Setari Cookie-uri

Yves Rocher

eu mi-am luat prima data o crema gel pt fata din gama "pure camille"!sunt niste produse intr-adevar extraordinare.mai este un demachiant 2 in 1 "pure camille" de nota 200.
si da, cadourile care vin sunt de multe ori mult peste valoarea comenzii.merita toti banii! recomand tuturor sa incerce cu incredere produsele Yves Rocher
andreiutza301090
Postat pe 22 Iulie 2008 12:22
Yves Rocher scuze era sa imi dea una produsele de cap.
a zis sa ii aduc de la refan ce ii dadeam inainte

Postat pe 23 Iulie 2008 21:14
Eu folosesc produsele de la Yves Rocher de vreo 3 ani si sunt f. multumita de ele.In plus, n-am intalnit nicio firma care sa-si recompenseze clientii cu diferite cadouri destul de consistente asa cum face aceasta.Incercati parfumurile,cremele de fata,produsele de ingrijire a parului sau picioarelor si veti vedea diferenta.Eu am intrat pe site-ul frantuzesc si sa vedeti acolo reduceri si cadouri!
De curand am primit o oferta de la alta firma frantuzeasca Docteur Ricaud, care are desfacere si in Romania si care isi recompenseaza clientii cu daruri consistente.Cautati in Google si va documentati!O zi cat mai buna la toti!
mar_nanu
Postat pe 10 August 2008 08:54
eu nu am mai comandat de la yves rocher. am cumparat direct din magazin. si eu sutn multumita de produsele lor. acum mai nou folosesc f mult apa pentru fata. de cand cu caldura asta, imi dau tot timpul si e f reconfortanta.
ileana_xs
Postat pe 18 August 2008 17:31
gelurile de dus sunt bestiale.... le folosesc de peste 5 ani. Yves Rocher si Body Shop.. le ador

Postat pe 18 August 2008 20:25
eu am marele noroc sa am si bodyshop si yvesrocher chiiiar laanga mine la cativa metri:P:P:P mie imi plac toate produsele de la ambele marci mai ales produsele de make-up!!! sunt super! dar am o mare pb cu produsele de cocos urasc mirosul de cocos si ananas...de fapt de ananas nici nu ma pot atinge...cocosul imi place la gust dar ma doare capul de la parfumurile d cocos...dar oricum...toate sunt super!!! chiar si parfumurile sunt bestiale de la yves rocher!!! ming-shui my favorite!!
anna_wilmet
Postat pe 29 August 2008 09:12
Eu am primi cadou de la cineva din Germania, foarte misto` mai ales rimelu..parerea mea...hâcc
Ectra
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:49
Buna! Eu mi-am luat din Franta anul trecut niste geluri de dus si un balsam de buze care au fost suuuupppeeerrrr. Intamplator, zilele trecute, am cumparat o revista si are un catalog Yves Rocher si un bon de comanda. L-am completat cu muullttee produse (demachiant, gloss, crema de maini, sapun etc.) si abia astept sa primesc produsele. Voi ati mai comandat prin posta? Au venit produsele. O prietena a trimis bonul de comanda prin posta dar nu a primit niciun colet. Sper ca la mine sa vina ca tare nerabdatoare sunt...
Deluxe
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:21
Vive Yves Rocher!!!!!!
Deluxe
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:21
deluxe.....eu am comandat prin telefon, ca nu am incredere in posta. este in catalogul ala micut numar de fix la care poti comanda
dienuta_nou
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:30
Daca faci comanda prin telefon,primesti produsele mai repede.Asa,dureaza cam o luna.Dar,oricum ,merita asteptarea.
mar_nanu
Postat pe 19 Septembrie 2008 18:49
Am fost la Unirea Shopping Center la etajul 3 si am gasit magazinul Yves Rocher. Mi-au facut card de fidelitate, mi-au dat tot felul de bonusuri. Ce mai? Super. De acum incolo voi cumpara direct de la magazin. Iti dau si aici multe cadouri... Tocmai bine...

Deluxe
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:08
mama naibi de treaba la etajul 3 erau..leam cautat de miau sarit capacele....in schimb leam gasit in Plaza militari...si miam umplut pungile...gelurile de dus..mistoooooooo,sa nu mai zis iluminatorul ptr fata! sunt misto...deacum mam exat pe ele

Postat pe 16 Octombrie 2008 12:32
Nu este un magazin propriu zis in Unirea, este un raion pe mijloc, exact cum urci scarile. Trust me!!!
Deluxe
Postat pe 17 Octombrie 2008 16:14
Am primit catalogul cu oferta de Craciun si e o nebunie!!!
mar_nanu
Postat pe 17 Octombrie 2008 16:41
De la: mar_nanu, la data 2008-10-17 16:41:16Am primit catalogul cu oferta de Craciun si e o nebunie!!!

trusa aia de farduri8->
diekleine
Postat pe 18 Octombrie 2008 17:07
cautati revista Oko Test (este o revista nemteasca, scoasa de un laborator unde se testeaza produsele cosmetice si stabilesc cat de naturale si cate chimicale contin acestea) si veti vedea cum produsele yves rocher apar la sfarsitul tabelului, adica nerecomandate, contin multe chimicale. veti fi foarte surprinse, cum si alte firme de renume, nivea, l'oreal, garnier contin ingredinete nocive tenului si pielii noastre. pe primul loc apare Logona - produse cosmetice BIO. relatii la carolina_sanda@yahoo.com
carolinasanda
Postat pe 28 Octombrie 2008 11:36
Buna! Anul acsta am descoperit aceste produse si am si facut o comanda prin posta, Iar pe net am comandat catalogul care mi-a ajuns in cam 2 saptamani, iar produsele cam in 4 saptamani. A meritat asteptarea. Am comandat o crema de corp, demachiant, un rimel si-s tare multumita de ele. Am primit si o geanta cadou, niste mostre de creme si parfumuri.Eu sunt tare multumita de acesasta firma. Acum as vrea sa mai fac o comanda si vroiam sa te intreb ce parere ai despre crema anticelulitica. Ma tenteaza si pe mine insa vroiam sa aud o parere. Merci mult
alina_crisan2004
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:48
E foarte buna crema anticelulitica daca o folosesti consecvent.Eu folosesc cremele de fata si sunt f.bune,sampoanele si produsele de ingrijire a parului ,precum si mastile pentru ten.In plus imi plac parfumurile lor.Nu stiu de unde a scos cineva ca-s pe ultimul loc la produse naturale.Am intrat pe site-ul frantuzesc si ce scrie acolo,nu seamana deloc cu ce s-a scris aici.Oricum,pentru procesarea substantelor active din plante cred ca se folosesc produse chimice,nu pot fi naturale suta la suta.Am facut o comanda de peste 2 milioane si sper sa ma bucur de produsele comandate cat mai curand.
mar_nanu
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:45
Sunt surprinsa sa vad cite fete sunt fericite cu Yves Rocher.Eu personal am incercat acum citiva anii crema de fata cu demachiant, apa etc si am avut o iritatie de care am scapat f. greu si dupa mult timp.Nu-mi mai trebuie nimic niciodata de la ei.Sotul meu ii foloseste de peste 10 ani si e ok, dar eu....Nivea e de 100 de ori mai buna pentru pielea mea decit asa zisele produse naturale de la Yves Rocher.
micabis
Postat pe 12 Noiembrie 2008 03:11
si mie-mi plac foarte mult. preferatele mele sunt trusa aceea mare de machiaj, si fondul de ten Extreme Velvet care arata ca o pudra dupa aplicare.
Lexy87
Postat pe 7 Martie 2009 14:38
www.yves-rocher.fr.............si puteti comanda direct!.............veti fi surprinse de preturi ......
FRANNNCE
Postat pe 7 Martie 2009 16:10
eu am folosit pentru prima data samponul pentru caderea parului acum 8 ani.am fost foarte multumita.datorita faputului ca la mine in oras nu exista magazin cu astfel de produse si nici reprezentanti ,foarte mult timp nu am mai avut de la cine sa iau. acum intamplator am gasit un reprezentan, si primul lucru pe care l-am facut a fost sa-mi comand samponul. sper sa-mi dea rezultate ca si acum 8 ani.
anin
Postat pe 28 Iulie 2009 20:53
De la: Deluxe, la data 2008-09-18 15:21:54Buna! Eu mi-am luat din Franta anul trecut niste geluri de dus si un balsam de buze care au fost suuuupppeeerrrr. Intamplator, zilele trecute, am cumparat o revista si are un catalog Yves Rocher si un bon de comanda. L-am completat cu muullttee produse (demachiant, gloss, crema de maini, sapun etc.) si abia astept sa primesc produsele. Voi ati mai comandat prin posta? Au venit produsele. O prietena a trimis bonul de comanda prin posta dar nu a primit niciun colet. Sper ca la mine sa vina ca tare nerabdatoare sunt...

Ciudat....Am observat ca esti din Bucuresti.Imposibil sa nu gasesti un magazin cu produse Yves Rocher.La Iasi exista magazin pentru comercializarea acestor produse in Carrefour.Sunt foarte bune produsele Y.R.Le folosesc si le recomand cu drag.
kudika056125
Postat pe 4 August 2009 18:34
Ups...n-am observat ca mesajul a fost postat in 2008.Sorry....
kudika056125
Postat pe 4 August 2009 18:36
sunt bune produsele Yves-Rocher........nu cele mai bune, dar oricum peste Avon si Oriflame. si preturile sunt mai mari decat la acestea, dar nu ceva de speriat. si eu imi comand ocazional produse YR, mai nou au redus termenul de livrare al coletului de la 3 sapt la 10 zile. ma intreb cand vom putea si noi comanda ca cei din tarile dezvoltate, direct de pe site, oferte peste oferte, preturi mai mici si livrare acasa in 2-3 zile. site-uri ca www.yves-rocher.fr nu sunt inca pt cei din romania...
blussy
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:31
buna. acum orice produs comanzi la yves rocher. il primesti in maxim 10 zile. au produse f bune. vreti sa aflati mai multe despre produsele pe care le folosesc si, de asemenea, alte sfaturi, ca intre noi fetele, oricand.
kudika072091
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:39
si eu mereu primeam la fiecare comanda ba un parfum ba creme.
dar sunt multumita.in afara de produsele pentru par ..
blondiewishes
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:53
De la: kudika056125, la data 2009-08-04 18:34:29
De la: Deluxe, la data 2008-09-18 15:21:54Buna! Eu mi-am luat din Franta anul trecut niste geluri de dus si un balsam de buze care au fost suuuupppeeerrrr. Intamplator, zilele trecute, am cumparat o revista si are un catalog Yves Rocher si un bon de comanda. L-am completat cu muullttee produse (demachiant, gloss, crema de maini, sapun etc.) si abia astept sa primesc produsele. Voi ati mai comandat prin posta? Au venit produsele. O prietena a trimis bonul de comanda prin posta dar nu a primit niciun colet. Sper ca la mine sa vina ca tare nerabdatoare sunt...

Ciudat....Am observat ca esti din Bucuresti.Imposibil sa nu gasesti un magazin cu produse Yves Rocher.La Iasi exista magazin pentru comercializarea acestor produse in Carrefour.Sunt foarte bune produsele Y.R.Le folosesc si le recomand cu drag.


pai dureaza ceva pana vin produsele
blondiewishes
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:54
daca tot a venit vorba de cadourile de la yves rocher...din octombrie incoace nu le prea onoreza! isi cer scuze dar cadoul respectiv nu mai este in stoc...folosesc produsele de cel putin doi ani de zile si sunt chiar bune Pana acum nu erau astfel de probleme ...dar de cateva luni incoace tot isi cer scuze.......se intampla odata ..ok...dar asta e a 4-a oara la mine! Incep sa ma cam satur de atatea scuze... Era mai bine cand veneau direct din Franta, intr-adevar dura mai mult, dar prefer sa astept decat sa nu primesc ceea ce vreau!
kudika100253
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NATURISTE!! 7 De la: nca 17 Decembrie 2016 19:04
AROMA DIFUZOARE SI ULERIUI ESENTIALE NATURALE 100% 7 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 13:24
toti imbatranim, dar acum putem sa o facem sanatos! 11 De la: ghabriela 19 Mai 2012 06:58
Produsul meu favorit! 2 De la: kudika_985893 17 Decembrie 2016 19:06
Bioptron - Sanatate si Frumusete ( trateaza si previne) 1 De la: ralucuta_bm89 24 August 2009 12:51