Setari Cookie-uri

Despre sanatate,cine poate sa ma ajute?

Am probleme cu circulatia.
Imi amortesc mainile si picioarele noaptea,fara sa dorm pe ele.
Sper sa fie cineva sa ma ajute si pe mine :D
Si as vrea sa stiu ce remedii imi dati pentru a inbunatati circulatia.
justangelme
Postat pe 22 Iulie 2008 17:36
si eu am probleme cu circulatia...mie nu-mi amortesc,in schimb imi ingheata.
in cazul in care fumezi incearca sa renunti pentru k fumatul influenteaza in mod negativ circulatia...
ai mai putea sa faci un lucru: sa stai 30 de sec subv jetul de apa calda apoi 30 de sec sub apa rece...sa repeti cam de 4 ori chestia asta...si incearca sa o faci in fiecare zi,...mai este o crema care stimuleaza circulatia.nu mai stiu exact cum se numeste...ar trebui totusi sa consulti si un medic sa vezi poate chiar ai o problema
melanya
Postat pe 22 Iulie 2008 18:21
Iti multumesc pentru raspuns,in ce priveste fumatul,m-am lasat de un an si ceva.
Cred ca o sa merg la medic totusi.O sa incerc si cu dusurile sa vad ce iese.
justangelme
Postat pe 24 Iulie 2008 18:49
am un coleg de munca caruia ii amortesc 2 degete de la o mana..si ia spirulina parca...sunt in niste cutii verzi , niste pasilute verzi ,...dar sunt unele mai deschise la culoare altele mai inkise...in functie de ozaul de vitamina...ma rog...dar du-te la doctor..sunt de 250 mg sau 500 mg...si pretul difera....si mai bea si niste ceaiuri in fiecare zi ..
zgabeatza
Postat pe 24 Iulie 2008 23:00
cand aveti probleme de sanatate indicat este sa va duceti la doctor. iar de luat pastile nu e bine sa luati fara prescriptia medicului doar asa ca altcineva le foloseste ca fiecare are alta problema si alt organism.Multa sanatate si du-te la doctor!
raluca_sarbu
Postat pe 3 Septembrie 2008 12:50
Buna,

cu o nutritie corecta se regleaza 75% din problemele de sanatate. Din alimentatia ta zilnica nu trebuie sa lipseasca acizii grasi Omega-3.
Pt detalii si o evaluare de sanatate gratuita, la cabinetele noastre din Bucuresti, Constanta, Iasi si Braila, ma poti contacta pe privat sau poti completa formularul de contact de pe www.e-wellness.ro.
Multa sanatate iti doresc.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 07:44
lipsa de magnezuu in organism duce la amortirea mainilor si a picioarelor.incercati sa va corectati deficienta.

Postat pe 16 Decembrie 2008 08:22
Un remediu natural: Ginkgo Biloba - imbunatateste criculatia periferica, printre altele.
(extras din Wikipedia - Out of the many conflicting research results, Ginkgo extract may have three effects on the human body:
- improvement in blood flow (including microcirculation in small capillaries) to most tissues and organs;
- protection against oxidative cell damage from free radicals;
- and blockage of many of the effects of platelet-activating factor (platelet aggregation, blood clotting)[20] that have been related to the development of a number of cardiovascular, renal, respiratory and central nervous system disorders. Ginkgo can be used for intermittent claudication)

Sunt substante cu care nu interactioneaza bine. Aici le ai, de acord cu Wikipedia:
Ginkgo may have undesirable effects, especially for individuals with blood circulation disorders and those taking anticoagulants such as ibuprofen, aspirin, or warfarin, although recent studies have found that ginkgo has little or no effect on the anticoagulant properties or pharmacodynamics of warfarin.[27][28] Ginkgo should also not be used by people who are taking certain types of antidepressants (monoamine oxidase inhibitors and selective serotonin reuptake inhibitors[29][30]) or by pregnant women, without first consulting a doctor.

Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 08:36
asa-zisa proasta circulatie poate avea nenumarate motive. trebuie un consult medical la internist, pentru a vedea daca nu aveti cauze organice. Pot fi si cauze vegetative- care tin de sistemul nervos autonom.
Sfatul meu e sa renuntati la fumat, daca fumati, sa va protejati mainile si picioarele de frig- manusi, ciorapi- si puteti lua si Tanakan, sau alt preparat similar. Dar mergeti intaio la medicul de familie
adadansorean
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:02
.. da, Gingko Biloba e miraculos, dar mergeti intai la medic.
In general automedicatia e periculoasa !
Iar aceste preparate se si compenseaza
adadansorean
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Herpes 15 De la: kudika074856 2 Martie 2010 10:15
ajutati-ma pls...sunt foarte confuza :(( !!! 13 De la: Lacra___ 6 Septembrie 2009 19:56
CE SA FAC??? 3 De la: ogrezeanu_gigi 8 Decembrie 2008 19:01
Lotiune de plaja 5 De la: Linda_Giulia 10 August 2009 17:26
Uff ...Bianca Draguseanu & Botezatu 51 De la: peppermint 26 Octombrie 2010 18:38