Setari Cookie-uri

menage a trois

De la: geo32, la data 2008-08-01 10:01:14da da...io cu doua femei! bestial de beton!


hihihihihihiii suna bine:)))))

Postat pe 11 August 2008 11:48
De la: amme22, la data 2008-08-07 22:43:29mai, din ce am mai vazut si eu animalele nu fac sex in grup. femela isi alege un mascul iar restul stau si se uita ca prostii.
Mi se pare mie, ori sexul e ceva mult prea intim sa fie facut in grup? Sunt total impotriva acestui gen de manifestari; ma plac pe mine insumi asa "ianpoiata" cum sunt


da? ia sa te uiti la iepuri...

Postat pe 11 August 2008 11:49
Cata 2006: Parerea mea e ca n-ai salvat nimic; Doar te-a manipulat- a obtinut ce-a vrut si ...chiar mai mult de atat.
Ia intreaba-l el ar fi de acord sa te imparta cu inca unul ( un prieten de-al tau, cunoscut pe net...cu care ai avut/sau ai avea ( in "private" cateva raporturi "pentru variatie)?
Eu zic ca nu ar fi incantat! Fa proba;
Ah, daca in "cartea ta tehnica" scrie ca trebuie sa fii bucuroasa ca "ai facut placerea" barbatului...ok; Atunci nu-mi ramane decat sa te felicit!
eu- personal- cred ca 3some se poate practica atata timp cat nu esti "legat/a" afectiv/emotional de nici una dintre persoanele respective; Imposibil, altfel, sa nu intervina gelozia; ( sau- poate - de la "inaltimea" zodiei mele nu se vede acest lucru- stiut fiind ca sunt cam...gelos
G_I_JOE
Postat pe 11 August 2008 12:13
Sunt perfect de acord cu Andrea New.
Eu cred ca stie ea ceva
It's only sex!!
Eu ca femeie m-as culca cu 2 barbati doar daca stiu ca au o conceptie deschisa despre cum sa priveasca lucrurile(sa ne simtim super bine si atat...si pe care apoi sa ii pot privi cu drag pe strada sau in alte situatii...e greu....putini barbati dau dovada de o astfel de maturitate!!!))
A stiu...unul trebuie sa fie insurat iar celalalt sa aiba iubita, ca sa fie doar sex ......si sa nu apara la stiri evenimentul
ErikaStefania
Postat pe 11 August 2008 12:45
De la: madallina, la data 2008-08-01 00:52:04Ce parere aveti despre menage a trois? e ok atata timp cat ambele persoane care fac parte din cuplu isi dau acordul? am primit o propunere de genu din partea a 2 prieteni si cam am dubii in privinta asta cu toate ca amandoi sunt de acord cu asta.


La modul cel ma serios si cu mana pe inima, declar ca mie nu-mi place aglomeratia in absolut nicio situatie/ipostaza, asa ca ...
Cruella_de_vil
Postat pe 11 August 2008 12:49
Supermiki si emma sunt de acord cu "De ce nu?", pentru ca la urma urmei daca te urci in tren nu inseamna ca nu mai poti cobori daca nu merge in directia in care vrei tu.
Acum depinde ce intelege fiecare prin risc: daca nu ai incredere in tine, in partener, in relatie etc normal ca nu o sa te arunci cu capul inainte intr-un menaj ca apar numai probleme (in regulile postate de mine mai spus se spunea clar ca un cuplu nu isi rezolva problemele in felul acesta); dar daca esti ceva mai agitat si in cautare de lucruri noi incerci tot ce consideri tu ca nu iti dauneaza (acum nu zic ca e o reusita mereu!!!).
Rezultatul e unul sau altul.Sigur apar multe cupluri care o fac si sunt multumiti, si altele care resping ideea (si nu numai ea, si el, am prieteni care nu si-ar lasa prietena atinsa de o alta femeie nici moarta...dar din acelasi motiv: daca ei ii place mai mult decat cand e cu el?).
In fine stiu eu ceva sa presupunem (erikastefania). Ideea mea e simpla: daca ai incredere in partener, il iubesti, si te iubeste...sky is the limit!!! Si cand ceva nu iti mai convine poti sa o opresti...

Si cu asta o saptamana usoara tuturor!!
andreea_new
Postat pe 11 August 2008 14:34
WOW! Uluitor! Cum adica tu erai stresata de probleme? Si-ti mai permiteai sa fii si obosita seara? Draga mea, ai facut un mare compromis, probabil chiar ti-ai incalcat niste principii pentru cineva care nu a avut decat reprosuri si nemultumiri despre prestatia ta sexuala. Un individ care arde timpul pe messenger in timp ce eu as pica de oboseala seara....pardon, da as fi imbracat usa cu el. Si asta nu pentru ca nu mi-ar fi placuta o partida de sex in trei, patru,...noua. Nu merita!
anca_v
Postat pe 11 August 2008 15:05
Ma bucur ca v-ati dat cu parerea asta am si vrut..eu intre timp m-am gandit sa experimentez. Mi-au propus demult prietenii mei sa fac asta..doar asa ca sa mai condimenteze viata sexuala..sincer chiar a fost dragutz si am fost si norocoasa ca sunt amandoi open mind iar ceea ce s-a intamplat ia unit mai mult. eu sincer nu as fi facut asta dak eram in locul prietenei mele..n-as fi acceptat pe alta in pat dar ma rog ei asa au vrut si nu imi pare rau. oricum cel mai bine ar fi sa incercati inainte sa spuneti ceva..pana nu incerci nu stii despere ce e vb. Zicea cineva ca apropae toate femeile sunt bisexulale..il contrazic..toate sunt iar cele care spun ca nu inseamna ca nu au incercat sa vada cum e.
madallina
Postat pe 12 August 2008 18:12
Madallina te felicit pentru curaj, ma bucur ca a fost o experienta frumoasa pentru tine si ce sa zic...la mai multe :)))
Eu am spus ca foarte multe femei sunt bisexuale dar nu o admit pentru ca le repugna ideea de a iesi din normalitatea asta care ne subjuga pe toti. Nu cred ca toate sunt, dar cred ca, in momentul in care incearca, ramane o experienta bestiala, chiar daca nu o va mai repeta niciodata.
Cat despre vorbit in cunostinta de cauza, cred ca iti dai singura seama cine este si cine nu :)

andreea_new
Postat pe 13 August 2008 12:23
In totalitate de acord cu anca_vasile. Nu as fi acceptat asa ceva ca sa-l pastrez langa mine. Tu chiar nu-ti dai seama? Tipul asta nu te iubeste... daca era gata-gata sa te paraseasca pentru ca... indrazneai sa fii obosita seara... WTF?? Parerea mea e ca tipul a ramas cu tine DOAR pentru ca tu ai acceptat aceasta situatie - pe care nu multe femei ar fi acceptat-o, iar el e constient de acest lucru. Totusi cand se va plictisi, va cauta noi orizonturi...
amelia05
Postat pe 13 August 2008 12:47
Eu am acceptat pt ca nu faceam parte din cuplu..inainte sa fac asta nu as fi acceptat nici in ruptul capului asa ceva dar acum cand vad ca pe cei 2 prieteni chestia asta ia unit si mai mult as face asta dak iubitul meu si-ar dori f mult.
madallina
Postat pe 14 August 2008 00:58
Amelia05 prietenul meu spunea o data ca noi, femeile avem o extraodrinara capacitate de a iubi. Indiferent de cum se comporta dumnealui, femeile se sacrifica, fac compromisuri si gasesc o modalitate sa fie fericite cu situatia creata...
Cam asa s-ar explica o situatie de genul...a gasit o modalitate sa fie fericita cu omul pe care il iubeste. Totul se reduce la asta. In orice alta situatie lucrurile nu ar merge...
andreea_new
Postat pe 14 August 2008 09:12
Geo coboara odata dealul si linistestete.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:29
Oare?...si pana cand?...pana isi ii casuna ceva prin cap si tu...de dragul "relatiei"(daca poate fi numita asa)accepti iar,fara ezitare...nu as dormi asa linistita in locul tau.
magda_65
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:33
Exact.Raspuns perfect,gandire logica.De acord cu tine.
magda_65
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:37
De la: madallina, la data 2008-08-01 00:52:04Ce parere aveti despre menage a trois? e ok atata timp cat ambele persoane care fac parte din cuplu isi dau acordul? am primit o propunere de genu din partea a 2 prieteni si cam am dubii in privinta asta cu toate ca amandoi sunt de acord cu asta.


Da, dar numai daca sunt eu si 2 tipi.
Kathara
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:11
De la: cata2006, la data 2008-08-10 23:09:24Acum un an partenerul meu m-a intrebat, asa dintr-o data ce parere am despre sexul in trei sau cu un cuplu. Am reactionat precum un caine udat cu apa, si am respins orice discutie. Nu a mai durat mult si am observat ca incepe sa stea ore intregi la calculator pe mess. In prima faza nu am considerat ca face ceva rau. Probl.era ca aceste discutii se prelungeau din ce in ce mai tarziu in noapte.Eu plecam la culcare si el ramanea la calculator. O zi, doua....noua si bomba face explozie! Intr-o zi imi spune ca se duce sa se intalneasca cu o femeie cunoscuta pe net cu care nu vrea decat sa faca sex, asa pentru variatie.Si variatia asta incepe sa continue la fiecare sf. de saptamana. Am cerut explicatii, nu puteam sa inghit povestea mai ales ca deja gluma se ingrosa, femeia il suna si la telefon iar dupa amiaza statea la calc.cu camera web si vorbeau. Explicatia a fost clara: intre noi a intervenit monotonia, esti preocupata de problemele de la servici si acasa, apoi treburile din casa pe care nu vrei sa le neglijezi .... si seara esti obosita, adormi instantaneu si sexul este pt.tine o corvoada. Deci mi-am gasit o amanta la care gasesc tot ce nu-mi oferi tu ! Mai grav era ca femeia incepuse sa-l iubeasca mai ales ca in prima faza nu a stiut de existenta mea si de relatia noastra de 8 ani.M-am trezit la realitate, ne-am clarificat problemele, el a rupt relatia cu cealalta cu greu si cu implicatii foarte urate.Am convenit sa incercam experiente noi si am acceptat sexul in trei. Acum totul este simplu, cand intervine plictiseala convocam o partida de sex in trei. Ne simtim bine si gata. Nimeni nu se implica emotional. Ne rezolvam doar inhibitiile.Si asa ne-am salvat relatia.


Incredibil cat te-a prostit, bravo lui!
Kathara
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:14
De la: G_I_JOE, la data 2008-08-11 12:13:28Cata 2006: Parerea mea e ca n-ai salvat nimic; Doar te-a manipulat- a obtinut ce-a vrut si ...chiar mai mult de atat.
Ia intreaba-l el ar fi de acord sa te imparta cu inca unul ( un prieten de-al tau, cunoscut pe net...cu care ai avut/sau ai avea ( in "private" cateva raporturi "pentru variatie)?
Eu zic ca nu ar fi incantat! Fa proba;
Ah, daca in "cartea ta tehnica" scrie ca trebuie sa fii bucuroasa ca "ai facut placerea" barbatului...ok; Atunci nu-mi ramane decat sa te felicit!
eu- personal- cred ca 3some se poate practica atata timp cat nu esti "legat/a" afectiv/emotional de nici una dintre persoanele respective; Imposibil, altfel, sa nu intervina gelozia; ( sau- poate - de la "inaltimea" zodiei mele nu se vede acest lucru- stiut fiind ca sunt cam...gelos
punct ochit, punct tintit
cotidian
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:30
De la: Kathara, la data 2008-11-28 18:14:05
De la: cata2006, la data 2008-08-10 23:09:24Acum un an partenerul meu m-a intrebat, asa dintr-o data ce parere am despre sexul in trei sau cu un cuplu. Am reactionat precum un caine udat cu apa, si am respins orice discutie. Nu a mai durat mult si am observat ca incepe sa stea ore intregi la calculator pe mess. In prima faza nu am considerat ca face ceva rau. Probl.era ca aceste discutii se prelungeau din ce in ce mai tarziu in noapte.Eu plecam la culcare si el ramanea la calculator. O zi, doua....noua si bomba face explozie! Intr-o zi imi spune ca se duce sa se intalneasca cu o femeie cunoscuta pe net cu care nu vrea decat sa faca sex, asa pentru variatie.Si variatia asta incepe sa continue la fiecare sf. de saptamana. Am cerut explicatii, nu puteam sa inghit povestea mai ales ca deja gluma se ingrosa, femeia il suna si la telefon iar dupa amiaza statea la calc.cu camera web si vorbeau. Explicatia a fost clara: intre noi a intervenit monotonia, esti preocupata de problemele de la servici si acasa, apoi treburile din casa pe care nu vrei sa le neglijezi .... si seara esti obosita, adormi instantaneu si sexul este pt.tine o corvoada. Deci mi-am gasit o amanta la care gasesc tot ce nu-mi oferi tu ! Mai grav era ca femeia incepuse sa-l iubeasca mai ales ca in prima faza nu a stiut de existenta mea si de relatia noastra de 8 ani.M-am trezit la realitate, ne-am clarificat problemele, el a rupt relatia cu cealalta cu greu si cu implicatii foarte urate.Am convenit sa incercam experiente noi si am acceptat sexul in trei. Acum totul este simplu, cand intervine plictiseala convocam o partida de sex in trei. Ne simtim bine si gata. Nimeni nu se implica emotional. Ne rezolvam doar inhibitiile.Si asa ne-am salvat relatia.


Incredibil cat te-a prostit, bravo lui!
cat rad Kathara,ce i-ai zis-o!saraca poate a incercat sa isi pastreze sotul sau poate a descoperit ca e bisexuala
cotidian
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:43
de ce sunteti asha rautaciosi??? femeia a incercat si varianta asta..s-a simtit bine si relatia lor a primit un refresh...ca a fost prostita sau nu, nu avem de unde sa stim...a facut un compromis...dac nu-i placea, se retragea, renunta la tip si atat...se ce castiga asha?? poate pierdea...sa nu-mi spuna nimeni, ca dupa 8 ani, nu intervine rutina...ce solutii ati gasii pentru a o improspata???
Eu personal, o felicit, e cu mintea deschisa..si daca dupa asta, de rupe relatia, macar stie, ca a incercat tot ce se putea..
adfemale
Postat pe 2 Decembrie 2008 08:51
Si intr-adevar sexul este ceva foarte intim, dar cateodata (barbatii mai ales au nevoia asta si de aia multi apeleaza la "profesioniste") sexul poate sa fie doar sex, chiar daca cei doi se iubesc. Sex, fara feelinguri,rough and tough, cu diferite artificii sau nebunii (ma refer la jucarele si alte cele...)...o femeie in plus poate fi considerata inca o jucarie la urma urmei. Ideea este ca in conditiile astea, ai o MARE siguranta ca tipul respectiv nu va cauta alte femei (nici profesioniste nici neprofesioniste. Tocmai ca majoritatea nu sunt deschise "activitatii" respective :)) Ceea ce este foarte bine!! :)


Te contrazic, nu ai nici o ...MARE siguranta !
Pentru ca barbatul va cauta in continuare alte femei : si profesioniste si neprofesioniste!..si asta o spun din propria-mi experienta!
Asa ca fetelor : puteti sa le faceti barbatilor orice, ca ei tot ce vor fac!(si nu generalizez aici...sunt barbati si barbati...probabil chiar nu stiu de restul... eu cunosc unul si "bun"!

ella_688_2008
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:21
PS: 1. NU sunt bisexuala!
2.Mesajul anterior era pt andreea new- ..si nu numai!
ella_688_2008
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:24
atata timp cat nu ti-o cere persoana pe care o iubesti e ok!mie mi-a zis chiar prietenul meu ceea ce mi-a dat de gandit!cum naiba sa mi-o pun cu unul in fata lui?inseamna ca daca nu e gelos nu ma iubeste!ca daca iubesti pe cineva cu adevarat inevitabil esti gelos!
playboy
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:20
Poate ca el vrea cu tine si cu inca una!

La asta nu te-ai gindit?!
...sau nu l-ai intrebat?
ella_688_2008
Postat pe 3 Ianuarie 2009 21:30
De la: ella_688_2008, la data 2009-01-03 21:30:00Poate ca el vrea cu tine si cu inca una!

La asta nu te-ai gindit?!
...sau nu l-ai intrebat?
vrea cu mine si cu unu,bleahhh cum sa nu il intreb?
playboy
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:52
Sexul in trei e o chestiune ce tine de cunoasterea propriei sexualitati, de convingeri, si curiozitate.
Nu e nimic rau in a-ti explora propriile simtiri, dar trebuie sa-ti cunosti partenerii sau partenerele.
Femeile pot accepta o alta femeie in pat ,daca are o curiozitate bisexuala si daca partenera nu ii este superioara, sau poate accepta doi barbati in patul ei doar daca partenerii o atrag indeajuns de mult pt. a-si intari propria sexualitate.

semnat
doctor de iubire
lian66
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:15
adica:
doctor looooooooove!!!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:18
La asa subiect pufos, dr iubi asteapta sa ne inscriem la meditatii, nu zice nimic clar...
daca continua asa o sa-i zicem "dr spagalache la cuc si pupaza".
Mai bine cuci si pupeze, adica....

Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:24
De la: cata2006, la data 2008-08-10 23:09:24Acum un an partenerul meu m-a intrebat, asa dintr-o data ce parere am despre sexul in trei sau cu un cuplu. Am reactionat precum un caine udat cu apa, si am respins orice discutie. Nu a mai durat mult si am observat ca incepe sa stea ore intregi la calculator pe mess. In prima faza nu am considerat ca face ceva rau. Probl.era ca aceste discutii se prelungeau din ce in ce mai tarziu in noapte.Eu plecam la culcare si el ramanea la calculator. O zi, doua....noua si bomba face explozie! Intr-o zi imi spune ca se duce sa se intalneasca cu o femeie cunoscuta pe net cu care nu vrea decat sa faca sex, asa pentru variatie.Si variatia asta incepe sa continue la fiecare sf. de saptamana. Am cerut explicatii, nu puteam sa inghit povestea mai ales ca deja gluma se ingrosa, femeia il suna si la telefon iar dupa amiaza statea la calc.cu camera web si vorbeau. Explicatia a fost clara: intre noi a intervenit monotonia, esti preocupata de problemele de la servici si acasa, apoi treburile din casa pe care nu vrei sa le neglijezi .... si seara esti obosita, adormi instantaneu si sexul este pt.tine o corvoada. Deci mi-am gasit o amanta la care gasesc tot ce nu-mi oferi tu ! Mai grav era ca femeia incepuse sa-l iubeasca mai ales ca in prima faza nu a stiut de existenta mea si de relatia noastra de 8 ani.M-am trezit la realitate, ne-am clarificat problemele, el a rupt relatia cu cealalta cu greu si cu implicatii foarte urate.Am convenit sa incercam experiente noi si am acceptat sexul in trei. Acum totul este simplu, cand intervine plictiseala convocam o partida de sex in trei. Ne simtim bine si gata. Nimeni nu se implica emotional. Ne rezolvam doar inhibitiile.Si asa ne-am salvat relatia.


grozav....ce simplu se rezolva problemele astea....:).
elisa_me
Postat pe 31 Ianuarie 2009 03:04
DA MARLEN,de ce nu doi cu una?eu am o relatie de 6 ani,si am experimentat de multe ori menaje a trois,dar cand a fost vb sa vina el cu un amic,asa cum am venit eu cu o amica ,s-a scos din plan,ok am acceptat sa facem si cum nu aveam sa-l fac gelos cu un barbat,am reusit sa-l fac gelos cu o ea,ai vrut in trei ceea ce nu era de asteptat ca noi doua sa nu-l implicam in jocul nostru,baieti inainte de a cere ceva trebuie sa va asumati niste riscuri,s-ar putea sa aflati despre partenera ceva care n-o sa va placa.cert este ca relatia s-a intarit si mai si.distractie placuta,merita sa faceti ce va place dar de comun acord.
cozett
Postat pe 23 Februarie 2009 15:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
deceptie.... 24 De la: kyru 4 August 2010 09:43
ADOPT PISICUTE!!! 14 De la: liliana2005 18 Noiembrie 2009 21:07
Braila 3 De la: Cassey 15 Mai 2009 13:55
Ce-i domnule cu romancele astea care vor sa fie asimilate si inca in propria tara ? 493 De la: lilutza09 17 Februarie 2011 16:25
Ce parere aveti despre emo kids? 50 De la: kudika055317 31 Iulie 2009 20:58