Setari Cookie-uri

ceva frumos...se poate?

nu zic sa nu-si mai scrie oamenii problemele, dilemele si dramele existentiale pe-aici, nu asta-i ideea...dar mie, una, mi s-a cam urat sa tot aud/vad numai probleme, chestii urate, minciuni, inselati si alte de-astea. nu mai vorbesc de cei/cele care posteaza la misto sau fiindca se plictisesc de moarte. asa ca ma gandeam, oameni buni, n-ati vrea voi sa mai scrieti si ceva frumos pe-aici pe forum? ca tot a venit primavara, afara e-o vreme superba, cel putin prin 'zona mea', au inflorit copacii, straluceste soarele si mai canta si pasarelele...nu poate fi asa greu, nu? scrieti o experienta, o traire, un eveniment frumos si fericit din vietile voastre...ca, pana la urma, viata chiar e frumoasa, de ce sa vedem doar partile urate...hmmm, ce ziceti?

Postat pe 28 Martie 2008 14:15
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...abia astept sa ajung acasa ca am planuri mari cu iubitul in seara asta( adica o seara romantica...sau salbatica!). apoi maine merg la tara sa vad de aproape copacii infloriti si sa simt mirosul de iarba verde proaspata...sunt nascuta in aprilie si ador primavara.si cel mai mult i-mi place sa stau tolanita in iarba si sa privesc soarele( deformatie din copilarie, ca am crescut la tara).

Postat pe 28 Martie 2008 14:41
vivi annna..nimic nu este mai placut decat o iesire la iarba verde...sa vezi ca totul renaste...facem ce facem si ajungem tot la iarba,verdeata.flori...tie iti plac florile astea de primavara...narcise,lalele,zambile,liliac....?eu le ador...atunci sa ai o seara perfecta si un weekend placut.....
ginetta
Postat pe 28 Martie 2008 16:02
sunt nebuna dupa margaritar si zambile si abia astept sa infloreasca teii...multam fain!

Postat pe 28 Martie 2008 16:08
eu una deabea astept varaaaa!!!
vreau in concediuuuuu!! vreau sa urc pe munte,vreau sa admir natura si sa trag in piept aer curat si sa miros florile salbatice(chiar daca nu sunt parfumate, sa privesc pasarile si sa am dimineti lungi alaturi de iubitul meu.... :)
eeeeee vreau multeeeee!!!!

Postat pe 28 Martie 2008 17:07
eu vreau doar liniste , foarte multa liniste...........in mine , in jur , in inimile si sufletele tuturor!
olga43
Postat pe 28 Martie 2008 20:00
hai mai olga, ca nici prea multa liniste nu e buna.ca te plictisesti! :)

Postat pe 29 Martie 2008 13:30
Hmmm..ceva frumos...da chiar acum traiesc ceva frumos, si anume apropierea de Dumnezeu, increderea pe care o am in El...dupa atata dezamagire in care nu vedeam nimic frumos in jurul meu decat tristete, furie, nepasare, dupa ce nu am putut sa ma bucur de primii fulgi de nea, de Sarbatoriile de iarna, de ziua mea de Sfantul Andrei, de ziua mea de nastere...acum pot spune ca ma pot bucura de vremea frumoasa de afara, de copacii infloriti, de ciripitul pasariilor...si asta numai cu ajutorul lui Dumnezeu, pt.ca am inteles ca toata durerea prin care am trecut a avut un scop...sa ma apropii mai mult de El, pt.ca eu uitasem complet de El...viata poate fii cu adevarat frumoasa dc crezi ca cineva acolo Sus are grija de tine si dc crezi ca tot ce ti se intampla este spre binele tau...va doresc o primavara plina de iubire, incredere si speranta...:):)
deea_elena
Postat pe 29 Martie 2008 14:08
ceva haios... :))) iubitul mi-a facut un program zilnic :)))) hehehe .... ca prea ma plictiseam eu stand degeaba :))) am ras aseara amandoi... eu i-am scris niste reguli...el un program cu bonusuri :)) unul din bonusurile mele este sa-i fac tort la 2 saptamni dak respecta :)))) sa vezi cum stateam amandoi si protestam si radeam ca nebunii :)) ahh ce bine e cand dormim si ne tinem in brate toata noaptea, si cat de frumos e cand ne iubim ca nebunii dupa o cearta ( chiar nu ne-am mai certat tare de mult :))) ) si ce dulce ne alintam --ca doi copii; obisnuim sa ne iubim ca si cum azi ar fi ultima zi --> intens, chiar daca uneori mai uitam lucrul acesta. ciudat e ca de multe ori se intampla sa gandim aceleasi lucruri... ieri ne blocasem,nu stiam ce sa facem si ne-am adus amandoi aminte de un clip vazut pe un site, in care o tipa ii da prietenului un teanc de hartii cu lucrurile care nu-i convin la el , si dupa aia zice :'' ala e doar cuprinsul'' si-i da alt teanc mult mai gros :))) am inceput sa rad din senin, imaginandu-mi cum ar fi sa fac si eu la fel :))) dar nu as gasi prea multe de scris .

Postat pe 31 Martie 2008 13:08
noi am nascocit altceva: avem doua pusculite( una a lui si una a mea) in care cotizam ori de cate ori ridicam tonul ,sau gresim unul fata de celalalt. sa ne vezi la sfarsit de luna adunandu-ne prada.dc eu sar calul cotizez in pusculita lui si invers.cel care a dat-o in bara de mai putine ori aduna toata prada de razboi.eu fiind mai colerica de cele mai multe ori pierd, dar macar m-am mai ponderat ca tot timpul gaseam motiv de harta.

Postat pe 1 Aprilie 2008 10:41
vivi,ce parere ai,crezi ca harta e un motiv invocat pentru care persoana nu mai vrea sa te aiba langa el ?sa se descotoroseasca de tine ?
lief
Postat pe 1 Aprilie 2008 11:03
nu, categoric!in cuplu ne acceptam si defectele, si crede-ma toti avem.in cazul meu veneam tensionata de la munca si ma descarcam pe el. el incerca sa ma faca sa inteleg ca nu-mi e dusman si nu e vina lui ca avusesem o zi grea. oricum sunt genul de femeie " rea de gura" si oarecum pusa pe harta.nu exista barbat perfect la fel cum nu exista femeie perfecta. trebuie doar sa invatam sa ne ponderam iesirile. si cred ca majoritatea femeilor sunt mai artagoase decat barbatii. "datoria" lor este sa ne iubeasca asa cum suntem structurate si sa ne inteleaga atunci cand mai sarim calul cu nervii. ca si noi ii iubim asa imperfecti cum sunt ei.

Postat pe 1 Aprilie 2008 11:14
chiar nu m-as plictisi de liniste! am avut o perioada atat de agitata de sase luni incoace incat chiar mi-as dori liniste.as vrea putina pauza in viata mea de fiecare zi. ma obosesc cei din jur si desi imi place ce fac si mi-e drag contactul cu oamenii acum as vrea o pauza....sa-mi incarc bateriile si sa pot sa redevin EU cea care am fost , plina de viata , cu chef de ras , de glume , de sex , ..sa pot regasi bucuria de a ma incanta fiecare pom inflorit , sa fac la doua zile drum in piata pt. a-mi umple casa de flori , sa ma bucure razele de soare , sa nu ma mai enerveze dorintele de altfel normale si indreptatite ale copilului meu si ale sotului meu....... vreau sa sper ca e doar o etapa pasagera a vietii mele , ca se datoreaza doar stresului cumulat din mai multe parti , vreau sa ma simta din nou iubita si frumoasa si vreau sa iubesc ..........mi-e dor de prieteni , de flori , mi-e dor de prietenul , amantul si sotul meu , mi-e dor de copilul meu si de zilele cand ne alintam amandoua ....vreau sa alerg , sa zbor...........vreau sa dansez !!!!!!!
olga43
Postat pe 1 Aprilie 2008 16:44
si ce te opreste iubita?
spune stop! si ai grija si de sufletul tau!
eu una in fiecare luna imi iau ceva pt. sufletul meu sau fac ceva care stiu ca ma face sa ma simt bine.
si imediat, imi schimb starea in bine.
mie imi place f. mult aromoterapia.si imi cumpar cite un ulei parfumat sau betisoare parfumate.
sambata 2 ore am program eu cu mine. :)
imi fac o masca, fac o baie cu spuma....
dupa sint ca noua!!

Postat pe 2 Aprilie 2008 13:11
vivi annna,am inteles ca nu ai copilas,nu?Ei,atunci cand o sa ai unul o sa-ti trebuiasca 2 pusculite MARIIII....si bebele o sa adune banutii...nimic nu ma destinde mai mult decat copii mei...seara cand ne adunam acasa dupa cina,stam la o floricica si un suculet toti si imi povestesc cum a fost la scoala,cine ce note au luattoate draciile pe care le fac peste zi...sotul meu mereu spune ca nu are 2 copii,ci 3(ma include si pe mine)...este foarte placut sa ai parte de o viata de familie linistita..sa vii acasa cu drag...sa te astepte cineva drag...va pup fetelor...................
ginetta
Postat pe 2 Aprilie 2008 14:33
nu, inca nu avem un bebe, dar anul asta il avem in plan.poate sa adune toti banutii din toate pusculitele, numai sanatos sa fie ca incepe sa fie din zi in zi mai dorit( bebitu').

Postat pe 2 Aprilie 2008 15:05
frumoasa e insasi viata....:)..trebuie sa traiesti ca sa simti ca traiesti....ador dimineata,cand ma trezesc in bratele sotului meu,ador munca si oamenii cu care ma vad zilnic,sunt nebuna dupa mare...nu trece aproape nici o zi fara o plimbare pe plaja....astept caldurile sa ma balacesc si eu...:D..ador viata.....orice moment e o sarbatoare pu mine atata timp cat suntem sanatosi si ne iubim..aaaaaaaaa...evenimente frumoase,pai nunta a fost ceva feeric,m-am simtit ca o printesa...luna de miere la fel...sunt momente pe care nu le uiti niciodata.....HAIDETI SA TRAIM FRUMOS,SA IUBIM FRUMOSUL,CACI ASA CUM A SPUS UN INTELEPT:"FRUMOSUL VA SALVA LUMEA"....

Postat pe 2 Aprilie 2008 21:21
ceva dumnezeieste de frumos, o melodie de-a lui alifantis, "o umbra", o puteti asculta http://www.youtube.com/watch?v=TcadW0iE0lw&feature=related
veti mai gasi si altele tot acolo :)
eu sunt azi la serviciu, dar de un sfert de ora nu fac decat sa ascult alifantis si mi-as dori sa fiu in bratele iubitului meu =((((((

Postat pe 6 Aprilie 2008 13:38
ei las mely ca vine seara...cu siguranta pe undeva iubitul ti-a auzit dorinta...si cine stie te surprinde in mod placut.pe mine m-a enervat rau vremea de azi ca asa aveam un chef nebun sa ies sa ma plimb pe afara cand colo ce sa vezi parca vine iarna(la bv) asa e de frig si o vreme urata rau....bine ca nu- mia sters zabetul tamp de pe fata dupa o sambata si o jumatate de duminica furata...iubitului literalmente furata ca avea atatea de facut si io am dat fuga pe capul lui si l-am facut sa uite de toate planurile lui meticuloase....nu ca n-ar fii asteptat asta... asa bine face cateodata sa iesi din cotidian sa dai fuga la o singura chemare si sa iesi pe strada pur si simplu sa te plimbi de mana ...cu el.. sa mananci prajituri cu frisca si sa razi pana simti ca te doare burta din orice prostioare....imi vin in minte imaginile alea haioase din desenul animat cu Bambi...cam asa am vazut io ziua de ieri....c ap eun desen animat...cu Bambi indragostit
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Aprilie 2008 20:43
Si sa facut si vreme buna e superb afara sa hotarat si soarele sa ne mai faca cu mana... Eu sunt pasionat de motoare de fapt sa ma plimb sa vad locuri noi sa simt ca sunt liber ,sa mergi cu motorul e o experienta unica eu stau intr-o zona de munte o zona destul de frumoasa cu paduri (care nu stiu pana cand vor mai rezista )poate ca ati trecut pe aici se numeste babarunca e la iesire din bv spre valeni de munte.Stiu ca in toata tara sunt multe locuri frumoase si merita vizitate dar la noi drumurile nu sunt chiar bune si sa te aventurezi pe doua roti pe cine stie ce cararii nationale......daca stiti ceva louri faine si se poate ajunge cu bine acolo :) va rog spunetimi si mie

Postat pe 7 Aprilie 2008 18:34
cheile rasnoavei in perioada de primavara sunt supebe pt ca simti literalmente cum se schimba natura de la o zi la alta.nici nu iti dai seama cand a inflorit un boschet ...asa de pe o zi pe alta.ooo si mai e si piatra craiului..imi place tare mult sa merg in aprilie , mai ..in zona aia ,e destul de aproape ..pt mine,asta daca preferi muntii,la mare...ultiuma calatorie m-a dezgustat total..ma gandeam sa vad delta anul asta dar pana in vara nu pun piciorul prin zona ca n-o sa merg doar pt un week-end...mai ales ca sunt moarta dupa pescuit.
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Aprilie 2008 20:55
Am fost la cheile rasnoavei cu masina ca nu merge cu motorul e superb am fost toamna..despre delta ce sa iti zic merg in fiecare an..daca tii tu minte anul trecut au fost inundatii eram pe acolo si nu mai puteam sa iesim cu masina a fost de pomina da mai merg poate anul asta am mai mult noroc

Postat pe 7 Aprilie 2008 22:04
la faza cu pescuitul merg si eu. noi vara mergem la dunare, cu cortul.in delta nu am mai fost de acum 2 ani.

Postat pe 8 Aprilie 2008 10:32
la pastrav pe valea bogatii e fain ca uneori mai prinzi si cu mana...te zgarii prin balarii dar merita efortul
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Aprilie 2008 15:14
Pacat ca nu sunt eu iubitul tau.asa ceva mi-as dori si eu.sper ca nu suntem frati,nu de alta dar est tare faina pe avatar.daca stii o prietena care este singura daca tu nu esti si isi doreste acelasi lucru poate gusta din ...fericiere.pa1
De la: onnyta, la data 2008-03-28 17:07:22eu una deabea astept varaaaa!!!
vreau in concediuuuuu!! vreau sa urc pe munte,vreau sa admir natura si sa trag in piept aer curat si sa miros florile salbatice(chiar daca nu sunt parfumate, sa privesc pasarile si sa am dimineti lungi alaturi de iubitul meu.... :)
eeeeee vreau multeeeee!!!!
numai
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:25
De la: olga43, la data 2008-03-28 20:00:31eu vreau doar liniste , foarte multa liniste...........in mine , in jur , in inimile si sufletele tuturor!

Esti olga sau mihai? care esti?
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DE CE LUMEA NU DOARME LA ORA ASTA 12 De la: kudika553173 28 Martie 2013 11:58
500.000$ pentru un Pepsi. Mult? Putin? 3 De la: ioaname 11 Iulie 2012 06:53
ASCULTAREA TELEFOANELOR 92 De la: kudika029282 11 Noiembrie 2010 18:19
Chiar existã un conflict între generaþii? 11 De la: 4 Iulie 2013 07:54
Cine m-a facut sa zambesc astazi... 15 De la: Dontyyy 20 Aprilie 2010 12:27