Setari Cookie-uri

menage a trois

Ce parere aveti despre menage a trois? e ok atata timp cat ambele persoane care fac parte din cuplu isi dau acordul? am primit o propunere de genu din partea a 2 prieteni si cam am dubii in privinta asta cu toate ca amandoi sunt de acord cu asta.
madallina
Postat pe 1 August 2008 00:52
da da...io cu doua femei! bestial de beton!

Postat pe 1 August 2008 10:01
dak si tu vrei si ei vor de ce nu?fiecare face ce vrea! bine eu as putea a stiu k exista a treia persoana sexul in 3 nu e ptr mine!
s26
Postat pe 6 August 2008 13:35
Regulile unui 3way reusit mai jos.
Cred ca e o experienta interesanta, asigura-te numai ca prietena este de acord. Pentru ca in final este posibil ca prietenia dintre tine si ea sa se strice (stii, gelozie si toate cele).
In fine mai jos e explicat in detaliu ce ar trebui facut si ce nu.

The cardinal rules of three ways are:

1. Always make sure that everyone is paid attention to and leaves satisfied

2: Remember if you are the third in a couple situation, you are not looking to be a home wrecker, find someone else to love.

3: If there are any advances or offers made for one on one sessions
afterward, be careful to make sure the other party is ok with the decision, if you feel any weird vibes or that the other party isn't on board, just dont't do it.

4: If the couple is having problems in their relationship and think that a third will help fix things its best to stay away. Don't throw yourself into their drama. Trust me, its the last thing they need.

5: Don't be pushy, many people and couples are a little shy with someone new and one or all parties may need to take their time to get into the grove of things when it comes down to actually doing the deed

6: Don't try to install yourself into the life of the couple or people you are having the threeway with. Remember IT IS JUST SEX. Don't complicate it with anything more.

7:The most important of all: Remember to relax, be patient enjoy yourself and have fun!

If done right, a threeway can be a great experience for all parties
involved. And if you do it right you may even be invited back. I have been a few times, but in most cases this is a one shot deal (drunken night, spice for a relationship, experimentation etc.), you may never hear from them again. don't take it personally.


andreea_new
Postat pe 7 August 2008 22:06
Menage a trois mi se pare cea mai aiurea chestie din ale sexului; in mod sigur asa ceva nu are ce cauta intr-un cuplu care pretinde ca il leaga iubirea si fac asta pentru diversitate. e ca si cum iubitul tau te-ar insela, dar cu acordul tau, ba chiar mai mult, devii si bisexuala. e o prostie, nu as suporta gandul sa imi impart iubtiul cu alta.
deci menage a trois este doar o forma de "orgie" care nu inseamna decat sex, parerea mea e ca cel mai bine ar fi pt cei implicati sa nu se cunoasca prea bine, oricum e doar sex, instinctul ala animalic pe care unii oameni nu au reusit sa il controleze in evolutia lor.
skorpyo
Postat pe 7 August 2008 22:31
mai, din ce am mai vazut si eu animalele nu fac sex in grup. femela isi alege un mascul iar restul stau si se uita ca prostii.
Mi se pare mie, ori sexul e ceva mult prea intim sa fie facut in grup? Sunt total impotriva acestui gen de manifestari; ma plac pe mine insumi asa "ianpoiata" cum sunt
amme22
Postat pe 7 August 2008 22:43
adica exista animale exhibitioniste!?

Postat pe 7 August 2008 23:04
doar sunt atatia caini fara stapan. Nu s-a intamplat sa-i vezi?
amme22
Postat pe 7 August 2008 23:07
Ma faci sa vorbesc prostii. Noapte buna!
amme22
Postat pe 7 August 2008 23:08
noapte buna emma!

Postat pe 7 August 2008 23:19
Parerile sunt impartite, asta e farmecul de fapt.
Am vazut un documentar pe BBC despre chestia asta si sa stii ca era o statistica,cuplurile care au parte de menage a trois din cand in cand (la dorinta ambilor parteneri bineinteles) -si aici e vorba in mod normal de un cuplu + o alta femeie -deci partenerii sunt mult mai uniti, au mult mai multa incredere unul in celalalt, chestia asta ii apropie foarte mult si nu se despart.
Adica ideea este ca partenera este bisexuala ca altfel nu are rost un menage a trois. Asa ca femeile heterosexuale resping din start ideea si e normal sa fie impotriva.
Dar daca femeia e bisexuala, si stie ca a treia persoana -cealalta femeie- este o amanta si a ei, nu numai a partenerului, este o experienta super. Si nu distruge o relatie, o intareste.
Acum bineinteles sunt multe contre (ex: cum sa il vad pe prietenul meu in pat cu alta femeie...:) dar trebuie sa luam si pro-urile in consideratie (ex: si el te vede in pat cu alta femeie si guess what? ii place :) si la urma urmei nu e vorba de placerea lui e vorba si de placerea ei, sau in unele cazuri doar de placerea ei...
In fine, repet sunt pro si contra-uri. Dar sincera sa fiu, conform reportajului de pe BBC, sunt extrem de multe cupluri care sunt into it, numai ca nu o sa se arate niciodata (you know, prejudecati, judecati si alte cele...). Ceea ce mi se pare normal.
Vezi discutia despre gay...cine are tupeu sa iasa in lume -la noi spun- sa spuna in gura mare sunt gay?? Ca sa fie judecat si analizat de o multime de oameni aiurea.
La fel, nici femeile nu o sa iasa sa strige tare hey sunt gay/bisexual (apropos foarte muuulte femei sunt bisexuale, numai ca majoritatea nu admit :) asa ca...menage a trois cred ca e o chestie de care vor avea parte numai norocosi as zice eu :))
Cam asta ar fi :) Madallina as fi curioasa sa stiu ce ai facut :)
andreea_new
Postat pe 8 August 2008 10:02
Ah da si orgie -sex in grup -animale :)) nun prea au legatura una cu alta.
Si intr-adevar sexul este ceva foarte intim, dar cateodata (barbatii mai ales au nevoia asta si de aia multi apeleaza la "profesioniste") sexul poate sa fie doar sex, chiar daca cei doi se iubesc. Sex, fara feelinguri,rough and tough, cu diferite artificii sau nebunii (ma refer la jucarele si alte cele...)...o femeie in plus poate fi considerata inca o jucarie la urma urmei. Ideea este ca in conditiile astea, ai o MARE siguranta ca tipul respectiv nu va cauta alte femei (nici profesioniste nici neprofesioniste. Tocmai ca majoritatea nu sunt deschise "activitatii" respective :)) Ceea ce este foarte bine!! :)
Daaaa sunt foarte pro :)) sper sa nu-mi sara cineva in cap sa ma faca cine stie ce perversa sau stricata acum :)
andreea_new
Postat pe 8 August 2008 10:09
inca nu, da' daca ai putina rabdare!!

Postat pe 8 August 2008 10:26
De la: geo32, la data 2008-08-01 10:01:14da da...io cu doua femei! bestial de beton!


Geo,vezi sa nu te atace dezghetatele de la sex in cor...


Din punctul meu de vedere....pass!
sweetpink
Postat pe 8 August 2008 19:22
- Sunt oameni ... barbati sau femei, la care indiferent ce li s-ar propune (ceva nou ... ceva deosebit ...), deci, indiferent ce li s-ar propune ar zice: "- Da' de ce sa fac asta?" si sunt oameni care atunci cand li se propune ceva zic: "- De ce nu?" ...
Care gen de oameni credeti ca au mai mare succes in viata? ... in indiferent ce domaniu? Ce ziceti?
supermiki
Postat pe 9 August 2008 19:10
cei care spun: "De ce nu?" si care in plus au discernamant pt a separa, macar un pic, binele de rau
amme22
Postat pe 9 August 2008 19:14
Eu cred ca cei care spun...de ce nu?dar totsi,de ce sa fac asta?
sweetpink
Postat pe 9 August 2008 20:10
mda... daca te gandesti prea mult la "de ce sa fac asta" e posibil sa pierzi trenul
amme22
Postat pe 9 August 2008 20:14
Mai,cred ca e posibil sa il pierzi,dar e bine sa rationezi inainte sa actionezi(asa cum spueai si tu de altfel),asa ca inevitabil te interebi de ce sa faci asta.Ca vezi tu...vin ele si alte trenuri si daca nu l-ai prins pe asta asa a fost mai bine...si pana la urma un tren de-asta...pierd multi-ma includ -imi mentin ideea,deci no 10x!
sweetpink
Postat pe 10 August 2008 03:46
De la: amme22, la data 2008-08-09 19:14:15cei care spun: "De ce nu?" si care in plus au discernamant pt a separa, macar un pic, binele de rau


- imi place cum gandesti ... ai perfecta dreptate! ...
supermiki
Postat pe 10 August 2008 09:28
De la: sweetpink, la data 2008-08-10 03:46:45Mai,cred ca e posibil sa il pierzi,dar e bine sa rationezi inainte sa actionezi(asa cum spueai si tu de altfel),asa ca inevitabil te interebi de ce sa faci asta.Ca vezi tu...vin ele si alte trenuri si daca nu l-ai prins pe asta asa a fost mai bine...si pana la urma un tren de-asta...pierd multi-ma includ -imi mentin ideea,deci no 10x!


- Nu ma refer neaparat in aceasta situatie, dar in privinta trenurilor este bine sa-l iei atunci ... si sa te hotaresti repede ... s-ar putea ca urmatorul tren care vine sa nu mearga in aceeasi directie ca cel pe care l-ai pierdut ...
La un moment dat credeam ca viata este ca un joc de sah.
Stiti la ce concluzie am ajuns?
In realitate se poate asemana mai mult cu un joc de table. Trebuie sa stii jocul dar are un rol si zarul ... iar daca iti vine un zar bun si tu nu joci acel zar bine, ATUNCI cand el vine, este foarte mica sansa ca sa vina si a doua oara acelas zar ... si chiar daca ar veni ... s-ar putea sa nu mai fie bun ... ceva s-a schimbat intre timp ...
Iar filozofez ... e bine? ... e rau? ...
supermiki
Postat pe 10 August 2008 09:44
Supermiki ai dreptate. In viata au de catigat cei ce spun "De ce nu"?, cei care accepta noul si provocarile. Insa e mare difernta intre a fi deschis intr-o propunere de genul "in trei" si a fi deschis pe plan profesional. Nu au legatura una cu cealalta. Sunt oameni care exceleaza profesional dar manifesta reticenta in alte directii. Precum exista si categoria celor care accepta totul in intimitate dar au performante scazute profesional si financiar. Nu vad de ce am amesteca lucrurile. Daca nu te-ai referit la intrebarea Madalinei de ce ai postat aici acea abordare? Acum ies. Duminica senina tuturor.

Postat pe 10 August 2008 10:04
De la: Dorin36, la data 2008-08-10 10:04:53Supermiki ai dreptate. In viata au de catigat cei ce spun "De ce nu"?, cei care accepta noul si provocarile. Insa e mare difernta intre a fi deschis intr-o propunere de genul "in trei" si a fi deschis pe plan profesional. Nu au legatura una cu cealalta. Sunt oameni care exceleaza profesional dar manifesta reticenta in alte directii. Precum exista si categoria celor care accepta totul in intimitate dar au performante scazute profesional si financiar. Nu vad de ce am amesteca lucrurile. Daca nu te-ai referit la intrebarea Madalinei de ce ai postat aici acea abordare? Acum ies. Duminica senina tuturor.


- Ai perfecta dreptate! ...
Totusi, cred ca o persoana care este deschisa ... este deschisa. Nu? La fel cum ori esti gravida ori nu esti. Nu poti fi doar un pic gravida sau pe jumatate gravida sau numai in anumite privite gravida. Ce zici? ...
supermiki
Postat pe 10 August 2008 10:40
hello!nu am ce sa zic ,interesante discutii.Sunt de acord ca ce e nou produce provocare,insa din cate am citit aici de cum si in ce fel ,cred ca persoana care a dat sfaturi referitor la un "menege a trois" este un barbat.Dar de ce nu un "menage a trois" doi +una?e si mai incitant....ce ziceti?
Marlen2006
Postat pe 10 August 2008 10:53
Sweetpink. Sa fii deschis nu inseamna sa accepti orice. Acum ce-ar trebui? Sa practicam si prostitutia de dragul de a fi "deschisi"? Totul are o limita.

Postat pe 10 August 2008 13:19
daca al 3-lea e din silicon, iar partenerul e obosit, sau disfunctional, da.
In rest, cine pe cine minte?Ea pe ei, el pe ele, sau ea pe el si el pe ea?
Nu pare a fi nici adulter, nici prostitutie. Ne intoarcem la stadiul de primate????

Postat pe 10 August 2008 15:52
chiar daca as vrea sa fac asta eu si prietenul meu ma refer...la un moment dat ar interveni gelozia, involuntar..chiar daca in general chiar nu sunt. menage a trois cand intre cele 3 pers nu exista o legatura chiar asa de mare(adica niciunl nu formeaza un cuplu) ar putea fi chiar distractiv
diekleine
Postat pe 10 August 2008 16:04
nus de acord :)) aaa si se mai practica si swing :D
blue07scorpion
Postat pe 10 August 2008 18:52
mi se pare o idee foarte buna, dar nu pentru cupluri. Mi s-ar parea ideal ca cei 3 sa nu se cunoasca deloc, pentru experimentare e super bun. Dar...NU in cuplu...sau cel putin nu intr-unul unde partenerii chiar se iubesc foarte mult...Poate sunt eu putin old-fashioned, dar asa mi se pare cel mai logic...

Postat pe 10 August 2008 20:42
Acum un an partenerul meu m-a intrebat, asa dintr-o data ce parere am despre sexul in trei sau cu un cuplu. Am reactionat precum un caine udat cu apa, si am respins orice discutie. Nu a mai durat mult si am observat ca incepe sa stea ore intregi la calculator pe mess. In prima faza nu am considerat ca face ceva rau. Probl.era ca aceste discutii se prelungeau din ce in ce mai tarziu in noapte.Eu plecam la culcare si el ramanea la calculator. O zi, doua....noua si bomba face explozie! Intr-o zi imi spune ca se duce sa se intalneasca cu o femeie cunoscuta pe net cu care nu vrea decat sa faca sex, asa pentru variatie.Si variatia asta incepe sa continue la fiecare sf. de saptamana. Am cerut explicatii, nu puteam sa inghit povestea mai ales ca deja gluma se ingrosa, femeia il suna si la telefon iar dupa amiaza statea la calc.cu camera web si vorbeau. Explicatia a fost clara: intre noi a intervenit monotonia, esti preocupata de problemele de la servici si acasa, apoi treburile din casa pe care nu vrei sa le neglijezi .... si seara esti obosita, adormi instantaneu si sexul este pt.tine o corvoada. Deci mi-am gasit o amanta la care gasesc tot ce nu-mi oferi tu ! Mai grav era ca femeia incepuse sa-l iubeasca mai ales ca in prima faza nu a stiut de existenta mea si de relatia noastra de 8 ani.M-am trezit la realitate, ne-am clarificat problemele, el a rupt relatia cu cealalta cu greu si cu implicatii foarte urate.Am convenit sa incercam experiente noi si am acceptat sexul in trei. Acum totul este simplu, cand intervine plictiseala convocam o partida de sex in trei. Ne simtim bine si gata. Nimeni nu se implica emotional. Ne rezolvam doar inhibitiile.Si asa ne-am salvat relatia.
cata_june
Postat pe 10 August 2008 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti ca cel ce merita nu ne va face sa plangem? 20 De la: dulcineeaXXX 16 Mai 2010 16:36
vreau s slabesc 21 De la: fisherman 5 Martie 2010 10:36
Prima dragoste la liceu 10 De la: kudika172000 15 Februarie 2012 09:33
Un sfat care merita ascultat! 8 De la: touch_me 8 Iunie 2010 15:00
De ce unii baieti cred ca corpul este pe primul loc la o fata? 20 De la: cherrydreamm 24 Martie 2010 23:36