Setari Cookie-uri

ce faceti in timpul liber?

sunt de un an jumate cu prietenul in bucuresti. weekend-urile ni le petrecem in fata calculatorului sau tv-ului pt ca parintii sunt prea departe ca sa-i vizitam, prietenii de aici-putin la numar au alte planuri.in conluzie am cam inceput sa ne plictisim in timpul liber. voi cum va distrati? ce mai vizitati?

Postat pe 22 Martie 2008 22:34
Pai e un lucru care ne face placere sa ne vizitam prietenii,eu nu pot sa traiesc fara o vizita la prieteni macar o data pe saptamana,dar ai vostri poate nu sunt chiar atat de 'prieteni' daca de cele mai multe ori au alte planuri.Puteti merge la Mall,la un film,la o cofetarie, la o plimbare in parc cu vremea asta de primavara,puteti face curatenie in casa,in dulapuri,programati-va pe fiecare weekend sa va oferiti unul altuia cate un masaj relaxant dupa o saptamana incordata sau o sauna,sau jucati-va jocuri inteligente.....Nu stiu ce sa-ti mai zic, puteti face chiar si lucruri banale, mici, care sa va faca placere. Altceva mai 'serios' chiar nu-mi vine in minte acum.
emyia
Postat pe 22 Martie 2008 23:02
pai prietenii 'ne rup'usile si viceversa. parintii de 2 ori pe luna( ai mei, ca stau la tara), saptamanal mancam la soacra-mea (sambata), si cand ne tuna noua fugim la gratar(ca de, a venit primavara)tot cu prietenii. timp sa ne plictisim nu prea avem.uneori pt ca vrem sa fim singuri in week-end ne inchidem in casa si inchidem si telefoanele. inainte ne tot plimbam prin cluburi, acum nu prea ne mai place.cam asta e filmul timpului nostru liber.

Postat pe 24 Martie 2008 13:44
cred ca cel mai placut timp petrecut in we ,relaxant totodata este sa il petreci cu prietenii
lief
Postat pe 24 Martie 2008 16:19
buna fetelor eu sunt noua pe aici .in timpul liber e bine sal petreci cu cei dragi cu prieteni am sieu o intrebare pentru lief asa te cheama .

Postat pe 27 Martie 2008 10:28
fetelor va invidiez ca aveti timp liber....si ca nu stiti ce sa faceti cu el....mai dati-mi si mie un pic....Daca tot aveti asa de mult,va invit la o cafea,ce ziceti?
ginetta
Postat pe 27 Martie 2008 23:44
timpul liber...gratar daca e vreme buna.De obicei eu si sotul meu cu cativa prieteni mergem si luam copii abandonati si in curtea unui prieten facem gratarecu ei inventam jocuribancuri, mai dansam...apoi daca ploua mergem la cinema daca e un film bun,daca nu ne invita prietenii la masa acasa,de obicei sotuluimeu in timpulliber mai ales duminica joaca fotbal iar noi fetele tinem galerie,copii si ei la fel dam si noi ce putem pentru a ne sustine echipa favorita hehehehe!
uneori ne uitam acasa la un fil tot cu prieteni bineinteles,alteori merge si noi in vizita avem timpul ocupat mereuin rest pace,,,,,,,,
pace
Postat pe 28 Martie 2008 18:22
voi luati copiii abandonati si-i duceti la cinema?:O

Postat pe 30 Martie 2008 13:19
imi place la nebunie sa merg la shoping cu prietenile mele,pu mine shopingul e relaxare...placere...apoi sa mergem la o pizza...mai barfim ca intre fete:)...daca nu e prea cald mergem cu prietenii de familie la un gratar...pe plaja..,dar cel mai mult imi place sa-mi petrec timmpul cu sotul..la un restaurant,plimbare noaptea pe faleza...la un film bun...si apoi sa mancam cate jumate de kg de inghetata...:-)yamiiiiiiiiiii...

Postat pe 30 Martie 2008 13:45
diferit... dar in in special pretuiesc timpul petrecut cu sotul meu, de exemplu ieri dupa o cina gustoasa am avut un timp foarte vesel acasa.....cintind cintecele populare pe care ni le aminteam din copilarie....apoi am trecut la bancuri :))
Imi place mult sa fiu cu prietenii, de aceea practic in fiecare duminica planuim cite ceva.....daca timp frumos la natura, daca nu...organizam acasa. Imi place mult caii.....dar precum aici n-am conditii de calarie mai rabd pina va fi :)) iar vara sa ma prajesc la soare si sa ma balacesc in apa:)

Postat pe 1 Aprilie 2008 09:57
aaaaaa, in timpu' liber crosetez goblene si sap tuneluri.
cand sunt la munca , frec menta!
din cand in cand , mai vizitez plaja, doar asa , o aruncatura de pasi pe nisipul udat de spuma marii, plimbari lungi si plictisitoare prin parc, cules de flori din spatii delimitate, jocuri mai mult sau mai putin erotice si citesc monitoru'.

Postat pe 21 Iulie 2008 11:07
De la: ginetta, la data 2008-03-27 23:44:40fetelor va invidiez ca aveti timp liber....si ca nu stiti ce sa faceti cu el....mai dati-mi si mie un pic....Daca tot aveti asa de mult,va invit la o cafea,ce ziceti?

si eu te invidiez pe tine k nu ai timp liber!!! eu am preA MULT si am inceput sa am o plictiseala cronica....as face sport si fac knd imi aduc aminte...m am ingrasat 5 kg :)) sunt varza :))
de abia astept sa nu mai am si eu timp liber juuur!!!!!!!!!!!
anna_wilmet
Postat pe 29 August 2008 09:35
De la: cleopatra86, la data 2008-03-30 13:45:33imi place la nebunie sa merg la shoping cu prietenile mele,pu mine shopingul e relaxare...placere...apoi sa mergem la o pizza...mai barfim ca intre fete:)...daca nu e prea cald mergem cu prietenii de familie la un gratar...pe plaja..,dar cel mai mult imi place sa-mi petrec timmpul cu sotul..la un restaurant,plimbare noaptea pe faleza...la un film bun...si apoi sa mancam cate jumate de kg de inghetata...:-)yamiiiiiiiiiii...

poi-.....cred si eu cui nu i place sa iasa la shoping...dar nu toate pot...stii astia cam pazesc hainele in magazin
anna_wilmet
Postat pe 29 August 2008 09:37
In timpul liber noi dam fuga cu masinutza ori la mare ori pe Valea Prahovei la munte, in functie de sezon. Peterecem timp cu prietenii , luam masa impreuna , jucam rummy , stam la piscina, ne plimbam cu Atv`urile , radem , glumim...chiar sunt fff multe activitati .De shopping nu mai zic...ca toate fetele suntem innebunite dupa asa ceva...petrec timp pe la mall cu fetele prin magazine si apoi la cafeluta sau la film.Tot cu prietenele la saloane, coafor , la fitness si la alte activitati specifice femeilor. Si nu in ultimul rand...ador sa citesc in timpul liber!
Kittynelle
Postat pe 29 August 2008 15:11
Am uitat...si mai iesim des la bowling
Kittynelle
Postat pe 29 August 2008 15:14
- din cauza ca am un serviciu cu multa activitate ... intalnesc multi oameni ... si pentru ca am si o personalitate cred dintre cele mai rare ... adica sunt un coleric (chiar daca educat ... si nu ma refer la educatie - invatatura, ci la a-ti educa colericismul ...), deci sunt un coleric cu flegmatic ... imi place sa nu am foarte mult zbucium ... macar in week-end; asa ca citesc ... ma duc undeva la munte unde e liniste ... rau ... brazi ... ciripele ... prefer sa fac asta intr-un cerc cat se poate de restrans; sau plimbare cu cainele ...
supermiki
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:21
In timpul liber prefer sa citesc, sa ma plimb, sa fiu alaturi de cei dragi, sa descoper locuri noi. Cred ca depinde mult si de vreme si de anturaj.

Postat pe 29 Septembrie 2008 22:22
Timpul liber....este atat de ,,altfel,, in ultima vreme,in ceea ce ma priveste!Insa mi-l petrec /impart in felul urmator:joaca si distractie cu si alaturi de cel mic,plimbari in parc cu cei dragi,raita prin magazine(Mall),ceva cumparaturi pt ,,suflet,,,...o carte!! un film/biliard la fiecare sfarsit de saptamana,mai rar intalniri/vizite la prieteni si macar o noapte pierduta in club(pe luna) Bineinteles,cel mic nu ia parte la ultimele 3 distractii mentionate Lui ii revin intreaga atentie si majoritatea timpului liber de care dispunem noi,parintii!!!incercam pe cat posibil sa nu uitam si de noi,mai ales ca suntem si ne simtim foarte tineri
mell_30
Postat pe 12 Octombrie 2008 01:43
Si eu sunt in Bucuresti de 6 luni,si am fost o singura data intr`un club cu prietenul meu.Ideea e ca locuim impreuna...si stam mai mult in casa.Avantajul e ca sunt microbista si merg cu el destul de des la fotbal sa-l vad jucand(ca imi place) sau pe stadion la meciuri :) ma gandeam as ma apuc si eu de un sport ceva volei..sau tenis de camp..dar nu stiu unde as putea merge..stie cineva?...
the_same_unique
Postat pe 13 Octombrie 2008 01:13
Draga mea, de ce sa te plictisesti in timpul liber? Iti dau o sugestie. Fa ce am facut eu cu sotia mea. Noi suntem oameni de actiune si in felul asta am rezolvat problema non-plictisului. Avem o serie de activitati colaterale serviciilor noastre. Si 90 % din aceste activitati le desfasuram online. Mai nou, ne-am deschis si un magazin online. Aceste activitati ne-au scos din lumea ... clasica, ne-au schimbat modul de gandire, am cunoscut o multime de oameni si cunoastem incontinuare, ne-au dat posibilitatea sa vizitam o multime de locuri in tara si nu numai, ne-au adus satisfactia materiala si astfel ne-am asigurat viitorul. Muncim mult, dar cu satisfactii deosebite. Daca te tenteaza, pe tine sau pe oricine altcineva, va stau la dispozitie cu informatii, sfaturi, indrumari. Ma puteti gasi pe e-mail: vladstefan07@yahoo.com. Cu deosebita consideratie, Marius.
21021961
Postat pe 13 Octombrie 2008 08:49
Care timp liber?!
alina86
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:32
Pe net...!
Delia5
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:56
Voi?
Delia5
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:58
noi?

Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:08
Ei? Ele?
Lucia1971
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:40
EU MERG IN EXCURSII LA MANASTIRI,IMI DA O STARE DE CALM ,MERG SI LA SF.BISERICA ...NU MEREU DAR DIN CAND IN CAND...ORGANIZEZ O MICA PETRECERE IN FAMILIE CHIAR DACA NU AM UN MOTIV ANUME...MA DUC LA METRO SA-MI FAC APROVIZIONARI ALIMENTARE PT. O LUNA.IARNA IMI PLACE PE INSERAT SA FAC O MICA PLIMBARE DE MERS PRIN ORAS SA ADMIR CAT DE FRUMOS ESTE ORASUL IMPODOBIT IN PREAJMA SARBATORILOR..IAR VARA SA INVIT O VECINA SA POVESTIM VRUTE SI NEVRUTE LA O CAFEA....
lelia_zet
Postat pe 11 Decembrie 2008 23:39
timp liber...hmmmm...cam putin.as vrea sa fie mai mult timp liber, in tara asta sa nu mai muncim asha mult... cand am timp liber imi place sa il petrec cu familia si prietenii.imi mai place sa mai butonez calculatorul, mai citesc cate ceva....imi place sa ies in oras sa ma plimb, sa merg la un restaurant...imi plac mult plimbarile, excursiile, sa vad mereu ceva nou si interesant.
mkdisk
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:27
De la: , la data 2008-03-22 22:34:07sunt de un an jumate cu prietenul in bucuresti. weekend-urile ni le petrecem in fata calculatorului sau tv-ului pt ca parintii sunt prea departe ca sa-i vizitam, prietenii de aici-putin la numar au alte planuri.in conluzie am cam inceput sa ne plictisim in timpul liber. voi cum va distrati? ce mai vizitati?

pai daca as fi in situatia voastra as merge la plimbare prin tot orasul....in explorare.
mkdisk
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:31
In speranta ca nu v-am plictisit cu problema mea, mai fac inca o data apel la ajutorul vostu.
Pentru cei care nu ma cunosc , sau ma cunosc, va fac cunoscuta povestea mea pe scurt!
Ma numesc Calbarau Ana Maria Madalina, am 23 de ani,locuiesc in Rm.Valcea si am o problema de sanatate.In anul 1989 un eveniment nefericit m-a adus la pierderea ambelor picioare,tot de la acea data ma chinui enorm cu procurarea protezelor care ma ajuta sa fac cativa pasi pentru a nu depinde de semeni mei.La ultima verificare ortopedica,mi s-au recomandat 2 proteze cu costuri enorme,pensia de handicap de 271 ron neacoperind nici un sfert din costurile lor (proteza de gamba modulara cu articulatia gleznei mobile si manson de silicon – 7.278,49 ron si proteza de coapsa modulara cu articulatia gleznei mobile, genunchi libera cu vacuum – 7.449,40 ron in total costul protezei fiind de 14.727,89 ron).Am fost prea incercata de umilinta,de frica,de rusinea de a calca pe propiile picioare in noroiul sfidarii si al dezonoarei. Impreuna cu dumneavoastra oameni de suflet, de bine ai planetei sunt convinsa ca voi fi ajutata sa-mi procur cat mai urgent posibil protezele pentru ambele picioare pentru a-mi croi singura carari pe drumul vietii in spatiul nostru social. Solicitarea ajutorului financiar pentru achizitioanarea protezelor, ma poate repune ca persoana in plan social, si va duce direct la imbunatatirea starii handicapului marindu-mi considerabil posibilitatea gasirii unui loc de munca, si deplasarea mea la sediul facultatii pe care o urmez fiind studenta in anul 3, la Univeritatea Spiru Haret, Specializarea Psihologie.In eventualitatea ca doriti sa ma sprijiniti financiar pentru realizarea protezelor, mai jos este numarul de cont in care puteti depune ajutorul dumneavoastra financiar: BANCA: RAIFFEISEN - SUCURSALA: RÂMNICU VÂLCEA TITULAR: ANA MARIA MÃDÃLINA CALBARÃU LEI:RO79RZBR0000060010327337 EURO:RO67RZBR0000060010838258
BCR LEI:RO29RNCB4800000430120001 - sucursala valcea
dragalaspui
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:56
l liber compun....

Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Geneva 3 De la: diana1981 16 Noiembrie 2009 07:35
ajutor!!!!am nevoie de voturi pana la ora 12,returnez 1 De la: kudika087713 15 Decembrie 2011 23:15
ghid turistic 3 De la: adyna2905 13 Februarie 2011 23:48
Sondaj de opinie!!! 1 De la: natasha69 26 Ianuarie 2010 22:07
amintiri..... 5 De la: Georgia99 14 Februarie 2009 16:06