Setari Cookie-uri

Dieta pentru cele care stau la birou si mananca dezordonat

Prima zi
Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 3 biscuiti de orez cu miere;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o chifla cu sunca, fara grasime;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de carne pe gratar, salata cu o lingurita de ulei.



A doua zi
Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 2 fructe, o ceasca de cafea din orz cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o portie de ton nature, creveti fierti, salata mixta;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de spaghete cu rosii si busuioc, salata cu o lingurita de ulei.



A treia zi
Mic dejun: un iaurt cu cereale, o ceasca de cafea cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o portie de carne de vita condimentata, cereale, o chifla;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de peste cu legume, salata cu o lingurita de ulei.



A patra zi
Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 2 felii de piine cu marmelada, cafea din orz cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o salata mixta cu o lingurita de ulei;

Ora 17: un fruct;

Cina: un ou tare, o felie de piine prajita cu o rosie, salata cu o lingurita de ulei.



A cincea zi
Mic dejun: o cafea cu o lingurita de zahar, o briosa;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o felie de pizza;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de carne alba fripta, salata cu o lingurita de ulei.
Alimentele se pot prepara de acasa, se slabeste in jur de 2 kg in 5 zile.


Postat pe 29 Iulie 2008 20:39
cred ca si pentru o dieta ai nevoie in principiu de multa,multa rabdare!nu cred ca as putea tine vreo dieta si as prefera mai bine sa iau pastile de slabit din acelea chinezesti care iti taie orice pofta de mancare.eu le-am incercat si recunosc ca sunt f bune.
KAYTE
Postat pe 4 August 2008 14:35
cum se numesc pastilele astea?de unde se ia? cat costa?iti taie pofta de mancare deci,nu te slabesc?la tine a mers?ai slabit?
ANDA25
Postat pe 11 August 2008 01:13
mdea f tare regimul asta,dar poate ne spune si noua de unde se gaseste cafea din orz,biscuiti de orez...in rest hai sa zicem ca e ok,dar oricum fara miscare nu rezolvi nimic!!!
afrodhitee
Postat pe 11 August 2008 20:47
Acum gasesti tot ce vrei in hipermarchet, nu mai este o problema!
Normal, miscarea ar trebui sa fie pe primul loc, suntem construiti pentru miscare, si cu putina ambitie se poate face si asta! Totul este sa vrem!















Postat pe 12 August 2008 18:00
pastila de slabit - ambalaj cutie tabla , blistere staniol 850000 lei vechi
ppppp
Postat pe 14 August 2008 19:28
pastila de slabit --- in farmacii 80 - 90 ron ( a mers OK )
ppppp
Postat pe 14 August 2008 19:30
pastila de slabit ( a mers OK ) Maria
90 lei aprox. pt 30 zile extra
ppppp
Postat pe 14 August 2008 19:32
pastila de slabit - ambalaj cutie tabla , blistere staniol 850000 lei vechi
ppppp
Postat pe 14 August 2008 19:33
buna dimineata tuturor; absolut intamplator am citit ce ati scris; eu lucrez in domeniu si va pot da cateva sfaturi, mai ales ca stiu cu ce va confruntati, si eu eram la fel cu 5 ani in urma, mancam f dezordonat, saream peste masa de seara(ziceam ca asa mai slabesc), micul dejun era f subtire, miscarea extrem de putina (stateam la calculator 10-12 ore pe zi si beam peste 1l de cafea la filtru tare). Rezultatul a fost in scurt timp 10kg surplus de greutate, nenumarate probleme de sanatate, constipatie, oboseala si nervozitate permanente.

Salvearea mea a fost o dieta care m-a ajutat sa ma disciplinez si a devenit un mod de viata de atunci. Treziti-va, nu exista pastila minune, nu exista regimuri magice cu care sa slabesti si sa ramai asa toata viata, trebuie sa faceti eforturi sa adoptati un regim de viata sanatos, cateva din principiile acestuia pot fi:

1. 3 mese pe zi(nu sariti peste micul dejun si nici peste masa de seara), cele 3 mese trebuie sa fie echilibrate si sa respecte neaparat necesarul organismului vostru de calorii si mai ales proteine (regimul prezentat mai sus e per ansamblu ok pt o dieta de aprox 1200-1500kcal/zi, dar e f sarac dpdv al cantitatii de proteine, max 75g/zi, ceea ce duce la pierderea masei musculare, nu a tesutului adipos!!)
2. respectati prin orice metode vreti regimul hidric de 2,5l de apa plata pe zi( daca nu va place apa ca atare, puteti bea ceaiuri de plante, nu ceai negru sau verde)
3. faceti miscare cel putin 30-40 min de 3 ori pe saptamana ( aerobic, organizat, dans, plimbare, mers pe munte, orice, numai miscare sa fie)
4. renuntati cat mai repede la obiceiurile daunatoare (alcool, fumat, supraalimentare, etc)
5. diminuati stresul si odihniti-va suficient (cel putin 6-7 ore pe noapte)

Nu uitati, suntem ceea ce mancam, deci calitatea alimentelor e cruciala, consumati cu prioritate alimente propaspete, fructe si legume variate, din toate cele 7 grupe de culori, carne slaba, evitati prajelile, excesul de sare, zahar si grasimi. Din pacate alimentatia noastra e din ce in ce mai saraca in principii nutritive, iar nutritionistii recomanda suplimentarea alimentatiei cu ceea numim generic 'suplimenti de nutritie': multivitamine pt o nutritie completa si accelerarea metabolismului, acizi grasi Omega-3 pt protectia inimii si a sist cardiovascular, antioxidanti pt intarirea sist imunitar si protectia organismului impotriva poluarii si stresului, concentrate pe baza de fibre vegetale si aloe vera pt o buna digestie si evitarea constipatiei si lista poate continua.

In final, nu uitati ca organismul are o putere uimitoare de a se regenera, trebuie doar sa ne asiguram ca primeste combustibil de cea mai buna calitate printr-o nutritie corecta.

Pentru cei interesati de materiale informative specifice si recomandari concrete, personalizate pt necesitatile fiecarui organism, in aceasta perioada organizam la cabinetele noastre din Bucuresti, Iasi, Constanta si Braila evaluari de sanatate (gratuit!)
Detalii puteti primi copletand formularul de contact pe site-ul www.e-wellness.ro

Multa sanatate va doresc!

Postat pe 30 Octombrie 2008 09:16
sa va spun o experientza excusiv personala : din mare dorintza de a ma incadra in minunatele standarde fizice impuse social si pentru ca tota lumea imi spunea ca ce m-am mai ingrasat(lucru care este adevarat am 166 si 70 kg) am luat si eu miraculoasele pastile de slabit SUPERSLIM. totul a fost perfect. nu imi venea s amanc nimic, eu acre sunt o mancacioasa, cu greu ma abtin sa nu manc ceva tot timpul, si beam ffffffffff multa apa. de slabit nu am slabit deloc si pe deasupra imi era EXTREM DE RAU, adica aveam o permanenta stare de lesin, imi venea sa vomit si m-am speriat fffffffff tare si dupa 2 sapt am hotarat sa arunc pastilele ca nu mai puteam sa fac absolut nimic. asta a fost reactia organismului meu, poate la voi este mai bine dar sfatul meu este ca daca va este rau dupa primele zile sa nu le mai luati.si poate intr-o zi o sa ma hot si eu sa ma inscriu in standardele sociale de frumusete si atunci o sa ma placa si admire tota lumea, dar mai eeeeeeeee fffffffffff mult de lucru pana atunci:D. sa aveti o zi buna

Postat pe 30 Octombrie 2008 09:58
Si asta se presupune a fi o dieta usor de respectat daca lucrezi la birou:))))) ce gluma bunaaaa
BERBEACA
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:38
Am si eu o rugaminte la voi, sunt noua si as vrea sa stiu mai multe detalii despre pastilele chinezesti pt slabit, YOUTHFUL ISLAND parca se cheama, detalii de genul de unde se pot cumpara si cam cat costa, as fi tare interesata. Va rog mult daca puteti sa-mi raspundeti pe adresa de mail mary_parlagiu@yahoo.com. Va multumesc mult de ajutor si astept cu nerabdare raspunsul vostru. Va pup!
flafi
Postat pe 30 Octombrie 2008 21:50
toata lumea vorbeste de slabit, sunt maseusa, am terminat facultatea de educatie fizica si sport.Fara miscare si o dieta nu se ajunge nicaieri.Eu am o problema, vreau sama ingras!
508
Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:13
De la: 508, la data 2008-11-01 23:13:45toata lumea vorbeste de slabit, sunt maseusa, am terminat facultatea de educatie fizica si sport.Fara miscare si o dieta nu se ajunge nicaieri.Eu am o problema, vreau sama ingras!



Buna, te pot ajuta sa te ingrasi, adica sa depui masa musculara, nu tesut adipos. Vad ca esti din Brasov, daca ai drum prin Bucuresti, poate ne putem vedea pt o evaluare de sanatate, si vedem cum se poate imbunatati asimilarea nutrientilor, la ora actuala se pare ca ai un blocaj la nivel digestiv care impiedica acest lucru. Ai nevoie zilnic de min 2,5l de apa plata, suficiente proteine, 3 mese echilibrate, un stil de viata sanatos, fara fast-food, cafea, alcool si fumat. Am raspuns si mai sus referitor la stil de viata, aceleasi principii sunt valabile si daca vrei sa te ingrasi, pt ca prin reglarea metabolismului si o nutritie buna, organismul ajunge la un echilibru.

Multa sanatate iti doresc, ma poti contacta oricand pt detalii specifice.

Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:05
Cred ca pastilele chinezesti sunt facute sa te omori cu mana ta.Poate sunt si persoane care nu au avut probleme,noi am fost 3 fete care am luat 10 zile apoi am renuntat.De ce???Ptr ca la una nu a dat nici un rezultat,la celelalte sau dus cate 3 kg,dar la toate ne-a fost foarte rau.Dupa ce le-am aruncat am pus ambele cite 5 kg.Deci organismul nostru nu le-a acceptat si decat sa cadem pe strada am renuntat.Am auzit si alte cazuri,deci majoritatea din ce stiu eu nu le suporta,cred ca e bine sa renuntati la ele pina nu e prea tarziu.Daca va e bine,continuati,daca nu,luati o pauza si incercati altceva.Sanatate multa !!!
robertam
Postat pe 17 Noiembrie 2008 00:55
nici o pastila de slabit nu face minuni fara a face rau un acelasi timp.acum cativa ani eram in germania si sefa mea(inalta si frumoasa)a luat niste pastile,cica sa slabeasca .am vrut si eu sa slabesc pt ca m-am scapat la dulciurile nemtesi si am luat ceva kg in plus.am luat pastile din farmacie,cam 20 euro si trebuia sa beau multa apa si asa disparea senzatia de foame.nu am slabit.acum am vazut ca daca beau multa apa oricum ai senzatia de "plin"si e mult mai ieftin si sanatos.si daca controlati putin ceea ce mancati si o lasati incet cu dulciurile si o dati pe fructe(nu orice) si poate putina miscare,slabitul e garantat
Marina_20
Postat pe 17 Noiembrie 2008 01:08
De la: robertam, la data 2008-11-17 00:55:50Cred ca pastilele chinezesti sunt facute sa te omori cu mana ta.Poate sunt si persoane care nu au avut probleme,noi am fost 3 fete care am luat 10 zile apoi am renuntat.De ce???Ptr ca la una nu a dat nici un rezultat,la celelalte sau dus cate 3 kg,dar la toate ne-a fost foarte rau.Dupa ce le-am aruncat am pus ambele cite 5 kg.Deci organismul nostru nu le-a acceptat si decat sa cadem pe strada am renuntat.Am auzit si alte cazuri,deci majoritatea din ce stiu eu nu le suporta,cred ca e bine sa renuntati la ele pina nu e prea tarziu.Daca va e bine,continuati,daca nu,luati o pauza si incercati altceva.Sanatate multa !!!

Ai perfecta dreptate. Dar vezi ca vor sari cu gura la tine, fetele care vand tabletele si fac reclama si pe aici

Cititi si informativa, un pic de google search;-), inainte de a lua niste pastile,indiferent unde se vad lucrurile, pe net sau la farmacie. Produs din plante nu inseamna ca e inofensiv.

http://www.aiqum.de/wissen/diaet_lida-dai-dai-hua.html
http://www.medizin.de/ratgeber/themen-a-z/d/dai-dai.html
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/test/-Schlankh eitsmittel/1523447/1523447/1522992/ + 2 reportaje despre tablete tabletele de plante in general.
Aici inclusiv rezultatele despre tabletele perfecte de slabit care se pot cumpara prin intermediul internetului:
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/test/-Schlankh eitsmittel/1523447/1523447/1522992/1525019/

Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:10
buna dimineata, am dat mai sus un raspuns mai larg care poate reprezenta o solutie pt cine chiar vrea sa-si regleze metbolismul, sa fie sanatos, sa slabeasca daca are de slabit, etc, etc....

Diferenta cu care venim pe piata este ca noi asiguram si consultanta si monitorizare pe toata perioada programului Dvs, care este de min 3 luni, pt ca scopul final este sa ajungeti la greutatea optima si sa va ajutam sa va mentineti acolo, nu sa va ingrasati la loc. Plus ca daca urmati programul recomandat si nu aveti rezultate de care dvs sa fiti multumiti, primiti banii inapoi in termen de 30 de zile!

Aveti dreptate mai sus, este si reclama, dar mai presus de toate este dorinta de a ajuta pe cei interesati sa fie mai sanatosi. Nu numai ca va asiguram niste produse cu care veti fi sigur ca aveti o nutriti corecta, dar, spre deosebire de ce se vinde pe internet si in farmacii, noi va invatam sa le folositi, cum sa le combinati cu alimentatia existenta pe piata, ce ajustari sa facem impreuna programului dvs, functie de cum raspunde organismul dvs, programele sunt personalizate functie de necesarul de calorii si proteine al fiecaruia, e putin probabil ca un program anume sa aiba aceleasi efecte pe doua persoane diferite, si multe, multe altele.

Puteti incepe prin a va face o programare la o evaluare de sanatate la unul din cabinetele noastre, nu va costa nimic, trebuie doar sa puteti aloca o ora din timpul dvs.

Inca o data, multa sanatate va doresc!

Gabi Postole / Consultant nutritie

Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:30
dar e greu sa ti dieta aia.eu una as muri de foame :P
melanya
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:45
De la: melanya, la data 2008-11-18 16:45:30dar e greu sa ti dieta aia.eu una as muri de foame :P


salut, la care dieta anume te referi? ce am propus eu, tocmai ca de aia e asa de usor de urmat pt ca nu-ti e deloc foame, pt ca se face un calcul in prealabil pt a determina necesarul organismului de proteine si daca il respecti, si mananci suficiente proteine, nu-ti e foame. Plus ca e si foarte bun la gust, e f important sa-ti si placa ce mananci, nu sa mananci in sila.
Cheia e sa mananci proteinele necesare cu fff putine calorii, si in acelasi timp sa si asiguri organismului toate vitaminele si mineralele necesare pt ca fiecare celula sa-si indeplineasca functiile cu maxima eficienta. Putem vorbi mai pe larg daca esti interesata.

Pt cei din Bucuresti, maine seara, joi, 20 nov, la ora 18 se va desfasura un eveniment special organizat pt clientii nostri, dar la care pot veni si persoane interesate de o buna nutritie si un stil de viata sanatos si activ. Va stau la dispozitie cu detalii referitoare la locatie si modalitatea de acces la eveniment.

O seara buna va doresc,

Gabi

Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:04
Buna, am si eu o problema. Eu am ceva kg in plus dar asta conteaza mai putin (am reusit sa le pun in Germania dar incet, incet scap eu de ele). Problema este la sotul meu. Are 1,83h si 59 - 60kg. In ultimii 2 ani a suferit 2 interventii chirurgicale, a doua (din spusele medicului chirurg)datorindu-se lipsei de masa musculara care sa protejeze operatia.
Sfatul medicului - fai ce vrei tu dar ingrasal. Nu are voie sa depuna efort (mai mult de 2 kg nu are voie sa ridice) si un tratament nutritionist am urmat dar fara nici un rezultat. Cu sau fara vitamine nu are pofta de mancare. Ce credeti k am mai putea incerca? Sotul meu a inceput sa se obisnuiasca cu ideea dar mie mi-e frica sa nu ajungem din nou la chirurg.
timoana
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:35
eu ma refeream la dieta diananei :P
melanya
Postat pe 5 Decembrie 2008 16:22
si eu sunt studenta si dimineata pana la pranz sunt la facultate, dupa asta la munk, iar mancarea nu e mare problema...dc ti-as urma dieta as muri de foame...asa k eu mananc de obicei dimineata cam pana la ora 12 fructe (si cateodata ciocolata), iar la pranz si seara incerc sa nu combin foarte mult felurile de mancare (adik dc mananc carne nu mananc si cartofi/lactate - carne mananc foarte putina), dc va intrebati de ce mananc dimineata doar fructe va si raspund. Procesul de digestie (dc mananci un sg fel de mancare dureaza 4h) si eliminare a toxinelor se realizeaza in timpul noptii si pana a 2-a zi la pranz, si in acest fel nu iti blochezi digestia cu alimente (te ajuta sa si slabesti - eu mananc cat vreau si nu ma ingras:).
Mari_O
Postat pe 5 Decembrie 2008 17:50
slabiti folosind DESERT PLANT
numai bun de a slabi fara sa te ingrasi..yo-yo diete regimuri sali povesti..
va dau un pont in vara pretul lor era 200lei insa in perioada 1-10-2009 si 15-11-2009 pretul DESERT PLANT este de numai 100lei.Este o informatie care trebuie data mai departe pentru ca merita..cine cunoaste,stie!!!

p.s. nu fac nici un fel de reclama la acest produs ci doar eu l-am folosit si prin anumite cunistiinte am aflat ca in aceasta perioada exista la oferta..eu am slabit ,m-a ajutat si ma simt bine..semn pentru care nu am atasat nici un nr de tel sau vreo adresa in care sa fac trimitere la acest produs ..ci eu doar va spun ca merita iar pe criza asta a lua acest produs cu doar 100 lei ASTA DA OFERTA!!SI REPET CINE CUNOASTE ,STIE!!
FILISOARA
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:13
michaela23
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut sala aerobic in Ploiesti 3 De la: onutza12 24 Ianuarie 2011 19:55
Solutii pentru o dieta echilibrata 1 De la: TEAM21 19 Iulie 2009 16:15
DIETA SANATOASA 33 De la: 10 Aprilie 2014 18:30
Mesaje de dragoste 4 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:20
Slabire 3 De la: ani43 1 Noiembrie 2012 10:39