Setari Cookie-uri

Vrei sa ai manichiura care atrage toate privirile?

Manichiura reprezinta pentru majoritatea femeilor un detaliu al propriei personalitati, ce necesita intreaga atentia.
Daca va intereseaza unghiile false ma puteti contacta la nr. de telefon 0767414200
pinzaruindira
Postat pe 7 Aprilie 2008 23:42
draga mea sunt mai frumoase unghiile false decat cele naturale, dar nu e prea sanatos sa-ti stea unghia sufocata de cea aplicata peste.asa ca ma multumesc cu frumusetea unghiilor naturale.eu am unghii naturale destul de rezistente si f lungi. toata lumea ma intreaba dc sunt false si dc nu cum le intretin. nu fac eforturi deosebite, pur si simplu cresc.am vb cu o prietena care lucreaza intr-un salon si mi-a spus ca nu e deloc sanatos sa-ti aplici unghiile false( pt unghiile naturale bineinteles).

Postat pe 8 Aprilie 2008 09:53
Bravo tie... e chiar foarte bine ca ai unghiile tari si frumoase, dar sunt persoane care nu au acest noroc... si oricat nu si-ar dori unghii mari nu pot sa le creasca... asta pentru ca unghiile sunt slabe si se tot rup mereu... cat despre nesanatos... eu am unghiile false de ceva timp si nu am avut niciodata probleme...
pinzaruindira
Postat pe 8 Aprilie 2008 10:38
De unde esti?Ca nu cred ca vii in oradea sa mi le pui...
butterflylili
Postat pe 8 Aprilie 2008 21:13
vivi ai un tratament special pentru intarirea unghiilor?...sau e un dar de la doamne-doamne?eu o data pe saptamana le tin in ulei de masine putin cald,le frec cu lamaie,am mai luat si calciu(in urma analizelor)si am evitat tratamentele astea din comert.Cand ajung la o anumita lungime(nu foarte lungi),pur si simplu pocnesc si imi este foarte ciuda........
ginetta
Postat pe 9 Aprilie 2008 12:02
folosesc tratamentul pt unghii de la oriflame,cand i-mi aduc aminte si am chef folosesc ulei caldut( nu neaparat de masline), lipsa de calciu am si eu de mica( dr mi-a spus ca organismul il folosete in cresterea parului si a unghiilor in rest il elimin pe toate caile si nu reusesc sa-l stabilizez), deci lipsa de calciu n-are nici o leg,si tot timpul am oja... si la spalat vase folosesc manusi( nu de moft am derma sensibila si am si o alergie la compusii chimici din sapunuri si detergenti).si cresc ffff repede.

Postat pe 9 Aprilie 2008 13:22
:)) da mah ..si unghiile atsea false...:-j
yo am unghiile acceptabile asa k aspect....doar k sunt km late....si dk nu ma ocup de ele se fac lopeti.
Am vrut sa fol si eu unghii false candva ...dar surprizA:-??....unghiile false sunt mult mai inguste decat unghiile mele...niciodata n`ma gasit ceva care sa aiba aceeiasi forma...ori prea rotunde, ori prea ascutite,,,,ori prea patrate,....dar mereu inguste:)
Cherry_bob
Postat pe 9 Aprilie 2008 13:49
Mda......cred ca orice fata isi doreste sa aiba unghiile lungi...din pacate nu toate avem norocul asta.Mie imi cresc putin,dupa care se exfoliaza si se rup...in general se rup la colturi.Am incercat tot felul de tratamente dar fara nici un rezultat.Am avut si ungii false...dar nu le-am putut tine mai mult de o zi pentru ca-mi creau probleme atunci cand ma imbracam...mancam...etc...si am renuntat la ele...:)))...chiar daca nu cresc mult incerc sa le mentin asa...forma lor este patrata...si mereu le dau cu oja...:)
pr3tty_ang3l
Postat pe 10 Aprilie 2008 10:26
si oricum....si unghiile false trebuie alese cu grija....sa nu adoptam fara sa vrem neaparat un aer usuratic...ce detaliu minor sunt unghiile si ce efect pot sa aiba.
Chiar si unghiile naturale crescute mult prea lung, cu forma nepotrivita, vopsite aiurea dau acel aer de "usuratica"...sau de "vrajitoare"..dupa caz:-j
Cherry_bob
Postat pe 3 Iunie 2008 12:07
unghiile, false sau nu, sunt frumoase daca au o marime medie spre scurta, zic eu.. am purtat si eu o vreme unghii din gel, intotdeauna atat de scurte incat nimeni nu banuia ca de fapt sunt puse.. le-am luat jos si unghiile mele naturale erau distruse.. da' nu-i bai :)) !! le-am purtat foarte scurt o perioada si mi se par super stilate asa. Mult mai dragute decat lungi.. Mai ales ca acum se poarta culorile tari, stridente.. si aceste culori arata bine NUMAI la unghii scurte.
oana81
Postat pe 3 Iunie 2008 12:48
cand eram in liceu imi lasam mereu unghiile maridar mari frate de vrajitoare si ma addeam mereu cu oja.nu stiu cum rezistau k faceam si mancare spalam si la mana k nu aveam masina de asta automata . spala iarna blugii la mana!!!...dupa varsta de 20 ani nu mai pot sa le tin foarte lungi k pe la colturi se agat mai mereu cate una si tre sa le tai pe toate.unghiile mele sunt kiar tari dar dk ma uit prea mult la ele gata se rupe una.si ale mele sunt cam late .le pilesc mai mereu , o pila am mereu in geanta , le dau cu un lac transparent ca de oja nu prea am timp si gata.
zgabeatza
Postat pe 9 Iunie 2008 15:55
Mie personal nu-mi plac deloc unghiile false. In schimb imi plac unghiile naturale ingrijite. Asadar, fetelor, stiti un intaritor - tratament care da rezultate?
amelia05
Postat pe 29 Iunie 2008 09:49
Mie personal nu-mi plac deloc unghiile false. In schimb imi plac unghiile naturale ingrijite. Asadar, fetelor, stiti un intaritor - tratament care da rezultate?
amelia05
Postat pe 29 Iunie 2008 09:50
De la: vivi_annna, la data 2008-04-09 13:22:45folosesc tratamentul pt unghii de la oriflame,cand i-mi aduc aminte si am chef folosesc ulei caldut( nu neaparat de masline), lipsa de calciu am si eu de mica( dr mi-a spus ca organismul il folosetpun ca e in cresterea parului si a unghiilor in rest il elimin pe toate caile si nu reusesc sa-l stabilizez), deci lipsa de calciu n-are nici o leg,si tot timpul am oja... si la spalat vase folosesc manusi( nu de moft am derma sensibila si am si o alergie la compusii chimici din sapunuri si detergenti).si cresc ffff repede.

Draga vivi,
problema alergiilor cred ca acopera o arie din ce in ce mai larga. Eu am msina de spalat rufe, am una de spalat vase, dar din cand in cand folosesc si detergent Dish Drops de la Amway. Este nemaipomenit. Tin sa-ti spun ca mi-am rezolvat o groaza de bubite si alte probleme cu el. Chiar si la picioare.
nuvola
Postat pe 4 Iulie 2008 13:58
u nu sunt adepta unghiilor false, mai mult mi-as face un model pe unghii care sa atraga atentia...
sweetadryana
Postat pe 4 Iulie 2008 17:01
nici mie nu-mi plac unghiile false.parca ai purta lopeti si sincer nu pot face nimic cu ele(nici sa ma scarpin) ca am o senzatie tare neplacuta...asa ca mai bune mai scurte dar ingrijite si naturale.nu fetelor?
tya103
Postat pe 8 Iulie 2008 16:21
mai, am niste gheare acuma...si nu m-am dat inca cu lac....pilitile de 2-3 ori pe saptamana ca sa nu faca denivelari , un lac tratament si gata .
zgabeatza
Postat pe 9 Iulie 2008 23:13
si sa vezi ce misto e cand cresc si gelul/unghia lipita se duce spre mijlocul unghiei naturale...alta vizita la manichiura sa le completeze etc.
eu personal, nu imi suport unghiile lungi, fie ele chiar si naturale.
le tai cam la 2-3 mm ( imi cresc f. repede ), am norocul sa aiba forma relativ ovala, lac incolor, eventual french manicure, ura si la gara.
important este sa fie ingrijite si frumoase.
lungimea lor e chestie de gust, unora le plac lungi, altora mai scurtute, mie imi plac lucioase :-)
ioanashiatat
Postat pe 12 Iulie 2008 01:46
a plecat mesajul de doua ori, vad ca nu pot sterge, doar modifica...asa ca am modificat
ioanashiatat
Postat pe 12 Iulie 2008 01:46
Unghiile se rup cand manichiura nu este corect executata. Eu i-mi fac o data pe saptamana, uneori si de 2 ori. Inainte unghiile mele se rupeau mereu, acum le scurtez eu saptamanal pentru ca nu le suport lungi, dar nici foarte scurte, lungime medie. Se mai poate folosi ulei de ricin pentru intarirea unghiilor sau un lac tratament. Lacul de la Golden Rose e foarte bun si nu e scump deloc, aproximativ 4-5 lei, depinde de unde-l cumperi. Unghii false... hmm, nu pentru mine....
mikha3la
Postat pe 7 August 2008 10:59
si io am unghiile f mari si nici nu stiu cum reusesc pt ca fac toata treaba in ksa si nu am treaba cu ele nici nu le simt.iar pt amelia05 incearca si u intaritorul de unghii de la oriflame la mine a functionat miam dat ulatima oara akm 2 ani pt ca aveam unghiile foarte firave si nici akm dupa foarte mult timp nu mai am treaba cu ele.va pooop
colombiana
Postat pe 22 August 2008 01:12
unghii lungi sau scurte,intotdeauna ele trebuie sa aiba un aspect ingrijit,eu nu sunt adepta falsurilor,mai ales dupa ce am incercat si eu ,moftul de unghii false,nu a fost nimic deosebit,decat ca mi-am stricat unghiile si mi-a luat ceva vreme ptr a le readuce la viata!

Postat pe 22 August 2008 01:39
oau...deci e si in ct ceva mai ieftin: sac! la mine lacul golden rose e 2 lei..max 2,5 lei! si, da, e super bun! am o ditamai cutia de lacuri de unghii! vreo 58 acum....au fost mai multe, dar am mai aruncat! am o obsesie pe cumpararea lacului de undghii si a pictarii acestora ;))
mimish
Postat pe 18 Octombrie 2008 23:27
Comercializez produse necesare in extensia unghiilor naturale cu gel UV sau acril (tipsuri, gel uv, pudra acrilica, decoratiuni nail art, seturi de start manichiura profesionala. Pentru detalii contactati-ma pe yahoo mess unghiifalse_gel@yahoo.com

Pentru a vedea produsele: www.unghiifalse.20m.com
rovasr
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:16
Repet,alimentatia corespunzatoare si suplimenti d la Nutrilite,companie nr.1 in lume d 7 ani.check nutrilite.com .ei comercializeaza...hair,skin and nails, nu stiu cat costa in patria mea,aici euro 17.95 pt 90 pastile.sper sa ajute macar o persona :)
Marian_O_
Postat pe 21 Decembrie 2009 21:05
Coco Nails, Hair, Make-Up, Bar Constanta - o experienta unica - Va ofera servicii complete de manichiura si pedichiura, hair styling exceptional si machiaje ultramoderne - carti de vizita ale personalitatii si frumusetii dumneavoastra, stil si eleganta. Rasfatati-va cu o manichiura spa, o pedichiura de relaxare, un refreshing facial, sau un hair styling exceptional. Veti adora timpul relaxant petrecut in salonul nostru de manichiura si frumusete! Fotoliile si minibarul, manichiura si pedichiura luxoase, sunt doar cateva exemple din oferta noastra de servicii de lux cu stil. Tehnicieni nostri de unghii sunt profesionisti si experimentati, precum si echipamentul nostru este de cea mai buna calitate, astfel va veti bucura de ingrijirea decadenta a unghiilor si de relaxarea serviciilor spa, numai la Coco Nails Constanta


Bulevardul MAMAIA, nr.232, Constanta, judetul Constanta
0341/881831; 0724178995
www.coconails.ro
BlondaX
Postat pe 11 Martie 2010 21:35
Sunt frumoase si unghiile false, dar nu si sanatoase. Am niste modela pt cateva amatoare de manichiura care se avanta in modele extravagante :P .. le puteti vedea aici: http://specialbody.net/Manichiura/ .
SpecialBody
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:53
Imi pun unghii false la Salonu Nicole Nail Art Bucuresti.. pe undeva pe la Budapesta..
fac niste unghii false foarte reusite..cu niste modele foarte frumoase, pot sa va spun ,cand ma duc la intretinere ma uit la unghia mea naturala si nu are obsolut nimik .Deci sunt de parere ca conteaza mult cine si cum ti le pun..Si pe unghii naturale fac o manichiura frumoasa cu modele excelente. sincer sunt foarte multumita
merick
Postat pe 18 Iulie 2010 00:40
hai ca esti tare! n-ai putut tine ungii false pt ca nu te puteai imbraca?! si eu care credeam ca le-am vazut si le-am auzit pe toate pana acum!
stau si ma intreb de ce naiba nu i-ai zis celei care ti-a pus unghii sa-ti scurteze din tipsuri a.i. sa le suporti si sa nu te mai impiedici de ele
badgirl
Postat pe 22 Iulie 2010 21:58
sunt adepta unghiilor naturale care ingrijite si facute cu placute konad arata foarte bine
rmmvls
Postat pe 23 Iulie 2010 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unghii cu gel 2 De la: adaada_bz 5 Octombrie 2011 20:49
tipsuri pentru unghii false! help! 4 De la: 10nails 16 Octombrie 2009 23:27
kit acryl unghii false ieftin 10 De la: stefyy86 27 Ianuarie 2013 11:32
cum sa-mi fac reclama? 2 De la: blazenetwork 5 August 2010 15:46
Aplicatie UNGHIUTE CU GEL 1 De la: glamour_nails4u 16 Februarie 2011 09:04