Setari Cookie-uri

eu nu mai cumpar de la reduceri

m-am enervat ca am fost ieri in plaza pregatita cu banuti si gata sa ii sparg. dar nu am avut pe ce! multe rebuturi, marimi prea mici sau prea mari si ingrozitor de multa lume. mi-am luat in cele din urma o fusta, care s-a descusut dupa 10 minute de probat si privit in fata oglinzii. ma gandesc serios ca astia lasa si marfa mai proasta la reduceri.
kblog
Postat pe 24 Iunie 2008 14:10
cred ca articolele bune la reduceri , precum si cele cu marimi mici se vand foarte repede. probabil de asta nu ai mai gasit.
Kittynelle
Postat pe 1 Iulie 2008 12:57
nu intotdeauna lucrurile ieftine sau cu reduceri sunt de cea mai buna calitate, binenteles asta putem sa spunem si in cazul celor scumpe care nu de putine ori constatam ca este de proasta calitate,dar noi suntem cei care ne alegem magazinele de unde ne imbogatim garderopa de zi cu zi.
alb_bastru
Postat pe 1 Iulie 2008 13:32
da intr adevar sunt sanse minime sa gasesti ceva dragutz,calitativ si masura potrivita .. si e enervant..tine de noroc ,foarte rar am gasit ceva super..ma incanta ideea de reduceri ..cantitate mai mare deh insa e incomparabil cu ofertele din afara..la noi scot astia din depozit toate rebuturile
casiopeea_lune
Postat pe 9 Iulie 2008 11:41
Eu nu am probleme cu asta...
Parintii mei au o prietena care lucreaza la Mall....
Si cand vin reducerile se duce si-mi opreste ce crede ca-mi place ca dupa aia eu sa aleg c evreau:D
BlackStain
Postat pe 10 Iulie 2008 11:18
Cand e vorba de reduceri, exista o singura regula : pentru reusita sigura, stai cu ochii'n patru mereu!
Am observat ca de ceva timp, cel putin in Carrefour (Constanta) sunt reduceri constante, chiar si la colectiile noi!Pana la urma e doar o "vraja" comerciala...

Postat pe 16 Iulie 2008 16:44
eu mi`am gasit ieri o rochita super dragutza la reduceri..in rest...tot ce era redus era cah ..:| am obs k la baieti erau mai multe:)):))...aa...si peste 2 zile knd am fost in aceelasi magazin sufla vantul deja:P
Cherry_bob
Postat pe 17 Iulie 2008 11:07
Saptamana trecuta , joi seara , la Mall Baneasa au tinut deschis de la 22 la 02 , magazine oferind reduceri de la 10% pana la 70 % , a fost haos , cu toate ca nu erau cine stie ce produse lumea tot cumpara ca nu prea se mai intalnesc cu astfel de reduceri prea des :)

Postat pe 17 Iulie 2008 20:11
eu gasesc mai mereu cate ceva la reduceri... de ex, mi`am luat de la FOX niste pantaloni casual bestiali :)
si am ajuns la concluzia ca lucrurile scumpe nu sunt neaparat si de calitate superioara...
al1na
Postat pe 30 Iulie 2008 15:38
Eu am zis ca nu imi mai iau niciodata o haina cu pret intreg! Exact pe dos fata de ce ti-ai propus tu! Am luat cu pret intreg si mi-a parut rau. Eu nu mai iau decat de la reduceri!

Postat pe 10 August 2008 22:45
Depinde cand te duci la reduceri. Eu una ma duc inainte de 1 august cand cica este luna oficiala a reducerilor. Multe magazine afiseaza reduceri inca de la mijlocul lunii iulie. Trebuie sa fii p faza, atata tot. Eu ma axez pe cateva magazine care stiu ca merita si de obicei imi iese ceea ce vreau.
Totusi nu tine totul de reduceri. In romania se fabrica multe din hainele ,,de firma'', nu facaturi. Eu mi-am luat o bluza de la zara cu 70 lei de la reduceri, iar o prietena a luat aceeasi bluza cu aceeasi eticheta, material de la fabrica cu 35 lei :D Asa m-am invatat minte.
Astia din magazinele de fite isi cam bat joc cu preturile. Am vazut de ex in diesel portofel de 3 mil si chiar nu mi se pare ca merita, blugi 10 mil si multe altele kr nu ar merita atatia bani

Postat pe 18 August 2008 20:24
hmm,yo de exemplu am fost pe la tina r prin iulie si atunci aveau reduceri...am gasit nijte bluzite dragute...si una care mi-a plakut enorm k era gen office...avea doar marimi mari...aja k dak tot nu mi-am luat-o mie i-am luat-o lui mami
dar mai am o prietena care are hainutze de firma si nu numai direct din depozit si preturile sunt chilipir...bine k e si akolo "bataie" k au doar marimi majoritatea S,M si L...daca e interesat cineva va trimit site-ul pooop
dydy88
Postat pe 21 August 2008 15:39
oh da, vreau sie eu site-ul..

on topic: la reduceri consider ca e in mare parte vorba de noroc si de gusturi. De exemplu, la un moment dat cand ma plimbam prin Mall-ul din Timisoara cautand o amarata de bluza de dantela n-am gasit absolut nimic desi nu era nici perioada de reduceri, nici nimic. Intamplator am gasit bluza dorita intr-un alt magazin intr-o perioada de reduceri.
Conteaza poate mai mult daca iti doresti o chestie la moda sau mai stiu eu ce, care, e normal, o sa se cumpere imediat, ca doar e "cool".

Postat pe 22 August 2008 08:44
Eu am vazut k sunt multe magazine care, la reduceri, baga produse inexistente in timpul anului cu reduceri ametitoare(de la 150ron la 20-30ron), mai ales la zara am prins smecheria.
in rest m-am cam lamurit:la zara sunt reduceri treptate-de la 20%pana la70% spre sfarsit, la mussette mai mult de 50% nu lasa.
Ce m-a mirat au fost reducerile de la Guess, +It, de 70% respectiv 50%.La genul asta de magazine zic eu k e de intrat pentru o achizitie mai speciala...dar si un pic mai costisitoare.
andrreya
Postat pe 25 August 2008 01:29
Intr-adevar, Zara pastreaza articolele din sezonul trecut si in extrasezon sunt foarte ieftine. De exemplu, asta iarna aveau un trench alb cu o curea lata in talie la 380lei, iar in mai am dat 120lei pe ea. Deci merita sa intri in magazine cu reduceri! Cunosc insa si magazine care afiseaza pe eticheta doua preturi: cel de dinainte si cel de la reduceri, doar ca cel de dinainte nu a existat niciodata! Asa ca e important sa cumperi doar din magazinele serioase. Less is more!
julie_lil_dada
Postat pe 27 August 2008 11:51
vA DAU UN SFAT TUTUROR ,DACA VRETI HAINE FRUMOASE SI LA MODA STRANGE-TI NISTE BANI NISTE LUNI ,PLECI IN VACANTA PT 3 ZILE IN ALTA TARA CUM AR FI GRECIA ITALIA ,ETC .... TE DUCI LA GOLIT MAGAZINE ,NU O REGRETI MODELE NOI CARE LA NOI VIN ABIA ANUL VIITOR SI SUNT MULT MAI IEFTINE CA LA NOI 70% REDUCERE SAU LICHIDARI DE STOC CARE LE IEI PE NIMIC .PARAREA MEA ESTE CA SA TE DUCI ACASA LA CUMPARATURI LA REDUCERI TREBUIE SA FII MISOGIN ,NU GASESTI NIMIC SI TOATE PRODUSELE SUNT REBUTURILE EUROPEI .

Postat pe 1 Septembrie 2008 20:40
De la: shadowalive, la data 2008-08-22 08:44:16oh da, vreau sie eu site-ul..

on topic: la reduceri consider ca e in mare parte vorba de noroc si de gusturi. De exemplu, la un moment dat cand ma plimbam prin Mall-ul din Timisoara cautand o amarata de bluza de dantela n-am gasit absolut nimic desi nu era nici perioada de reduceri, nici nimic. Intamplator am gasit bluza dorita intr-un alt magazin intr-o perioada de reduceri.
Conteaza poate mai mult daca iti doresti o chestie la moda sau mai stiu eu ce, care, e normal, o sa se cumpere imediat, ca doar e "cool".


site-ul promis...sa nu creezi k am disparut in ceata
http://fashiontshirts.blogspot.com/
pupz!
dydy88
Postat pe 6 Septembrie 2008 00:10
sunt de acord cu elenachi cu privire la rebuturi...similar si in cazul cosmeticelor, am o cunostinta in state care imi spunea ca lórealul la ei este ca rubyrose la noi, numai pt europa fac de mantuiala cam tot...
Bubu_uz
Postat pe 16 Septembrie 2008 18:09
buna fetelor...nu stiu daca ati observat ca articolul `"top 10 costume de baie 2008" e publicat pe data de 8.08.2018 hi hi si nici macar nu pot sa intru in el...mama dar ce inaintati suntem.... dar...probabil ca cine l-a publicat treieste cu adevarat in 2018...oau ce mistoooooooo si io vreau costume de baie din 2018....
ritta_dochin
Postat pe 16 Septembrie 2008 19:44
Salut...

Eu in vara asta am fost in cipru si am ramas masca. Acolo reducerile au inceput din iulie (daca nu din iunie ca eu am ajuns acolo pe 02. iulie si deja erau reduceri uriase) la magazine de firma, si la unele locuri mi-au dat si umerasul. Si niste preturi de am picat pe jos.De ex. pt 10 euro am cumparat 2 fustite superbe si de firma si calitate superba. Nu imi venea sa cred. La noi e jale... multe prietene de ale mele s-au plans ca hainele cumparate din mall se cam distrug repede, desi nu l-au cumparat la reducere.... si exista magazine care pun eticheta lor pe niste produse care defapt nici nu sunt fabricate de ei.... eu sunt de parere ca la noi nu prea se fac lucruri de calitate... iar de servicii nici nu mai vb.... nu stiu de ce
Na.. asta am vrut sa impartasesc cu voi. Acum nu zic mai nimereste omul un magazin unde sunt haine de o calitate superioara... dar cam rar... din pacate, desi toate au preturi tipatoare la cer...
Nikolett
Postat pe 18 Septembrie 2008 11:39
asa este, la noi e bataie de joc cu hainele de firma... am o gramada de la zara, si in perioada de red si normale ca si pret.. ce crezi, la o prima spalare s-o gatat materialul... deci, am renuntat sa mai iau de la zara, doar daca primesc cadou
in paris sunt niste reduceri de-ti pica fata, si civilizat, si in barcelona la fel.. nu ca la noi le pui pe toate gramada, nu conteaza daca au cazut si s-au murdatit, sa se vanda asta e important...
dehhh, mai avem muuuuuult (sau chiar nu) sa intram in lumea civilizatiei..
Bubu_uz
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:05
Eu de vara aceasta dupa ce mi-am cumparat 2 perechi de pantofi la 300 lei si la reducere i-am vazut in jur de 100 de lei, mi-am promis ca imi cumpar doar de la reduceri. Si la sf verii mi-am mai luat 2 perechi de pantofi ce la reducere de 50 % erau in jur de 250 lei ptr vara viitoare.
Intradevar poti gasi ciurucuri si nu marimi ptr. tine ,dar daca vezi modelele ce iti plac dinnainte de reduceri si te duci la inceputul reducerilor poti sa prinzi ceva.
Deasemenea imi mai cumpar din targurile( unde se desfac marfa fuirnizorii ptr magazine si mai vand cu bucata) in special produse din piele : hainute, incaltaminte, posete, curele etc.
dafffne
Postat pe 19 Septembrie 2008 22:28
ee..pe naiba.....cumperi de firma..nu cumperi la reduceri si de ce???..tot degeaba...eu vara atsa mi`am cumparat 4 perechi de balerini decupati..sabotei ..cum naiba le zike...doua de la leonardo m`au tinut 2 sap o perche cealalta o luna...iar celelalte perechi erau niste ieftinaturi.....am zis sa mi i`au asa sa ii mai schimb cand am vaz cum se dezlipesc aia...si m`au tinut toata vara....ink mai sunt intregi....:)):)) ce ironie
Cherry_bob
Postat pe 21 Septembrie 2008 14:57
La leonardo sunt pantofi buni si f prosti. Sunt unii italieni care sunt buni: piele exterior, interior exp: TABU, Patrizia Rigotti etc.
De cumperi Afrodita ce vrei dai 50 lei atata face.
dafffne
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:45
"dai 50 lei atata face"..nu ti se pare k suna un pic ipocrit ...cum zikeam k imi luasem altii ieftini care m`au tinut o vara si erau sub 50lei..
Intradevar aia care s`au rupt in 2 sap erau afrodita...dar in aceelasi timp si`au luat si fratele..si iubitul...unii din peile intoarsa si la fel de jafuri...desi costau mult mai mult
Si nu`mi spune tu mie de raportul calitate/pret pt k in cazul asta chiar nu e valabil....din ce am tot incercat eu...
Cherry_bob
Postat pe 23 Septembrie 2008 19:01
tre sa sti ce sa alegi.Tre sa te uiti la cusaturi.Tre sa te uiti la piele una e mai moale->face " riduri". E perfect adv ca pretul nu conteaza expl. sunt pantofi romanesti mult mai calitativi si nu sunt la unpret f mare.
Dar vara e altceva...poti sa porti si sandalute ce nu sunt din piele, bineinteles daca nu au o portiune prea mare din vinilin sau plastic ( iti transpira piciorul.Depinde si modelul... Tre sa sti sa-i intretii. Eu am pantofi si de 3 ani si arata f bine. Ma mai intreaba oamenii daca sunt noi..
Dar pantoful din piele bine ales e "no. one"!
dafffne
Postat pe 24 Septembrie 2008 17:08
Buna Dydy,


imi poti trimite si mie site-ul ?

Multumesc!
ofeluminitza
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:24
shoppingul e pasiunea oricarei femei, da' shoppingul facut in romania ma lasa rece... nu e nevoie sa ai bani cu carul ca sa-ti poti permite sa pleci in afara in perioada reducerilor si sa te aprovizionezi de acolo pentru un intreg sezon...eu am descoperit febra cumparaturilor in afara tarii anul trecut si de acum incolo e litera de lege la mine in casa, si eu si logodnicul meu ne luam haine numai de la barcelona...pur si simplu se merita, nu tre sa fie inneaparat de firma, se observa frate calitatea, nu SH-urile astea din Romania...apropo, am patit-o si eu cu hainele de la zara, acelasi obiect de vestimentatie l-am gasit peste o lun intr-un cu totul alt magazin la un sfert din pret si va dati seama ca nu e chiar placut sa vezi cum ti-ai luat tzeapa
acum e chiar minunat, am prins oferte de-a dreptul minunate cand am fost in vaara, si culmea, nu se compara calitatea materialelor iar ca modele, nu stii pe care sa le alegi, ca sunt toate super, pe cand la noi, umblu tot orasul dupa o bluza cat de cat simpatikutza...
asa ca...va recomand sa incercati barcelona pt cumparaturi, nu vezi regreta
kittycrys
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:25
daca iti doresti produse cosmetice excelente te pot ajuta
iuliana_oancea_2006@yahoo.com da o sansa vietii tale
iulianaaa
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:54
de obicei la reduceri sunt produsele care nu s-au vandut in timpul sezonului, de aia gasesti mai naspa. poti ca iti cumperi haine faine de la promotii. in perioada asta a anului am obs ca sunt multe magazine care au promotii. unele sunt chiar avantajoase.
fluturasalb85
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Haine la preturi foarte bune ! 10 De la: JolieGarderobe 27 Iulie 2015 17:45
Depozit haine outlet 2 De la: kudika_12758 4 Octombrie 2012 08:55
La Nafi Mall tot anul preturile sunt ca la reduceri :) 1 De la: UniversulGentilor 14 Iulie 2010 21:07
produse profesionale joico, loreal professionnel, tigi bed head, mac cosmetics 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:26
MAGAZIN VINTAGE 3 De la: greenie 16 Ianuarie 2009 13:39