Setari Cookie-uri

trucuri pentru mentinerea greutatii

ce anume ar trebui sa mancam ca sa ne mentinem greutatea?
melanya
Postat pe 3 Iunie 2008 11:43
Legume fierte fara sare si fara pic de gust.. :((

Postat pe 3 Iunie 2008 19:21
suna destul de trist. :(
melanya
Postat pe 3 Iunie 2008 19:57
eu as zice fffffffffff multe salate
angel_sweeet80
Postat pe 3 Iunie 2008 23:59
cafea si tigari :P .... bleah chiar nu! sa mancam moderat sa respectam cat de cat programul meselor sa bem multe lichide si sa facem sport
simonik520
Postat pe 4 Iunie 2008 03:36
corect, sensual.. ;)
oana81
Postat pe 4 Iunie 2008 07:14
cafea nu beau si de fumat mam lasat...oricum nu eram mai slaba cand fumam...intradevar ar trebui sa respectam programul meselor dar este cam dificil :)
melanya
Postat pe 4 Iunie 2008 08:19
am tinut si eu cura cu tigari si cafea si slabisem 10 kg
angel_sweeet80
Postat pe 4 Iunie 2008 12:26
iti strici sanatatea cu tigarile, iar cafea iti "fura" calciu din organism
melanya
Postat pe 4 Iunie 2008 17:56
Mentinerea greutatii nu se face NICIODATA cu legume fierte!!! Ci cu legume CRUDE si exact cum zicea Angel, muuulte salate. Legumele au putine calorii,deci nu ingrasa si dau si energie fizica. Important este sa nu te ridici de la masa satula, sa faci trucul ala: pune/ti mancare intr/o farfurie mai mica pt iluzia optica si mananci doar atat cat incape in ea.
emyia
Postat pe 4 Iunie 2008 23:12
si daca va place peste puteti sa manancati fript face fff bine si nici nu va ingrasati,in fiecare dimineata sa luati o lingurita de miere pe stomacu gol
angel_sweeet80
Postat pe 5 Iunie 2008 10:13
sunt foarte multe lucruri care sunt recomandate pe stomacul gol..sa bei apa..sa mananci un mar..sunt asa de multe incat nici nu stii pe care sa o alegi :P
melanya
Postat pe 5 Iunie 2008 12:28
;)
angel_sweeet80
Postat pe 5 Iunie 2008 13:43
dimineata un pahar de suc de fructe fresh,la prinz un gratar peste sau pui cu o salata da o vrei acrita pui doar sare de lamaie seara fructe sau o salata.multa apa bauta in timpul zilei.intre mese se poate manca cite un fruct.putina miscare sau masaj si trebuie sa fie rezultate daca ai ambitie.

Postat pe 6 Iulie 2008 09:00
De la: melanya, la data 2008-06-03 11:43:53ce anume ar trebui sa mancam ca sa ne mentinem greutatea?
mihaela29_george08
Postat pe 8 Iulie 2008 13:21
nu am inteles ce ai vrut sa spui mihaela :)
melanya
Postat pe 10 Iulie 2008 00:25
eu mananc de toate...moderat!doar in week-end imi permit mancaruri ce abunda de calorii/sau la SPM cand, oricum ma imboldesc tot felul de pofte. cred ca accentul ar trebui pus totusi mai mult pe miscare- eu de exemplu mai merg si pe jos o parte a drumului de la serviciu pana acasa, mai o plimbare cu bicicleta, un badminton, etc. Miscare care sa nu mi se para o corvoada.
si apoi salate,supici/ciorbite- din alea mai strecurate, fara prajeli, multe lactate, paine neagra/ de tarate, etc.oricum,nici nu cred ca poti manca altceva vara.
dar nu uita, e bine sa-ti satisfaci si poftele din cand in cand.

gabrielle
Postat pe 10 Iulie 2008 15:14
poti manaca de toate, dar in acelasi timp echilibrul organismului de la o anumita varsta inainte se poate mentine si prin anumite suplimente nutritive cum ar fi acizii omega 3 dar si extractele de cactus precum si alte pastile de plante de la california fitness( numai cu sfatul medicului).
taie pofta de mancare si reduc colesterolul

Postat pe 19 Iulie 2008 10:17
Ce nu ai inteles melania?Se refera la sex :D :))
seicaru_alice
Postat pe 26 Iulie 2008 18:31
melanya
Postat pe 27 Iulie 2008 16:13
salutare, tuturor!!!!
de cand ma stiu am luptat cu kilogramele in plus, am tinut diete peste diete, unele cu succes altele fara. La un moment dat chiar ma resemnasem. Trebuia sa fac sport, nu prea aveam timp ... si am descoperit niste pastile de slabit chinezesti, pe baza de plante. Am fost destul de sceptica la inceput pentru ca mai incercasem si alta data fara efect si am inceput sa iau mai mult pentru ca dadusem banii pe ele. Incredibil, nu mi-au facut rau, nu am fost ametita ( ca altadata ) si am reusit sa scap de kilogramele in plus. Le recomand tuturor, sunt ok si fara prea mult efort
Succes mult celor care vreti sa slabiti!
elina_ely
Postat pe 28 Iulie 2008 20:36
Elina, ma bucur ca le recomanzi tuturor ... daca ai spune si cum se cheama poate ar fi si de folos recomandarea ta :D
LittleScorpio
Postat pe 13 August 2008 20:32
Multe fructe si legume:D....Si sa mancam putin si des;))

Postat pe 9 Septembrie 2008 10:40
k sa reusim sa ne mentinem greutate ar trebui sa incercam sa adoptam in viata noastra de zi cu zi o dieta echilibtarata si de ce nu putzin sport.Degeaba te chinui o luna la sala si manaci putzin(daca mananci).Eu am reusit sa slabesc cateva kg nedorito doar inlociund cina cu un simplu pahar de lapte sau o frcuta sau ceva usor ...la mine a functionat
bestiuitza
Postat pe 15 Septembrie 2008 09:03
salut! eu am resuit sa slabesc foarte mult (>20kg) fara pastile sau alte prostii.pur si simplu am urmat o dieta echilibrata data de un nutritionist. aveam voie cam de toate, inclusiv mancare gatita, dar cu putina grasime, lactate slabe etc, dar in cantitati foarte reduse de multe ori pe zi. in principiu este o dieta consturita be baza tutror recomandarilor sanatoase, combinandu-le si facand lucrurile mai simplu de urmat. am facut si sport foarte mult, in principiu aerobic, cam 3 ore pe saptamana in medie. daca initial ziceam ca nu e timp, cand a inceput sa-mi placa ... nu prea aveam timp de altele.
idea este sa va tineti de treaba, eu am slabit treptat, in timp de mai bine de un an, si inca mai practic sport, iar dieta, in linii mari o respect.
concluzia este ca tot ce se spune cu schimbarea modului de viata si sa mancati sanatos si ... blah blah e adevarat. dar trebuie facut pe termen lung iar exceptiile sa ramana total izolate.
va pup si mult succes :)
dona_13
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:13
Buna fetele,
De 8 ani ma lupt cu kilogramele. In acest moment am 1.70 si 57 de kg si toata lumea din jur ma intreaba de ce tin dieta avand in vedere ca sunt foarte ok.
Ei bine tin sa va spun doua lucruri. In primul rand organismele sunt foarte diferite si fiecare trebuie sa isi construiasca o dieta a lui ( la unii se depun mai putin fibrele, la altii lactatele, altii pot tine dieta cu carbohidrati fara nici un fel de problema)
Am inceput acum 8 ani incercand tot ce aparea noi in materie de dieta si timp de un an a fost degeaba. Cum am slabit? Greu.... dar acum imi cunosc atat de bine organismul incat stiu exact ce cat si cum sa mananc.
Un singur indiciu pot da care functioneaza la 98% din cei care tin cont de asta: nu combinati proteine cu carbohidrati.
Incercati sa gasiti alimente care sa nu aduca dupa jumatate de ora dupe ce ai mancat senzatia de foame triplata (asa patesc eu daca mananc supa).
In ceea ce priveste sportul: am facut aerobic + fitness plus sauna doi ani. Acum ajung foarte greu din lipsa timpului (pentru cine spune ca asta e din comoditate sa imi spuna si mie o sala aproape de tineretului deschisa dupa 21.30 - ora la care ajung de obicei acasa de la serviciu)
Pentru orice fel de intrebari la care as putea raspunde... cu cea mai mare placere... lasati un mesaj pe forum
Inca ceva.. pentru persoanele care consuma ceai verde antiadipos: este foarte bun atata timp cat organismul nu se obisnuieste cu el. Aveti grija la cantitatea folosita si nu renuntati la el brusc -veti avea mari probleme.
oprea_a_irina
Postat pe 24 Septembrie 2008 14:30
la ce probleme te referi?
ellyaisha
Postat pe 28 Septembrie 2008 22:42
Una dintre problemele cele mai mari pe care le genereaza acest ceai dupa intreruperea curei este constipatia, care poate ajunge chiar in faza cronica...
Organismul se obisnuieste cu acest impuls laxativ si odata ce nu il mai primeste refuza efectiv sa mai functioneze normal...
problema se poate regla printr-o cura de fibre... dar rezultatele apar abia dupa cateva saptamani..
apoi efectul yo-yo care apare dupa orice cura... neeliminand grasimile ca in cura cu ceai acestea se vor depune... si chiar in cantitate mai mare...
Apoi nivelul insulinei si al glucidelor din sange care va creste brusc odata ce efectul diuretic dispare... apoi celulita care se instaleaza imediat daca apa nu este eliminata...
Problema celulitei se poate evita trecand pe o cura de doua saptamani de ceaiuri diuretice(cozi de cirese, macese, brusture, coada calului, coacaze negre s.a.m.d.)
Atata vreme cat se consuma doar o cana pe zii si se renunta treptat aceste probleme nu vor exista...
oprea_a_irina
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:37
Elina,nu mai intri sa ne spui si noua numele pastilelor chinezesti.de unde le-ai luat si cat au costat?Te-ai ingrasat la loc dupa ce ai renuntat la ele?Hai intra si divulga secretul,daca tot ai inceput!
Te astept!
sdanaioana
Postat pe 12 Octombrie 2008 23:15
singurul lucru care ma ajutat pe mine a fost si este anorexia,care desi in timpul liceului aproape ma omorat ,acum am reusit sa o controlez cu ajutorul vitaminelor si a suplimentelor nutritive si sunt perfect sanatoasa chiar daca cateodata nu mananc cu zilele,oricum nu i-mi place sa mananc,oricum foarte multa lume condamna ana & mia, dar ptr mine e singurul lucru care a functionat intotdeauna!!!

Postat pe 26 Octombrie 2008 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor sa slabesc repede!Va rog spuneti-va parerea... 37 De la: Andra_______________ 10 August 2014 07:39
(A)Le(R)g... Magic! - Stepper lateral 1 De la: Cassey_Tarot 31 Ianuarie 2009 18:59
altele 4 De la: just_laura 3 Iunie 2009 18:36
Atrenament optim pentru conditionare metabolica (slabire) 8 De la: cioxy 12 Iunie 2009 21:43
cateva diete incercate si cu rezultate plus mici trucuri de slabit 88 De la: AnaYani 3 Septembrie 2013 13:01