Setari Cookie-uri

Prins intre capcane

Merita sa lasi o relatie de 6 luni, relatie pentru care ai luptat ca sa fie bine, ai facut si greseli, dar totusi ai realizat ca omul de langa tine te iubeste cu adevarat si are planuri de lunga durata cu tine.. cu toate acestea simti ca ceva nu mai e la fel, el simte, tu nu ai explicatie decat ca racesti fara sa vrei relatia... merita sa lasi balta totul pentru o relatie noua, cu un tip pe care abia l'ai cunoscut dar care totusi te face sa te simti diferit? ...asta ma refer la 18 ani..pt ca, conteaza.
aalomii
Postat pe 28 Iulie 2008 02:22
La 18 ani ai viata inainte , depinde de tine ceea ce vrei sa faci si de ceea ce simti , care sentiment e mai puternic ceea ce simti pentru cel nou sau ceea ce a ramas din veche iubire ? Ai grija ca , cateodata obisnuinta e mai rea decat dragostea ! Fa ceea ce simti , traieste-ti viata asa cum crezi tu fara sa dai socoteala la nimeni , i-a hotararile de una singura ca sa nu ai remuscari mai tarziu ca te-ai luat dupa altcineva si ai gresit ! Iubeste si bucura-te de iubire , de compromisuri ai timp o viata intreaga , mai tarziu ...
kenyaa
Postat pe 7 Octombrie 2008 08:43
la 18 ani ai voie sa gresesti......sa risti...sa iei deciziile doar in functie de tine, nu in functie de altii, sa fii impulsiva........parerea mea este ca orice decizie ai lua, la 18 ani este mai important sa nu te intrebi 'cum ar fi fost daca.....' , ci sa afli........doar asa aduni experienta........
dienuta_nou
Postat pe 7 Octombrie 2008 09:30
Intamplator la 18 ani mi s-a intamplat aceeasi chestie si am ales sa ma despart de prietenul meu pe care nu-l mai iubeam si sa fiu cu celalalt. A fost cea mai buna decizie...desi au fost numai 6 luni a fost super.
kris07
Postat pe 29 Decembrie 2008 18:41
daca si tu il iubesti asa cum zici ca a dem si el ca te iubeste atunci nu renunta la el....spunei orice temere ai, orice dorinta ai....daca te iubeste va face totul pentru a nu te pierde in favoarea celuilalt....daca il iubesti nu renunta la el....pentru ca dupa ai sa regreti si ai sa ti mananci manutele...pentru ca un baiat pe care il lasi pentru altul are orgoliul ranit si isi va schimba atitudinea fata de tine...radical....

ai grija de relatia voastra daca il iubesti....gandeste-te ca pe el il ai....esti sigura...cu celalalt poate fi doar o iluzie...pentru ca asa e omul...mereu nemultumit de ceea ce are...si nu apreciaza decat atunci cand pierde...

sa fii fericita
sweetviper
Postat pe 19 Iunie 2009 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Situatie jenanta 69 De la: kudika_954610 26 Februarie 2014 11:06
O problema foarte deranjanta cu prietena mea. 11 De la: kudika_1007413 15 Aprilie 2016 12:22
help....prietenul meu e dependent de heroina 22 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 00:58
Cine spune ca intr-o fata si un baiat nu poate fi o relatie de prietenie si doar atat??? 6 De la: geo_x 13 August 2009 12:27
alesul? 13 De la: yumalai 15 Februarie 2010 06:49