Setari Cookie-uri

viata sanatoasa

Care e reteta unei vieti sanatoase?mincare dietetica si miscare in aer liber?sau poate puterea de a trece peste toate si speranta intr-un viitor cit mai bun?
marinela_diana
Postat pe 22 Iunie 2008 21:38
scoti acel ,,sau poate,, dintre ultimele 2 fraze ale tale, pui un ,,si,, sau o virgula si ai obtinut raspunsul.
oana81
Postat pe 23 Iunie 2008 12:31
nu mai manca prajit..incearca sa mananci pui la gratar sau peste la gratar...lasa acrnea de porc si de vita :)
multe legume...salata de legume cu pui...sucuri naturale,apa plata
melanya
Postat pe 1 Iulie 2008 14:50
reteta unei vieti sanatoase ar suna cam asa dupa parerea mea:
-renunta la orice fel de fainoase...fie ca e paine, paste, orez etc sau macar incearca sa mananci doar o data pe sapt aceste produse;
-spune adio dulciurilor,sucurilor din comert, produselor de patiserie,prajelilor si zaharului prelucrat. Toate acestea contin grasimi rele si nu sunt bune pt organism, in plus zaharul din dulciuri iti da peste cap glicemia si iti face pofta si mai mare. in loc de 'ceva bun de la magazin' ai putea incerca fructe proaspete care contin zahar natural foarte bun pt organism;
-in ceea ce priveste carnea nu sunt de parere k ar trebui sa renunti de tot la ea..ai putea sa mananci la 4-5 zile un file de peste la gratar cu legume. Este f hranitor si ajuta in dietele de slabit..
-dupa cum stim si hidratarea este f importanta asa k incearca sa bei min 2 litri de apa pe zi..ti'ai putea incepe dimineata cu un pahar de limonada (la un pahar apa o lamaie stoarsa) care ajuta la detoxifiere.
-si regula care zice 'nu mai manca dupa 6' e buna...dar dak te apuca foamea sau nu reusesti sa iei cina pana la ora aceea ai putea sa mananci un mar(sau orice fruct, dar eu prefer marul pt k este mai satios) sau sa rontai niste migdale (contin uleiuri naturale bune);
- axeaza'te pr legume si fructe cat mai crude si proaspete..fa'ti salate...ai voie sa combini orice leguma sau fruct si sa'ti faci o gustare pe placul tau;
-si o mica plimbare face intotdeauna bine tonusului si nu costa nik.

Eu asta fac de vreo 2 sapt si am reusit sa dau jos 4kg..mai am ink pe atat asa k succes tuturor care incearca sa odopte un stil de viata mai sanatos. Va garantez k de indata ce veti face aceasta schimbare va veti simti mai bine si mai vioi...
dj_dea
Postat pe 1 Iulie 2008 21:02
ai putea incerca si ceaiul verde...sa bei de 3 ori pe zi...:)
dar fara zahar...incearca sal indulcesti cu miere :)
melanya
Postat pe 1 Iulie 2008 23:55
eu stiam ca ceaiul verde folosit in exces si pe timp indelungat nu este sanatos pt organism.astept parreri
pucca22
Postat pe 19 Iulie 2008 12:33
intr-adevar asa este..dar poti face pauze...sa incerci si alte ceaiuri...de ex folosesti o luna sa spunem ceai verde si o luna un ceai cu efect asemanator...sau pe o perioada mai scurta
melanya
Postat pe 22 Iulie 2008 18:14
am inceput si eu cu ceai antiadipos cu ginseng....nu stiu cat ma tine.am incercat mai demult cu apa fiarta si racita.la mine a functionat, am slabit cam 4 kg intr-o luna.
just28
Postat pe 13 August 2008 18:29



Pastila de slabit!este un produs revoluþionar de scãdere rapidã a greutãþii. Este fabricat din plante naturale dupã o reþetã modernã, ce îmbinã medicina tradiþionalã chinezeascã cu tehnologia modernã de bioinginerie.

Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

Conþinut: punga conține 0,2 g x 120 capsule

Mod de administrare:
• Se administreazã oral de 3 ori pe zi câte 3-6 capsule de fiecare datã.
• Pentru a slabi între 5 ºi 10 kg se recomandã a se lua 4 capsule de 3 ori pe zi înainte cu o orã de fiecare masã.

Recomandãri:
• Nu luaþi mai multe pastile decât se recomandã;
• Pentru o maximizare a efectului, este indicat un consum mai mare de lichide ºi fructe pe toatã durata tratamentului;
• Nu sãriþi peste mese ºi reduceþi pe cât posibil consumul de sare;
• Nu consumaþi alcool pe toata durata tratamentului. Poate neutraliza efectul de slãbire;
• Cãnd se ajunge la greutatea optimã, începeþi treptat sã reduceþi doza (de la 4 capsule la 3, pe urmã la 2 º.a.m.d.) la interval de o sãptãmânã.

Contraindicaþii:
• Nu este recomandat a se folosi de cãtre femeile însãrcinate, copii sub 18 ani, persoanele care suferã de boli cronice ºi acute.
• Nu poate înlocui medicamentele, fiind considerat un supliment alimentar.
• Persoanele ce suferã de boli cronice trebuie sã cearã sfatul medicului înainte de a lua aceste capsule.
Slãbeºte rapid, uºor ºi sãnãtos ! Date de contact: Dana 0720725135
Livrare oriunde in tara Pretul este de 65 ron /120 capsule
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:04



Pastila de slabit!este un produs revoluþionar de scãdere rapidã a greutãþii. Este fabricat din plante naturale dupã o reþetã modernã, ce îmbinã medicina tradiþionalã chinezeascã cu tehnologia modernã de bioinginerie.

Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

Conþinut: punga conține 0,2 g x 120 capsule

Mod de administrare:
• Se administreazã oral de 3 ori pe zi câte 3-6 capsule de fiecare datã.
• Pentru a slabi între 5 ºi 10 kg se recomandã a se lua 4 capsule de 3 ori pe zi înainte cu o orã de fiecare masã.

Recomandãri:
• Nu luaþi mai multe pastile decât se recomandã;
• Pentru o maximizare a efectului, este indicat un consum mai mare de lichide ºi fructe pe toatã durata tratamentului;
• Nu sãriþi peste mese ºi reduceþi pe cât posibil consumul de sare;
• Nu consumaþi alcool pe toata durata tratamentului. Poate neutraliza efectul de slãbire;
• Cãnd se ajunge la greutatea optimã, începeþi treptat sã reduceþi doza (de la 4 capsule la 3, pe urmã la 2 º.a.m.d.) la interval de o sãptãmânã.

Contraindicaþii:
• Nu este recomandat a se folosi de cãtre femeile însãrcinate, copii sub 18 ani, persoanele care suferã de boli cronice ºi acute.
• Nu poate înlocui medicamentele, fiind considerat un supliment alimentar.
• Persoanele ce suferã de boli cronice trebuie sã cearã sfatul medicului înainte de a lua aceste capsule.
Slãbeºte rapid, uºor ºi sãnãtos ! Date de contact: Dana 0720725135
Livrare oriunde in tara Pretul este de 65 ron /120 capsule
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:04
sunt foarte de acord cu reteta propusa de dj_dea,am cunoscut persoane care au renuntat doar la paine(ceeea ce pentru unii e un adevarat sacrificiu)si la prajeli si rezultatul e mai mult decat vizibil-si in sanatate si in silueta.
monalisa81
Postat pe 13 Decembrie 2008 12:44
dieta vegetariana si sport in fiecare saptamana. si mersul pe jos face bine. si obligatoriu cat mai multe lichide. parerea mea de adolescent. iar despre dieta vegetariana si beneficiile ei cititi "Studiul China"
aishwa
Postat pe 28 Iulie 2009 20:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Detoxifiere si slabire in acelasi timp 6 De la: st0171xx 17 Mai 2012 09:57
dieta vegetarianna 21 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:20
slabeste CU FITDAY SYRUP 1 De la: 3l3na 11 Decembrie 2009 12:41
fond de ten bun??? 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:20
Solutia Obezitati 7 De la: _dulcik_ 3 Mai 2009 01:30