Setari Cookie-uri

vinovatii fara vina

ok , voi incerca sa fiu scurta si la obiect , am fost 3 ani jumate impreuna ne-am despartit de 4 luni , iar de atunci ne impacam si despartim de 2 ori pe saptamana .
El a intalnit pe altcineva in perioada asta , dar tot al mine venea sa ii mai dau o sansa sa ne impacam sa fei bine sa ne facem un viitor, iar dupa 2 zile de armonie imi zicea ca nu mai poate ca simte ca nu e ok , asta pentru ca el inca continua sa aiba contacte cu cealalta sa isi trimita mesaje, cu taote ca de fiecare data cand vene imi promitea ca gata , nu are nimic cu ea si ca nici nu simte nimic pentru ea si ca eu sunt cea importanta.
Acest lucru s-a intamplat de foarte multe ori in ultimele luni si de fiecare data eu ii am dadeam o sansa, si de fiecare data aia suna si ameninta ca se omoara ca nu o sa ne lase sa fim impreuna. M-a durut ca s-a ajuns la astea mai ales ca la o ultima amenintare tipa a zis ca e gravida , atunci am ras , dar pe urma m-am gandit , chiar daca minte a avut substrat de unde sa isi traga minciuna si m-a durut si mai tare, mi-am adus aminte cum imi zice mie cum ma alinta cum ne alintam si am rememorat mesajele dintre ei in care el folosea aceleasi alinturi, si m-a durut si asta si toate promisiunile facute si de care s-a ales praful.
Ne-am si intalnit toti 3 , iar el imi spunea mie ca nu e ea nimic pentru el, dar ei nu ii spunea sa plece , atunci m-ma simtit intr-un film prost si miam dat seama ca de ce "muncesc" eu la orgoliul acestui barbat , care nu isi da sema acat rau mi-a facut in lunile astea , ne-am despartit de zeci de ori in perioada asta si de fiecare data o parte din mine se ducea , din sentimentele mele pentru el , l-am iubit dar pentru e se pare ca nu a fost suficient.
Stiu ca ma gresit cand am acceptat sa se intoarca , cand am acceptata sa mi se confeseze cu ce facut , nu trebuia sa acult , nu trebuie sa ii zic ca va fi bine si ca vom trece peste asta.
Eu intr-o seara am rabufnit , am spus tot ce aveam , ca m-a dezamagit ca s-a aruncat la alta in brate chiar daca scuza a fost sa ma uite ca mi-a gresit prea mult si in timpul relatie , am rabufnit si am zis tot ce tineam in mine , am urlat am plins , a fost un circ, iar el nu a suportat , s-a retras , eu sunt de vina ca nu reusesc sa trec peste asta , ca nu reusesc sa mi scot din minte ca in timp ce eu am slabit 5 kg si am plins zile si noptii si am stat ca o leguma el facea sex si se distra cu ea . Eu sunt de vina , pentru ca l-am acceptat inapoi de fiecare data.

Imi pare rau ca am scris atat si stiu ca e un subiect banal , e mult mai mult de zis , dar simt ca deja dau in penibil iar de penibil eu m-am saturat.

kosz
Postat pe 7 Iulie 2008 15:25
Iubita ma regasesc in orice cuvintel scris de tine.
E greu sa renunti la o relatie de 3 ani, orice colt din lume iti aduce aminte de el, orice mananci, orice privesti.
Nu este o tema banala, ce ai scris tu, din pacate este o situatie care se intampla multor femei de pe pamantul asta. Singura noastra greseala este ca iubim, poate iubim prea mult, iertam chiar si faptul ca ne inseala, iar ei se folosesc de asta.
Multe femei spun ca "barbatii sunt porci". Nu este asa, nu stim noi sa alegem. Sunt atat de multi barbati care si-ar da si viata pt femeia de langa ei, si totusi la acea femeie nu-i este deajuns.
Probabil suntem si un pic "masochiste", altfel nu pot sa-mi explic de ce intotdeauna alegem sa fim langa un om care ne face rau, care ne ruineaza viata si sufletul, constiente fiind de asta totusi preferam sa stam langa ei sa suferim, doar sa-l avem un minut aproape, chiar daca greseste.
Nu pot sa-ti dau un sfat cum sa faci sa-l uiti. Putine femei reusesc asta, iar cele care reusesc, daca privesti in adancul sufletului lor, inca mai este un strop de suferinta, amintire, regrete.
Iti doresc tot binele din lume!
MH21TTN
Postat pe 10 Iulie 2008 12:14
dc si-a gasit pe alta dc s-a mai intors la tine?dc te iubea presupun k nu putea sa se culce k alta,tu nu ai facut asta.e vina ta k l-ai acceptat din nou,dar ai fakt asta pt k il iubeai.dar el te-a dezamagit si chiar dc acum este f greu si doare,trebuie sa ai taria sa nu il ma accepti in viata ta si k timpul va fi mai bine,dar va dura.asa k bafta..
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 18:45
ce n-as da sa fac si io sex in doua luntre!
oleleu maica, da' mult iti trebuie sa intelegi ca te foloseste pe post de inlocuitoare pentru cea noua! cand nu poate aia, vine la tine. si uite asaa are parte baiatu' de sex de calitate. si mult!

Postat pe 11 Iulie 2008 18:55
chit ca te dai cu capul de pereti nu trebuie sa il mai accepti! cred ca 90% din femei au trecut prin asta cel putin o data, te-a inselat o data, il ierti, o va mai face si a doua oara, cel putin tu stii motivul pentru care trebuie sa inchei toata nebunia asta. o prietena de-a mea s-a despartit de un an, de dragostea ei de pana acum....a suferit enorm, a slabit 10 kg, lucra avea licenta de dat.....plangea ore in sir, il iubea pe dobitoc....dar a reusit sa treaca peste tot si acum e mai infloritoare si mai frumoasa ca niciodata....nici un om nu merita sa suferi si sa te distrugi fizic si psihic pt el...
Oricum in legatura cu faza k tipa ar fi gravida, ar trebui sa stii si tu ceva despre perversitatea femeilor cand vor sa obtina ceva.....nu te merita, mergi mai departe, nu mai agrea asa un barbat (daca se poate numi asa) care din punctul meu de vedere e demn de mila.

Good luck!


P.S....daca te-a inselat pe tine o va insela si pe ea, pt ca barbatul crede ca ii va merge, dar pana cand?....ii va veni randul
micky_ai
Postat pe 12 Iulie 2008 14:23

Postat pe 6 August 2008 12:27
De la: geo32, la data 2008-07-11 18:55:48ce n-as da sa fac si io sex in doua luntre!
oleleu maica, da' mult iti trebuie sa intelegi ca te foloseste pe post de inlocuitoare pentru cea noua! cand nu poate aia, vine la tine. si uite asaa are parte baiatu' de sex de calitate. si mult!

cam brutal dar perfect adevarat!chiar asa facea ala......i-ai dat prea multe sanse unuia care nu merita.
mkdisk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Propun un joc!!! 160 De la: desert_plant 14 Octombrie 2009 15:28
Statutul femeii in Islam si Crestinism 1 De la: Catalinusha 2 Septembrie 2012 23:40
Un sfat.Va rog! 7 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:43
de la o palma unde se ajunge2??http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/97.html# 17 De la: alexia30 31 August 2010 14:09
cum isi maresc adultii cercul de prieteni? 43 De la: the_girl_with_smiley_face 28 Martie 2015 14:13