Setari Cookie-uri

Lb. Engleza

Buna! Poate suna ciudat,dar doresc daca se poate niste recomandari de filme in lb. engleza.Dc?Pt ca desii poate suna absurb la lb. engleza ma pricep decat la citit si poate sa spun eu cateva cuvinte..in rest nu pot tine o conversatie cu cineva,nu stiu sa traduc.Pana acum cateva luni nu dam asa mare importanta, dar peste 2 ani voi da bacul la engleza plus ca cariera pe care mi-am ales-o necesita invatarea lb engleze la perfectie.Parinti se gandisera sa-mi cauta un profesor, dar cum criza asta e mare nu am avut posibilitatea si tot am amanat.La scoala nu am nicio sansa sa o invat pt k profesorul nostru nu face nimic si catalogul il uita .Stiu ca e foarte greu sa inveti fara un profesor,dar imposibil nu e..asa cred. Mi-a venit ideea aceasta cu filmele pt k de ex spaniola o inteleg perfect orice cuvant si asata numai din filme,ma rog spaniola e si mai usoara.
Va astept cu recomandari de filme in engleza sau poate alte idee care ma pot ajuta sa invat lb engleza. Momentan nu au parintii posibilitatea sa-mi plateasca un profesor, si trebuie sa ma descurc cum pot. Va multumesc!
Toate cele bune!!
divyaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:15
numai filme in engleza vad eu.......unde cauti ,ce filme cauti tu ?
blaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 03:53
De la: blaa, la data 2010-04-11 03:53:13numai filme in engleza vad eu.......unde cauti ,ce filme cauti tu ?



Eu de obicei descarc dupa apex DC++, si de aceea am intrebat de recomandari,titluri ca sa stiu ce sa scriu la Search....si ar minunat daca mi-ai da o lista de titluri de filme in lb. engleza. Multumesc
Numai bine!
divyaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:19
Nu mai stiu daca am mentionat, dar nu conteaza genul filmului..numai sa fie documentar...ca nu suport documentarele ma plictisesc
orice gen..absotul orice..fara ocumentare
Va multumesc mii de ori celor care au raspuns si vor raspunde intrebarii mele .
Toate cele bune!!!!!
divyaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:28

Dai search pe google -filme ...ce gen vrei tu ,cauti acolo ,is destuuuulleee site'uri ....
Eu dowlandez cu UTORENT,de pe www.torent-finder.com....scrie acolo in ce limba e filmu' (eng,spaniola,italiana...etc)
Deasemenea poti sa iti iei si subtitrarea filmului in engleza.
blaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:18
De la: blaa, la data 2010-04-11 18:18:48
Dai search pe google -filme ...ce gen vrei tu ,cauti acolo ,is destuuuulleee site'uri ....
Eu dowlandez cu UTORENT,de pe www.torent-finder.com....scrie acolo in ce limba e filmu' (eng,spaniola,italiana...etc)
Deasemenea poti sa iti iei si subtitrarea filmului in engleza.


stiu de subtritare..si am dat pe google dar nu am gasit cine stie ce...imi scrie doar tara..nu in ce limba sunt:| app daca as intra pe un hub din statele unite as avea sanse sa gasesc filme in engleza?
divyaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:21
Gen :
- www.filmetari.com


http://www.cinemarx.ro/filme-comedie/

blaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:23
De la: divyaa, la data 2010-04-11 18:21:42
De la: blaa, la data 2010-04-11 18:18:48
Dai search pe google -filme ...ce gen vrei tu ,cauti acolo ,is destuuuulleee site'uri ....
Eu dowlandez cu UTORENT,de pe www.torent-finder.com....scrie acolo in ce limba e filmu' (eng,spaniola,italiana...etc)
Deasemenea poti sa iti iei si subtitrarea filmului in engleza.


stiu de subtritare..si am dat pe google dar nu am gasit cine stie ce...imi scrie doar tara..nu in ce limba sunt:| app daca as intra pe un hub din statele unite as avea sanse sa gasesc filme in engleza?



La dcc++,strong sau astea,mi scusi da nu prea ma pricep
Da in ce limba is filmele care le iei tu ?
blaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:26
De la: blaa, la data 2010-04-11 18:26:24
De la: divyaa, la data 2010-04-11 18:21:42
De la: blaa, la data 2010-04-11 18:18:48
Dai search pe google -filme ...ce gen vrei tu ,cauti acolo ,is destuuuulleee site'uri ....
Eu dowlandez cu UTORENT,de pe www.torent-finder.com....scrie acolo in ce limba e filmu' (eng,spaniola,italiana...etc)
Deasemenea poti sa iti iei si subtitrarea filmului in engleza.


stiu de subtritare..si am dat pe google dar nu am gasit cine stie ce...imi scrie doar tara..nu in ce limba sunt:| app daca as intra pe un hub din statele unite as avea sanse sa gasesc filme in engleza?



La dcc++,strong sau astea,mi scusi da nu prea ma pricep
Da in ce limba is filmele care le iei tu ?


pai de obicei eu sunt inebunita dupa filme hindi...si mai cateva filme in care pare a se vb engleza...dar nu e in totalitate...la unele cuvinte nu pare engleza..si asta ma induce in eroare...o sa intru pe adresele date de tn ms mult
divyaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:36
blaa
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:58
Draga mea , daca iti plac filmele hindi , poate ca mai degraba ti-ar placea cele sud coreene afara de acestea . Sunt inebunita dupa ele si pentru ca unul singur exista in limba romana ( subtitrarea vreau sa spun ) , le urmaresc cu traducerea in engleza . Intr-un an de zile m-au ajutat mult .. pe langa ca le ador , engleza mea s-a imbunatatit vizibil . E un bun exercitiu . Spun asta pentru ca daca asculti in engleza e cu totul altceva .. ei vorbind in coreeana , ceea ce eu nu inteleg , ma concentrez ( normal ) pe subtitrare ..
Daca te hotarasti sa incerci , sa vizitezi si si dai un replay si pe topicul ASIA DRAMA . Merci !

Link pentru filme :

www.mysoju.com

*ATENTIE !!!! Alege lista cu KOREAN MOVIE .. e limba care da cel mai bine la auz .. e placuta ( fata de japoneza , chineza ) si sunt filme superbe . Pe topicul meu te poti orienta dupa recomandari . Vei gasi toate genurile , mai putin horror ( nu m-am inghesuit si la acest gen :))) ).

danylor29
Postat pe 16 Mai 2010 15:24
uite poti invata engleza de aici www.livemocha.com

eu acum incerc sa invat germana de pe site-ul asta, incearca si u
freakbabe
Postat pe 16 Mai 2010 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cea mai noua afacere 1 De la: albe_beea 5 Februarie 2009 15:26
anul 1989, poarta catre libertate? 4 De la: pisicuta_razboinica 17 Aprilie 2009 22:16
Cum sa spargi parolele si de ce.... 8 De la: Costello 8 Decembrie 2010 00:11
ce spuneti e adevarat? 1 De la: toCSic 18 Iulie 2009 22:56
Meditatii clasele 1-4 engleza/romana 1 De la: Musette21 29 Iunie 2009 15:28