Setari Cookie-uri

da sau nu

exista sau nu dragoste la prima vedere?..
eugabi
Postat pe 7 Iulie 2008 10:01
parre mea este k nu , nu ai cum sa iubesti o pers doar k l-ai vzt..aceea e aractie fizica...dragostea e ceva mult mai intens si poti sa zici k dupa ce ai cunoscut cat de cat persoana care te atrage si iti plac ela ea si alte laturi nu numai cea fizica atunci poti sa zici k te-ai indragostit!
sweetadryana
Postat pe 7 Iulie 2008 18:51
de acord cu adryana
ceea ce resimti la prima intalnire e atractia fizica sau chimia..
de iubit iubesti o persoana atunci cand petreci atata timp in preajma ei incat nu mai esti in stare sa-i gasesti defecte
sau ii gasesti scuze si le transformi in calitati
_Ada_
Postat pe 7 Iulie 2008 19:29
EXISTA!!!!!!..si nu se uita!!!
dolcedoll
Postat pe 9 Iulie 2008 12:22
dragoste nu, atractie fizica da :P
malevola
Postat pe 9 Iulie 2008 15:38
sa fi atras de fizicul cuiva da...insa dragoste adevarata nu cred.asa ceva se cladeste in timp,cunoscandu-ne putin cate putin
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 18:52
nu.........categoric.
ana_lili36
Postat pe 15 Iulie 2008 11:35
dupa parerea mea dragostea la prima vedere este un fenomen care are de a face cu planul inconstient, in care sint coagulate deja arhetipurile structurii noastre emotionale innascute. cind acest plan, care ne insoteste permanent, este confruntat cu un 'arhetip' real de femeie sau barbat, va fi instantaneu sedus, si din pozitia lui de forta/energie ascunsa si latenta a personalitatii noastre, ne teleghideaza si ne saboteaza orice incercare a rationalului de a i se impotrivi. asa se nasc pasiunile care ne iau prin surprindere si carora nu le stim cauza.
dorinta trupeasca insa, este mai ales o caracteristica a structurii ancestrale a barbatului, de a-si perpetua semintia prin 'insamintarea' a cit mai multor femei. stiu ca suna total neromantic, dar nu trebuie sa uitam cine am fost la origine, si de unde venim.

Postat pe 15 Iulie 2008 12:17

nu-i mai simplu sa spui, dus de val?

Postat pe 19 Iulie 2008 13:45
Subscriu 100% la ceea ce a scris elion.

Postat pe 19 Iulie 2008 15:18
cum sa nu existe dragoste la prima vedere? macar lasati-ma pe mn sa cred in ea... ...important e ce se intampla la a 2-a vedere..si la urmatoarele..atunci se clarifica lucrurile... acum depinde ce intelegem prin dragoste... atunci knd o relatie incepe in felu asta..prin sintagma "dragoste la prima vedere"..suntem tentati sa credem in ea..daca lucrurile se skimba pe parcurs...zicem k nu a fost decat atractie... si nu mi se pare corect.. eu zic ca e bn sa mai si visam cu ochii deschisi... sa lasam sa se creeze impresia ca 2 oameni sunt predestinati... ce poate fi mai frumos?... iar daca lucrurile nu ies cum credem la inceput... cautam o alta dragoste la prima vedere.

Postat pe 19 Iulie 2008 16:07
eu intotdeauna ma mai uit o data ca sa fiu sigura:D...

Postat pe 19 Iulie 2008 17:17
eu spun ca nu exista dragoste la prima vedere,nu poti iubi pe cineva fara sa il cunosti,te indragostesti de el pe parcursul relatiei, .

Postat pe 12 August 2008 23:25
Scurt si la obiect:exista.
Dar dragostea la prima vedere este de multe ori confundata si cu atractia aceea care iti suceste capul

Postat pe 12 August 2008 23:36
Eu cred ca exista dragoste la prima vedere. Si am exemplu concret: fostul meu prieten mi-a marturisit ca in momentul in care m-a vazut m-a iubit, nu doar m-a placut. Si are dreptate. Chiar si acum, dupa 9 ani imi spune acelasi lucru.
alynap25
Postat pe 19 August 2008 09:11
nici o sansa !
morticia_adams
Postat pe 24 August 2008 22:47
nu , dragostea adevarata nu intervine atunci cand vezi pe cineva pt intaia oara si il scanezi din cap pana`n picioare
Kittynelle
Postat pe 27 August 2008 16:59
Nu cred ca putem spune ca exista dragoste profunda la prima vedere, dar cu siguranta poate exista un inceput de dragoste, care se poate profunda pe parcurs sau nu. Deci, se poate ca atunci cand cunosti o persoana sa simti ceva, dar in timp iti dai seama daca a fost doar atractie sau sentimente pure.
DeeaCatalina
Postat pe 27 August 2008 17:26
eu cred in dragostea la prima vedere,chiar mi s-a intamplat :))

Postat pe 9 Octombrie 2008 00:56
Eu nu am trait-o dar dragoste la prima vedere cred ca exista, dar nu iubire, iubirea e mai complexa decat dragostea , e in raport direct cu, cunoasterea partenerului, pe cand a te indragosti e posibil cred eu si la prima vedere
ctwmn
Postat pe 27 Octombrie 2008 18:59
si eu cred in dragoste la prima vedere

Postat pe 21 Noiembrie 2008 14:12

Postat pe 21 Noiembrie 2008 14:12
De la: alynap25, la data 2008-08-19 09:11:54Eu cred ca exista dragoste la prima vedere. Si am exemplu concret: fostul meu prieten mi-a marturisit ca in momentul in care m-a vazut m-a iubit, nu doar m-a placut. Si are dreptate. Chiar si acum, dupa 9 ani imi spune acelasi lucru.


Fostul prieten care acum este sot..? Asta doar asa de curiozitate

Si raspunsul meu la intrebarea topicului: nu, nu exista dragoste la prima vedere. Exista atractie, o afinitate pentru pesoana respectiva mai ales cand descoperi ca sunt atatea lucruri pe care le aveti in comun...dar nu dragoste. Iubirea este un sentiment mai "complex" care vine cu timpul.

Sau exista mici obsesii cand te simti atrasa de cineva la prima vedere si mai apoi descoperi ca are deja pe cineva sau un alt motiv pt care nu poate fi "al tau" - atunci te simti indragostita fara speranta Dar bine astea sunt copilarii...care trec.
Lillyanna
Postat pe 15 Decembrie 2008 13:39
Fleoshc!
Alta intrebare existentiala.
Subscriu, Lillyana.
Dor_a
Postat pe 15 Decembrie 2008 13:58
Exista dragoste la prima vedere !!! Fara "dar si poate". Va marturisesc asta din propria experienta,daca se poate numi asa.... Am simtit ca il iubesc din momentul in care l-am intalnit,pe cand si din punctul lui tot asa a fost(mi-a marturisit). A fost "acel ceva" . Si dupa nici 2 luni m-a cerut de sotie ! Poate putinora li se intampla....Sa fiti iubiti si la randul vostru sa iubiti pentru ca e FRUMOS !!!

Postat pe 3 Februarie 2009 13:27
DRAGOSTEA ARE MULTE FETE ............POTI SAI SPUI LA PRIMA VEDERE ...........DAR SIMTI CAL CUNOSTI DECAND LUMEA........ESTE DESCHIS ...PUNE SUFLETUL PE TAVA SI TIE DRAG DAR ASTA NU ANSEAMNA CA VA DURA.........POATE FI UN FOC DE PAIIE
erikahd2008
Postat pe 16 Februarie 2009 02:19
De la: geo32, la data 2008-07-19 13:45:32
nu-i mai simplu sa spui, dus de val?
..........BA DA ....DAR E PLACUT SA TE IA VALUL ....UNEORI...CHIAR DACA TE ANTORCI LA TARM
erikahd2008
Postat pe 16 Februarie 2009 02:21
Eu nu cred in dragoste la prima vedere....Inainte de toate e atractia..apoi incet incet cunoscand persoana poate deveni dragoste..parerea mea!
andreea_x
Postat pe 16 Februarie 2009 16:40
Statistic, vom gãsi cel puþin un caz în care rãspunsul este "la mine aºa a fost". Deci da, existã !
ionutsk
Postat pe 17 Februarie 2009 18:20
din punctul meu de vedere NU....la prima vedere e atractia fizica....
pr1mav3ra
Postat pe 17 Februarie 2009 18:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nevoie de un sfat 21 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 12:19
gestul de a inapoia un cadou 85 De la: yomarissaly 19 Aprilie 2012 17:49
cum definiti dragostea adevarata ? 42 De la: kudika183384 12 August 2010 21:12
Durere si resemnare 18 De la: kudika378797 24 Martie 2011 18:23
Salutare :) 14 De la: Lucia38 17 Octombrie 2010 21:06