gloss

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
carmenpisicutaa Avatarul lui carmenpisicutaa

2 mesaje
Oras: bucuresti

va rog sa-mi spuneti daca stiti un gloss de buze bun care sa stea mai mult pe buze si care sa lucesca mult.Va multumesc
Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

maybelline-watershine elixir(eu folosesc nuanta 504-alb)confera volum si stralucire buzelor,are o textura cremoasa.Sper sa-ti fie de folos sfatul meu.Pupiceiii

1 mesaj

eu tocmai mi-am luat un gloss de la avon, golden bronze si sunt multumita de el. oricum trebuie sa le incerci inainte de a gotara ce-ti place si ce ti se potriveste.

1 mesaj

de la l'oreal glam shine
melanya Avatarul lui melanya

107 mesaje

eu folosesc acum un luciu de la avon.sheer lip gloss.e destul de persisten

1 mesaj

Si eu vroiam un astfel de gloss si mi se parea ca nu luceste nici unul cum as vrea, ba mai mult - toate sunt lipicioase:( ....pana cand am incercat un ruj care are aparenta unui gloss, anume Color Riche Star Secrets de la L`oreal...dar atentie; daca vrei sa-l incerci sa apesi la aplicarea pe buze si sa te asiguri ca lipstick-ul e usor mai caldut (nu rece, eu il las la geam in soare!) si iti garantez ca va lasa pe buzele tale un strat gros si suculent cum nu intalnesti nici la gloss-uri
Fosta membra Kudika.ro
mai am 2 luciuri de buze de la avon , unul de la color trend si altul glazewear ...ma rog...dar mai demult am avut unul de pe piata de la ruby rose.are si truse de fard..si kiar a persistat...e si mai ieftin.

1 mesaj

Sau un ruj peste care dam cu strugurel din cand in cand. Citeam un articol ca de fapt aceste glossuri nu sunt sanatoase, pt ca nu au protectie SPF si astfel putem da in cancer de piele..

1 mesaj

Si mai si atrag razele pt ca lucesc.

1 mesaj

da ma, da si noi suntem stralucitoare cu glosul pe buzite. asa ca.....
ramo77 Avatarul lui ramo77

478 mesaje

incearca de la l'oreal.eu sunt multumita.
Prostii par conceputi pe cale artificiala, Ca sunt multi ai dracu' si n-au nici o boala...
miss_G82 Avatarul lui miss_G82

12 mesaje

Cea mai puternica recomandare: DIOR! sommer colection
G&G!

1 mesaj

eu una folosesc Lancome...si ...Lancaster...sunt multumita cu ele...chiar Avon ..este si el bun.....dar la Avon prefer mai mult parfumurile.....

1 mesaj

folosesc l'oreal de multi ani si sunt foarte multumita..
Kittynelle Avatarul lui Kittynelle

920 mesaje

depinde f mult de buze. in general rujurile mate rezista mai mult timp , glossurile clar mai putin. am o prietena care se poate da si cu gloss la 20 de mii si ii rezista apropae toata ziua pe buze...culmea...mai si mananca...deci , probabil ca depinde si de textura buzelor
"Nu stiu pentru cine scriu, dar stiu de ce scriu. Scriu ca sa ma justific. In ochii cui? Am spus-o deja, dar infrunt ridicolul de a mai spune-o o data: in ochii copilului care am fost." Octavian Paler - Desertul pentru totdeauna (I simply adore him!!!)
Kittynelle Avatarul lui Kittynelle

920 mesaje

totusi...la orice produs de machiaj as recomanda dior.
"Nu stiu pentru cine scriu, dar stiu de ce scriu. Scriu ca sa ma justific. In ochii cui? Am spus-o deja, dar infrunt ridicolul de a mai spune-o o data: in ochii copilului care am fost." Octavian Paler - Desertul pentru totdeauna (I simply adore him!!!)

1 mesaj

INAINTE DE A FOLOSI GLOSUL APLICATI PE BUZE UN STRAT DE FOND DE TEN

1 mesaj

Utilizarea luciului de buze ar putea duce la apariția cancerului de piele, pentru că acesta poate atrage razele ultraviolete, potrivit unui cercetător de la Centrul medical al Universității din Baylor, Statele Unite.
criss_a Avatarul lui criss_a

137 mesaje
Oras: pitesti

l'real...bourjois..eu imi dau ff rar cu gloss..nu-l suport pe buze sau uit de el si-l pap:D....si ce folosesc eu e balsam de buze de la yves rocher din gama 'les plaisirs nature'
(vanille & coco)..tine si mult pe buze...se vede foarte dragut si hidrateaza bine...miroase super
melanya Avatarul lui melanya

107 mesaje

si eu am inceput sa folosesc acum un luciu de la yves rocher ; Deligloss Luminelle. e rezistent si miroase fain :) iti vine sal mananci
HABIBA_CHANDRAMUCKI Avatarul lui HABIBA_CHANDRAMUCKI

155 mesaje
Oras: cluj

miss sporty chiar foarte bun...
القاء نظرة على الذهاب ، ويعاني في مشاهدة لي ، وبلادي الدموع القلب ، دون المي لك ، انك لا تريد له ، وهو حتى الآن انا احب دون ان يترك له فرصة الفرق
iaonaiaona Avatarul lui iaonaiaona

7 mesaje
Oras: baia mare

Eu folosesc NIVEA velvet rose care este un fel de strugurina pt ca e mat peste care dau cu nivea caregloss & sghine .......si sunt foarte multumita am buze moi si stralucitoare
bangla_soul Avatarul lui bangla_soul

133 mesaje

de la o vreme nu ma mai dau cu gloss, doar cu balsam sau strugurel (cum vreti sa-i spuneti) de la Nivea. cu gloss daca bate vantu ori imi ajunge tot parul pe buze ori tot prafu de pe strada....si totusi imi pare rau ca nu ma mai dau
Ce tie nu iti place fa-i altuia, poate ii place lui!
Gaby211081 Avatarul lui Gaby211081

125 mesaje

Oare cand se va inventa un gloss care sa nu se ia de pe buze si sa nu se lipeasca??? Eu pana acum nu am gasit nimic!
claud1982 Avatarul lui claud1982

44 mesaje

cand il vei gasi sa ma anunti si pe mine tot acelasi lucru il urmaresc si eu ca si tine de altfel,sa nu se lipeasca si sa nu se stearga atat de repede,mentionez ca cel de la l'oreal glam shine
nu este asa cum mas fi asteptat m-a dezamagit profund.
Fosta membra Kudika.ro
Lipfinity de la Max Factor abia se ia cu demachiant.Stiu ca nu e gloss dar dupa aplicarea luciului peste culoare poti jura ca este
Life imitating art...Art imitating death
Fosta membra Kudika.ro
de la avon - shine supreme ... rezista la transfer :P
if ends mark new beginning...then why are goodbyes so hard?:((
allexia55 Avatarul lui allexia55

30 mesaje
Oras: arad

incearca de la E.FUNKHOUSER NEW YORK.Merita.
Fosta membra Kudika.ro
Eu folosesc gloss de la Artistry. Merita toti banii, ca si cel de la Eddie Funkhouser. Sunt produse profesionale! Cumperi un produs si ai impresia ca nu se mai termina. Dureaza f.f.f.f. mult. Te plictisesti de el. Merita toti banii!
Gaby211081 Avatarul lui Gaby211081

125 mesaje

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: