Setari Cookie-uri

unde se va ajunge?

totul a inceput dintr-o intamplare...am devenit amici, apoi prieteni buni, apoi ne povesteam cate-n luna si in stele insa cu timpul am devenit mai mult decat prieteni insa oficial nu aveam o relatie. de ceva vreme noi suntem prieteni mai intimi ne intelegem extraordinar de bine, avem o chimie senzationala ne potrivim efectiv insa am stabilit ca niciunul dintre noi nu se va imlica intr-o relatie, totul va fi strict de distractie. au trecut 6 luni de cand suntem in semi relatia asta si eu vreau mai mult...vreau o relatie cu el insa nu cred ca el vrea si nici curaj nu am sa-i spun.el, in schimb el se comporta foarte frumos cu mine si e extrem de atent...si intr-un fel avem o relatie dar...nu o avem.in concluzie comportamentul nostru e de o relatie dar oficial nu o avem.ce fac????????
andreuta_d
Postat pe 24 Iulie 2008 13:01
''ce fac????????''pai draguta, dar tu stii foarte bine ce faci din moment ce ai acceptat!si daca ai acceptat o astfel de legatura inseamna ca atat tu cat si el, vreti o legatura bazata pe sex si atat.

Postat pe 24 Iulie 2008 13:23
pai din cate spui aici...nu prea ai fost constienta de ceea ce vrei cu adevarat si cred ca ti s`a pus un pic pata pe baiat.daca vrei sa ai o relatie oficiala si 'in toata regula' cu el ...atunci lamureste`l pe 'amic' ca tu nu`l prea mai vezi amic....si vezi cum reactioneaza.eu personal nu pot avea astfel de 'legaturi' , la mine e totul sau nimic.
Kittynelle
Postat pe 24 Iulie 2008 16:20
si mie mi s-a intamplat cam la fel...dar la mine era chestia ca eu inca eram cu altcineva, desi relatia scartaia si eu vroiam sa ii pun punct..ptr ca nu mai era ceea ce imi doream.

am inceput ca amici... dar apoi am evoluat, ca sa zic asa, la relatii mai intime.cu toate ca stiam ca el nu vroia decat sa fim "amici", am acceptat...poate si pt ca nici eu nu vroiam mai mult...la acea perioada...insa am inceput sa tin putin la el..si nu stiu ce as mai putea face! in sinea mea, stiu ce e de facut, dar nu am curajul asta...

ciocan_alexandra
Postat pe 11 August 2008 11:49
Pai.Daca vrei sa scapi de aceasta relatie care nu prea este relatie defapt..Ai o singura optiune:discutia,draga mea!!!Pui de o cafea,ii oferi un trabuc,iti tugui buzele nitzel,si dai cartile pe fatza .Mi scusi,eo fac haz de necaz,cum este mai bine,de altfel .Din una bucata discutia pot rezulta 3 chestii:

1.Oficializati relatia cu sulite si trambite
2.Continuati asa (cam naspa)
3.O terminati (si mai naspa)

Deci,draga mea...Bafta cat incape!!!

Postat pe 12 August 2008 20:35
discuti cu el ii spui ce simti poate iese sau sper sa nu iese asa

Postat pe 12 August 2008 20:56
pana la urma am discutat cu el...si a fost exact cum ma asteptam..adica nu vrea nimic mai mult decat sa fim "amici"...asa ca eu una o sa o las mai moale...e bine totusi ca suntem la distanta acuma si ca nu trebuie sa il intalnesc din greseala pe strada..mai vb pe mess, dar nu la fel de mult si cred ca e mai bine asa..:)


ciocan_alexandra
Postat pe 14 August 2008 14:02
vb cu el ....vezi ce vrea si el si apoi decizi daca ramai cu el asa, sau ...
morticia_adams
Postat pe 14 August 2008 23:15
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 02:20
Draga Andreuta,
am vazut postarea ta si imi permit sa-ti dau un sfat (daca mai este cazul, bineinteles). Tu spui ca totul a inceput asa, mai mult ca o intamplare si ca ti-ai dat seama ca el nu vrea nimic serios. N-as vrea sa te descurajez, dar mi se pare ca e un tip cam superficial...si sa fiu sincera, am intalnit si eu asemenea baieti si imi pare foarte bine ca nu m-am implicat prea mult. Pentru ca sunt barbati care vor sa fie cu o fata doar ca sa aiba cu cine sa umble, nimic mai mult. Nu cred ca exista vreun sentiment sincer si profund fata de tine, dupa felul in care se poarta. Discutia deschisa intre voi este clar cea mai buna solutie, iar dupa cum am vezut, el nu doreste nimic serios cu tine. Daca se joaca cu sentimentele tale, nu cred ca merita sa-ti mai pierzi timpul. Faptul ca iti place fizic nu este atat de important, in conditiile in care nu vrea decat sa fiti amici. Daca tu vrei ceva serios si el nu doreste sa iti ofere asta, atunci e cazul sa cauti in alta parte ceea ce iti doresti.
Numai bine si multa intelepciune in ceea ce alegi!
Craciun fericit!

Postat pe 25 Decembrie 2008 12:37
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey/Cafeneaua-lui-Cassey-pagina-3.html
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 13:53
Hmm....buna la toti!Eu am un amic cu care ma inteleg super bine....si cum am citit si mai sus....intr-adevar....cred ca ne apuca 2,3 ore vorbind de diverse chestii si abordand tot felul de subiecte.Ne face placere sa vorbim si suntem ca fratii desi uneori pot spune k mi-ar placea sa fie my mult....dar nuj dak pt mult timp....poate asa:-??....faptul k ne cunoastem atat de bine ne poate da ocazia de a ne distra din dpdv intim de ce nu....dar atat...fara ca altcineva sa afle.de ce nu?mie nu mie se pare ceva ciudat...
Cred ca ar fi o senzatie placuta sa stii ca 'ai vorbit atat de mult' si in intimitate';))....si peste ani sa ramai amica cu pers respectiva si sa va amintiti....mda....km atat;)).....va pup!

Postat pe 1 Ianuarie 2009 18:53
de multe ori partenerii dintr-o relatie stau de vorba despre problemele care li se par ca sunt ....poate asa vei incerca sa il intelegi mai mult ...oricum succes
Umraoo
Postat pe 1 Ianuarie 2009 18:56
Prea departe nu cred ca o sa ajungeti.................. scz asa sunt eu.Scurt si la obiect
butterfly_sound_of_love
Postat pe 3 Martie 2009 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor, am nevoie de parerea voastra sa clarific o situatie de ”prietenie”! 44 De la: Dark 4 Decembrie 2009 17:08
Rac-Sagetator? 4 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:31
Relatie fara sex 84 De la: everything_for_you 26 Martie 2009 15:28
Ce inseamna/presupune pentru voi "prietenie virtuala"? 39 De la: cristi_nne 3 Februarie 2010 13:10
virus 36 De la: yumalai 21 Februarie 2010 11:43