Setari Cookie-uri

piercing, tatuaje

Am un pierce in buric de aproape 3 ani (mi l-au facut cadou colegele de servici- l-am facut undeva la un centru din Amzei) . Tatuaj vreau sa-mi fac de vreo 2 ani, dar nu m-am hotarat la model si la llocul unde sa-l fac (ma refer la zona corporala).
Maria_H_
Postat pe 20 Martie 2009 14:23
Anul asta m-am decis sa imi fac un tatuaj in locul unde m-am operat de apendicita...dar intrebarea mea este doare tare pe locul unde am fost operata?Am auzit ca doare cumplit... stie careva ceva
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:10
Am un pierce in buric si as mai dori unul mic in nas. Recomandati-mi, va rog, un centru, pentru ca cel la care mi l-am facut pe primul s-a desfiintat.
vanesia
Postat pe 24 Martie 2009 11:16
nu stiu un pierce in nas chiar nu mi-as face... nu ma tenteaza asa mlt ideea in schimb un tatuaj sigur imi fac si la vara o sa imi pun la loc pierce in buric
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 21:03
si io vreau un pierce in buric ....chiar daca imi dau seama k doare mai tare decat atunci cand mi-am facut in urechi.
as vrea o recomandare pt un cabinet din buc....mi l-as fi facut mai demult dar m-a speriat cnva k o tipa ar fi murit . cik a facut infectie...care mai apoi a intrat in sange s.a. acu' nush cat e de adev, mi-e greu sa cred
totusi, am trecut peste frik asta si vreau pe la toamna; vara stau km mult la mare si la plaja si n-as vrea prob.
i can wait
x_tina90
Postat pe 21 Mai 2009 22:09
si eu vreau sa-mi pun un piercing in buric mai am un cercelus in ureche de vreo 2 ani vroiam tot acum 2 ani sa-mi pun si in buric dar mi-a trecut acu` iar vreau sa-mi pun sigur imi pun vara asta ca se spune ca dureaza o saptamana sa se vindece si apoi merge si plaja daca stiti un salon in galati imi spuneti si mie va rog?

nebuna94
Postat pe 23 Mai 2009 20:28
Cum te vei simti cu tatuaje peste 10 ani? Dar peste 20?
kudika054546
Postat pe 24 Septembrie 2009 08:28
eu am 1 piercing in limba, mi l am facut acum 6 ani; am avut limba unflata 3 zile, am mancat mancare solida, nu m a durut absolut deloc cand mi l am pus, nu l scot noaptea cand dorm ( intrebare ce mi se pune mereu); mai am un piercing in buric si un tatuaj facut de curand pe spate de la gat in jos pe coloana. tatuajul nu a durut . m am gandit mult pana sa fac pasii acestia, desi personalitatea mea a trecut prin toate etapele, piercingul, in special cel din limba este o parte din mine, cand il dau jos parca imi lipseste un deget, acesta este sentimentul. tatuajul meu reprezinta un concept care ma defineste pe mine ca persoana, un mesaj pe carwe incerc sa l transmit lumii in fiecare zi...de aceea sunt sigura ca nu ma voi plictisi niciodata de el, e ca si cum as zice ca m am plictisit de omul care sunt. este facut si intr o zona unde nu il vad in fiecare zi, unde il pot ascunde cu usurinta daca trebuie.
sfatul meu este sa nu va faceti piercinguri sau tatuaje dintr un capriciu al varstei sau ca "asa este moda"; interesati va in primul rand care sunt riscurile la care va supuneti, cereti pareri celor care au deja si mai ales, cautati oameni specializati in astfel de domenii; am vazut exemple de piercinguri si tatuaje esuate, infectii, iar cu sanatatea nu t joci; stiti cum e vorba aia..."dai un ban dar stai in fata"..sanatatea nu are pret.
ptr a va inspira va dau urmatoarele linkuri de saloane cu oameni specializati, sunt oamenii care mi au facut mie piercingurile si tatuajul, pe care ii recomand din tot sufletul.
http://bodypiercing.3x.ro/main.html si http://www.bioarttattoo.ro/home.html
am uitat sa precizez, aceste saloane sunt in bucuresti.
in rest, va pup pe toti si bafta in deciziile pe care le luati
irina_aka
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:22
si eu am un pierce in buric de vreun an si sincer ma tenteaza in limba crec ca e foarte sexy . in privinta tatuajelor, am nunul mpe spate (permanent) insa nu a durut foarte tare. acuma depinde si cine ti-l face si cum lucreaza pt k la mn cand m-a durut s-a oprit si a continuat dupa .toata treba a durat putin peste o ora insa nu regret, e pe spate , sunt niste flori superbe si uneori uit ca il am . de aia l-am si facut pe spate ca sa nu ma plictisesc de el. mi-as mai face unul jos , pe abdomen, ceva mic, sexy si dragut insa prefer sa mai astept pana la anul cand o sa pot sa-l arat tuturor .ideea e ca daca vrei ceva cu adevarat atunci nu regreti, insa daca e doar un moft sau vrei sa pari mai cool decat restu, mai bn o lasi balta pt ca mai tarziu oricum vei regreta. trebuie sa simti ca acel lucru e o parte din tine si ca te reprezinta.
scorpyus
Postat pe 19 Octombrie 2009 19:00
io vreau sa imi pun in creier,am auzit ca ii place...creierului
_curly
Postat pe 19 Octombrie 2009 19:03
va recomand 2nd face tattoo & body piercing - langa club twice www.2ndface.info
kudika225054
Postat pe 13 Iulie 2010 17:48
miss ..ai mare grija cu cele semipermanente..eu m-am interesat f bine despre fiecare in nparte la mai multe saloane din cluj...si in final am ajuns fara niciunu... tatuajele semipermanente sunt de fapt tatuaje batute care cica te tzin 2-3 ani si apooi se sterg deoarece cerneala folosita isi pierde proprietatile si se cam sterge... dar in realitate ,cerneala aia nu iti iese in totalitate de sub piele si vei ramane cu o chestie de neinteles care poate fi considerata o pata de murdarie ...si atunci vei fi nevoita sa iti faci unul permanent ..ai mare grija... cele cu henna sunt ok... sunt pro.dar am inteles ca prin cluj acuma se fac controale pt ca desteptii pun nush ce solutie in cerneala aia ca sa tina mai mult pe piele..si iti poate provoca arsuri,cicatrici,pete albe sau decolorari ale pielii ..
just_kitty
Postat pe 25 Iunie 2012 11:31
rondina
Postat pe 25 Iunie 2012 12:06
Sincer da eu le agreez, tatuajele cu henna... si eu am avut... Da mo tinut foarte putin vreo 3 saptamani cam asa...

Si acum ma tot gandesc sa imi fac unu permanent dar din pacate sunt foarte indecisa...
kudika_10748
Postat pe 27 Iunie 2012 16:55
De la: kudika054546, la data 2009-09-24 08:28:56Cum te vei simti cu tatuaje peste 10 ani? Dar peste 20?


Depinde cat de vizibile sunt si mai ales sa nu-ti fi facut ceva din teribilism....
Cat despre pierceuri, am si eu unul ion limba,merge pe 7 ani ..
DefineDefiance
Postat pe 27 Iunie 2012 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frumusetea- atuu sau povarã? 48 De la: Cherry_bob 22 August 2014 17:00
Buna ! Cine este din Bucuresti? 1 De la: Mishela 19 Octombrie 2015 15:20
pete pe dinti 3 De la: kudillicious 6 Iulie 2010 10:48
frumusetea interioara versus cea exterioara? 59 De la: biancam225 16 Februarie 2009 13:08
Descopera ce tip constitutional esti. 9 De la: sandra33 12 Noiembrie 2008 23:54