Setari Cookie-uri

Prietena mea cea mai buna si fostul meu?!

M-am hotarat sa va scriu pt ca am nevoie de parerile voastre si de sfaturile voastre,cum vedeti voi toata situatia asta....cum ai proceda in locul meu?
Pe prietena mea o stiu de mult,de cativa ani buni,de cand eram in liceu...mereu ne-am inteles bine,ne-am fost alaturi,ei ii spuneam tot si ea mie...nu m-am indoit niciodata de prietenia ei,desii familia mea/restul prietenilor nu prea o plac ....sau mai bine zis nu o plac deloc
Si acum vine problema....eu am avut un prieten cu care am avut o relatie scurta,nu pot sa zic ca a fost ceva f serios....intr-un timp scurt nu poate sa fie ceva f serios....tineam la el,imi era drag...dar nu eram indragostita de el,nu inca ...Au aparut probleme intre noi,eu eram convinsa ca nu si-a uitat fosta prietena si de asta se comporta ciudat,rece,distant ....in fine....ideea e ca ne-am despartit ...intr-un mod ciudat .El ar fi facut orice sa ne impacam(cel putin asa mi-a spus)dar totusi nu a facut nimic...poate pt ca i-am spus eu ca nu poate sa-mi schimbe ideile....
La cateva zile dupa toata povestea asta el o invita in oras pe prietena mea cea mai buna pe care a cunoscut-o prin intermediul meu,stia ca suntem cele mai bune prietene,ca ei ii spun totul,ca eu o iubesc asa cum e ea....si EA....ea a acceptat,i-a dat si nr ei de telefon si tot ....ca pe urma sa-mi zica ca daca ma deranjeaza asta...ea nu iese cu el
I-am spus ca ma deranjeaza....ca eu nu i-as fi facut asa ceva(am patit ceva asemanator cu un tip de care ii placea ei si eu l-am refuzat din start)
Ideea e ca nu pot sa-i interzic,nu pot sa-i spun ce sa faca....ea vrea sa se intalneasca cu el pt ca il place...si stiam ca il place inca de pe vremea cand eu eram cu el...
Ea stia toata povestea noastra,stia de ce m-am despartit de el,stia tot.....nu inteleg de ce face asta acum,cand imi zicea ca e nesimtit,ca de ce se poarta asa cu mine.....daca stia toate astea,de ce acum il vrea
Daca imi era prietena adevarata il refuza......poate sunt si eu egoista ....dar pur si simplu nu pot sa o vad cu el,nu vreau sa o vad cu el .Cand ma gandesc la ei doi....ma apuca toti dracii
Ce sa fac....relatia mea cu ea nu o sa mai fie niciodata la fel,simt ca nu mai pot sa am incredere in ea si ca nu mai pot sa-i spun chiar tot....
Cat despre el.....sunt foarte nervoasa ...nici nu a vorbit cu mine sa-mi spuna despre asta.....eu am vrut sa-i cer socoteala,sa-l intreb de ce vrea sa se intalneasca tocmai cu prietena mea,alte fete nu mai sunt....dar prietenii m-au sfatui sa-i dau pace pt ca nu merita
Ce sa fac??? chiar am nevoie de sfaturile voastre...

Multumesc mult si scuze daca am ceva greseli de ortografie

Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:49
sweety007
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:45
Draga, trebuia sa fii mai desteapta.Inainte de a te desparti de prietenul tau, trebuia sa omori toti prietenii comuni, sau sa ii trimiti in exil.
kudika023770
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:49
De la: , la data 2009-11-01 13:49:01 eu am vrut sa-i cer socoteala,sa-l intreb de ce vrea sa se intalneasca tocmai cu prietena mea,alte fete nu mai sunt....


Alte fete mai sunt ... mii ... milioane de fete. Dar un baiat cunoaste mai bine, se intalneste in mod repetat decat cu un numar limitat de fete : 30, 50 sa zicem 100. Din astea 100 cate sunt dsponibile + interesate de o relatie cu el?
Destul de putine. Si atunci exista o sansa ca una din aceste putine fete sa fie chiar prietena ta. Tocmai pt ca s-a intalnit de multe ori cu ea, s-au cunoscut cat de cat. Poate chiar tu l-ai laudat ca e baiat de treaba. Poate chiar tu l-ai laudat ca e bun la pat?

E o faza foarte nasoala. Poate cea mai nasoala. Dar se intampla de multe ori. Nimeni nu iti poate da nici un sfat. Poate doar alta data sa iti faci o prietena si URATA si MARITATA si cu COPIL
ilovethisgame
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:42
asta a fost o mini compunere?
adina_black
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:51
nu mai vorbi cu prietena ta, rupe relatia... pana la urma tot familia si prietenii adevarati iti vor binele - nu degeaba ti-au zis ca nu o suporta - na motiv

chiar tu ai zis ca relatia ta cu ea nu o sa mai fie la fel ca inainte - motivul fiind evident (in concluzie: nu ti-a fost niciodata o prietena adevarata)

legat de baiat: o sa fie si altii
adina_black
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:55
era defapt pictura cu degetul....
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:56
a pictat natura moarta cred
adina_black
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:57
Gigel, care are trei ani, tipa de foame.Cand i se aduce alt castronel de mancare face acelasi lucru.Ce vina are prietena ta pentru greselile pe care le-ai facut tu?Daca vrei ca in casa sa nu intre hotii, nu tii niciodata usa descuiata.
kudika023770
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:43
Cu siguranta nu ti-a fost niciodata prietena cu adevarat,cel putin eu stiu ca nu asa procedeaza o prietena,deci hai sa fim seriosi,barbati sunt cati vrei,eu una daca prietena mea ar iesi cu fostul meu prieten, clar nu as mai considera-o prietena mea,asa ca renunta la prietenia cu ea indiferent cate argumente ti-ar aduce ea.
rahela11
Postat pe 7 Noiembrie 2009 10:36
Nu mi se pare nimc grav. Nu ti-a furat marea dragoste, nici macar n-ati avut o relatie mai serioasa. Din partea mea, n-au decat.
Kathara
Postat pe 7 Noiembrie 2009 12:47
Pana la urma o sa descopera ca nu i s-a furat nimic.Inventarul este complet.
kudika023770
Postat pe 7 Noiembrie 2009 15:44
ok, situatia te este una foarte comuna care cred eu ca ni s-a intamplat cel putin odata fiecarei femei....dar nu toate stim sa reactionam la fel in asemenea situatii. sa inteleg ca ai avut o relatie nu l-ai iubit, v-ati despartit, iar acum el e cu cea mai buna prietena a ta....si care - i problema? de ce te deranjeaza daca ai spus ca nu-l iubesti? oricum v-ati despartit.
poate el asta vrea, ca tu sa disperi ca el iese cu prietena ta...nu te-ai gandit si la asta...majoritatea baietilor fac asta atunci cand le este greu sa renunte la cineva dar vor totusi sa iasa cu orgoliul nesifonat. fii indiferenta si ba chiar mai mult joaca un picutz de teatru si fa-te ca te bucuri pentru ei, invita-i chiar, pe amandoi la o cafea la o pizza, si arata-i lui mai ales ca nu-ti pasa si atunci ai sa vezi cum interesul lui pentru prietena ta va disparea incetul cu incetul.
10ANA
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:24
pt ce ti-ai inchis contul? cred ca era mai bine daca discutai cu lumea, decat sa te "refugiezi"
adina_black
Postat pe 9 Noiembrie 2009 22:22
Nu mi-am inchis contul.....mi-a facut ceva figuri calcultatorul
sweety007
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:49
De la: Ioana_Chirtes, la data 2009-11-09 10:24:41ok, situatia te este una foarte comuna care cred eu ca ni s-a intamplat cel putin odata fiecarei femei....dar nu toate stim sa reactionam la fel in asemenea situatii. sa inteleg ca ai avut o relatie nu l-ai iubit, v-ati despartit, iar acum el e cu cea mai buna prietena a ta....si care - i problema? de ce te deranjeaza daca ai spus ca nu-l iubesti? oricum v-ati despartit.
poate el asta vrea, ca tu sa disperi ca el iese cu prietena ta...nu te-ai gandit si la asta...majoritatea baietilor fac asta atunci cand le este greu sa renunte la cineva dar vor totusi sa iasa cu orgoliul nesifonat. fii indiferenta si ba chiar mai mult joaca un picutz de teatru si fa-te ca te bucuri pentru ei, invita-i chiar, pe amandoi la o cafea la o pizza, si arata-i lui mai ales ca nu-ti pasa si atunci ai sa vezi cum interesul lui pentru prietena ta va disparea incetul cu incetul.


multumesc pt sfat....nu l-am iubit,pt k eram de putin timp impreuna...dar tineam la el
ai avut dreptate,am fost indiferenta cu el.....si si-a pierdut interesul pt ea
multumesc din nou
sweety007
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:54
De la: rahela11, la data 2009-11-07 10:36:02Cu siguranta nu ti-a fost niciodata prietena cu adevarat,cel putin eu stiu ca nu asa procedeaza o prietena,deci hai sa fim seriosi,barbati sunt cati vrei,eu una daca prietena mea ar iesi cu fostul meu prieten, clar nu as mai considera-o prietena mea,asa ca renunta la prietenia cu ea indiferent cate argumente ti-ar aduce ea.


da...din pacate nu mi-a fost prietena niciodata
mai ales ca acum am aflat unele lucruri....sau minciuni care le spunea despre mine ....eu care tot timpul ii luam apararea si nu as fi vorbit nimic de rau despre ea
imi pare rau ca s-a ajuns la asta.....dar e mai bine asa,cel putin acum stiu ce am avut langa mine ...pe viitor o sa fiu mai atenta
mersi
sweety007
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:59
De la: adina_black, la data 2009-11-05 23:55:50nu mai vorbi cu prietena ta, rupe relatia... pana la urma tot familia si prietenii adevarati iti vor binele - nu degeaba ti-au zis ca nu o suporta - na motiv

chiar tu ai zis ca relatia ta cu ea nu o sa mai fie la fel ca inainte - motivul fiind evident (in concluzie: nu ti-a fost niciodata o prietena adevarata)

legat de baiat: o sa fie si altii


am incercat sa nu mai vb cu ea,dar ea ma tot cauta si isi cere scuze....oricum nu pot sa uit ce a facut si ce a spus ....si simt ca nu o sa mai fim niciodata prietene
da,familia si prietenii adevarati imi vor binele....trebuie doar sa stiu in cine sa am incredere de acum inainte
mersi
sweety007
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:07
De la: , la data 2009-11-01 13:49:01 M-am hotarat sa va scriu pt ca am nevoie de parerile voastre si de sfaturile voastre,cum vedeti voi toata situatia asta....cum ai proceda in locul meu?
Pe prietena mea o stiu de mult,de cativa ani buni,de cand eram in liceu...mereu ne-am inteles bine,ne-am fost alaturi,ei ii spuneam tot si ea mie...nu m-am indoit niciodata de prietenia ei,desii familia mea/restul prietenilor nu prea o plac ....sau mai bine zis nu o plac deloc
Si acum vine problema....eu am avut un prieten cu care am avut o relatie scurta,nu pot sa zic ca a fost ceva f serios....intr-un timp scurt nu poate sa fie ceva f serios....tineam la el,imi era drag...dar nu eram indragostita de el,nu inca ...Au aparut probleme intre noi,eu eram convinsa ca nu si-a uitat fosta prietena si de asta se comporta ciudat,rece,distant ....in fine....ideea e ca ne-am despartit ...intr-un mod ciudat .El ar fi facut orice sa ne impacam(cel putin asa mi-a spus)dar totusi nu a facut nimic...poate pt ca i-am spus eu ca nu poate sa-mi schimbe ideile....
La cateva zile dupa toata povestea asta el o invita in oras pe prietena mea cea mai buna pe care a cunoscut-o prin intermediul meu,stia ca suntem cele mai bune prietene,ca ei ii spun totul,ca eu o iubesc asa cum e ea....si EA....ea a acceptat,i-a dat si nr ei de telefon si tot ....ca pe urma sa-mi zica ca daca ma deranjeaza asta...ea nu iese cu el


I-am spus ca ma deranjeaza....ca eu nu i-as fi facut asa ceva(am patit ceva asemanator cu un tip de care ii placea ei si eu l-am refuzat din start)
Ideea e ca nu pot sa-i interzic,nu pot sa-i spun ce sa faca....ea vrea sa se intalneasca cu el pt ca il place...si stiam ca il place inca de pe vremea cand eu eram cu el...
Ea stia toata povestea noastra,stia de ce m-am despartit de el,stia tot.....nu inteleg de ce face asta acum,cand imi zicea ca e nesimtit,ca de ce se poarta asa cu mine.....daca stia toate astea,de ce acum il vrea
Daca imi era prietena adevarata il refuza......poate sunt si eu egoista ....dar pur si simplu nu pot sa o vad cu el,nu vreau sa o vad cu el .Cand ma gandesc la ei doi....ma apuca toti dracii
Ce sa fac....relatia mea cu ea nu o sa mai fie niciodata la fel,simt ca nu mai pot sa am incredere in ea si ca nu mai pot sa-i spun chiar tot....
Cat despre el.....sunt foarte nervoasa ...nici nu a vorbit cu mine sa-mi spuna despre asta.....eu am vrut sa-i cer socoteala,sa-l intreb de ce vrea sa se intalneasca tocmai cu prietena mea,alte fete nu mai sunt....dar prietenii m-au sfatui sa-i dau pace pt ca nu merita
Ce sa fac??? chiar am nevoie de sfaturile voastre...

Multumesc mult si scuze daca am ceva greseli de ortografie


"Prietena" ta si fostul tau iubit sunt doua persoane adulte, cica, deci nu le poti impune ce sa gandeasca si cum sa se comporte, INSA ea nu este o persoana de incredere din moment ce a sarit in patul lui, fara sa se gandeasca ca al ei comportament te va rani si te va jigni, ai dreptate cand afirmi ca nu mai poti avea incredere intr-o persoana egoista si lipsita de tact. Sincer, cred ca prietenia voastra nu mai are nicio sansa de a fi ceea ce a fost vreodata.

El este de asemeni un magar, pentru ca stia foarte bine ca ea este prietena ta si o relatie cu ea ar fi trebuit sa fi fost tabu pentru el. Banuiesc ca prin aceasta relatie a vrut sa te raneasca.

Parerea mea este sa-i dai uitarii pe cei doi si sa nu-ti mai faci ganduri in ceea ce-i priveste. Nu se merita, crede-ma.
franziska_eu
Postat pe 13 Noiembrie 2009 12:49
De la: , la data 2009-11-01 13:49:01 M-am hotarat sa va scriu pt ca am nevoie de parerile voastre si de sfaturile voastre,cum vedeti voi toata situatia asta....cum ai proceda in locul meu?
Pe prietena mea o stiu de mult,de cativa ani buni,de cand eram in liceu...mereu ne-am inteles bine,ne-am fost alaturi,ei ii spuneam tot si ea mie...nu m-am indoit niciodata de prietenia ei,desii familia mea/restul prietenilor nu prea o plac ....sau mai bine zis nu o plac deloc
Si acum vine problema....eu am avut un prieten cu care am avut o relatie scurta,nu pot sa zic ca a fost ceva f serios....intr-un timp scurt nu poate sa fie ceva f serios....tineam la el,imi era drag...dar nu eram indragostita de el,nu inca ...Au aparut probleme intre noi,eu eram convinsa ca nu si-a uitat fosta prietena si de asta se comporta ciudat,rece,distant ....in fine....ideea e ca ne-am despartit ...intr-un mod ciudat .El ar fi facut orice sa ne impacam(cel putin asa mi-a spus)dar totusi nu a facut nimic...poate pt ca i-am spus eu ca nu poate sa-mi schimbe ideile....
La cateva zile dupa toata povestea asta el o invita in oras pe prietena mea cea mai buna pe care a cunoscut-o prin intermediul meu,stia ca suntem cele mai bune prietene,ca ei ii spun totul,ca eu o iubesc asa cum e ea....si EA....ea a acceptat,i-a dat si nr ei de telefon si tot ....ca pe urma sa-mi zica ca daca ma deranjeaza asta...ea nu iese cu el
I-am spus ca ma deranjeaza....ca eu nu i-as fi facut asa ceva(am patit ceva asemanator cu un tip de care ii placea ei si eu l-am refuzat din start)
Ideea e ca nu pot sa-i interzic,nu pot sa-i spun ce sa faca....ea vrea sa se intalneasca cu el pt ca il place...si stiam ca il place inca de pe vremea cand eu eram cu el...
Ea stia toata povestea noastra,stia de ce m-am despartit de el,stia tot.....nu inteleg de ce face asta acum,cand imi zicea ca e nesimtit,ca de ce se poarta asa cu mine.....daca stia toate astea,de ce acum il vrea
Daca imi era prietena adevarata il refuza......poate sunt si eu egoista ....dar pur si simplu nu pot sa o vad cu el,nu vreau sa o vad cu el .Cand ma gandesc la ei doi....ma apuca toti dracii
Ce sa fac....relatia mea cu ea nu o sa mai fie niciodata la fel,simt ca nu mai pot sa am incredere in ea si ca nu mai pot sa-i spun chiar tot....
Cat despre el.....sunt foarte nervoasa ...nici nu a vorbit cu mine sa-mi spuna despre asta.....eu am vrut sa-i cer socoteala,sa-l intreb de ce vrea sa se intalneasca tocmai cu prietena mea,alte fete nu mai sunt....dar prietenii m-au sfatui sa-i dau pace pt ca nu merita
Ce sa fac??? chiar am nevoie de sfaturile voastre...

Multumesc mult si scuze daca am ceva greseli de ortografie

sunt niste tradatori....ea nu este prietena ta daca se vede cu el.....din pacate tu suferi si nu le pasa...rad de tine...of...exclus sa te impaci cu el..si exclus sa mai fi prietena cu ea...urasc nesimtirea...invidia...de ce prietenele vor intodeauna ce este al nostru...mi sa intimplat si mie acest lucru cind l-am cunoscut pe sotul meu..insa ma iubea mult si nu ia mers la asa zisa prietena...teapa....un barbat corect stie cind o femeie vrea sa faca rau...insa unul fara minte...tot ce ridica coada hop si el....
draga mea nu te merita.....bafta
cristiana_cris
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:06
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-13 15:06:58
De la: , la data 2009-11-01 13:49:01 M-am hotarat sa va scriu pt ca am nevoie de parerile voastre si de sfaturile voastre,cum vedeti voi toata situatia asta....cum ai proceda in locul meu?
Pe prietena mea o stiu de mult,de cativa ani buni,de cand eram in liceu...mereu ne-am inteles bine,ne-am fost alaturi,ei ii spuneam tot si ea mie...nu m-am indoit niciodata de prietenia ei,desii familia mea/restul prietenilor nu prea o plac ....sau mai bine zis nu o plac deloc
Si acum vine problema....eu am avut un prieten cu care am avut o relatie scurta,nu pot sa zic ca a fost ceva f serios....intr-un timp scurt nu poate sa fie ceva f serios....tineam la el,imi era drag...dar nu eram indragostita de el,nu inca ...Au aparut probleme intre noi,eu eram convinsa ca nu si-a uitat fosta prietena si de asta se comporta ciudat,rece,distant ....in fine....ideea e ca ne-am despartit ...intr-un mod ciudat .El ar fi facut orice sa ne impacam(cel putin asa mi-a spus)dar totusi nu a facut nimic...poate pt ca i-am spus eu ca nu poate sa-mi schimbe ideile....
La cateva zile dupa toata povestea asta el o invita in oras pe prietena mea cea mai buna pe care a cunoscut-o prin intermediul meu,stia ca suntem cele mai bune prietene,ca ei ii spun totul,ca eu o iubesc asa cum e ea....si EA....ea a acceptat,i-a dat si nr ei de telefon si tot ....ca pe urma sa-mi zica ca daca ma deranjeaza asta...ea nu iese cu el
I-am spus ca ma deranjeaza....ca eu nu i-as fi facut asa ceva(am patit ceva asemanator cu un tip de care ii placea ei si eu l-am refuzat din start)
Ideea e ca nu pot sa-i interzic,nu pot sa-i spun ce sa faca....ea vrea sa se intalneasca cu el pt ca il place...si stiam ca il place inca de pe vremea cand eu eram cu el...
Ea stia toata povestea noastra,stia de ce m-am despartit de el,stia tot.....nu inteleg de ce face asta acum,cand imi zicea ca e nesimtit,ca de ce se poarta asa cu mine.....daca stia toate astea,de ce acum il vrea
Daca imi era prietena adevarata il refuza......poate sunt si eu egoista ....dar pur si simplu nu pot sa o vad cu el,nu vreau sa o vad cu el .Cand ma gandesc la ei doi....ma apuca toti dracii
Ce sa fac....relatia mea cu ea nu o sa mai fie niciodata la fel,simt ca nu mai pot sa am incredere in ea si ca nu mai pot sa-i spun chiar tot....
Cat despre el.....sunt foarte nervoasa ...nici nu a vorbit cu mine sa-mi spuna despre asta.....eu am vrut sa-i cer socoteala,sa-l intreb de ce vrea sa se intalneasca tocmai cu prietena mea,alte fete nu mai sunt....dar prietenii m-au sfatui sa-i dau pace pt ca nu merita
Ce sa fac??? chiar am nevoie de sfaturile voastre...

Multumesc mult si scuze daca am ceva greseli de ortografie

sunt niste tradatori....ea nu este prietena ta daca se vede cu el.....din pacate tu suferi si nu le pasa...rad de tine...of...exclus sa te impaci cu el..si exclus sa mai fi prietena cu ea...urasc nesimtirea...invidia...de ce prietenele vor intodeauna ce este al nostru...mi sa intimplat si mie acest lucru cind l-am cunoscut pe sotul meu..insa ma iubea mult si nu ia mers la asa zisa prietena...teapa....un barbat corect stie cind o femeie vrea sa faca rau...insa unul fara minte...tot ce ridica coada hop si el....
draga mea nu te merita.....bafta

pe viitor ai grija cu prietenele ...invidia este ca si o boala care nu scapa de ea....in rest noi sa fim sanatosi..vei gasi fericirea cind nu te astepti
cristiana_cris
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:10
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-13 15:10:31
sunt niste tradatori....ea nu este prietena ta daca se vede cu el.....din pacate tu suferi si nu le pasa...rad de tine...of...exclus sa te impaci cu el..si exclus sa mai fi prietena cu ea...urasc nesimtirea...invidia...de ce prietenele vor intodeauna ce este al nostru...mi sa intimplat si mie acest lucru cind l-am cunoscut pe sotul meu..insa ma iubea mult si nu ia mers la asa zisa prietena...teapa....un barbat corect stie cind o femeie vrea sa faca rau...insa unul fara minte...tot ce ridica coada hop si el....
draga mea nu te merita.....bafta



Ai dreptate. Un barbat care are o relatie stabila si cand " o prietena ridica putin coada hop si el ..." e un magar. Dar un barbat care a incheiat o relatie ... aici e de comentat.

Sunt barbati care reusesc sa aibe relatii cu femei in mod regulat si sa faca sex in mod regulat. Eu insa stiu destui barbati care din diverse motive au avut pauze destul de lungi intre relatii. (peste 6 luni sa zicem sau chiar peste 1 an).

Un barbat care a incheiat o relatie si se afla in situatia urmatoare "O SA FAC SEX ABIA PESTE 6 LUNI SAU 1 AN" nu stiu cat mai tine seama de alte lucruri . Cred ca s-ar putea combina si cu o calugarita daca ea accepta .

Stiu femei care desi sunt insarcinate nu se pot abtine de la placerea de a fuma. Stiu femei care desi doctorul le-a spus sa o lase mai usor cu dulciurile pentru ca sunt bolnave si daca mai continua s-ar putea sa isi lase barbatul vaduv si copiii orfani tot nu renunta la placerea asta.

Si atunci un barbat care e pus in situatia "O SA FAC SEX POATE PESTE 1 AN" sau pot SA FAC SEX REGULAT CHIAR DE MAINE cu prietena fostei mele iubite "care a ridicat coada" ... s-ar putea sa aleaga a 2-a varianta.
ilovethisgame
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:32
Eu sunt de parere ca te complici cam mult.....nu ar trebui sa te deranjeze prea mult aceasta situatie pentru ca fiecare om e liber sa aleaga,sa faca ce doreste cu viata lui si mai ales sa isi aleaga jumatatea......tu ai avut ocazia sa fii cu el,dar ai considerat ca nu e demn de tine,ca nu va potriviti si ati terminat-o definitiv,nu?.....end of story!......daca prietena ta a considerat ca se potriveste cu acel tip nu vad ce obiectii ai avea tu,adica daca ii esti prietena adevarata si ii vrei binele,ar trebui sa accepti aceasta relatie pentru ca nu exista nici un motiv plauzibil pentru care ei doi sa nu fie impreuna......nu sunt niste obiecte,sunt fiinte care simt.....de ce nu vrei sa uiti ce a fost candva,in trecut si sa te bucuri pentru prietena ta?......nu cumva esti geloasa?
alma_2good4u
Postat pe 16 Martie 2010 00:52
Dar nu tot ea scrisese pe alt topic ca are probleme cu soacra. Acolo era maritata de nu stiu cati ani de zile parca. Sau fac eu confuzie?
arhanghel
Postat pe 16 Martie 2010 02:14
De la: alma_2good4u, la data 2010-03-16 00:52:29Eu sunt de parere ca te complici cam mult.....nu ar trebui sa te deranjeze prea mult aceasta situatie pentru ca fiecare om e liber sa aleaga,sa faca ce doreste cu viata lui si mai ales sa isi aleaga jumatatea......tu ai avut ocazia sa fii cu el,dar ai considerat ca nu e demn de tine,ca nu va potriviti si ati terminat-o definitiv,nu?.....end of story!......daca prietena ta a considerat ca se potriveste cu acel tip nu vad ce obiectii ai avea tu,adica daca ii esti prietena adevarata si ii vrei binele,ar trebui sa accepti aceasta relatie pentru ca nu exista nici un motiv plauzibil pentru care ei doi sa nu fie impreuna......nu sunt niste obiecte,sunt fiinte care simt.....de ce nu vrei sa uiti ce a fost candva,in trecut si sa te bucuri pentru prietena ta?......nu cumva esti geloasa?


nu este adevarat...cum sa faca ce vrea?...odata ce ii era prietena cea mai buna si mai stia si de sentimentele pe care le avea pentru fostul ei prieten ...cred ca ar fi trebuit sa renunte....asa e normal...sunt in aceiasi situatie...asta chiar ieri mi s`a intamplat...cu toate ca stia k mie inca imi place de el ....ea a iesit la plimbare si asa mai departe...nu e nimic logic ....adik renunta la o prietenie pentru un simplu baiat....si nu cred ca e vorba de gelozie in situatia asta...e vb despre tradare care doare ingrozitor !!!..mai ales cand e din parte unui prieten ff bn...pe bune...sa fi fost cu oricare alta...dar nu cu prietena mea cea mai buna......eu una ...nici nu mai pot sa o vad pe respectiva tipa...eu nu pot sa imi imaginez cum dupa 10 ani de prietenie imi poate face una ca asta ...e greu sa treci peste...atat de cretin si de idiot sa fii sa faci asa cv...pentru a fi tu fericit iti ranesti cel mai bun prieten....k doar na ...ce conteaza?....sa fii tu fericit...k de restu nu`ti pasa...da nu ...nu asa stau lucrurile...eu nu`mi pot iumagina cum poate sa doarma fiinta aia stiind k a facut o prietena ff buna sa sufere...sa innebuneasca cand ii vede impreuna pe strada fericiti....sa zicem k era indragostita de el si nu stiu ce...pai uite care era problema...discutam...si o intelegeam...pentru mine era doar un fost...si ii lasam cale libera...dar asa...cum poate sa te faca sa suferi....?pentru ea cred ca nu este decat o atractie fizica nu?ce urat ...foarte urat...cum era si zicala aia "Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur! "
larisuk0
Postat pe 2 Mai 2010 23:28
De la: , la data 2009-11-01 13:49:01 M-am hotarat sa va scriu pt ca am nevoie de parerile voastre si de sfaturile voastre,cum vedeti voi toata situatia asta....cum ai proceda in locul meu?
Pe prietena mea o stiu de mult,de cativa ani buni,de cand eram in liceu...mereu ne-am inteles bine,ne-am fost alaturi,ei ii spuneam tot si ea mie...nu m-am indoit niciodata de prietenia ei,desii familia mea/restul prietenilor nu prea o plac ....sau mai bine zis nu o plac deloc
Si acum vine problema....eu am avut un prieten cu care am avut o relatie scurta,nu pot sa zic ca a fost ceva f serios....intr-un timp scurt nu poate sa fie ceva f serios....tineam la el,imi era drag...dar nu eram indragostita de el,nu inca ...Au aparut probleme intre noi,eu eram convinsa ca nu si-a uitat fosta prietena si de asta se comporta ciudat,rece,distant ....in fine....ideea e ca ne-am despartit ...intr-un mod ciudat .El ar fi facut orice sa ne impacam(cel putin asa mi-a spus)dar totusi nu a facut nimic...poate pt ca i-am spus eu ca nu poate sa-mi schimbe ideile....
La cateva zile dupa toata povestea asta el o invita in oras pe prietena mea cea mai buna pe care a cunoscut-o prin intermediul meu,stia ca suntem cele mai bune prietene,ca ei ii spun totul,ca eu o iubesc asa cum e ea....si EA....ea a acceptat,i-a dat si nr ei de telefon si tot ....ca pe urma sa-mi zica ca daca ma deranjeaza asta...ea nu iese cu el
I-am spus ca ma deranjeaza....ca eu nu i-as fi facut asa ceva(am patit ceva asemanator cu un tip de care ii placea ei si eu l-am refuzat din start)
Ideea e ca nu pot sa-i interzic,nu pot sa-i spun ce sa faca....ea vrea sa se intalneasca cu el pt ca il place...si stiam ca il place inca de pe vremea cand eu eram cu el...
Ea stia toata povestea noastra,stia de ce m-am despartit de el,stia tot.....nu inteleg de ce face asta acum,cand imi zicea ca e nesimtit,ca de ce se poarta asa cu mine.....daca stia toate astea,de ce acum il vrea
Daca imi era prietena adevarata il refuza......poate sunt si eu egoista ....dar pur si simplu nu pot sa o vad cu el,nu vreau sa o vad cu el .Cand ma gandesc la ei doi....ma apuca toti dracii
Ce sa fac....relatia mea cu ea nu o sa mai fie niciodata la fel,simt ca nu mai pot sa am incredere in ea si ca nu mai pot sa-i spun chiar tot....
Cat despre el.....sunt foarte nervoasa ...nici nu a vorbit cu mine sa-mi spuna despre asta.....eu am vrut sa-i cer socoteala,sa-l intreb de ce vrea sa se intalneasca tocmai cu prietena mea,alte fete nu mai sunt....dar prietenii m-au sfatui sa-i dau pace pt ca nu merita
Ce sa fac??? chiar am nevoie de sfaturile voastre...

Multumesc mult si scuze daca am ceva greseli de ortografie



stai linistita.. eu am avut o relatie de 4 ani de zile... pe el la-m tot intrebat, o gasesti atragatoare pe ea (prietena mea cea ai buna)? raspunsul lui a fost intotdeauna: "-Glumesti? Nici gand" sau altele de genul. dupa ce ne-am despartit prietena mea cea mai buna l-a cotropit :)). sunt si acum impreuna. au mai trecut vreo 3-4 ani de atunci. la inceput mi-a fost greu, dar am lasat sa se linisteasca apele. oricum cu ea am incetat orice relatie.

la tine nu e asa tragic, nu ai stat ani de zile cu el. asa, ca las-o balta, intr-o luna uiti si de el si de ea.. te asigur
mihablonda
Postat pe 4 Mai 2010 18:56
aceasi situatie o am si eu si te inteleg si mie imi este greu cu toate ca mam impacat cu fostul prieten.cat despre prietena NU TE MERITA
krissu_love
Postat pe 1 Octombrie 2010 10:05
De la: krissu_love, la data 2010-10-01 10:05:22aceasi situatie o am si eu si te inteleg si mie imi este greu cu toate ca mam impacat cu fostul prieten.cat despre prietena NU TE MERITA


Cred ca pe ea o doare la basca de povestea ta,asa cum o doare undeva si de raspunsurile primite la povestea ei fictiva!
Barbie30
Postat pe 1 Octombrie 2010 20:23
nu e o chestie noua-referitor la titlul topicului tau
sunt si altele mai grave
si crede-ma ca sunt toate nasoale
so...treci peste
dragon_fly88
Postat pe 6 Octombrie 2010 19:00
Ma doare capul... Nu ai si varianta scurta a povestii?
Micael
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor! :) 42 De la: aiai 24 Mai 2014 21:30
cum ii dai de inteles? 7 De la: kudika081856 2 Martie 2013 00:01
bisexuala valcea 1 De la: Alexandru_Florin_Stefanescu_1 28 Octombrie 2016 10:34
exista cineva din valcea 1 De la: Alexandru_Florin_Stefanescu_1 12 Octombrie 2015 10:49
Va rog sa ma ajutati! 5 De la: cleoafrica 9 Iulie 2009 16:26