Setari Cookie-uri

Ce fel de rimmel...sa folosesc?

As avea si o intrebare...Ce rimmel folositi?

Vreau un rimmel care sa-mi placa dar pana acum nu am gasit nimic sa-mi convina...
lookinforu
Postat pe 31 Iulie 2008 17:31
eu folosesc ultra black de la bourjois....sunt super multumita...

Postat pe 6 August 2008 00:16
Ai aceeasi problema ca mine! Am incercat si bourjois si Cristian Dior, Lancom, numai scupeturi! Parca e lipici negru pe gene si nu da volum, nu le rasuceste. Chiar nu inteleg de ce sunt toate asa proaste! Nici eu nu am gasit unu care sa-mi placa, am incecat o multime......singurul pe care nu l-am incercat si care mi s-a recomandat ar fi L`oreal cu doua capete....Sa mai dau bani si pe ala?!...Eventual cel de la Rimmel e ceva mai bun, e mai negru si rasuceste dar la volum nu e campion - dar e mult mai de efect ca alea scumpe...alea scumpe sunt gri!

Postat pe 9 August 2008 21:57
Eu folosesc un rimel profesional de la Mary Kay. Este SUPER, sunt multumita. Ti-l recomand si tie
Ridisca
Postat pe 10 August 2008 09:42
produsele de machiaj , oricat de bune sunt ele , difera de la persoana la persoana. Un rimmel care imi face mie bine poate tie nu o sa iti faca...asa ca mai incerca pana gasesti ce cauti , nu te lua prea mult dupa recomandari. Oricum , mie imi face bine rimmelul de la Dior...sunt f multumita , si farduri de ochi tot Dior folosesc si sunt super pentru tenul meu cel putin...
Kittynelle
Postat pe 14 August 2008 22:24
yoana.. incearca acel l'oreal cu 2 capete.. dar nu cel cu pieptene ca ala e nasol.. celalalt.. Double Extension se numeste.. este bestial. Am incercat toate firmele posibile si nici unul nu mi s-a potrivit mai bine.. Ti-l recomand din toata inima

Postat pe 15 August 2008 00:04
Da, si eu am aceeasi problema cu rimelul. De ani de zile caut ceva care sa mi se potriveasca insa nu am gasit. Inca sunt in cautare. Eu am genele lungi insa sunt drepte si nu foarte dese.
Am folosit de la Mabelline, cel mai bun e Double Extension (tub albastru) - bunut si nu foarte scump. Turbo boost -oribil! Sunt curioasa cum e cel care a iesit acum Double Extension pt curbare...
De la Rimmel ultima oara am avut Volume Flash - tub rosu - oribil! Lipea genele si era super uscat, cleios!
De la L'Oreal, bun este Telescopic si Double Extension cu 2 capete (cu toate ca incarca genele...). Ma gandesc sa-mi iau Beauty Tubes - nu stiu cum o fi...
Cele de la Avon si de la Orilame au o problema - sunt apa chioara!
Cu exceptia unuia: Wonder Lash Mascara de la Oriflame. E foarte, foarte bun. E a 3-a oara cand mi-l iau si imi place rau. Are o periuta flexibila care nu lipeste genele, nu le incarca si unde mai pui ca e 130 de mii la reducere si vreo 160 de mii la pret intreg! Chiar daca imi mai dau si cu alt rimel la asta nu renunt deoarece periuta e minunata!
Gaby211081
Postat pe 16 August 2008 13:18
eu folosesc turbo boost,si mi se potriveste. am gene lungi si destul de dese,dar...orice gene ai avea nici o mascara nu te multumeste,oricat de scumpa ar fi! secretul este periuta!!! ca sa nu mi se lipeasca genele,fac urmatorul lucru: dupa ce cumpar rimelul il desfac si-l las asa pana in ziua urmatoare,cu periuta inauntru,bineinteles,si el se ingroasa putin. il aplic exact de la radacina(numai asa poti obtine volum,indiferent cat de deasa ar fi periuta)intr-un strat. il las sa se usuce si despart genele lipite cu multa grija cu un ac cu gamalie,dupa care mai aplic un strat pt fixare. rezultatul...efect de gene false,cu o mascara ce costa vreo 20 si ceva de lei.
aly_b
Postat pe 17 August 2008 20:48
mai e un rimel care nu necesita interventii de genul "acul cu gamalie",dar in romania nu l-am gasit. este de la astor,ambalaj argintiu si are periuta ca un pieptene dublu,cu dintisori foarte scurti si desi. este PERFECT!!! si inca unul minunat tot de la astor este tot in ambalaj argintiu,pt volum,cu lycra. e magic si acesta,numai ca nu l-am mai gasit si costa cam 10-15 euro fiecare. cele care calatoriti prin europa...merita!
aly_b
Postat pe 17 August 2008 21:00
EU AM INCERCAT DE TOATE DE LA CEL MA IEFTIN LA CEL MAI SCUMP!DAR NICI UNUL NU SE COMPARA CU CHANEL INIMITABLE !SI PERIUTA LUI ESTE F BUNA ITI DESPARTE GENELE EXACT CUM VREI.NUMAI TRESA FOLOSESC ACUL DE GAMALIEhttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19190.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19190.html#.
alexandra20066
Postat pe 19 August 2008 03:24
Eu folosesc SuperSHOCK de la Avon....Periuta este foarte importanta la rimel, desi nu prea pare sa fie foarte buna periuta la acest rimel este foarte bun, separa ,da volum si alungeste...si eu aveam probleme cu rimelul pana acum putin timp...o sa merg pe asta..
paola01
Postat pe 4 Septembrie 2008 01:37
pacat ca nu pot posta poze sa va arat :D
paola01
Postat pe 4 Septembrie 2008 01:38
Recomand Noir 2 Noir de la Guerlain, sau Blackout dela Christian dior, sunt mai piperate ca pret dar merita
Shobby
Postat pe 4 Septembrie 2008 01:52
cele de la chanel imi plac cel mai mult. a aparut unul nou - ,,exceptionelle,, - are o periuta speciala, vi-l recomand.
crina_metal
Postat pe 4 Septembrie 2008 03:43
buna....fetelor eu va recomand Lash Architect de la L'OREAL. Il folosesc de vreo 2 ani si e super bun...dar fiecare cu tipologia lui..eu am avut f mari probleme pt k nu imi gaseam nici un rimel bun...ma bucur k am acum am reusit..
georgik666
Postat pe 4 Septembrie 2008 06:22
Eu ma inteleg foate bine nici u le lipeste si le alungeste foarte frumos cel de la maibelline cel cu tubul bleu deschis nu albastru. este super.si costa 25 ron
raluca_sarbu
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:54
LANCOME - FATALE. alungeste si curbeaza, secretul este sa il aplici pe gene incet si ai sa fi surprinsa de rezultat.
9999
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:24
De la: 9999, la data 2008-09-04 14:24:03LANCOME - FATALE. alungeste si curbeaza, secretul este sa il aplici pe gene incet si ai sa fi surprinsa de rezultat.
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:32
De la: 9999, la data 2008-09-04 14:24:03LANCOME - FATALE. alungeste si curbeaza, secretul este sa il aplici pe gene incet si ai sa fi surprinsa de rezultat.


asta il am si eu si e super!!!!
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:32
Volum express turbo boost de la maybelline---mi se pare cel mai bun rimel!
alexxa22
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:09
Ti-as sugera sa incerci Estee Lauder Lash XL- Mascara longueur extreme, la care vei primi si o sticluta ce contine demachiantul ptr acest rimel.......il folosesc , iar efectul e garantat!

Postat pe 5 Septembrie 2008 00:29
incearca un make-up permanent sau viziteaza-ne pe www.senosalon.ro crede-ma...ai cu cine sa stai de vorba!!!!!!!!!
senosalon
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:08
buna...as vrea sa stiu si eu cu ce culoare mi-ar sta mai bine...am ochii caprui spre verzi...si nush cu ce culoare a fardului de ploape sa ma dau...nu am ochii nici prea mici nici prea mari...tenul masliniu...mai inchis...in nici un caz deschis
va rog ajutati-ma!
caty_best_girl
Postat pe 25 Septembrie 2008 20:00
Genele mele sunt deja fooarte lungi. credeti ca ar trebui sa folosesc rimel? Am inteles ca este destul de daunator genelor.
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:27
De la: Kathara, la data 2008-10-05 16:27:28Genele mele sunt deja fooarte lungi. credeti ca ar trebui sa folosesc rimel? Am inteles ca este destul de daunator genelor.


si eu am genele foarte lungi :D trebuie sa fim mandre :)) este daunator genelor daca folosesti in exces. In legatura cu tipul de rimel, hmm, in niciun caz unul pt gene lungi, eu zic ca pt rimelul pt volum ar fi o idee buna.

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:30
De la: Georgia99, la data 2008-10-05 16:30:18
De la: Kathara, la data 2008-10-05 16:27:28Genele mele sunt deja fooarte lungi. credeti ca ar trebui sa folosesc rimel? Am inteles ca este destul de daunator genelor.


si eu am genele foarte lungi :D trebuie sa fim mandre :)) este daunator genelor daca folosesti in exces. In legatura cu tipul de rimel, hmm, in niciun caz unul pt gene lungi, eu zic ca pt rimelul pt volum ar fi o idee buna.


pai dauneaza in mom in care stai prea mult cu el pe gene. recunosc ca si eu am cam facut abuz pt simplul fapt ca imi era lene sa ma demachiez. asta ar trebui sa facem toate dar nu seara inainte de culcare ci imediat cand am ajuns acasa si nu mai trebuie sa iesim in oras!

dupa parerea mea problema in romania la cosmetice e faptul ca nu sunt sigilate. eu nu am gasit nicaieri un produs sigilat (sau paote gresesc dar in mall-uri sigur nu sunt) si spun asta pt ca am luat un rimel din Italia de la maybelline XXL cel cu doua capete sigilat si a fost extraordinar, nu s-a ingrosat si automat a durat mai mult decat unul pe care il iei nesigilat. apoi dupa un timp in care am folosit acelasi tip de rimel din Romania, am fost sa imi cumpar unul nou pt ca mi se terminase si l-am luat din magazin. era aproape uscat!

sa fiti frumoasa!
bangla_soul
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:26
si cand spun sigilat inseamna sa fie in tipla, nu sa ii ataseze un mic actipild in zona in care se deschide si doar atat!
bangla_soul
Postat pe 9 Octombrie 2008 19:27
eu mi-am cumparat de curand de la Bourjois si imi place tare mult,mai folosesc de la Max Factor,L'oreal si YSL

Postat pe 9 Octombrie 2008 19:37
De ce dauneaza rimelul genelor?

Ce folosesti de la Max Factor?
Sara79
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:49
efect garantat!!!! l”oreal -cil architecte carbon gloss.cu efect de gene false!!!!....si nu vetzi mai avea nevoie de altceva...!!! va garantez!!! se merita!

Postat pe 11 Octombrie 2008 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult iti plac produsele cosmetice? Sondaj 1 De la: Korina82 5 Octombrie 2011 10:16
ce fond de ten bun stiti ? 73 De la: kudika_1022886 30 Ianuarie 2017 13:32
CARTE SUPER DE MACHIAJ! 13 De la: PinkyStar 1 Februarie 2011 20:19
ce parere aveti despre?..... 11 De la: cristalnou 30 Ianuarie 2011 23:44
blue eyes 12 De la: FLORY_DULCIK 13 Octombrie 2009 14:07