Setari Cookie-uri

cum fac sa-mi iasa?

Buna fetelor!!!am mare nevoie de putin ajutor din partea voastra...deci faza este ca de ceva timp tot mi-am pregatit parul cu tot felul de tratamente [fiindca a mai fost vopsit]ca sa il pot vopsi din nou intr-o nuanta de blond cenusiu...zis si facut mi-am chmeat doua prietene la mn si mi-am cumparat vopsea garnier super-deschidere blond cenusiu si m-au vopsit fetele dar desi am avut parul deschis la culoare inainte de a ma vopsi tot nu mi-a iesit:(((..mi-a iesit mai deschis si cu o tenta de cenusiu deschis dar nu cum voiam....la coafor nu ma duc fiindca mi-e si teama si am si parul lung si ma costa cam prea mult si chiar nu....deci intrebarea mea este:blondul acela deschis iti iese numai cu decolorare de aia kalumea?ptr ca vad atatea fete vopsite blonde si au o culoare asa de faina....oare se fac la coafor toate altfel nu iese?hmm....v-as ramane recunoscatoare daca m-ati putea ajuta...va puup dulce!

Postat pe 28 Iulie 2008 15:10
hei...pt blondul ala blond cel mai blond....ai nevoie de decolorare...in cazul in care nuanta pe care vrei sa o aplici e mai deschisa decat nuanta pe care o are parul tau acum....nu se prinde cum speri si planuiesti , si e valabil pt orice culoare nu doar pt blond!si ...cu decolorarea nu e de gluma!nu fa asta acasa!ti-o spune cineva patit........mai ales daca ai parul lung...
alexutza213
Postat pe 29 Iulie 2008 11:21
m-am mai gandit si da ai dreptate cel mai bine e sa imi pun niste bani deoparte si sa ma fac la coafor ca sincer chiar nu vreau sa imi ard parul...sper sa reusesc...in ceea ce priveste nuanta de blond imi place f mult nu stiu ma atrage culoarea asta de cand ma stiu si simt ca m-as regasi in culoarea asta.....multumesc mult ptr raspunsul rau sincer te puup

Postat pe 29 Iulie 2008 11:34
Trebuie sa folosesti Orial

Postat pe 29 Iulie 2008 11:39
e prima data cand aud..unde se gaseste la magazine de cosmetice?ms mult ptr raspuns!
coming
Postat pe 29 Iulie 2008 12:04
aa orial?da si eu e prima data cand aud...si coming nu stiam ca ti s-a raspuns tie dar nu conteaza in unele intrebari se regasesc si alte persoane..oricum marinela1989 pls daca poti sa imi spui si cam pe unde se gaseste multumesc!!!

Postat pe 29 Iulie 2008 12:08
sc si eu vreau sa ma fac exact asa si nu mi-am dat seama pur si simplu m-am bucurat si am vrut sa multumesc politicos scuze inca odata!da chiar m-am regasit la intrebarea pusa de tn...caci rara iti mai iese un blond klumea in ziua de azi...marinela 1989 asteptam detalii daca nu te deranjeaza.mersi
coming
Postat pe 29 Iulie 2008 12:11
Buna fetelor! Am citit comentariile voastre si-mi permit sa-mi spun si eu parerea despre vopsitul acasa vs. vopsitul la salon, impreuna cu dezavantajele si avatajele lor! In primul rand, vopseaua din magazine este mult mai daunatoare parului nostru pe termen lung, deoarece contine de 30 de ori mai multi oxizi ferosi decat vopseaua profesionala care este bogata in schimb in pigment de culoare! De aici si rezistenta marita a nuantei din comert! Dar pe termen lung este un adevarat dezastru pentru par! Pe de alta parte oxidantul din cutia de vopsea din comert are concentratie de 5,5 %, iar in salon veti gasi oxidanti de 3, 6, 9, 12%, fiecare aplicandu-se pentru fiecare problema a parului!

In ceea ce priveste blondul cenusiu, prin definitie este un blond foarte dificil de obtinut, iar daca se vrea obtinerea lui acasa trebuie sa se plece din start de la un blond alb si de acolo sa se faca colorarea in cenusiu, dar nici asa cu efect garantat, pentru ca si aici depinde de foarte multe caracteristici ale parului in chestiune.
Intr-un salon de coafura, acest blond se poate obtine dintr-o nuanta care se numeste blond de deschidere si care daca e aplicata corect nu mai are nevoie de decolorare prealabila! Daca baza de la care se pleaca este de la saten deschis, sau baza 6 in termeni profesionali!

Avantaj clar pentru vopseaua profesionala, din partea mea cel putin, deci chiar daca va fi putin mai costisitor, pt ca diferenta de pret dintre 2 tuburi de Loreal din comert si un vopsit in salon, nu e foarte mare, dar parul castiga prin faptul ca e lucrat de un profsionist care studiaza intens pentru a lucra cu fiecare nuanta sau combinatie de nuanta!


Gata, ma opresc, desi daca ar fi sa dezvolt subiectul ar trebui sa mai scriu multe pagini!

In speranta ca am raspuns macar catorva intrebari si cu deschiderea de a va respunde si la eventualele nelamuriri, va pup!
matzu
Postat pe 30 Iulie 2008 06:19
Mi se pare un gest f frumos din partea ta matzu ca te-ai oprit la intrebarea mea si mi-ai raspuns.Pai da cred ca daca vreau totusi ceva klumea tre sa merg la salon...doamne chiar azi-noapte am visatca meregam sa cer informatii la salonul de langa mn care este super dragutz...cred ca m-ar costa peste un milion la salonul asta de langa mn...oricum mi-am gasit un job de o luna asa in vacanta si asa poate voi reusi caci sincer tin enorm la parul meu si il iubesc mult!a si culoarea mea naturala e blond mediu dar il aveam vopsit dinainte intr-o nuanta deschisa deci sper sa mearga!va pupacesc!

Postat pe 30 Iulie 2008 10:00
Nici un fel de problema, sper numai sa fi fost cat de cat de ajutor si bine inteleasa...
matzu
Postat pe 31 Iulie 2008 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna tuturor 8 De la: niko13 1 August 2009 22:49
cer si eu ajutor :D:D va rooog mult de tot 8 De la: _iluzie_ 28 Septembrie 2009 15:19
sunt liam 4 De la: Shhh 10 Aprilie 2010 20:41
papuci ugg 1 De la: simona1023 20 Iulie 2010 12:50
Niste raspunsuri? 9 De la: Kathara 12 Iunie 2009 23:58