Setari Cookie-uri

Yves Rocher

eu folosesc produsele YR de 4 ani si sunt foarte bune....cei drept vin prin curierat sau posta...iar k perioada cre ca e la fel ca si Avon sau Oriflame....comanda care vine in 2-3 sapt...:P...vroiam sa va mai spun ceva...am gasit un site foarte tare, primesti invitatii la diferite sondaje de opinie, raspunzi la chestionare si primesti diferite premii. Este pe bune, eu am primit acasa ce am comandat, fara niciun efort din partea mea, daca nu credeti incercati:

Link: http://www.eupanels.com/ro/_/info_chestionar/

Bafta si poop
andra_mateescu14
Postat pe 11 Ianuarie 2010 15:25
interesant ca nu primesti cadourile. mie-mi place sa dau comanda de 50 de lei de mai multe ori dintr-un catalog pt. a primi de mai multe ori cadoul(asta in cazul parfumurilor). intotdeauna am primit tot ce am comandat si cadoul aferent comenzii.
kudika072091
Postat pe 11 Ianuarie 2010 17:19
ªi mie imi plac produsele,mai ales alea pe bazã de zmeurã yummy
fluide
Postat pe 11 Ianuarie 2010 18:01
Imi plac parfumurile Yves Rocher, unele miros superb, si sunt destul de naturale.Si gelurile de dus imi plac
tequila_cu_varza
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:10
Buna!
Si eu am comandat, prin telefon,gasind un catalog printr-o revista si am primit in 10 zile coletul prin posata.O prietena careia i-am recomandat produsele a facut si ea comanda si a primit mai tarziu produsele
(cu mult) pentru ca nu mai aveau produsul "cadou" in stoc.Pana la urma l-a primit....mai tarziu...Eu am incercat rollon-ul de la ei si sunt multumita....am sa vad si la vara daca prezinta aceleasi beneficii.
As vrea sa dau comanda de un fard pentru ochi.Stie cineva daca e bun de ceva?Eu am tenul gras si mai tot timpul mi se fac plii de fard pe pleoape...indiferent de marci(avon,max factor,deborah)!
Multumesc anticipat,Simoisa
simoisa
Postat pe 13 Ianuarie 2010 23:04
buna. fardul pe care l-am cumparat si care este si f bun si-l recomand (nu se strange si tine cam 10 ore) este "fardul de pleoape duo" gama "couleurs nature". fardul de obraz din aceeasi gama e super.
kudika072091
Postat pe 14 Ianuarie 2010 21:08
buna fetelor! sunt noua pe aici si bucuroasa ca exista un topic despre yves rocher. am si eu o nelamurire si anume: cadoul il poti alege sau nu? pt. ca am primit si eu comanda azi si cadoul oferit consta intr-un gel de dus care nu cred ca are pretul de 44 ron (valoarea cadoului) , plus ca eu in comanda am inclus chiar un gel de dus si mi se pare nasol sa primesc cadou inca unul. in rest totul ok, deja am inceput sa folosesc produsele
kudika115540
Postat pe 8 Februarie 2010 15:36
De la: kudika100253, la data 2010-01-11 13:15:06daca tot a venit vorba de cadourile de la yves rocher...din octombrie incoace nu le prea onoreza! isi cer scuze dar cadoul respectiv nu mai este in stoc...folosesc produsele de cel putin doi ani de zile si sunt chiar bune Pana acum nu erau astfel de probleme ...dar de cateva luni incoace tot isi cer scuze.......se intampla odata ..ok...dar asta e a 4-a oara la mine! Incep sa ma cam satur de atatea scuze... Era mai bine cand veneau direct din Franta, intr-adevar dura mai mult, dar prefer sa astept decat sa nu primesc ceea ce vreau!


buna!si eu comand de 2 ani produse de la yr.le comand prin posta,ultina oara mi-a venit in 5 zile dupa ce am pus plicul la posta,insa surpriza...nu mi-a venit cadoul care trebuia ci altul.Am mai facut inainte de craciun o comanda si am observat a nu mai vina coletul,am sunat si mi s-a spus ca nu e produsul pe stoc.si eu eram foarte bucuroasa de cadourile primite si faptul ca isi onoreaza toate comenzile,ina de ceva vreme mi se par cam neseriosi-au nr meu de telefon si adresa de mail ,nu cred ca le e greu sa sune sau sa trimita un mail in care sa spuna ca nu au respectivul produs-daca pot trimite altul sau daca nu mai vreau sa iau comanda-o trimit pur si simplu fara produsul respectiv....
andreea_3
Postat pe 8 Februarie 2010 19:43
Buna tuturor fetelor de aici. In legatura cu cele care sunt nemultumite de faptul ca nu primesc cadourile promise.....acest lucru se intampla intradevar,insa pentru cele care ar dori sa renunte la comanda din acest motiv , o pot face renuntand sa achite coletul la posta si motivand pentru ce anume o fac. Eu sunt clienta de aprox 5 ani si am avut parte de acest incident de c ateva ori insa cu metoda mai sus mentionata nu veti plati ceea ce nu a-ti comandat.E simplu. Bafta . Va pup
kudika115791
Postat pe 9 Februarie 2010 11:40
De la: kudika115791, la data 2010-02-09 11:40:09Buna tuturor fetelor de aici. In legatura cu cele care sunt nemultumite de faptul ca nu primesc cadourile promise.....acest lucru se intampla intradevar,insa pentru cele care ar dori sa renunte la comanda din acest motiv , o pot face renuntand sa achite coletul la posta si motivand pentru ce anume o fac. Eu sunt clienta de aprox 5 ani si am avut parte de acest incident de c ateva ori insa cu metoda mai sus mentionata nu veti plati ceea ce nu a-ti comandat.E simplu. Bafta . Va pup


eu de obicei deschid coletul cand ajung acasa nu la posta si de obicei merge altcineva sa mi-l ia..mi s-a intamplat de doua ori pana acum oricum o sa le scriu un mail ,iar daca nu pot rezolva problema nu voi mai comanda la ei imi voi lua ce produs doresc direct din magazin,pentru ca oricum de multe ori faceam comanda de diferite chestii de care nici nu aveam nevoie numai pentru cadou....
pupici!
andreea_3
Postat pe 9 Februarie 2010 19:43
alis_ela
Postat pe 24 Februarie 2010 15:47
imi puteti spune ce cadouri primesc daca kumpar de 29 lei??ca imi plac cele trei parfumuri
virginia01
Postat pe 18 Mai 2010 22:33
Din cate stiu nici unul. Dupa parerea mea produsele Yves Rocher sunt un fel de Avon/Oriflame care nu are reprezentanti de vanzari, iar produsele au o calitate mai buna, dar si preturile mai mari. Nu stiu cate beneficii aduc aceste produse tenului (am folosit cateva dar pentru o perioada scurta de timp), dar parerea mea este ca daca tot dati un ban sa incercati sa va achizitionati un produs organic, dupa care sa faceti comparatia si diferenta. Sunt foarte multe persoane care folosesc si recomanda aceste produse, nu de dragul de a face reclama, ci pentru ca sunt produse care chiar au rezultate si se vede acest lucru dupa cum se simte tenul tau.
monica_s23
Postat pe 2 Iunie 2010 17:12
scrisesem intr-un post anterior ca am fost suparata pe cei de la yves rocher ca nu mi-au trimis cadoul care scria acolo.le-am spus si lor acest lucru si si-aucerut scuze si mi-au trimis un alt c-adou,parfumul meu preferat de la yves rocher!a fost un gest foarte frumos din partea lor si asta isneamna ca merita sa fac in continuare comenzi la ei!!chiar imi plac produsele lor si daca se mai dau si cadouri e si mai bine.eu folosesc produse doar de la ei si de la oriflame,produsele din comert sunt foarte scumpe si sunt la fel de calitative sau mai mai slabe....
andreea_3
Postat pe 3 Iunie 2010 17:23
Andreea parerea asta o aveam si eu inainte sa folosesc primul produs organic. De atunci am zis ca nu voi mai da bani pe toate tampeniile pe care la gasesc pe piata. Si daca te gandesti ca produsele bio sunt mai scumpe, te inseli. Poti gasi promotii sau produse la preturi asemanatoare cu orice alt produs pe care il cumperi din magazine sau de la agentii de vanzari Avon sau Oriflame. Diferenta de pret, in cazul unora, merita. Gandeste-te ca o faci pentru sanatatea ta.
Nu cred ca folosesti un fond de ten ca sa faci riduri sau sa iti imbatraneasca pielea. Il folosesti ca sa fii mai frumoasa, mai speciala. Tocmai de aceea ar trebui sa te gandesti cand folosesti un produs sau altul. Nu o lua ca un repros, vreau doar sa iti spun ca exista si alte produse mult mai bune si mai indicate pentru tenul tau. Acum alegerea este a ta.
monica_s23
Postat pe 3 Iunie 2010 21:16
CE CAUTA TOPICUL LA NATURISTE?????????????????????????

SUNT PLINE DE CHIMICALEEEEEEEEEEEEEEEEE
ra_kudika
Postat pe 29 Iunie 2010 16:56
Exact...nu stiu daca au 3-4 produse naturale....
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 17:24
:sml- love0018:
MARION
Postat pe 15 Septembrie 2011 12:05
http://twistmedia.ro/casting/PBL_Conferinta/1531.html#
mee86
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:48
Daca vreti sa vorbiti cu cele mai sictirite si nesimtite operatoare din Romania sunati cu incredere la Yves Rocher!
mee86
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:49
De la: kudika462301, la data 2011-10-29 10:49:42Daca vreti sa vorbiti cu cele mai sictirite si nesimtite operatoare din Romania sunati cu incredere la Yves Rocher!

ce-ai patit? da de ce nu-ti faci comanda online?si nu mai ai treaba cu moimele plictisite
piscolino
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:51
produsele lor nu sunt atat de naturale pe cat se pretinde....gelurile de dus intr-adevar au un miros minunat...dar contin SLS si alti compusi chimici, mirosul este departe de a fi natural sau din surse naturale...
pentru o gama de produse cosmetice normala sunt ok, iar faptul ca ofera cadouri e f mishto, dar sunt departe de a fi producatori de cosmetice organice sau naturale...nevermind bio...
ioana_suteu
Postat pe 3 Noiembrie 2011 15:00
buna,folosesc mute poduse de la yves-rocher si sunt super multumita.Fac comanda telefonic si produsele sosesc c-am in 10 zile,sunt multumita
chirita_magdalena@yahoo.com
Postat pe 17 Martie 2012 23:17
De la: ioana_suteu, la data 2011-11-03 15:00:13produsele lor nu sunt atat de naturale pe cat se pretinde....gelurile de dus intr-adevar au un miros minunat...dar contin SLS si alti compusi chimici, mirosul este departe de a fi natural sau din surse naturale...
pentru o gama de produse cosmetice normala sunt ok, iar faptul ca ofera cadouri e f mishto, dar sunt departe de a fi producatori de cosmetice organice sau naturale...nevermind bio...


kudika226898
Postat pe 18 Martie 2012 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Plantele care te mentin mereu verde 5 De la: mika_i 4 Iunie 2009 01:51
Perident spray de gura 2 De la: MedicaProNatura 17 Ianuarie 2015 21:10
Hemel 17 De la: ankutza20 7 Iulie 2009 20:50
tratament naturist ptr nodul benign la san 43 De la: andra88 18 August 2014 21:15
stie cineva ceva despre factori de transfer din colostru bovin??? 29 De la: silviu_m74 24 Aprilie 2015 16:42