Setari Cookie-uri

Restaurante in Bucuresti

Care este restaurantul vostru preferat in Bucuresti si de ce ?

Postat pe 30 Mai 2008 12:54
buna nazanin,ce mai faci?sper sa nu ne mai certam si pe subiectul asta,esti de acord cu mine?uite eu merg cu aziz ami la restaurant persia,parca asa se cheama...ca sunt vreo 3 in buc daca nu ma insel.cel mai aprope de noi e cel de pe mosilor.a si mai mergem si la aladdin,el capitan,mythos care e grecesc(bine,mai rar la astea:)),dar mai ia si el mancare pt acasa ,de pe colentima de la un restaurant turcesc.in rest mai mult mancam acasa ca eu invat sa fac mancare de la ei..si e greu!tu unde preferi?

Postat pe 30 Mai 2008 18:19
mie cel mai mult imi place Bistro MonCherie e undeva pe dorobanti cam scumputz dar se mananca ka la mamy acasa e un restaurant cu traditie voi ?? va pupppppp
iubarici
Postat pe 16 Iulie 2008 17:52
mancare f buna este la thalia, pe langa gura de metrou de la tineretului. in rest eu mai mananc la la mama, city grill in general. dar am mai mancat bine la caru cu boi, zerillos, taverna sarbului si casa sarbeasca etc. daca mai stie cineva locuri cu mnacare buna, astept si eu sugestii.
ileana_xs
Postat pe 18 August 2008 17:28
anatolia
aimee31
Postat pe 12 Septembrie 2008 12:13
L'incontro din salajan , cea mai buna ciorba de burta acolo am gasit-o ....e o terasa/restaurant/cafenea de cartier dar se mananca extraordinar de bine !

iris_4_ever
Postat pe 12 Septembrie 2008 12:48
Excalibur....din Koglniceanu,un restaurant de pe timpul cavalerilor....cu muzica specifica si mancarea...super buna,mvi-l recomand cu caldura,nu ve-ti fi dezamagiti
dydy88
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:41
bine de pe timpul cavalerilor la figurat vorrbind
dydy88
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:42
Dar din Cluj?
Lucia1971
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:38
stiti un loc in care sa aibe muzica buna si mancarea buna?cu canapele mari si atmosfera misto?trebuie sa gesesc un loc ptr ziua mea
rowi
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:51
rowi incearca the gate din zona agronomie...mie una mi se pare super dragutz...mai ales ca recent l-au renovat..e mai mult pub..decat restaurant dar au si pizza boona boona..:)
este un pic mai intim...fa-i o vizita si bafta...
patricioasa
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:02
Imi place mult La Bellle Epoque, dar nu ajung prea des prin nordul orasului.
Kathara
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:46
Moara Mariei pe str.Blanari cu specific romanesc.Signature pe splai aproape de Timpuri Noi-mancare super servire fara cusur.Margineni pe Fundeti ieftin si bun.L'incotro mancare buna, servirea lasa de dorit. Langa L'incotro,Cantina Verde servire buna ,mancare buna-preturi astronomice.Taverna Sarbului de nota 10 si lista poate continua....
otto_otto2000
Postat pe 13 Octombrie 2008 17:29
Rowi, poti sa incerci Fratelli daca vrei discoteca cu mancare la cerere sau Elements...e un restaurant vis a vis de Mc-ul de la Buzesti, arata f bine si mancarea mie una imi place. Are si mese si canapele. In plus seara, mai ales in weekend se transforma intr-un fel de disco-lounge.

irinaandreia
Postat pe 31 Octombrie 2008 11:28
De la: Iris4ever, la data 2008-09-12 12:48:26L'incontro din salajan , cea mai buna ciorba de burta acolo am gasit-o ....e o terasa/restaurant/cafenea de cartier dar se mananca extraordinar de bine !

[/quote


Langa l'incontro este un restaurant arabesc super.au muzik de calitate arabeasca si internationala,mancarea numai zic super buna ,romneasca si arabeasca,iar ciorba de burta de care spui tu e numai7.5roncu smantana si ardei incluse.incearca-l si dupa imi spui cum a fost.SAMARA.
madalinutza_87
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:43
In Bucuresti, pe langa Calea Mosilor, eu recomand El Torito. Este cu specific mexican, dar mancarea nu e neaparat picanta , la alegerea fiecaruia si cu siguranta nu este mancare grasa. Eu mananc in mod deosebit pui cu telina sau quesadilla de pui si consum in general freshuri. Imi place si pt ca e o atmosfera intima, calduroasa.Imi mai impartaseste cineva placerea? AA.. si era sa uit de supe !
klavdia_k
Postat pe 16 Februarie 2009 14:37
si servirea este ireprosabila la l`incontro...cat despre orezul cu legume va las sa il descoperiti singuri, le dau insa un pont celor ce se dau in vant dupa papanasi cu dulceata si smantana: aici sunt cei mai buni din tot bucurestiul!
Dede23
Postat pe 23 Martie 2009 20:05
Restaurantul Montalcino, daca vrei sa ai parte de o seara unde sa fi tratata ca la carte, o ambianta placuta si mai ales de o servire ireprosabila, atunci incearca acest restaurant cu specific italian. pentru amatori, restaurantul se afla pe strada stirbei voda langa sala palatului
Dede23
Postat pe 23 Martie 2009 20:07
buna. am gasit pe eminescu un restaurant nou deschis, pe profil pescaresc, aproape de mosilor, si vreau sa spun ca e super buna mancarea. am fost aseara cu familia si a fost foarte ok. preturi mai mult decat decente, iar meniul arata bine de tot
cristicirlioru
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:13
Este adevarat, super tare restaurantul!!!! Mai e si RIVIERA , dar cel de pe soseaua Oltenitei ( zona Berceni), nu cel din 23 August. Seara au si formatie, iar bucataria este deschisa NON-STOP!!!
UNGHII_FALSE
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:39
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:53
Mie imi place la Special Steak, pe langa pta Iancului, e super localul, e deschid de curand, au mancare buna, preturi foarte accesibile, daca mergi de mai multe ori iti fac si card cu discount in functie de consumatie.
Aici se pot organiza si evenimente corporate si personale, http://www.organizarievenimentedevis.ro.
Hai noroc si la mai mare :
tchiboad
Postat pe 13 August 2010 22:27
La Piciorul Porcului, la Piata Muncii.
Super haios si super gustos restaurant.
Meniul este romanesc si deosebit in acelasi timp. Au Meniu Porcesc, Meniu Anti-porc (cu o sectiune Vita si fiul) si Meniu special pentru copii (cu pret fix si evident de pui).
Si o mica terasa si fara probleme cu parcarea. 
Ca sa nu mai bat campii foarte mult aici duce-ti-va pe site: www.lapiciorulporcului.ro ca au si preturi (mai mult decat rezonabile) la descrierea super inspirata a meniului.
PS Incercati din prima muschi de vita cu sos de piper verde,daca nu sunteti prieteni cu porcul. Daca porcul este "prietenul" vostru atunci veti avea nevoie de cateva vizite sa incercati toate preparatele (si aici nu vorbesc de banala friptura de porc sau sarmale, ci de chestii muuuuult mai rafinate)
happyastrid
Postat pe 7 Octombrie 2010 18:51
"La Ciungu" in ferentari face mici foarte buni :))

PS. prefer manacarea acasa, la mine sau la ea
battleofwits
Postat pe 7 Octombrie 2010 18:54
Si imi place si cafeneaua micuta, nou deschisa in incinta delicateriei Sapore Toscano, la pIata Floreasca.
Au o cafea italieneasca minunata si fac pe loc niste croissante care se topesc in gura. Pizza la cornet nu am mai mancat nicaieri altundeva in Bucuresti.
Nu e foarte ieftin dar nici atat de scump ca la Paul sau Pascucci. Pentru un magazin de delicatese este super ok.
Nu stiu exact sa spun unde este, vedeti pe site-ul lor harta (www.saporetoscano.ro). Stiu sigur ca este in blocul cu clinica Oculus.
happyastrid
Postat pe 8 Octombrie 2010 19:27
Mie imi place la Red Angus Steakhouse. Mancarea a fost foarte buna, ospatarii saritori si ambientul placut. Meniul este foarte haios facut cu o vacuta pe coperta si au o sigla imensa afara cu o vaca. Mi-am luat de la ei si o vacuta in miniatura. Foarte tare ideea.
Cristi1986
Postat pe 22 Februarie 2011 00:31
The Brick. Desi se afla in Corbeanca, cu siguranta merita sa mergeti pana acolo. Ce-i drept, am fost o singura data, la invitatia unui prieten insa, pot spune ca m-a cucerit chiar de la intrare; iti da impresia ca pasesti intr-un restaurant londonez. Este ideal pentru cinele romantice, dar si pentru intalnirile de business, sau cu prietenii. Servicii ireprosabile, rafinament, delicii internationale, atmosfera exclusivista. Il recomand cu incredere.
kudika515209
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:40
De la: Cristi1986, la data 2011-02-22 00:31:02Mie imi place la Red Angus Steakhouse. Mancarea a fost foarte buna, ospatarii saritori si ambientul placut. Meniul este foarte haios facut cu o vacuta pe coperta si au o sigla imensa afara cu o vaca. Mi-am luat de la ei si o vacuta in miniatura. Foarte tare ideea.

Ce tare esti! Eu am de obicei cu mine o vacuta in miniatura!
Armain
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:16
Mie imi place (de cativa ani si inca nu m-a dezamgit) La piciorul porcului, de la langa Victor Babes. Imi place ca are personalitate (decoratiunile sunt geniale), ca nu este mare si te simti bine daca vii cu prietenii sau daca ai un eveniment in familie si, in primul rand: bucatarul este GENIAL.

Si-mi mai place restaurantul portughez de pe langa Pro TV.
jurnalul
Postat pe 14 Mai 2012 18:04
restaurantul la care merg intotdeauna cu placere este "La Piciorul Porcului". recunosc ca de multe ori apelez la meniul lor "antiporc", dar nici cu cel "porcesc" nu mi-e rusine. spre exemplu, nu as fi crezut niciodata ca o sa mananc coaste de porc sau genunchi de porc pe pat de varza calita la cuptor.

imi place atmosfera de acolo si ma bucur ca desi este destul de aproape de bdul Decebal, nu ai probleme cu parcatul.
carmen_p09
Postat pe 4 Iunie 2012 02:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta la restaurantul Vatra neamului Balotesti 2 De la: just_me00 10 Octombrie 2012 16:34
restaurante-lautari 4 De la: kudika099759 8 Ianuarie 2010 22:00
Restaurante in Bucuresti 37 De la: 16 Martie 2016 15:23
UNA NOCHE DE TANGO, seara de tango argentinian la Iasi! 2 De la: TangoFeliz 24 Februarie 2010 00:02
mancare non-stop! 8 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:51