns la vorba unui prieten de-al meu, ca-i pierdere de vreme sa incerci sa-ti expui parerile in fata unor oameni care nu-s pregatiti, intelectual, sa le digere, inchei asa : probabil n-o sa mai postez p-aci! nu pentru ca m-ar fi convins vreunul sau altul de p-acilea, ci pentru ca-mi consum timpul si energia aiurea...si daca voi, astia din sectorul 5, aveti primarele ‚care este’ si daca noi, astia din romanica, suntem condusi de-un marinar si de-un domn ‚razgandeanu’, e pentru ca fiecare popor are conducatorii care-i merita si pentru ca am constatat ca degeaba au murit copiii si tinerii aia in revolutie, ca s-aveti voi voie sa vorbiti liber, ca meritati, majoritatea, sa ramaneti cu gura inchisa de un pumn in gura, ca-nainte de `89...ca vad ca asa va place...liberatatea de exprimare si democratia va plac si va priesc doar cand lumea e de acord cu voi, cand nu...bine zicea fabula aia, vrem egalitate...dar nu pentru oricine... s-aveti cu totii viata pe care o meritati!!!

Postat pe 17 Martie 2008 12:09
EEEE!!!Hai ma Iulia, ce te suparasi? Te intereseaza parerea celorlalti asa mult?Vezi de treaba, ca daca te uiti in gura lumii nu ajungi nici la buda!! :)

Postat pe 17 Martie 2008 13:19
mi-ar parea rau sa numai scrii....dar alegerea e a ta;
intru destul de rar in timpul saptamanii pe forum, nu stiu despre ce referendum vorbesti , dar chiar imi placea sa citesc interventiile tale..iar viata fiecaruia e a fiecaruia si ne-o traim cum vrem ; nimeni nu detine adevarul absolut si ar trebui sa ne lasam de sportul asta si sa ne uitam in curtea noastra si daca suntem cinstiti sa recunoastem ,macar fata de noi , ca nu avem nicinul o viata perfecta, ca avem nemultumiri si neampliniri fie in viata profesionala fie in cea familiara , ca avem fiecare un vis nerealizat , o amintire care ne bantuie , un secret al nostru de care ne e jena , ca ne dorim mai mult de la cei din jur si daca suntem onesti vrem mai mult si de la noi; nimic nu va merge cum trebuie daca nu facem altceva decat sa ne plangem de mila, sa-i acuzam pe cei din jur pt. nereusitele si nemultumirile noastre , sa ma intereseze daca vecina mai e sau nu cu sotul si pe al meu sa ma fac ca nu vad ca nu mai vine acasa de o saptamana iar pe forum ma dau mare CE VIATA PERFECTA am eu!!!e normal sa te scarbesti dar te rog .....mai ramai cu noi
olga43
Postat pe 17 Martie 2008 13:33
draga iulia, nu-ti doresc sa treci prin problemele(intr-adevar medicale,ca doar esti asistenta si stii ce-s alea depresii grave,nu??) care au dus la ingrasarea mea....multumesc lui D-ZEU si sotului meu ca au fost alaturi de mine si m-au ajutat sa nu cad in pacatul de a avea aripioare negre pe umeri.....si daca imi convine si nu ma deranjeaza aspectul meu de acum este pentru ca pretuiesc mai mult sanatatea si aspectul interior si faptul ca am o multime de prieteni care ma plac pentru ceea ce sunt,decat o silueta de top model ,goala in partea superioara si plina de acreala......vorba 'ceea:grasa si frumoasa!!.....si sa nu crezi cumva ca m-ai atacat sau ca m-am atacat in acesta privinta!!!.....no way....pentru ca am invatat sa-mi apreciez valoarea si sa-mi pastrez sufletul tanar care imi dau voie sa-mi traiesc viata fericita....nu sa fiu o complexata si o frustrata ca,vaaai,nu mai am 50 de kile si nu ma mai iubeste barbatii!!!....asa ca ...nu-ti doresc decat sa fii sanatoasa si sa ai parte de multa fericire si iubire.....

Postat pe 17 Martie 2008 14:07
iulia, eu stiu ca inteleptul cedeaza primul dar...nu ne poti lipsi de placerea de a ne intalni pe topice. nu pune la suflet comentariile rautaciose ale frustratilor.

Postat pe 17 Martie 2008 14:42
Iulia, hai sa fim serioase si seriosi, aceste replici acide le`ai starnit si tu prin comentariile tale.Hotarati`va ce vreti de fapt , ori dak spui "verde`n fata" sa ti se raspunda la fel ori nu! Inainte nu erau aceste discutii in contradictoriu pe forum, am impresia ca s`a degenerat mult prea mult si imi pare rau , as vrea sa avem topicuri care au legatura cu acest site.As vrea sa continue sa povesteze si Iulia si toti cei care au postat pana acum pt ca avem de invatat de la fiecare , si de la femeia "cu serviciu" si d la aia "casnica"...asa ca sa trecem peste aceste divergente si sa revenim la sentimente mai bune , ca fiecare are partea lui de vina!!!
Kittynelle
Postat pe 17 Martie 2008 15:46
a, mai vroiam doar sa zic ca, multumita vitejilor care-au initiat 'referendumul' sau a altora-nu stiu cui si nici nu-mi pasa, nu mai am cont...asa ca am 'inviat-o' pe iulia_little si am transformat-o in iulia_little_reloaded doar ca sa mai spun ca nu m-am speriat, si nu mi-am sters contul, chiar as fi curioasa de ce sau cum s-a sters contul meu...ca nu vroiam sa intru in dispute cu nimeni, doar ca unii au luat-o personal, si s-au atacat de parerile mele 'contra' mai dure...cu toate ca eu n-aveam nimic impotriva parerilor lor 'contra' si a lor personal, pana n-au inceput sa-mi sara la gat...ca eu cred ca oricine poate sa scrie orice, si nu prezinta nici o importanta daca esti sau nu esti de acord cu mine, ai dreptul sa te exprimi, asa cum, teoretic, avem cu totii dreptul sa ne expunem opiniile, chiar si in public, sau in publicul asta virtual. asta e esenta libertatii de exprimare si a democratiei!..asa, si mai vroiam sa spun ca, daca mi-am facut-eu asa cred-ceva prieteni p-acilea, o sa continui sa vorbesc cu ei, in privat, drept pentru care puteti sa comunicati cu 'reinviata' iulia_little, acum iulia_little_reloaded!

Postat pe 17 Martie 2008 16:27
Ha Ha Ha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iulia tin sa iti multumesc! Azi, ma facusi sa rad.
Reloaded sau nu...BINE AI REVENIT!!
Sper ca tot Iulia esti!..
:)

Postat pe 17 Martie 2008 16:35
Cum adica??? Ti`a sters cineva contul????
Kittynelle
Postat pe 17 Martie 2008 18:38
Iulica hai sa iti spuna baiatu' de ce ti s-a sters frumosul tau cont!!In stanga paginii exista optiunea "Raporteaza utilizator", aceeasi optiune pe care tu si alte fete vesele care acceseaza acest forum vroiau sa o foloseasca pt a-i sterge contul lui snickers.Probabil a fost accesata de alti utilizatori pentru a-ti sterge tie contul.Vad ca toata lumea este foarte revoltata de topicul lui me1985 insa nu imi amintesc ca aceleasi persoane sa fi sarit ca arse atunci cand lui snickers i s-a produc aceeasi nedreptate...a inceput sa fie facuta cu ou si cu otet.Asta da solidaritate feminina...cand o femeie este atacata de un barbat, fiecare va incarnati in Xena si sunteti in stare sa ne sariti la jugulara.In schimb cand va atacati intre voi, e un lucru normal si toata lumea merge pe burtica

Postat pe 17 Martie 2008 22:29
bai,alex,du-te si taie frunza la caini mai bine
lief
Postat pe 17 Martie 2008 22:36
mie una mi s-a parut de mutle ori ca baietelul asta de 20 ani lucreza pentru kudika. o fi admin ceva pe site. prea posta el pe forum chestii care sa agite spiritele, sa invite la dialog, facea un fel de propaganda. de unde si amenintarile la adresa iuliei ca el stie nu stiu ce.

Postat pe 18 Martie 2008 09:15
nu sunt amenintari, e realitatea crunta!!!

Postat pe 18 Martie 2008 09:22
sal, sunt noua pe aici si chiar nu va inteleg ce aveti de impartit??? fiecare are parerea lui, este liber la opinie si poate sa spuna si sa critice pe cine si cat vrea, asta nu inseamna ca ar trebui sa ne facem rau unul altuia si sa ne stergem conturi pentru ca a vorbit nu stiu cine prea mult... in fine, sunteti imaturi daca, in loc sa discutati despre ceva interesant, va tineti de prostii si de rautati...

Postat pe 18 Martie 2008 10:42
snickers....nu a mai sarit nici una pt k nici una nu-i dadea dreptate lui snickers, care isi dadea cu parerea exacta despre vietile noastre personale,....cand nici macar nu ne cunostea..si cred k nu se compara cazurile...iulia a fost judecata pt simplul fapt ca da comentarii mai rautacioase...dar macar are minte si clar mai multa experienta de viata...si poate are un motiv sa-si dea cu parerea in felul in care o face...deci nu incerca mr. alex sa compari cazurile...nu e vb de solidaritate feminina...cine are dreptate are...cine nu,nu!
iulia12
Postat pe 18 Martie 2008 11:03
nu stiu ce dracu va apucat...pe bune, dar nu poate omul sa mai critice...si pe mine m-au criticat multi, inclusiv iulia, dar asta nu inseamna ca o urasc sau ii sterg contul ca sa nu mai poata scrie.ce va deranjat asa tare?cand postati asteptati numai cuvinte de lauda si incurajari?de ce va mai expuneti problemele pe un forum???dupa cum va purtati voi acum(unii dintre voi), ar insemna ca toata lumea sa fie deacord cu toata lumea...si atunci cand esti vinovat sa ti se spuna,,stai linistit, nu te consuma ca nu e vina ta, tu esti doar o victima a societatii in care traiesti...si ce vina ai tu ca te f... cu altii atata timp cat barbatul tau nu stie???e vina celui care te conrupe si eventual a sotului tau ca nu strie sa te apropie de el.a ta, in niciun caz!!!"(nu am facut referire la niciun subiec anume).
haide-ti ca iulia a folosit cuvinte romanesti,acide...dar nu suficient de dure cat sa trezeasca persoanele de pe aici...ci doar ca ele sa se simta jignite...ca doar deh...avem si noi orgoliu si mandrie cand suntem judecati(pacat ca doar cand suntem judecati, nu si cand gresim).

Postat pe 18 Martie 2008 11:36
sunt frustrati/frustrate gabry,d-asta
lief
Postat pe 18 Martie 2008 14:09
Pai da!Frustrare.Cred ca fiecare dintre noi e frustrat de cate ceva.Asta nu inseamna ca trebuie sa te razbuni pe ceilalti!!

Postat pe 18 Martie 2008 14:33
A, domnule ALEX, referitor la ce ai scris despre contul domnisoarei SNIKERS, sa-ti spun ceva.Nu esti bine informat!Eu sunt una din persoanele care a primit tot felul de cuvinte 'frumoase' din partea acestei domnisoare, desi nu am jignit-o cu nimic!
Dar, am ignorat-o!Si nu am incercat sa fac in asa fel incat sa i se stearga contul! Pt. ca e problema ei cum gandeste; nu a mea!
Asa ca lasati dracu razboiul si hadeti sa ne intoarcem la oile noastre!!!!!!!!

Postat pe 18 Martie 2008 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ultima carte citita. 13 De la: metaphor 23 Februarie 2014 11:59
geox :) 8 De la: George_Geo_1 11 Iulie 2013 09:43
Va mai aduceti aminte de liceu? 31 De la: lao_kudika 22 Noiembrie 2009 15:46
Interpretarea viselor 50 De la: mkdisk 28 Octombrie 2009 18:05
Tatuaj... 5 De la: freakyyy 4 Iunie 2010 14:21