Setari Cookie-uri

Machiajul ochilor, ochi albastri......

in ceea ce priveste machiajul ochilor....combinatia e f dificila.trebuie sa stii exact ce faci acolo-cum aplici si cat aplici.conteaza f tare si nuantele folosite ptr ca in mod normal daca nu stapanesti bine tehnica machiajului risti sa te transformi intr-o sorcova.la haine problema sta cu totul altfel-combinatia e grozava chiar si in nuante mai tari.:)
lsd
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:58
Vreau sa va intreb daca la ochi albastri (spre gri, asa....) merge un creion de ochi verde.
Am vazut combinatia intr-o revista, era frumoasa.
Sara79
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:14
Am 2 farduri de vanzare dintre care unul numai bun pt okii albastri. Cel de la Dior.

Vedeti poze si detalii pe profilul meu.
r_caurea
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:47
dah...rozul merge iti garantez eo...eo am ochi albastri si ma dau cu roz si tit zic e chiar o reusita sau albastru ...deschis...

Postat pe 5 Februarie 2009 11:21
te dai doar pe pleopa de sus..gen...codita retro ..nu te dai pe sub..ca daca sa intinde normal ca arati ca vanata:P
haruka_obake
Postat pe 6 Februarie 2009 03:51
Daca te temi de machiajul dramatic,iti recomand un fard sidefat auriu, si un eye liner subtil,apoi mascara si esti gata! Ochii tai sunt sigura ca nu au nevoie de prea mare accentuare! Mereu am fost adepta machiajului natural.
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 05:40
Din punctul meu de vedere, este mult mai important felul in care te machiezi, decat ce culori folosesti. Da si tu un search pe youtube, sa vezi ce chestii interesante sunt pe acolo. Succes.
koph
Postat pe 23 Februarie 2009 07:22
maro-ruginiu
Argintiu sau auriu
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:21
eu optez pentru mov ...am o mica obsesie pentru machiajul cu mov...ma machiez asa cam din clasa a 12-a ...si a trecut ceva de-atunci ...verdele, mi se pare ca's drogata cand imi dau cu verde ...albastru iarasi ma scoate din minti .. ..nu se mai vede culoarea ok ..ochii mei sunt albastri spre gri si chiar au forma de pisica ...;)) ..dar pe mine iarasi am seaca si ''ii migdalez ''din creion ..machiajul este printre altele o pasiunea de-a mea...daca vreti sa obtineti un efect mai ''glam'' aplicati sidef pe parte interioara, la baza nasului.Si nuantele de maro, caramiziu, peach, merg destul de ok, lila iarasi este o culoare potrivita pentru acest timp de ochi !
Enjoy your beauty !
La multi ani !
__LL__
Postat pe 8 Martie 2009 03:41
si ochii mei sunt albastrii-gri. o culoare ciudata as spune. ca machiaj... tot ce e natural. maro deschis, un pic sidefat, contur foarte fin al ochilor cu un creion negru(numai negru, albastru nu-mi vine), rimel negru, care sa intoarca genele(am gene lungi). alte culori... tonuri de albastru, mai deschise, roz(dar ma face sa par de gheata, de parca n-as avea suflet in mine), chiar si mov(dar vreo trei nuante combinate, nu lila singur... genul de smoky eyes pe mov), gri inchis spre negru, verde(tot combinatie, pe culori mai deschise). prefer machiajul natural din toate astea
lia_maria
Postat pe 8 Martie 2009 10:03
eu la fel am ochi albastri, culoarea iese in evidenta atunci cind ma dau cu roz si contur negru....arata foarte bine....incearca si tu
maricea
Postat pe 8 Martie 2009 12:22
De la: HABIBA_CHANDRAMUCKI, la data 2008-07-09 11:37:53pt zi iti recomand un maro mat sau sidef putin eyeliner chiar in coltul ochilor intr-o linie putin mai groasa care sa alungeasca ochii ca am inteles ca au forma rotunda,iar pt seara un machiaj dramatic,fard negru,sau negru albastrui(tot asa cam mai mult in coltul ochilor,te poti da insa si cu putin creion negru-kajal in josul ochilor care s-o alungesti pana depaseste putin linia ochior ca sa iti lungeasca ochii,mabucur ca gti-am fost de ajutor daca vrei intra pe profilul meu la albumul make-up si acolo ai de unde sa alegi si de ce nu sa te inspiri?pusy
marlennt
Postat pe 8 Martie 2009 14:23
roz
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 21:03
merge orice culoare inafara de albastru, bineinteles depinde si nuanta tenului si culoarea parului, dar trebuie sa stii si cum sa te machiezi.

Postat pe 8 Martie 2009 21:07
Si eu am ochii albastri, si cred ca sunt una din putinele persoane care se si machiaza cu albastru. Asta pentru ca-mi sta si bine, chiar ma avantajeaza. Folosesc si rozul deschis sau lila. Nuantele de maro imi da senzatia de ochi obositi
nellyy
Postat pe 9 Martie 2009 10:58
albastru nu prea... mie imi place si cu maro, cu roz, un verde... sunt destule culorii care se potrivesc
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:35
Si eu am ochi albastri si am constatat ca machiajul cu maro ma avantajeaza cel mai bine.
GetaFratila
Postat pe 11 Martie 2009 13:28
eu am ochii verzi... si cand ma dau cu maro... parca ii scoate in evidenta... de aceea consider ca e valabil si pt cei albastrii... ii mai lumineaza
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 14:47
am vazut o emisiune la tv pe si acolo arata cum se macheaza ochii albastrii, chiar a exemplificat pe o tipa si avand ochii albastri am cascat ochii sa vaz tehnica. maro deschis pa pleopa inferioara si in sus spre sprancene cu maro mai inchis, contur maro pentru ochi sau rimel albastru: sau verde cu gri, sau gri si maro, sau bleo descis cu roz, albastru spre negru, uneori gri, turcoaz in functie de starea sufleteasca si in functie de ceea ce vreau sa scot de la mine in ziua respectiva... sa auyim de bine si la toti cei care scriu pe forum cer senin de pasti, pace in casa si in familie, sanatate si sa auzim ca am depasit criza cu totii si in ciuda dusmanilor s[ traim bine!
mitzura
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:17
Ochii albastrii -verzui se machiaza in culori complementare de lila ,mov ,roz si nuante calde pastelate...de evitat fardurile in nuanta de verde si albastru. Poti folosi si nuante de bej,portocaliu dar pt a evita o privire stearsa trebuie sa iti conturezi ochiul cu o culoare inchisa. Conturul cu o nuanta de maro , gri , negru scoate si mai mult in evidenta culoarea irisului .
ralu_zar
Postat pe 18 Aprilie 2009 23:01
si eventual ,seara pt o privire seducatoare poti folosi tusul sau creionul negru
ralu_zar
Postat pe 18 Aprilie 2009 23:03
hi!..Hmm...am si eu ochii albastri.....t sfatuiesc sa folosesti un mov inchis atat p pleoapa inferioara kt si p cea superioara.....mentionez k sunt blonda....folosesc doar culori reci pt machiajul ochilor........alea ma avantajeaza.....:) bye

Postat pe 27 Aprilie 2009 22:49
am sh eu ochi albastri deschisi sh nush ce culori sa conbin...ma ajutati??
kudika048981
Postat pe 6 Iulie 2009 17:15
salut fetelor!

e destul de aiurea sa dam sfaturi fara o imagine mai completa a voastra, fara sa vedem culoarea tenului, a parului, fara sa stim stilul vestimentar pe care il adoptati in mod obisnuit, sau evenimentul pentru care doriti machiajul, etc...
tot ce putem face e sa vorbim din experienta proprie...fapt care va poate ajuta numai daca puneti mana pe farduri si INDRAZNITI SA EXPERIMENTATI. indrazniti sa alegeti cele mai traznite culori si incercati sa le combinati astfel incat sa arate bine. totusi va sfatuiesc sa nu faceti experimente inainte de a pleca undeva ...mai bine alegeti sa faceti asta in timpul liber si dupa ce ati realizat machiajul in orice combinatii de nuante care va trec prin minte, faceti poza la fiecare tip de machiaj ca sa aveti o referinta. uitandu-va ulterior la poze le puteti diferentia pe cele mai potrivite si le puteti adopta oricand sau puteti cere parerea prietenilor/prietenelor.

daca nu, atunci va invit pe site-ul meu unde veti gasi mai multe tipuri de machiaj, pentru diferite ocazii, machiajele sunt realizate pe figuri obsnuite, nu pe modele perfecte...enjoy!

www.redkara.com

aveti optiunea de a-mi trimite mail din casuta de contact, eventual cu o poza de-a voastra sau numai pareri, iar eu va pot realiza cateva tipuri de machiaj pe poza, intr-un program specializat si va voi explica amanuntit totul ca sa reusiti sa va faceti machiajul. daca doriti un machiaj in anumite culori, va rog speciticati. ar fi ideal sa-mi trimiteti o poza cu ochii inchisi si una cu ochii deschisi.

astept pozele voastre. pusi!
kara123
Postat pe 6 Iulie 2009 17:51
doresc sa specific un lucru: toate machiajele de pe site sunt realizate cu farduri minerale de la bella pierre, mineral glow, l oreal sau alte marci foarte bune, christian dior, versace, bottega verde, guerlain, yves rocher etc., toate sunt machiaje reale si fetele sunt prietene de-ale mele, carora tin sa le multulmesc pentru ajutor... pusi mare!

eu locuiesc in timisoara si realizez machiaje pentru orice evenimente, colaborez cu 2 studiouri de coafura si frizerie, sunt pfa si...astept sa ma contactati daca va place munca mea.
kara123
Postat pe 6 Iulie 2009 18:00
Nuante de maro,auriu.....arata extraordinar.Eu asa ma machiez....si rimel.
kudika056125
Postat pe 7 August 2009 14:34
Redkara, esti foarte draguta, insa eu am incercat sa-ti trimit mesaj de pe site-ul tau , de la rubrica Contact, insa nu am reusit.......butonul send nu apare nicaieri....
Cum procedez? Merci.
Sara79
Postat pe 9 August 2009 19:13
am culoare ochilor albastru-cenusiu si nu stiu cum sa imi pun in evidenta ochii...ce mi`ati putea recomanda??
blue_eyes
Postat pe 23 August 2009 23:54
incearca nuante de caramiziu,orange,roz,violet,lila.....cam astea ar trebui sa le folosesti daca ai ochii albastri.
FLORY_DULCIK
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:27
ITI RECOMAND,DRAGA MEA,FARDURILE SIDEFATE,PERLATE,IN NUANTE DE MARO,CARAMIZIU,ROZ,NUANTE DE MOV(DE LA LILA,PANA LA CELE MOV-PRUNA),AURIU SI NEGRU........INCEARCA-LE.EU CRED CA TI S-AR POTRIVI...
FLORY_DULCIK
Postat pe 13 Octombrie 2009 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jumatate contur ochi 10 De la: dudett_ 23 Septembrie 2009 15:10
Make-up profesionall 2 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:56
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 13 De la: criss84 15 Noiembrie 2010 12:14
Machiaj-poze utile 11 De la: cathelin_a 22 Noiembrie 2010 12:50
Estée Lauder .. 16 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:48