Setari Cookie-uri

Petele solare

Cum se pot trata petele inchise la culoare care apar in urma expunerii la soare?
marinela_diana
Postat pe 15 Iulie 2008 09:07
Iti trebuie o crema cu ingrediente de depigmentare (gen soia sau vitamina c). Stiu ca exita o crema la Roc pentru asa ceva. Eu am o prietena care are problema asta cu petele si o foloseste mereu. Ma interesez si iti spun cum se numeste exact. Pana una alta, evita sa mai iesi din casa fara protectie UV.
corina05
Postat pe 19 Iulie 2008 01:24
te rog si pe mine m-ar interesa, am aceeasi problema
camelya957
Postat pe 23 Decembrie 2008 01:07
De la: camelya957, la data 2008-12-23 01:07:37te rog si pe mine m-ar interesa, am aceeasi problema
LA FARMACIE,ESTE O SOLUTIE.INTREABA
nor_pufos
Postat pe 23 Decembrie 2008 01:17
De la: nor_pufos, la data 2008-12-23 01:17:38
De la: camelya957, la data 2008-12-23 01:07:37te rog si pe mine m-ar interesa, am aceeasi problema
LA FARMACIE,ESTE O SOLUTIE.INTREABA
angela_toader39
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:39
da si pe mine m-ar interesa,am aceasta problema,de cativa ani,in jurul gurii si e f inestetic,dar va dau un sfat:la farmacie degeaba te duci ptr ca acolo orice iti baga pe gat,si deloc ieftine,eu am incercat tot felul de fleacuri de la ei,dar fara nici un rezultat,asa ca poate ne recomanda cineva,ceva seruios care a folosit si s-a vazut rezultatul,sau stie cineva vre-un cabinet /salon mai ieftin de depigmentare .multumesc si astept un raspuns pe adresa de mail.:angela_toader39@yahoo.com,sau pe mess,
angela_toader39
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:43
Dragele mele, doar protectia cu orice creme sau chiar evitarea expunerii ;a soare nu este de ajunj. In general orice pata apare pe fata chiar in contact cu soarele are legatura cu nefunctionarea in parametrii normali ai ficatului. Asa ca protejati-va dar si mergeti la un terapeut care sa va dea un regim de viata sanatos, dar bineinteles treceti intai la medic pentru investigatii complete . O zi frumoasa si armonioasa in acesta minunata zi dee 1 iunie. Toti suntem copiii cuiva. Asadar LA MULTI ANI! si MULTE BUCURII
sunriselight
Postat pe 1 Iunie 2009 07:22
draga marinela , eu am avut problema ta. dupa varsta de 35 de ani mi-au aparut pe mustata si pe nas pete negre , de la soare . la inceput nu au fost decat niste pete vagi, cu timpul s-au innegrit f rau.mai ales cea de pe nas, o vedeam in timp ce vorbeam cu o persoana mai scunda decat mine.uitam ca e o pata si tot aveam tendinta sa ma sterg...am ajuns la cabinetul particular al unui medic batran , prof univ in craiova , mi-a dat o apa de fata si o crema produse in farmacia proprie . nu spune nimanui reteta e doar intre el si farmacista . pot sa-ti spun ca nu mai am nimic !!! tratamentul a durat doua saptamani si am avut doua conditii : sa ma feresc de soare caci altfell mai rau s-ar fi accentuat si a doua , sa ma dau dimineata cand plec la servici cu o crema cu factor de protectie peste 50.. si mi-a explicat ca aceste creme nu au posibilitatea de a proteja pielea decat pe o durata de maxim 3 ore . la o noua expunere trebuie sa te dai din nou cu crema .o purtam cu mine in geanta peste tot .bineinteles, folosesc ochelari si palarie si trec ca un betivan , cand pe un trotuar cand pe altul :) , dupa cum e umbra !!! bafta !!
lauracris
Postat pe 1 Iunie 2009 14:46
Iti sugerez 2 metode: una cosmetica, cu linia de produse de depigmentare ( crema si concentrat produse de firma Macon) sau cu IPL (lumina pulsata intensa), aparatul care face si epilarea definitiva, dar bineinteles folosind programul de indepartare a petelor pigmentare. A doua metoda e mai eficienta. Sunt necesare vreo 6 sedinte la interval de aproximativ o luna pentru ca zona tratata sa se descuameze intre timp. Vezi si pe www.dandysalon.ro
Nu este dureros, e sigur si comod si nici nu costa mult, fiind o zona atit de mica.

Postat pe 7 Iunie 2009 18:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vergeturi 18 De la: adi_maseur 7 Octombrie 2010 17:08
Deodorante Naturale 100% 4 De la: deo_stone 10 Octombrie 2010 18:02
mai bine prevenim vergeturile, dar cum? 10 De la: kudika012172 29 August 2012 08:37
o recomandare, va rog... 13 De la: stanveronicamaura 20 Septembrie 2009 09:37
EPILARE 1 De la: MONICH_78 10 Septembrie 2009 20:12