Setari Cookie-uri

cate genti si cati pantofi ai?

cine nu are genti si pantofi ...se gasesc ieftin la comunitatea rytutza daca ati auzit...
ritta_dochin
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:03
oauuuuuuuuu subiectul meu preferat ! ma bucur ca sunt mai multe persoane ca mine si eu am o obsesie : pantofii si gentile cred ca am in jur de 180 de perechi si genti .... cam 100 .
ramonicka
Postat pe 17 Octombrie 2008 12:24
Hmm... pai eu sunt mic copil pe langa voi, desi tata mereu imi zice: Iar ti-ai mai luat o geanta? Alta pereche de incaltari?

Am vreo 3 perechi de adidasi, vreo 5 de slapi(desi am avut si mai multe, dar am mai aruncat din ei), sandalute 4, pantofi 4, cizme doar o pereche (dar sigur mai achizitionez o pereche de botine si inca una de cizme sezonul asta) si bocanci o pereche.

Genti am vreo 5 pe care le port, plus vreo alte 5 pe langa (pe care cred ca o sa le dau).

Postat pe 19 Octombrie 2008 13:57
Nu am numarat pantofii, dar pun accent pe calitate, un pantof de bun gust poate schimba radical o tinuta...nu sunt nici adepta a 2 perechi de pantofi, dar nici a sute de papuci din bazar....mai bine 30-40 de perechi bine alese..sa ajung la 150 de perechi?nu cred ca am cum...asta in masura in care arunc ce este demodat, deteriorat, sau pur si simplu o achizitie proasta...cat despre genti, nu prea ma omor, am 1-2 din fiecare stil, elegant, casual, sport...

Postat pe 25 Octombrie 2008 23:12

eu nu am nici o poseta ...

dar am in total vreo 120 de perechi de incaltari...
de la bocanci la sandale...

clara1972
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:13
vai de capul la anumite femei de aici se tot lauda ca au sute de perechii de pantofi si genti..cata idiotenie daca asta e un lucru cu care sa te lauzi ati ajuns rau..lumea moare de foame si voi cheltuiti banii pe porcarii..mai ajutati cate o persoana cu banii care ii aruncati pe fandoselile astea.hai pa snoabelor k mie rau knd vad atata idiotenie
aura88
Postat pe 28 Octombrie 2008 00:20
Aura tu ai o problema !!!!!! nu stiu cine te-a invitat sa iti dai cu parerea !!!!!!!!!
ramonicka
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:18
scuza-ma trebuia sa ma invite cineva?esti absurda imi expun parerea liber sau libertatea de opinie e interzisa??probleme aveti voi cele care se lauda pe forumul asta...altceva bun de facut nu aveti de facut decat sa va laudati vezi doamne care e mai tare..care a intrecut recordul la cumparaat gentii si pantofi..cu asa lume Romania nu o sa ajunga nicaieri..ca de aici incepe toata problema de la mentalitatea de un nivel scazut ce o aveti unele dintre voi...mai da-ti si la saraci k e plina tara de oameni care nu au ce manaca...dar voi knd treceti pe langa un sarac presupun k nici nu va uitati la el sa il ajutati cu ceva..sunteti prea preocupate sa ma cumparati sute de perechi de pantofi si alte lucruri de genul..cat de vanitoase sunteti unele..orice ati posta dupa comentariul meu nu o sa ma obosesc sa va raspund oricum aveti un creier mult prea ingust ca sa intelegeti ceva de genul asta..spor la cumparaturi fetelor!!!!
aura88
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:29

Cred ca unele dintre voi ati adunat toata viata la incaltari si acum le numarati si va mandriti si cu pantofii lui mamaie
Cum sa spuna cineva ca are 150 de perechi de pantofi???
In cati ani i-ai achizitionat?
Intr-un singur sezon? Nu prea cred....Pai si intreb si eu ca omul...nu sunt demodati? Anul trecut se purtau pantofii cu varf ascutit (valabil si la cizme,etc) anul asta nu se mai poarta aceleasi lucruri, eu una imi iau 2,3 din fiecare in pas cu moda in fiecare sezon si dupa ce le trece vremea la saraci sau le arunc...Ce naiba sa fac cu pantofii ca nu-i iau cu mine in iad?
Cui vreti sa-i lasati mostenire de investiti atata in pantofi si genti?
allexxe
Postat pe 28 Octombrie 2008 17:10
idioata sa o chemi pe mama ta care nu ti-a dat cei 7 sapte ani de acasa

in ziua cand ai sa ai 5 lei salariu sa ii dai pomana la biserica...

eu fac caritate cu cine merita iar pantofii mei nu sunt problema mea si a contabilului meu

in ziua in care ai sa-ti platesti ratele si vei ramane cu destui bani in buzunar incat sa gandesti..nu sa muncesti....ai sa iti dai seama ca daca alergi toata ziua picioarele tale sunt foarte importante si trebuie sa ai grija de ele...

dar presupun ca barbatul ala te tine strans in brate si nu mai ai nevoie de creier asa ca
foloseste-l doar la adunare in supermarket sau la telenovela favortia
clara1972
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:29
Intodeauna se gaseste cate cineva sa mai comenteze cate ceva ..

Frumos spus Clara.
fluturas_
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:46
bv clara!

pai io pana de curand.... aveam o gramada de pantofi, papucei - cu toc cui, briocheta, fara toc, talpa ortopedica...sandalutze, cizmulite shi cizme... toate culorile shi modelele. genti mici shi imense...asortate bineinteles... ca sa nu mai vb de imbracaminte.

asta vara m-am hotarat sa fac curatenie la sange shi asha am strans 2 saci imensi plus cateva pungi, toata incaltamintea - nici nu mai stiu cate perechi aveam - k am ramas doar cu 1 pereche de pantofi, una de sandalute, fara cizme, papucei sau inacltaminte sport, shi gentutele mele scumpe shi dragi de care am putut sa ma lipsesc.... shi aici am avut de furca pt k pasiunea mea sunt gentile :)

le-am strans shi le-am dat la cei care nu au... mai ales k majoritatea nu erau purtate, le cumparasem sub impulsul momentului: o vreau!!!!

acum prin dulapiorul meu inca bate vantul... dar mi-am propus sa-mi iau doar strictul necesar... k e pacat sa le cumpar shi sa nu le port.... dar e greu, fetelor! k ador shoopingul! sunt dependenta de shooping... dar sunt in perioada de vindecare... shi chiar reusesc :) pana in prezent nu mi-am luat decat o pereche de pantofi minunati de la bata shi o pereche de adidashi de la adidas... in rest.. nimik :) dar vine acu iarna shi e imposibil sa nu mi iau cizmulitze shi cizme :)

uf... cam asta aveam... shi cu atat am ramas :)
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:07
Ehe in viata se intoarce roata...
allexxe
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:54
De la: aura88, la data 2008-10-28 00:20:49vai de capul la anumite femei de aici se tot lauda ca au sute de perechii de pantofi si genti..cata idiotenie daca asta e un lucru cu care sa te lauzi ati ajuns rau..lumea moare de foame si voi cheltuiti banii pe porcarii..mai ajutati cate o persoana cu banii care ii aruncati pe fandoselile astea.hai pa snoabelor k mie rau knd vad atata idiotenie


Inainte de a face postarea asta ai citit asa,,,din intamplare,,,titlul topicului pe care scrii??? Daca nu stii unde sa citesti iti scriu eu, titlul zice cam asa: "cate genti si pantofi ai?" Daca asta se intreaba pe aici,,,cam ce ai vrea sa iti raspunda fetele?? Cati castraveti intra intr-un borcan de 800 de grame daca vrei sa pui la murat???
Doamne ma jur ca unii dintre voi parca aterizati de nicaieri si va treziti postand doar ca sa va bage si pe voi cineva in seama, daca are 150 de perechi unde ti-e problema?? Ti-e ciuda ca tu nu ai sau ce???

La cei 20 de ani pe care ii ai dai dovada de o superficialitate iesita din comun,,,bani la cersetori sa dai tu cand ai sa ii muncesti si ai sa stii ce inseamna valoarea banului, pt ca atunci cand iei bani de la mami si tati, sau cand sponsorizeaza iubi e f placut sa imprastii banii cersetorilor.
Operele de caritatea si sponsorizarile le fac acolo unde este nevoie de ele, nu ca imi intinde unu mana pe strada si ii fac luicontul bancar mare (pt ca in caz ca nu stii,,,asa zisii nevoiasi de care vb tu, au in banca mai multi bani decat ai sa iti poti tu imagina vreodata si nu spun asta ca sa ma trezesc vorbind ci o spun in cunostiinta de cauza)

Asa ca vezi-ti tu de viata ta si de pantofii/gentile tale, si lasa lumea sa raspunda la intrebarea ce a fost adresata aici....si inainte sa zici ca am sarit cu "gura" ca fac parte din categoria alora cu multi pantofi/genti ,,,iata si declaratia mea de "avere"

Eu sunt stilul sport, detin doar o pereche de 1 pereche slapi piele negri, 1 pereche cizme piele negre, o pereche pantof sport, si 2 perechi adidasi, toate extrem de comode si de f buna calitate pentru ca, asa cum spunea si clara, atunci cand umblii toata ziua pantofii ar trebui sa fie prima grija, pentru ca poti fii tu imbracata dupa ultimamoda, daca te bat pantofii ti se duce pe,,,,,apa Sambetei toata ziua : sml-happy0078:
Genti (sport) am vreo 5 ,,,

Si ca veni vorba,,,,de curele de ce nu ati intrebat?? Ca ma laudam si eu ca sa moara unii de oftica pffff iar discriminati ariciul

aricica_pogonica
Postat pe 1 Noiembrie 2008 21:49
am putini pantofi si putine genti, dar cele pe care le am sunt de buna calitate, frumoase si potrivite la tinutele mele.daca imi place ff mult un lucru si este ceva deosebit, il cumpar, fara sa ma uit la pret.nu ma pasioneaza sa adun 1001 perechi de pantofi sau genti, pt mine conteaza alte lucruri.dar, fiecare face cum crede de cuviinta.
mkdisk
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:27
0 genti si 0 pantofi

Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:48
De la: alex_baiasu10, la data 2008-11-22 11:48:310 genti si 0 pantofi


rau draga rau.... ar trebui macar o pereche de pantofi mai acatari sa iti iei...
ooo sau mai bine niste ghete ca veni iarna.....

on topic....

nu mai stiu....nu multe dar asortate, mai multe incaltari sport (vreo 5 perechi de adidasi) cum port numar mic...gasesc greu si atunci cand umblu dupa papuci de orice fel.... cand gasesc ii si achizitionez.

evident genti sport,mici, mari , saculeti , ... in total vreo 6 ..
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 11:56
1 singura pereche de pantofi am pe care nu am mai purtat-o de vreo 4 ani , si vreo 10 perechi de tenesi :) un rucsac si o geanta sport si cam atata , not so girly i guess
broken
Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:04
Eu n-am nimic, dati-mi si mie ....pleeeease!
micabis
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:27
De la: aura88, la data 2008-10-28 16:29:22scuza-ma trebuia sa ma invite cineva?esti absurda imi expun parerea liber sau libertatea de opinie e interzisa??probleme aveti voi cele care se lauda pe forumul asta...altceva bun de facut nu aveti de facut decat sa va laudati vezi doamne care e mai tare..care a intrecut recordul la cumparaat gentii si pantofi..cu asa lume Romania nu o sa ajunga nicaieri..ca de aici incepe toata problema de la mentalitatea de un nivel scazut ce o aveti unele dintre voi...mai da-ti si la saraci k e plina tara de oameni care nu au ce manaca...dar voi knd treceti pe langa un sarac presupun k nici nu va uitati la el sa il ajutati cu ceva..sunteti prea preocupate sa ma cumparati sute de perechi de pantofi si alte lucruri de genul..cat de vanitoase sunteti unele..orice ati posta dupa comentariul meu nu o sa ma obosesc sa va raspund oricum aveti un creier mult prea ingust ca sa intelegeti ceva de genul asta..spor la cumparaturi fetelor!!!!


asta nu e femeie!!!siguuuur!!=))=))
angel_in_disguise
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:38
angel vrei si tu cateva mii de posete si incaltari...rochii sexy nu doresti?;))
bgd
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:39
De la: bgd, la data 2008-12-08 19:39:59angel vrei si tu cateva mii de posete si incaltari...rochii sexy nu doresti?;))


hehe..eu am si de alea alea.. destule
angel_in_disguise
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:41
nu i asa k ti era dor de mine?
angel_in_disguise
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:42
bun asa ingerashu meu dulce:)
bgd
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:42
imi era foarte dor..intrun suflet am venit acasa
bgd
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:43
De la: bgd, la data 2008-12-08 19:43:35imi era foarte dor..intrun suflet am venit acasa


deci u cati pantofi si cate genti ai?
angel_in_disguise
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:45
eu detin adidashi mai multi ..am cam 20 de perechi diferite firme si vreo 5 perechi de pantofi..ghete nu tin ca numi plac si sa inventat amsian ep timpul iernii:))posete nam ...ca fardurile mi le las acasa iau doar portofelul cu actele
bgd
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:48
De la: bgd, la data 2008-12-08 19:48:41eu detin adidashi mai multi ..am cam 20 de perechi diferite firme si vreo 5 perechi de pantofi..ghete nu tin ca numi plac si sa inventat amsian ep timpul iernii:))posete nam ...ca fardurile mi le las acasa iau doar portofelul cu actele


stiu stiu k esti dotat!
angel_in_disguise
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:59
dotat la adidashi?:))) fug repede ,ai?:)))
bgd
Postat pe 8 Decembrie 2008 20:00
De la: bgd, la data 2008-12-08 20:00:48dotat la adidashi?:))) fug repede ,ai?:)))


evident... te gandeai la altceva?!
angel_in_disguise
Postat pe 8 Decembrie 2008 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
blog de hainute frumoase made in uk 1 De la: neagudn 16 Aprilie 2011 15:20
Extensii clip on par natural 1 De la: kudika084167 16 Noiembrie 2009 17:39
Tinuta potrivita pentru ocazii speciale! 2 De la: emiliabalasa 27 Iulie 2015 19:56
tzinute casual and vintage:) 14 De la: lorelay_me 24 Mai 2010 17:06
Shopping pentru cosmetice de lux - MAC COSMETICS 2 De la: yo_paintedgirl 12 Aprilie 2010 11:23