Setari Cookie-uri

amanta indurerata

Vreau un sfat!!!Puteti sa ma urati,dar va spun adevarul.De 3 ani am o relatie cu un barbat insurat,(are2 copii scolari), eu o relatie stabila (7 ani).Ne-am indragostit si am trait 10 luni perfecte, pana in ziua in care jobul ne-a indepartat.N-am promis ca ne vom iubii si atat,fiecare cu viata sa.Am inceput sa ne intalnim din ce in ce mai rar,si chiar era mult mai placuta revederea! In ultimul an,daca puteam sa ne intalnim mai des,(stiind ca vreau sa facem dragoste)prefera sa mearga la gazda,pretextand ca nu mai poate,ca a imbatranitAre 38 ani,eu 27.(Nu e cazul de suspiciuni cu gazda,...e un mos care il verifica la 15 min...).Nu inteleg de ce se simte batran,si de ce prefera sa bea o bere singur,cand poate sa adoarma in bratele mele,sa-l mangai si sa-i ofer toata dragostea mea?Serviciul,stresul, probleme acasa,cu copii,orice am gasit scuza,dar tot nu-mi explic.Arat foarte bine,multi "se bat la usa mea",deci nu e pb. de fizic.Ii ofer totul,deci nici de sex nu e pb.!Ce ma intriga e ca nu-mi spune GATA! s-a terminat, adio. I-am cerut-o de atatea ori, sa stiu ceva concret.Dar nu; Imi spune sa-l las in pace.Dupa 3-4 zile dc ii cer sa ne intalnim,vrea;facem dragoste cu aceeasi pasiune! Unde am gresit?vrea sa ma uite pt binele amandurora?Sau pur si simplu e obosit si stresat, si eu l-as dadacii!? Da, e genul care tine totul in el, care nu spune "te iubesc" fiintei iubite,decat o data la 1 an,nu ofera cadouri,nu face nimik din ce ar dorii sa primeasca o femeie.E foarte dificil...Dati-mi un sfat!

Mercic
totjoi
Postat pe 1 Mai 2009 00:02
Sincer...cred ca s-a cam plictisit de relatia voastra..dar .din obisnuintza..nu e sigur ca ar vrea sa renunte la tot.... mai bine te tine asa... calda...i-ar fi greu fara sa te mai vada deloc..dar nici nu mai e "pasiunea" de alta data...
Artemis25
Postat pe 1 Mai 2009 00:08
poate s'o fi impacat mai bine cu femei'sa
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 00:12
mereu m-am facut frumoasa doar pentru el, daca altii au apreciat, asta nu e vina mea. Nu m-au incantat zeci de complimente din partea altora , cat m-a incalzit privirea lui masurandu-ma toata. El e totul pentru mine...Nu-mi doresc alti barbati.Si cum as putea sa-i reaprind interesul.Daca nu ma paraseste, ma mai iubeste,asa-i? Putea avea alta amanta, dar nu are. Aventura, probabil a avut,desii...ma indoiesc, la cat e de comod....
totjoi
Postat pe 1 Mai 2009 00:17
De la: totjoi, la data 2009-05-01 00:17:18mereu m-am facut frumoasa doar pentru el, daca altii au apreciat, asta nu e vina mea. Nu m-au incantat zeci de complimente din partea altora , cat m-a incalzit privirea lui masurandu-ma toata. El e totul pentru mine...Nu-mi doresc alti barbati.Si cum as putea sa-i reaprind interesul.Daca nu ma paraseste, ma mai iubeste,asa-i? Putea avea alta amanta, dar nu are. Aventura, probabil a avut,desii...ma indoiesc, la cat e de comod....


de ce nu vorbesti asa frumos si de parteneru' tau de viata!?

Postat pe 1 Mai 2009 00:22
nu stiu, poate pentru ca el ma apreciaza foarte mult, ma respecta, ma iubeste si face totul pentru mine : ...ups,....cred ca mi-am dat raspunsul singura...
totjoi
Postat pe 1 Mai 2009 00:28
pup geooo
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 00:36
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-01 00:36:28pup geooo


tzuc si io roscata

Postat pe 1 Mai 2009 00:43
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:08:10Sincer...cred ca s-a cam plictisit de relatia voastra..dar .din obisnuintza..nu e sigur ca ar vrea sa renunte la tot.... mai bine te tine asa... calda...i-ar fi greu fara sa te mai vada deloc..dar nici nu mai e "pasiunea" de alta data...


Sincer, ce sa fac acum? Sa astept 2 saptamani sa ma sune, sau sa-l sun dupa cateva zile si sa vorbesc firesc:ce faci?cand iesim la o bere??,..etc? Deja a trecut o luna in care a fost plecat, si azi cand a venit,..nu m-a sunat,sa cred ca e plecat...! Am vz masina la poarta gazdei, si l-am sunat,replica fiind: da-mi pace, du-te acasa, nu ma mai stresa atat....nu am chef
totjoi
Postat pe 1 Mai 2009 00:43
Trebuie sa astepti sa te caute el... stiu ca e greu... dar lasa-l sa-si faca griji..nu-l mai cauta tu...isi va pune intrebari...asta in cazul in care mai tine la tine..poate trece printr-o perioada mai grea si tu faci supozitii...dar nu ai de unde sa stii ce probleme are de ti-a raspuns asa sec..sau poate prea l-ai agasat in ultimul timp..
Stii..din pacate... barbatii se plictisesc mai repede decat noi de o relatie.....dar daca mai are ceva pt tine..indiferentza ta il va aduce inapoi.... macar poti sa incerci...oricum suferi....asa mai ai o speranta...parerea mea!
Artemis25
Postat pe 1 Mai 2009 00:50
De la: geo_sh, la data 2009-05-01 00:43:40
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-01 00:36:28pup geooo


tzuc si io roscata


Sunt bruneta de vreo 3 luni
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 00:51
in poze se vede altceva
tzuc dulce si bruneta

Postat pe 1 Mai 2009 00:54
De la: totjoi, la data 2009-05-01 00:43:44
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:08:10Sincer...cred ca s-a cam plictisit de relatia voastra..dar .din obisnuintza..nu e sigur ca ar vrea sa renunte la tot.... mai bine te tine asa... calda...i-ar fi greu fara sa te mai vada deloc..dar nici nu mai e "pasiunea" de alta data...


Sincer, ce sa fac acum? Sa astept 2 saptamani sa ma sune, sau sa-l sun dupa cateva zile si sa vorbesc firesc:ce faci?cand iesim la o bere??,..etc? Deja a trecut o luna in care a fost plecat, si azi cand a venit,..nu m-a sunat,sa cred ca e plecat...! Am vz masina la poarta gazdei, si l-am sunat,replica fiind: da-mi pace, du-te acasa, nu ma mai stresa atat....nu am chef


daca ti'a spus asta.. cel mai bine ar fi sa'ti vezi de viata ta... nu'l mai cauta.. incearca sa'l uiti.. asa e cel mai bine.. desi te doare.. da' gandeste'te si la tine.. doar o viata ai....
cred ca de la tine o vrut doar sex.. nu te supara ca'ti spun... da' cam asta ar fi adevaru'....
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 00:54
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:50:13Trebuie sa astepti sa te caute el... stiu ca e greu... dar lasa-l sa-si faca griji..nu-l mai cauta tu...isi va pune intrebari...asta in cazul in care mai tine la tine..poate trece printr-o perioada mai grea si tu faci supozitii...dar nu ai de unde sa stii ce probleme are de ti-a raspuns asa sec..sau poate prea l-ai agasat in ultimul timp..
Stii..din pacate... barbatii se plictisesc mai repede decat noi de o relatie.....dar daca mai are ceva pt tine..indiferentza ta il va aduce inapoi.... macar poti sa incerci...oricum suferi....asa mai ai o speranta...parerea mea!


mi-aduci aminte de discursurile lu' ceausecu.

Postat pe 1 Mai 2009 00:55
De la: geo_sh, la data 2009-05-01 00:54:22in poze se vede altceva
tzuc dulce si bruneta


cum geo tu nu te'ai uitat la toate pozele???
acum sunt bruneta am doar cateva suvite roscate
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 00:56
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-01 00:54:58
De la: totjoi, la data 2009-05-01 00:43:44
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:08:10Sincer...cred ca s-a cam plictisit de relatia voastra..dar .din obisnuintza..nu e sigur ca ar vrea sa renunte la tot.... mai bine te tine asa... calda...i-ar fi greu fara sa te mai vada deloc..dar nici nu mai e "pasiunea" de alta data...


Sincer, ce sa fac acum? Sa astept 2 saptamani sa ma sune, sau sa-l sun dupa cateva zile si sa vorbesc firesc:ce faci?cand iesim la o bere??,..etc? Deja a trecut o luna in care a fost plecat, si azi cand a venit,..nu m-a sunat,sa cred ca e plecat...! Am vz masina la poarta gazdei, si l-am sunat,replica fiind: da-mi pace, du-te acasa, nu ma mai stresa atat....nu am chef


daca ti'a spus asta.. cel mai bine ar fi sa'ti vezi de viata ta... nu'l mai cauta.. incearca sa'l uiti.. asa e cel mai bine.. desi te doare.. da' gandeste'te si la tine.. doar o viata ai....
cred ca de la tine o vrut doar sex.. nu te supara ca'ti spun... da' cam asta ar fi adevaru'....


Eu n-am vrut sa fiu atat de dura pentru ca se simte ca ea il iubeste mult..inca...dar s-ar putea sa ai dreptate...si atunci nu mai e nimic de facut...din pacate...
Artemis25
Postat pe 1 Mai 2009 00:58
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:58:10
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-01 00:54:58
De la: totjoi, la data 2009-05-01 00:43:44
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:08:10Sincer...cred ca s-a cam plictisit de relatia voastra..dar .din obisnuintza..nu e sigur ca ar vrea sa renunte la tot.... mai bine te tine asa... calda...i-ar fi greu fara sa te mai vada deloc..dar nici nu mai e "pasiunea" de alta data...


Sincer, ce sa fac acum? Sa astept 2 saptamani sa ma sune, sau sa-l sun dupa cateva zile si sa vorbesc firesc:ce faci?cand iesim la o bere??,..etc? Deja a trecut o luna in care a fost plecat, si azi cand a venit,..nu m-a sunat,sa cred ca e plecat...! Am vz masina la poarta gazdei, si l-am sunat,replica fiind: da-mi pace, du-te acasa, nu ma mai stresa atat....nu am chef


daca ti'a spus asta.. cel mai bine ar fi sa'ti vezi de viata ta... nu'l mai cauta.. incearca sa'l uiti.. asa e cel mai bine.. desi te doare.. da' gandeste'te si la tine.. doar o viata ai....
cred ca de la tine o vrut doar sex.. nu te supara ca'ti spun... da' cam asta ar fi adevaru'....


Eu n-am vrut sa fiu atat de dura pentru ca se simte ca ea il iubeste mult..inca...dar s-ar putea sa ai dreptate...si atunci nu mai e nimic de facut...din pacate...


il iubeste am inteles si eu asta... dar de ce sa se distruga din cauza lui??? El bine mersi sa traiasca in continuare cu sotia lui... sa fie fericit cu dansa... si ea sa stea sa sufere din cauza lui....
Asta'i cel mai bine pentru ea chit ca acum o doare.. da' mai tarziu o sa'si dea si ea seama ca nu are nici un rost sa se consume atat pentru el.. ca nu merita deloc sa planga pentru el
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 01:11
De la: totjoi, la data 2009-05-01 00:43:44
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:08:10Sincer...cred ca s-a cam plictisit de relatia voastra..dar .din obisnuintza..nu e sigur ca ar vrea sa renunte la tot.... mai bine te tine asa... calda...i-ar fi greu fara sa te mai vada deloc..dar nici nu mai e "pasiunea" de alta data...


Sincer, ce sa fac acum? Sa astept 2 saptamani sa ma sune, sau sa-l sun dupa cateva zile si sa vorbesc firesc:ce faci?cand iesim la o bere??,..etc? Deja a trecut o luna in care a fost plecat, si azi cand a venit,..nu m-a sunat,sa cred ca e plecat...! Am vz masina la poarta gazdei, si l-am sunat,replica fiind: da-mi pace, du-te acasa, nu ma mai stresa atat....nu am chef


Draga mea , daca omu vrea pace de ce nu ii oferi ce-si doreste ?

Acum na , asta e ....v-ati jucat impreuna o perioada dar vine un moment in viata unei amante cand tre sa-si dea seama ca s-a rupt lantul de iubire si sa inteleaga acest lucru .
Nu ma intelege gresit , nu ma intereseaza cu cine si de ce te culci dar de vreme ce ai acceptat sa fii amanta unui tip insurat ( face naveta sau care e faza cu gazda ?...nu-i bai , treci peste ) cu copii si tu la randul tau esti casatorita ...atunci cand ai intrat in relatia asta erai constienta de faptul ca nu va fi ceva de durata nu ?

Io propun o discutie pe tema asta si cu asta basta , macar sa stii in ce ape inoti nu ?
iris_4_ever
Postat pe 1 Mai 2009 05:28
sunt de acord cu tine iris,eram constienti amandoi ca nu va dura o vesnicie, desi,..cred ca si peste 5 ani ma voi gandii cu dragoste la el. Nu ma asteptam sa fie asa devreme,...mai ales ca nu am gresit cu nimic fata de el.Nu inteleg de ce problemele familiale sau de serviciu il opresc sa-si gaseasca alinarea in bratele mele !!!stie ca-l iubesc mai mult decat orice...si nu mi-e rusine sa i-o arat in nici un fel.Am batut singura cu masina in noapte 600km sa-l vad doar o ora...! Cred ca suntem suficientzi de maturi incat sa nu-l deranjeze ca-i marturisesc iubirea,...simt doar ca nu vrea sa fie atat de iubit vreau sa-l inteleg, dar imbatranesc eu incercand sa-i gasesc lui scuze...
totjoi
Postat pe 1 Mai 2009 07:25
De la: totjoi, la data 2009-05-01 07:25:05sunt de acord cu tine iris,eram constienti amandoi ca nu va dura o vesnicie, desi,..cred ca si peste 5 ani ma voi gandii cu dragoste la el. Nu ma asteptam sa fie asa devreme,...mai ales ca nu am gresit cu nimic fata de el.Nu inteleg de ce problemele familiale sau de serviciu il opresc sa-si gaseasca alinarea in bratele mele !!!stie ca-l iubesc mai mult decat orice...si nu mi-e rusine sa i-o arat in nici un fel.Am batut singura cu masina in noapte 600km sa-l vad doar o ora...! Cred ca suntem suficientzi de maturi incat sa nu-l deranjeze ca-i marturisesc iubirea,...simt doar ca nu vrea sa fie atat de iubit vreau sa-l inteleg, dar imbatranesc eu incercand sa-i gasesc lui scuze...



Daca nu vrea sa fie iubit inseamna ca isi da seama ca pe tine te-a luat flama mai mult decat pe el si probabil se simte cu musca pe caciula ca nu-ti impartaseste sentimentele.

Sau , ii e frica sa nu cumva sa faci vreo prostie si sa-l dai de gol in fata familiei ......sau nu stiu , de aia zic ca e mai bine sa-l intrebi pe el ce simte si ce asteapta de la tine !
iris_4_ever
Postat pe 1 Mai 2009 17:05
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:50:13Trebuie sa astepti sa te caute el... stiu ca e greu... dar lasa-l sa-si faca griji..nu-l mai cauta tu...isi va pune intrebari...asta in cazul in care mai tine la tine..poate trece printr-o perioada mai grea si tu faci supozitii...dar nu ai de unde sa stii ce probleme are de ti-a raspuns asa sec..sau poate prea l-ai agasat in ultimul timp..
Stii..din pacate... barbatii se plictisesc mai repede decat noi de o relatie.....dar daca mai are ceva pt tine..indiferentza ta il va aduce inapoi.... macar poti sa incerci...oricum suferi....asa mai ai o speranta...parerea mea!


dar mi-e asa de dor de el, incat innebunesc daca nu-l vad.E foarte dificil tipul,si o astfel de perioada grea la el poate sa ajunga la 2-3 saptamani! Crezi ca as rezista atat?Nu stiu, poate ca daca mi-ar spune concret ca s-a terminat,cu justificarea de rigoare, poate ca as trece mai usor peste suferintza.Poate l-as ura suficient incat sa nu mai simt nimic.Vreau ceva concreeeeet! si nu pot sa obtin asta la telefon,pentru ca ma "plimba" .Ultima oara l-am sunat scurt si i-am spus:sa faci tot sa-mi inapoiezi lucrurile ramase la tine,si am terminat-o.Mi-a raspuns : bine. Apoi i-am inchis.
totjoi
Postat pe 2 Mai 2009 21:10
De la: totjoi, la data 2009-05-02 21:10:14
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:50:13Trebuie sa astepti sa te caute el... stiu ca e greu... dar lasa-l sa-si faca griji..nu-l mai cauta tu...isi va pune intrebari...asta in cazul in care mai tine la tine..poate trece printr-o perioada mai grea si tu faci supozitii...dar nu ai de unde sa stii ce probleme are de ti-a raspuns asa sec..sau poate prea l-ai agasat in ultimul timp..
Stii..din pacate... barbatii se plictisesc mai repede decat noi de o relatie.....dar daca mai are ceva pt tine..indiferentza ta il va aduce inapoi.... macar poti sa incerci...oricum suferi....asa mai ai o speranta...parerea mea!


dar mi-e asa de dor de el, incat innebunesc daca nu-l vad.E foarte dificil tipul,si o astfel de perioada grea la el poate sa ajunga la 2-3 saptamani! Crezi ca as rezista atat?Nu stiu, poate ca daca mi-ar spune concret ca s-a terminat,cu justificarea de rigoare, poate ca as trece mai usor peste suferintza.Poate l-as ura suficient incat sa nu mai simt nimic.Vreau ceva concreeeeet! si nu pot sa obtin asta la telefon,pentru ca ma "plimba" .Ultima oara l-am sunat scurt si i-am spus:sa faci tot sa-mi inapoiezi lucrurile ramase la tine,si am terminat-o.Mi-a raspuns : bine. Apoi i-am inchis.


mai bine mergi la nevastasa si spunei ca ai o relatie cu sotul ei,cu siguranta te va sfatui u nu te gandesti la tineretea u?
nu crezi ca merit mai mult???
scorpyoW
Postat pe 6 Mai 2009 18:57
De la: totjoi, la data 2009-05-02 21:10:14
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:50:13Trebuie sa astepti sa te caute el... stiu ca e greu... dar lasa-l sa-si faca griji..nu-l mai cauta tu...isi va pune intrebari...asta in cazul in care mai tine la tine..poate trece printr-o perioada mai grea si tu faci supozitii...dar nu ai de unde sa stii ce probleme are de ti-a raspuns asa sec..sau poate prea l-ai agasat in ultimul timp..
Stii..din pacate... barbatii se plictisesc mai repede decat noi de o relatie.....dar daca mai are ceva pt tine..indiferentza ta il va aduce inapoi.... macar poti sa incerci...oricum suferi....asa mai ai o speranta...parerea mea!


dar mi-e asa de dor de el, incat innebunesc daca nu-l vad.E foarte dificil tipul,si o astfel de perioada grea la el poate sa ajunga la 2-3 saptamani! Crezi ca as rezista atat?Nu stiu, poate ca daca mi-ar spune concret ca s-a terminat,cu justificarea de rigoare, poate ca as trece mai usor peste suferintza.Poate l-as ura suficient incat sa nu mai simt nimic.Vreau ceva concreeeeet! si nu pot sa obtin asta la telefon,pentru ca ma "plimba" .Ultima oara l-am sunat scurt si i-am spus:sa faci tot sa-mi inapoiezi lucrurile ramase la tine,si am terminat-o.Mi-a raspuns : bine. Apoi i-am inchis.


E cumva Balanta?
amr2009
Postat pe 6 Mai 2009 19:00
De la: totjoi, la data 2009-05-01 07:25:05sunt de acord cu tine iris,eram constienti amandoi ca nu va dura o vesnicie, desi,..cred ca si peste 5 ani ma voi gandii cu dragoste la el. Nu ma asteptam sa fie asa devreme,...mai ales ca nu am gresit cu nimic fata de el.Nu inteleg de ce problemele familiale sau de serviciu il opresc sa-si gaseasca alinarea in bratele mele !!!stie ca-l iubesc mai mult decat orice...si nu mi-e rusine sa i-o arat in nici un fel.Am batut singura cu masina in noapte 600km sa-l vad doar o ora...! Cred ca suntem suficientzi de maturi incat sa nu-l deranjeze ca-i marturisesc iubirea,...simt doar ca nu vrea sa fie atat de iubit vreau sa-l inteleg, dar imbatranesc eu incercand sa-i gasesc lui scuze...



eu zic sa il astepti, cred ca e sincer indragostit de tine, si maruntaiele lui ii sunt rascolite din princin acestor sentimente puternice, pe de o parte, si de simtul datoriei fatza de familia sa , pe de alta parte.

Da, ai putea renunta la el si trai fericita si linistita alaturi de sotul tau care te respecta si te iubeste si iti face toate mofturile, dar nu ai mai avea nici un motiv sa postezi pe forum...
Aladiah
Postat pe 6 Mai 2009 19:05
De la: amr2009, la data 2009-05-06 19:00:11
De la: totjoi, la data 2009-05-02 21:10:14
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:50:13Trebuie sa astepti sa te caute el... stiu ca e greu... dar lasa-l sa-si faca griji..nu-l mai cauta tu...isi va pune intrebari...asta in cazul in care mai tine la tine..poate trece printr-o perioada mai grea si tu faci supozitii...dar nu ai de unde sa stii ce probleme are de ti-a raspuns asa sec..sau poate prea l-ai agasat in ultimul timp..
Stii..din pacate... barbatii se plictisesc mai repede decat noi de o relatie.....dar daca mai are ceva pt tine..indiferentza ta il va aduce inapoi.... macar poti sa incerci...oricum suferi....asa mai ai o speranta...parerea mea!


dar mi-e asa de dor de el, incat innebunesc daca nu-l vad.E foarte dificil tipul,si o astfel de perioada grea la el poate sa ajunga la 2-3 saptamani! Crezi ca as rezista atat?Nu stiu, poate ca daca mi-ar spune concret ca s-a terminat,cu justificarea de rigoare, poate ca as trece mai usor peste suferintza.Poate l-as ura suficient incat sa nu mai simt nimic.Vreau ceva concreeeeet! si nu pot sa obtin asta la telefon,pentru ca ma "plimba" .Ultima oara l-am sunat scurt si i-am spus:sa faci tot sa-mi inapoiezi lucrurile ramase la tine,si am terminat-o.Mi-a raspuns : bine. Apoi i-am inchis.


E cumva Balanta?




Nu, nu este barbatul tau:P, este fecioara!!!
totjoi
Postat pe 8 Mai 2009 07:47
De la: totjoi, la data 2009-05-08 07:47:52
De la: amr2009, la data 2009-05-06 19:00:11
De la: totjoi, la data 2009-05-02 21:10:14
De la: Artemis25, la data 2009-05-01 00:50:13Trebuie sa astepti sa te caute el... stiu ca e greu... dar lasa-l sa-si faca griji..nu-l mai cauta tu...isi va pune intrebari...asta in cazul in care mai tine la tine..poate trece printr-o perioada mai grea si tu faci supozitii...dar nu ai de unde sa stii ce probleme are de ti-a raspuns asa sec..sau poate prea l-ai agasat in ultimul timp..
Stii..din pacate... barbatii se plictisesc mai repede decat noi de o relatie.....dar daca mai are ceva pt tine..indiferentza ta il va aduce inapoi.... macar poti sa incerci...oricum suferi....asa mai ai o speranta...parerea mea!


dar mi-e asa de dor de el, incat innebunesc daca nu-l vad.E foarte dificil tipul,si o astfel de perioada grea la el poate sa ajunga la 2-3 saptamani! Crezi ca as rezista atat?Nu stiu, poate ca daca mi-ar spune concret ca s-a terminat,cu justificarea de rigoare, poate ca as trece mai usor peste suferintza.Poate l-as ura suficient incat sa nu mai simt nimic.Vreau ceva concreeeeet! si nu pot sa obtin asta la telefon,pentru ca ma "plimba" .Ultima oara l-am sunat scurt si i-am spus:sa faci tot sa-mi inapoiezi lucrurile ramase la tine,si am terminat-o.Mi-a raspuns : bine. Apoi i-am inchis.


E cumva Balanta?




Nu, nu este barbatul tau:P, este fecioara!!!


parerea mea?? cand un barbat are o amnata si vede ca ea investeste sentimente atunci isi ia talpasita si nu-l mai prinzi in veci. asa ca mai bine ai facut ca ai plecat de langa el. iti faceai rau si nu-i bine. ntzelegi??
cristi_nne
Postat pe 8 Mai 2009 08:07
poate omul a vrut o aventura si s-a gasit indragostit si se simte vinovat fata de nevasta. poate vrea sa termine cu tine de mult, dar il atragi si cateodata mai cedeaza. poate ca s-a trezit constiinta lui, si isi da seama ca iti manaci anii asteptandu-l pe el si el n-o sa-ti ofere nimic concret niiodata. poate vrea sa-ti faca un bine si sa te lase sa-ti construiesti propria viata. poate se uraste pentru fiecare noapte pe care o petrece cu tine.

eu una nu as suporta sa fiu in locul lui, nu as suporta sa ma uit in oglinda, nu as suporta sa-mi privesc partenerul in fata, nici amantul. si nu o zic cu rautate. sunt convinsa ca pentru un om intreg la minte nu e usoara situatia lui, si mai sunt convinsa ca lupta impotriva ei atat cat poate, altfel te-ar cauta de cate ori ar avea ocazia, nu ar fugi de tine.

parerea mea e sa-l lasi inpace, sa-ti vezi de viata, sa nu te mai chinui nici tu, sa nu-l mai chinui nici pe el.
_diana_
Postat pe 8 Mai 2009 09:32
De la: _diana_, la data 2009-05-08 09:32:50poate omul a vrut o aventura si s-a gasit indragostit si se simte vinovat fata de nevasta. poate vrea sa termine cu tine de mult, dar il atragi si cateodata mai cedeaza. poate ca s-a trezit constiinta lui, si isi da seama ca iti manaci anii asteptandu-l pe el si el n-o sa-ti ofere nimic concret niiodata. poate vrea sa-ti faca un bine si sa te lase sa-ti construiesti propria viata. poate se uraste pentru fiecare noapte pe care o petrece cu tine.

eu una nu as suporta sa fiu in locul lui, nu as suporta sa ma uit in oglinda, nu as suporta sa-mi privesc partenerul in fata, nici amantul. si nu o zic cu rautate. sunt convinsa ca pentru un om intreg la minte nu e usoara situatia lui, si mai sunt convinsa ca lupta impotriva ei atat cat poate, altfel te-ar cauta de cate ori ar avea ocazia, nu ar fugi de tine.

parerea mea e sa-l lasi inpace, sa-ti vezi de viata, sa nu te mai chinui nici tu, sa nu-l mai chinui nici pe el.


iti multumesc pentru sfat...am inceput deja sa ma obisnuiesc cu singuratatea,(Mi-e totusi greu pt ca l-am cunoscut cand partenerul meu era intr-o delegatie, aveam tot timpul din lume, ap. meu gol ne gazduia des cele mai fierbinti nopti de iubire,diminetile beam cafeaua pe balcon,....momente superbe...!Acum e iar plecat in delegatie,...si mi-e greu sa vad casa goala.... Stiu ca e in oras,..ar putea venii in fiecare seara.... Ma doare..ca sunt atat de disponibila si nu pot fi a lui.)In 2 sapt de singuratate,am inceput sa ma obisnuiesc...., dar tot mi-e dor de el. Enorm
totjoi
Postat pe 20 Mai 2009 12:01
De la: totjoi, la data 2009-05-20 12:01:41
De la: _diana_, la data 2009-05-08 09:32:50poate omul a vrut o aventura si s-a gasit indragostit si se simte vinovat fata de nevasta. poate vrea sa termine cu tine de mult, dar il atragi si cateodata mai cedeaza. poate ca s-a trezit constiinta lui, si isi da seama ca iti manaci anii asteptandu-l pe el si el n-o sa-ti ofere nimic concret niiodata. poate vrea sa-ti faca un bine si sa te lase sa-ti construiesti propria viata. poate se uraste pentru fiecare noapte pe care o petrece cu tine.

eu una nu as suporta sa fiu in locul lui, nu as suporta sa ma uit in oglinda, nu as suporta sa-mi privesc partenerul in fata, nici amantul. si nu o zic cu rautate. sunt convinsa ca pentru un om intreg la minte nu e usoara situatia lui, si mai sunt convinsa ca lupta impotriva ei atat cat poate, altfel te-ar cauta de cate ori ar avea ocazia, nu ar fugi de tine.

parerea mea e sa-l lasi inpace, sa-ti vezi de viata, sa nu te mai chinui nici tu, sa nu-l mai chinui nici pe el.


iti multumesc pentru sfat...am inceput deja sa ma obisnuiesc cu singuratatea,(Mi-e totusi greu pt ca l-am cunoscut cand partenerul meu era intr-o delegatie, aveam tot timpul din lume, ap. meu gol ne gazduia des cele mai fierbinti nopti de iubire,diminetile beam cafeaua pe balcon,....momente superbe...!Acum e iar plecat in delegatie,...si mi-e greu sa vad casa goala.... Stiu ca e in oras,..ar putea venii in fiecare seara.... Ma doare..ca sunt atat de disponibila si nu pot fi a lui.)In 2 sapt de singuratate,am inceput sa ma obisnuiesc...., dar tot mi-e dor de el. Enorm



da' cu plictiseala, cum e!?
geo_x
Postat pe 20 Mai 2009 12:03
De la: totjoi, la data 2009-05-20 12:01:41
De la: _diana_, la data 2009-05-08 09:32:50poate omul a vrut o aventura si s-a gasit indragostit si se simte vinovat fata de nevasta. poate vrea sa termine cu tine de mult, dar il atragi si cateodata mai cedeaza. poate ca s-a trezit constiinta lui, si isi da seama ca iti manaci anii asteptandu-l pe el si el n-o sa-ti ofere nimic concret niiodata. poate vrea sa-ti faca un bine si sa te lase sa-ti construiesti propria viata. poate se uraste pentru fiecare noapte pe care o petrece cu tine.

eu una nu as suporta sa fiu in locul lui, nu as suporta sa ma uit in oglinda, nu as suporta sa-mi privesc partenerul in fata, nici amantul. si nu o zic cu rautate. sunt convinsa ca pentru un om intreg la minte nu e usoara situatia lui, si mai sunt convinsa ca lupta impotriva ei atat cat poate, altfel te-ar cauta de cate ori ar avea ocazia, nu ar fugi de tine.

parerea mea e sa-l lasi inpace, sa-ti vezi de viata, sa nu te mai chinui nici tu, sa nu-l mai chinui nici pe el.


iti multumesc pentru sfat...am inceput deja sa ma obisnuiesc cu singuratatea,(Mi-e totusi greu pt ca l-am cunoscut cand partenerul meu era intr-o delegatie, aveam tot timpul din lume, ap. meu gol ne gazduia des cele mai fierbinti nopti de iubire,diminetile beam cafeaua pe balcon,....momente superbe...!Acum e iar plecat in delegatie,...si mi-e greu sa vad casa goala.... Stiu ca e in oras,..ar putea venii in fiecare seara.... Ma doare..ca sunt atat de disponibila si nu pot fi a lui.)In 2 sapt de singuratate,am inceput sa ma obisnuiesc...., dar tot mi-e dor de el. Enorm


Vorbesti cu atata usurinta de faptul ca-ti inseli barbatul , ca eu nu pot sa inteleg!
Si la el in casa! Nu pot sa concep!
Nu ai remuscari?
kudikaroxi
Postat pe 20 Mai 2009 12:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am ranit/suparat o scorpioanca nascuta pe 5 noiembrie 14 De la: copacelul 12 Mai 2009 22:31
intrebare 22 De la: Blue_Crystal 26 Martie 2010 14:37
help me! 13 De la: ella_c 21 Aprilie 2010 10:05
Este adevarat ca iti creste parul cu ulei de ricin? 14 De la: IceScream 16 August 2013 20:09
Curiozitate 40 De la: kika25 23 Octombrie 2009 19:17