Setari Cookie-uri

De Paste la noi, la romani!

Dragilo va doresc multa liniste in casele voastre, veselie si dragoste.Sa va dea DOMNUL multa sanatate si intelepciune, cele rele sa se spele, cele bune sa se adune. UN PASTE FERICIT!
P.S. :Era nevoie si de un subiect in care sa ne facem urari de bine, nu?
Haideti sa fim mai buni cu noi insine si cu cei din jur...

Postat pe 25 Aprilie 2008 11:18
Hristos a patimit si a inviat intru fericirea noastra!.... Sa invatam sa ne bucuram de ceea ce avem, sa pretuim viata, sa iubim fara limite si fara a cere ceva in schimb, sa avem curajul sa fim noi in orice situatie... Sfintele Sarbatori sa va inunde sufletul de pace si credinta, sa va umple casa de lumina si sa va aduca mai aproape de cei dragi!....Paste fericit!1

Postat pe 25 Aprilie 2008 15:37
sa aveti lumina in suflet si in casa, sa fiti fericite si implinite alaturi de cei dragi!paste fericit!

Postat pe 25 Aprilie 2008 16:13
DUMNEZEU sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna,un zimbet la fiecare lacrima,o binecuvintare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare.PASTE FERICIT!

Postat pe 26 Aprilie 2008 09:04
In noaptea invierii cand clopotele bat,un cor de ingeri canta"Hristos a inviat !"...Fie ca invierea Domnului sa va aduca multe bucurii dar mai ales sanatate si clipe fericite alaturi de cei dragi voua....Paste Fericit!
Christine21
Postat pe 26 Aprilie 2008 21:00
HRISTOS A INVIAT!

Postat pe 27 Aprilie 2008 01:55
ADEVARAT A INVIAT!

Postat pe 27 Aprilie 2008 11:34
ADEVARAT A INVIAT FRANCE!!!
HRISTOS A INVIAT !!!FETELE CUM ATI PETRECUT??? LA SLUJBA DE INVIERE ATI AJUNS??ANUL ASTA A FSOT UNUL DIN PUTINII ANI IN CARE MI-A PLACUT SLUJBA LA BISERIA DIN ORAS.PROBABIL CA E SI DIN CAUZA PREOTULUI CELUI NOU CU IDEI MAI NOI MAI DESCHIS LA MINTE.VA SPUN SINCER A FOST PLIN DE TINERET,SI CHIAR A IESIT FRUMOS ASA CUM MI-AM DORIT SA FIE. MULTA FERICIRE TUTUROR SI LUMINA IN SUFLET SI BUCURIE IN TOT CE FACETI!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Aprilie 2008 17:14
ADEVARAT A INVIAT ! eu sunt din bucuresti , si anu' asta am facut pentru prima oara pastele in afara bucurestiului, am fost in turnu magurele , si am ramas dezamagita de noaptea de inviere :( nu au cantat oamenii , nu si-au zis traditionalul HRISTOS A INVIAT :( pur si simplu au luat lumina , si au plecat acasa si asta a fost noaptea , evident ca cine vroia sa mai ramana la slujba , se ducea in biserica si ramanea !! ma gandeam ca intr-un orasel mai mic , cum e turnu , s-o fi pastrat mai bine traditia !pot spune ca mi-a fost dor in clipa aia de bucuresti , de cum zicea preotul HRISTOS A INVIAT de 3 ori si noi ii raspundeam ADEVARAT A INVIAT , de cum canta toata multimea adunata la biserica! nu stiu , dar parca sarbatorile isi pierd din farmec cu fiecare an ce trece , cand eram mai mica , simteam ca vin sarbatorile , aveam emotii , acu , parca au devenit doar un prilej de a ne intalni cu vecinul de la 3 ,pe care nu l-am mai vazut un an intreg , sau cu vecina de pe palier care ne zice ce a mai facut x-ulescu de la scara vecina :( nu vreau sa generalizez , ma gandesc , sau sper , ca mai sunt zone care mai pastreaza ceva din traditia si farmecul sarbatorilor :)

Postat pe 29 Aprilie 2008 09:48
care dintre voi a fost la stropit??? care ati fost stropite????? cine stie mai multe despre obiceiul asta de Paste??? imi aduce aminte de colindatul de Craciun....
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Mai 2008 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ati primit de la mos? 11 De la: relax2010 5 Ianuarie 2009 16:59
Nasterea Domnului, si Mos craciun..! 6 De la: Cassey 1 Ianuarie 2009 17:45
spanz 2 De la: kudika_nikole 25 Decembrie 2011 17:28
SFINTUL GHEORGHE 1 De la: france 23 Aprilie 2008 09:34
Scrisori pentru Mos Craciun 57 De la: gitan 22 Decembrie 2011 18:41