Setari Cookie-uri

vergeturi :((((

Fetelor va rog sa imi ziceti niste remedii cat mai eficiente impotriva vergeturilor.
Poate imi recomandati si niste creme sau "alifii" minune....
coco87mademoiselle
Postat pe 17 Iulie 2008 20:13
nu exista, solutia=mascare
idiana13
Postat pe 29 Iulie 2008 16:36
Trebuie sa te obisnuiesti cu ele, sa nu mai fii complexata. Fii curajoasa si accepta-le. Ai sa vezi ca nimeni nu te va barfii pe la spate ca ai vergeturi, toate avem, draga mea, mai ales daca am slabit putin. O sa ajungi sa nu le mai bagi in seama. Bafta
rosuveronika
Postat pe 18 August 2008 19:34
Incearca creama mov de la Forever
Eu am vazut rezutate dupa 2 luni
E super
ManuElena
Postat pe 25 August 2008 20:08
si eu am probleme cu vergeturile am 19 ani si am o fetita de 1 an si mi-au ramas de la nastere pe abdomen dar cine are asa ceva nu mai scapa am folosit fff multe creme dar degeaba singra sansa care ar mai exista ar fii cu laserul sau transplant de piele pt o fata este ceva neplacut astea

Postat pe 28 August 2008 14:33
DA, si eu am ramas daupa sarcina cu foarte multe vergeturi si pe abdomen si pe picioare suprafete destul de mari , si am inceput sa ma obisnuiescu cu ele !
Ma dau cu crema pt. vergeturi de la AVON si parca se vede ceva !
Am auzit ca uleiul de masline incalzit si cu cateva picaturi de vitamina A face minuni ! Incercati si voi! asta numai daca sunt de culoare violet , cele albe asa raman forever !

Postat pe 29 August 2008 22:57
eu dupa nastere am folosit setul de la refan .foarte bun se vad rezultatele
lalylaly
Postat pe 6 Septembrie 2008 20:16
crema cu melci?:O:O:O:O nuuuuuuuuuuu!!! nu-i buna de nimic..are doar un moris placut..in rest nu-=i buna de nimic...yo slabisem fff mult in clasa a 8 din cauza examenelor si mi-au aparut pe coapse,solduri,si sani.Erau de culoare rioshie..o vara intreaga m-am dat cu o crema pentru maini :))) ink ma apuca rasul si masam zonele cu pb..era fff faina crema....mi-o daduse o farmacista cunostiinta de-a mamei, era crema cu vitamina A,in 2 luni s-au facut albicioase,aproape invizibile,,,nu mai fol creme scumpe k nu-s bune...mai bine luati orice crema si masati,k-or sa treaca.....o zi fiana..pupicei :*:*:*:*
antipatica
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:44
Of doamne... chiar o sa treaca? chiar toate avem? oribil... asta ma supara cel mai mult la aspectul meu... de slabit mai slabesti, dar cu vergeturile ce faci? ... ce se chinuiesc femeile cu atatea si atatea probleme...

Postat pe 30 Septembrie 2008 16:56
In primul rand daca vrei sa scapi cu adevarat de vergeturi nu trebuie sa te resemnezi ca ele sunt ceva normal.Trebuie sa cauti cea mai buna solutie ca sa scapi de ele sau sa le ameliorezi.Eu am folosit niste creme de la bruno vassari.sunt chiar foarte bune.se folosesc in salone in tratemntele impotriva vergeturilor.chiar sunt foarte multumita de rezultate.mi-am luat acum tot de la bruno vassari niste creme pt ten si normal ca sunt bune si alea.am profitat de targul de la romexpo si le-am achizitionat la un pret excelent.iti recomand si tie pentru vergeturi:*

Postat pe 3 Octombrie 2008 21:19
Multumesc loveforever ! Daca mai stie cineva si alte creme antivergeturi, sa le recomande. Mult succes si in lupta asta!

Postat pe 6 Octombrie 2008 09:40
Pfuai cand aud de resemnare...nu suport cuvantul "resemnare"...deci am vergeturi pe coapse si sani, un pic si pe sholduri, am avut si 48 kg si 60...deci...va dati seama, sooo diferentza! eu zic sa mentalizati ca trec... ulei de masline si vitamina a, eu cred ca fac minuni...si intr-o zi...laserul...sau tehnologia care va avansa...solutii vor fi! Macar traiti cu ideea ca intr-o zi vor trece! Nu suport sa ma resemnez!

Postat pe 6 Octombrie 2008 09:44
tare sunt neplacute :(
eu una am incercat cu niste fiole de la Oriflame si muult masaj si chiar au dat bir cu fugitii :P( in cz puneti-va barbatii/iubitii sa va faca masaj .. eu zic ca o sa fie fff incantati:P)
flururas
Postat pe 8 Octombrie 2008 00:11
eu am avut niste vergeturi ce-i drept nu foarte mari dar s-au dus cu crema contra vergeturilor de la gerocossen. costa sub 10 lei:) trebuie sa ma caut bine ca sa mai vad ceva. bine, eu lunile alea am urmat si un program soc: mese la aceleasi ore, 2-3 ore de tenis de camp, 1 ora de aerobic, 1 ora de masaj, in fiecare zi. cateodata combinate cu dansul de pe noapte:) in 3 luni eram alta si mai frumoasa si mai sanatoasa.
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 08:47
mda...din pacate e adevarat, vergeturile pot deveni un coshamr. Sunt f suparata k mi'au aparut la o varsta atat d frageda :P dak akm e asha...knd voi fii gravida ma intreb kte voi avea? :-<
nu trebuie sa n resemnam ci sa incercam toate variantele pana gasim solutzia potrivita...e neplacut la plaja [in+ asta iar e un remediu...bronzul diminueaza aspectul lor...dci d mersul la plaja nu tre` sa va mai temetzi :P], in alte situatii d genu` knd trebuie sa t dezbraci fatza d altcineva sau chiar pt tine insatzi knd t vezi in oglinda... dar pana atunci knd le vei remedia makr...tebuie sa t obishnuieshti cu ideea k le vei remedia iar pana atunci eshti ok asha cum eshti.
E important shi sa ne mentzinem controlul...am vzt chestii d genu`" ma spanzur" :| eeh...nici asha...dar din pakte...dezamagitor e faptul k pretzul e f variat...shi chiar dak gaseshti un remediu ieftin tot trebuie mentzinut fara a fi intrerupt..shi asta s'ar pute sa coste...din pakte banii ar pute fi o pb...dar dak chiar vrei shi t apuci faci tot c poti k sa t verzi asha cum vrei...nuh? ;)
yo ink mai astept solutia potrivita...am folosit crema de la Avon shi un recomandata de farmacista (XHENKEN)...pana akm park s'au observat mici remedii...insa ast ceva mult mai bun...k sa scap definitiv...sper mai astept shi yo pareri...k demult asteptam un forum d genu` shi sunt noua p kudika so...bafta tuturor ;)
candi_bar
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:55
vergeturile depinde in ce stadiu sunt adica rosii sau albe
ele se pot scoate sau atenua cu aparatul ultrasono,eu cu el am reusit sa nu mai fie vizibile
adeladanamarin
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:18
incearca crema antivergeturi de la aslavital la mine a dat rezultate dupa 3 sapt. bafta!!
o_fata_ina
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:19
eu am folosit crema de melci pt acnee si nu a dat nici un rezultat deci nush ce rezultate poate da pt vergeturi, parerea mea e o mare vrajeala melci lor :)
o_fata_ina
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:24
parerea mea este ca nu trebuie sa te lasi asa afectata....ca nu asta e totul in viata..si daca totusi vrei sa se vada mai putin fa si u solar...sa stii ca se vor vedea mai putin+masaj

Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:32
Buna, daca vergeturile sunt inca rosii (de obicei le notezi ,mai rapede pe sani..pe burta...sau interiorul genunchilor) solutie existaaa!!! in Farmacia Dona se gaseste o crema cicatrizanta ce se numeste SILIMARK crama.Este un produs Italian pentru cicatrici.Este recomandat de medicina estetica pentru displasie ruben(vergeturi rosii).Este pe baza de polimeri siliconici...ubidercarenone (substanta pura de la Q10), vit E acetat...Multe salutari si in caz ca ai intrebari nu ezita sa-mi scrii chiar pe adresa mea:lorena_dardala1@yahoo.com

Postat pe 28 Februarie 2009 22:39
..si barbatii au vergeturi si parca nu se vaita atat ....si eu am , cu totii avem ...fatucile din reviste nu au ca exista minunatul Photoshop ....
Iubiti-va mult
__LL__
Postat pe 2 Martie 2009 23:10
Buna. Eu iti recomand crema de la Revitol. Este foarte buna si se vinde in intreaga lume cu un succes enorm. Mai multe detalii le gasesti pe www.revitol.ro
alexandraprecub
Postat pe 10 Martie 2009 12:50
Salut!
Eu am folosit pentru vergeturi o crema de la plafar, dar nu a dat rezultate. Si pentru mine era ceva crunt:aveam vergeturi pe sani si nu puteam sa port decolteuri de complexata ce eram.
Si ca ultima metoda am mers la un salon si am facut un abonament antivergeturi. Cu dermabraziune, o masca speciala cu colagen si ultrasunete. Acum port numai decolteuri
Maria_H_
Postat pe 20 Martie 2009 14:38
De la: Maria_H_, la data 2009-03-20 14:38:42Salut!
Eu am folosit pentru vergeturi o crema de la plafar, dar nu a dat rezultate. Si pentru mine era ceva crunt:aveam vergeturi pe sani si nu puteam sa port decolteuri de complexata ce eram.
Si ca ultima metoda am mers la un salon si am facut un abonament antivergeturi. Cu dermabraziune, o masca speciala cu colagen si ultrasunete. Acum port numai decolteuri


in ce consta dermabraziunea?si eu am vergeraturi si as vrea sa scap de ele,din pacate ale mele sunt albe:(cat costa tratamentul?se face in mai multe sedinte?ast raspuns
andra89
Postat pe 25 Martie 2009 20:01
Incercati radiofrecventa tripolara, este buna atat pentru vergeturi,celulita, cearcane cat si pentru riduri.
sweetgirll
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:38


folosesc ulei de masline

am 18 ani si de la varsta de 13 ani am vergeturi.De 7 zile folosesc ulei de masline in zona feselor(fiind singura zona cu probleme)si observ ca pe zi ce trece exista o ameliorare in acea zona.Nu stiu sincer daca si in cazul vostru va da acest tratament rezultate dar mam gandit ca fiind o metoda accesibila oricarui buzunar ati putea face o incercare.
lety18
Postat pe 12 Iulie 2009 05:36
cand aplicati uleiul de masline in zonele cu probleme,folositi un masaj circular
lety18
Postat pe 12 Iulie 2009 05:37
am 17 ani si de la varsta de 15 ani am vergituri si nu mai scap de lel. v-as ruga sa imi spuneti si mie ce pot sa folosesc in cazul acesta. va multumesc
dolceatza_d3_fata16_yahoo_com
Postat pe 16 Iulie 2009 12:35
Iubita scuza-ma da am citit mesajul tau ca ai scapat de vergeturi cu ulei de masline! doar cu ulei sau ai mai adaugat si altceva?te intreb pentru ca am citit si despre anumite fiole cu vitamina A !vergeturile mele sunt rosii si foarte urate!:(( mi-au aparut dupa o operatie de apendicita pentru ca m-am ingrasat 10 kg! de la 48 la 58!e groaznic!mi-au aparut pe picioare,partea de la genunchi in sus!astept raspuns!Multumesc!
kudika168330
Postat pe 18 Aprilie 2010 18:57
Vergeturile nou aparute stiu ca reactioneaza foarte bine la tratamentul cu radiofrecventa tripolara.
sweetgirll
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bonuri de reducere la cumparaturi 1 De la: danielatontsch 13 Octombrie 2009 15:52
Complicatii dupa operatia de ochi cu laser 19 De la: kudika_965221 10 Decembrie 2014 20:13
Operatia de marire de sani e ok sau nu? 4 De la: TrendSetter 28 Noiembrie 2016 15:25
punctii mamare 2 De la: jooo 28 August 2009 16:36
M-am ingrasat 3 kg si vreau sa slabesc 6 De la: kudika_938104 17 Iulie 2015 13:48