Setari Cookie-uri

ajutati-ma !!

imi apar cosuri pe piep,dupa ce mi se duc imi raman pete maro si nu imi mai merg,ce sa mai incerc ? am folosit multe creme... si nu isi fac efectul. ce produse naturale sa folosesc sau masti ??

Postat pe 6 Iunie 2008 20:32
parerea mea este sa mergi la un dermatolog....nu iti mai da cu nimic...nu stii ce efect poate avea o crema sau o masca...multe produse sunt "naturale" dar d-zeu stie ce contin...deci ..la medic!!!!!!!!!!!!
ginetta
Postat pe 6 Iunie 2008 22:38
Pete maro imi apar pe fata si anume atunci cand stau la soare, sunt pete de soare. Eu trebuie sa evit razele de soare, sau sa ma dau cu crema de bronz...
Poate ai si tu o problema asemanatoare.
Dar cum spune Ginetta, du-te la dermatolog iti va da o crema mai agresiva cu glicerina in ea, probabil sau ceva ce sa uste cosurile...
Pe piept deasemenea imi apar cosuri dupa ce stau la soare, soarele e deja prea agresiv ptr. un ten sensibil...
Cu pielea si eu am probleme des, dar nici eu n-am gasit o crema buna. Incerc acum cu pamant sau namol din Marokko, e f. scump, dar face un ten suplu si curat...
Am auzit ca exista si pamant chinezesc, care e aproape alb la culoare, poate e bun si ala.
In orice caz, ceva cat mai natural, fa-ti masti cu fructe: banana cu miere si o picatura de zeama de lamie, striveste struguri cu ovaz, pana ai o combinatie pe care o aplici pe fata si piept 20 de min. etc etc., lasa cremele din magazin ca au prea multe ingrediente ca parfum, alcool si toate prostiile.
Pa, succes

Postat pe 7 Iunie 2008 11:56
te.ai gandit ca poate iti apar de la gelul de dus, sapunul....sau crema de corp folosite???incearca sa folosesti ceva 100% natural...si poate fara creme,o perioada. Anumite creme in contact cu traspiratia produc iritatii...Te.ai gandit ca poate si parfumul folosit(in cazul in care il folosesti in acea zona) iti poate provoca iritatia???

Postat pe 8 Iunie 2008 18:29
si eu am o problema cu cosurile desi am 25 d ani.imi ies pe fata pe decolteu cateva si pe spate aproape de gat.problema este k eu le storc pana le ia naiba pe toate apoi imi raman semne . de 2 zile am decis sa le mai las in pace si am inceput sa ma tratez cu masca cu argila de la farmec.e la p[liculete si dintr-un plic de ala care e 1 leu folosecs de 3 ori.deja astea de pe decolteu au inceput sa se usuce si sa se treaca.dar pe fata dk scap de unul altul se gandeste sa mai iasa.si nu folosesc creme de fata .doar geluri de curatare si camn atat.
zgabeatza
Postat pe 9 Iunie 2008 15:34
raspund si eu cam tarziu dar acum am vazut comntariile voastre. Vreau sa spun ca pana acum 5 luni eu nu ma stiut ce e ala cos sau punct negru,aveam un ten impecabil,pana cand mi-au aparut pe frunte si in jurul barbiei multe cosulete mici parca era pojar si am auzit de la o prietena sa ma dau cu flocinolon N,dar alifia aia mi le-a agravat si mai mult.M-am dus la o doctora buna si mi-a dat roaccutane si la inceput mi-au mai trecut dar dupa o luna nu va imaginati ce era pe fata mea,alea mici care le avem s-au umflat si s-au facut mari cred ca aveam in total cam 30.Mi-am facut analize si mi-a iesit stafilococ pozitiv,adica un microb pe piele si acum il tratez cu skinoren care e foarte buna,mi-au trecut toate mi-au ramas putine semne care trec si alea pe zi ce trece.Asta vreau sa va spun:nu va mai dati cu masti sau creme care auziti de la prieteni ca nu toate sunt bune si pentru voi. Ducetiva la doctor.Dermatoloaga care m-a rezolvat pe mine e la policlinica Malcoci din Rahova si o cheama Teodorescu Anca.O sa scapati .Multa sanatate va pop.
raluca_sarbu
Postat pe 2 Iulie 2008 10:51
eu nu avusesem niciodata cosuri pana anul asta.au inceput sa imi apara niste brobonite pe piept.Am amestecat intr-un castron ulei de masline cu zahar si am dat pe tot corpul,exfoliaza super bine si uleiul de masline iti face pielea ca de bebelus.(e adevarat ca ramai putin unsuroasa,dar se rezolva cu mai mult gel de dus) Eu am folosit decat o data metoda asta de exfoliere si deja observ ca a inceput sa mi se netezeasca pielea.
Wicked_Girl
Postat pe 3 Iulie 2008 09:13
Facetiva cont pt alte concursuri de acelasi gen
http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=ChangeStyle
Un 10 de la Mine si va astept sa ma votatzi si voi
Voteaza-ma la concursul "Excursie pe insula Corfu"

Postat pe 12 Iulie 2008 01:08
mai bine ai merge la un dermatolog sa iti recomande cva de calitate

Postat pe 24 Ianuarie 2009 21:48
De la: sabina93, la data 2009-01-24 21:48:17mai bine ai merge la un dermatolog sa iti recomande cva de calitate



de pilda niste solutie de pulicilina!!

Postat pe 24 Ianuarie 2009 21:49
rusinica geo
wdy
Postat pe 24 Ianuarie 2009 21:52
De la: geo_tz, la data 2009-01-24 21:49:44
De la: sabina93, la data 2009-01-24 21:48:17mai bine ai merge la un dermatolog sa iti recomande cva de calitate



de pilda niste solutie de pulicilina!!


Spune i si in ce proportzii, sa nu faca alta boacana, daca e prea concentrata
Lillix
Postat pe 24 Ianuarie 2009 21:55
exctractul de pulicilina in stare naturala , dauneaza grav tenului.
de aceea el trebuie diluat cu un alt compus, extras din frunza de vitza de vie, toamna tarziu la asfintit
proportia trebuie in asa fel realizata incat la ungerea tenului, urmele de pulicilina sa fie estompate.
un alt produs cu aceleasi caracteristici, este unguentul realizat din molusca vie in adolescenta!
dar este mult mai scump si mai greu extractabil , datorita duratei de viata a molustii!

Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:08
De la: geo_tz, la data 2009-01-24 22:08:37exctractul de pulicilina in stare naturala , dauneaza grav tenului.
de aceea el trebuie diluat cu un alt compus, extras din frunza de vitza de vie, toamna tarziu la asfintit
proportia trebuie in asa fel realizata incat la ungerea tenului, urmele de pulicilina sa fie estompate.
un alt produs cu aceleasi caracteristici, este unguentul realizat din molusca vie in adolescenta!
dar este mult mai scump si mai greu extractabil , datorita duratei de viata a molustii!

Lillix
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:21

cum adica "imi raman pete maro si nu imi mai merg"???




Geo,
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 09:37
Geo..eu credeam ca se cheama pulamicina..in fine nu conteaza numele..efectul e acelasi..
madallina
Postat pe 16 Martie 2009 23:28
De la: geo_tz, la data 2009-01-24 22:08:37exctractul de pulicilina in stare naturala , dauneaza grav tenului.
de aceea el trebuie diluat cu un alt compus, extras din frunza de vitza de vie, toamna tarziu la asfintit
proportia trebuie in asa fel realizata incat la ungerea tenului, urmele de pulicilina sa fie estompate.
un alt produs cu aceleasi caracteristici, este unguentul realizat din molusca vie in adolescenta!
dar este mult mai scump si mai greu extractabil , datorita duratei de viata a molustii!

........... .............
ROBERTA_BRUNI2
Postat pe 16 Martie 2009 23:31
De la: geo_tz, la data 2009-01-24 22:08:37exctractul de pulicilina in stare naturala , dauneaza grav tenului.
de aceea el trebuie diluat cu un alt compus, extras din frunza de vitza de vie, toamna tarziu la asfintit
proportia trebuie in asa fel realizata incat la ungerea tenului, urmele de pulicilina sa fie estompate.
un alt produs cu aceleasi caracteristici, este unguentul realizat din molusca vie in adolescenta!
dar este mult mai scump si mai greu extractabil , datorita duratei de viata a molustii!


Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 19:00
pentru cosuri , diane 35 dar sa mergeti la doctor ca sa vi le prescrie
Peony
Postat pe 14 Mai 2009 22:17
Mibazonul e cel mai bun
pissy
Postat pe 7 August 2009 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 2 De la: nasty_kat2004 10 Martie 2009 18:34
ador bronzul 8 De la: mrskattousa 3 Martie 2009 18:00
Stie cineva cat de eficienta este Crema anticelulitica Revitol? 4 De la: nemeshcrina 6 Martie 2010 19:13
Crema pentru marirea sanilor,100% naturala 4 De la: SweetHappyButterfly 21 Februarie 2009 11:29
pete pigmentare 9 De la: adri_adriana 7 Mai 2009 00:55