Setari Cookie-uri

Cum ne imbracam

aaa si voiam sa mai zic ceva...vorbea pe aicea cineva de atitudine....pai daca tu ai impresia ca haina nu iti sta bine si nu te simti confortabil in ea, asta se vede......cand porti ceva ce iti place, esti alta persoana! atitudinea CONTEAZA!
mkdisk
Postat pe 19 Februarie 2009 09:50
that's why "ce se poarta?" e o intrebare cel putin ... neinteresanta. Degeaba poarta toata lumea ce e la moda, ca devine plictisitor, uniform, conventional, dezgustator. Mai bine fiecare ar lua din tendinte mici franturi care sa il/o faca unic/a. Accesoriile sunt cele mai importante, si cred ca accentul ar trebui pus pe ele.
mrskattousa
Postat pe 21 Februarie 2009 14:11
hmmm...m am uitat la cateva prezentari de moda la fashion TV...si sincer nu mi a placut mai nimik in afara de rochii...si nici alea toate...cred k ar fi ciudat sa vezi pe cineva undeva la o petrecere intr o rochie transparenta si fara sutien..sau un model cu pene colorate....neah...mi se par prea kitchoase,chiar daca sunt de firma..deah... eu prefer jeansii si camasile...pantofii cu toc,balerinii,cizmele...si cred k moda mi o fac eu..daca nu mi place ce se poarta,ok,selectez ceva,trebuia sa fie un lucru dragutz,ai gata...de obicei imi place stilul clasic,am si ceva hainutze mai de club,sexy,dar merg km rar la club asa k stau foarte bine acolo pe umeras...cred k trebuie sa ne imbracam cum simtim noi si cu ce ne avantajeaza!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 23 Februarie 2009 15:16
Adevarul asta este, ca vrem cu totii sa fim in tentinte chiar daca ne sta bine, chiar daca nu, chiar daca ne place ce punem pe noi sau nu. Am observat si eu acelasi lucru cel putin la pantofii gen barbatesti din lac, pe care i-am vazut pe toate drumurile si asortati total nepotrivit.
Nu este nimic gresit in a ne lua dupa tentinte, dar trebuie doar sa te inspiri din ele si sa alegi ce crezi de cuviinta ca te prinde si iti face placere sa porti.
EricaMartin
Postat pe 26 Februarie 2009 16:23
De la: EricaMartin, la data 2009-02-26 16:23:19Adevarul asta este, ca vrem cu totii sa fim in tentinte chiar daca ne sta bine, chiar daca nu, chiar daca ne place ce punem pe noi sau nu. Am observat si eu acelasi lucru cel putin la pantofii gen barbatesti din lac, pe care i-am vazut pe toate drumurile si asortati total nepotrivit.
Nu este nimic gresit in a ne lua dupa tentinte, dar trebuie doar sa te inspiri din ele si sa alegi ce crezi de cuviinta ca te prinde si iti face placere sa porti.


In orice colectie, a fiecarui sezon, a fiecarui designer, exista "piese de rezistenta"...
Eu de obicei selectez cateva piese de rezistenta, si le combin cum vreau...asa sunt in trend, fara sa trebuiasca sa-mi innoiesc toata garderoba.
mrskattousa
Postat pe 26 Februarie 2009 16:29
M-am uitat pe strada si am tot vazut fete si femei care au cateva kilograme in plus care pur si simplu nu au simtul penibilului. Adica se imbraca in haine stramte, culori care nu li potrivesc, bluze stramte si scurte si pantalonoi pana cand au la solduri 150 cm. Din pacate fetele din Romania poarta exclusiv numai ce e la moda nu ce le aventajeaza. Pacat, ca ele ajung sa fie penibile.
babygirl8ro
Postat pe 26 Februarie 2009 23:48
te poti imbraca in trend dar sa nu iti stea deloc bine...de ex:fetele mai plinutze se imbraca cu blugi conici si cu talie joasa...si arata chiar penibil...dar ele nu isi dau seama(Nu toate)....orikm nu vreau sa critic alte persoane si sa nu ma uit la mn...si eo fac anumite greseli pt k eu sunt un pik mai dezvoltata in partea de sus si cateodata simnt si eo nevoia sa imi iau bluzite mai decoltate...mai dragutze....dar na ...trebuie sa ma multumesc cu ceea ce pot sa imbrac ....fara sa arat ciudat ....kand tu te simnti bine.....se vede pt automat ai mai multa incredre in tine ..si atunci vine si atitudinea...
laly19
Postat pe 5 Martie 2009 14:57
fiecare are propriul sau stil ... inainte de a cumpara tb sa vezi daca te si avantajeaza
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:34
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 12:24
Comenzi www.amiclubwear.com !!!!
Site exclusiv for women`s !!!
Pantofi , rochii, lenjerie, accesorii la preturi foarte mici !!!!

ID : dagostin0
TEL : 0766272921

Onorez livrari in toata tara.
dagostin0
Postat pe 30 Iunie 2010 13:58
http://sindysboutique.blogspot.com ....The Fashion Game,Trendy clothers.Enjoy Shopping!!
vickyposh
Postat pe 30 August 2010 16:02
katernimou.blogspot.com

este un nou blog cu accesorii hand made. girls, you are all welcome :)
iacobescu
Postat pe 30 August 2010 19:39
cum ne imbracam? gros, acum ca vine iarna:) si de asemenea, cum ne simtim si cum ne sta bine.
Laura_Baldini
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:54
:) Si eu m-am documentat in legatura cu ce se poarta sezonul acesta si iau din tendinte doar ce imi place mie, si ce cred ca imi vine bine fara sa devin o victima a modei:)..
criss84
Postat pe 8 Septembrie 2010 18:36
iia romaneasac ramane o piesa de vestimentatie la moda, se reinventeaza, isi castiga tot mai multi admiratori
acum pe toamna nu se mai poarta, dar la anumite evenimente este de bun augur
www.kristadesign.ro
cryssta_2000
Postat pe 2 Octombrie 2010 13:17
Sezonul asta in moda, din fericire, sunt mai multe tendinte si o paleta chiar larga de culori, deci s-ar parea ca avem de unde alege
(scoateti eventualele spatii libere ce pot aparea in link):

http://www.verze.ro/Moda-si-Frumusete/Moda-femei/tendinte-moda-toamna-iarna-2010-2011.html
peppermint
Postat pe 27 Octombrie 2010 23:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tendinte vintage si retro! 15 De la: iacobescu 30 August 2010 19:34
papuci ugg 1 De la: simona1023 20 Iulie 2010 12:51
ugg-urile sunt la moda acum 6 De la: simona1023 30 Octombrie 2009 14:43
Fii la moda in 2015, si profita de reducerile la hainele de dama de la MissGrey 1 De la: PisiRussie 6 Ianuarie 2015 23:26
sall tuturor 5 De la: Larisa25101996 26 Aprilie 2010 18:37