Setari Cookie-uri

renumitul pensat cu atza!

am citit pe net de aceasta tehnica de pensat care cica e foarte buna (forma perfecta, dureaza doar 2 minute si parul creste mai greu). salonul este al unei indience, Khushi Keswani, in bucuresti, dar nu stiu exact unde... ma puteti ajuta,va rog?
juliettejulie
Postat pe 2 August 2008 21:39
Khushi Beauty Center
Tel: 0722 433 145
Adresa: STR. Stroescu Vasilievici Vasile NR.2, sector 2
ho7princess
Postat pe 4 August 2008 14:49
ce interesant, multumim de pont Si`a facut cineva cum arata?? Vreau si eu!!!
Kittynelle
Postat pe 4 August 2008 18:49
http://www.youtube.com/watch?v=NK-QzPLgUTo&feature=related
eu nu inteleg totusi ce se intampla cu firul de par : pare a fi taiat, nu smuls,nu? ceea ce nu e in regula..
buburuza22
Postat pe 5 August 2008 11:14
Nu este taiat , este smuls din radacina .Te simti un pic umflata dar nu mai creste parul cam 2 saptamini.Mie imi face cineva si imi place foarte mult linia pe care mi-o da.

Postat pe 26 August 2008 00:52
Buna fetelor!Multumesc pentru pont.O sa sun si eu la centrul acela.Vroiam sa va intreb.Este vreuna dintre voi interesata de a deveni reprezentant?Sau cunoasteti pe cineva interesat?Daca da mailul meu este:danielutza_cretu@yahoo.com
almeusufletel
Postat pe 26 August 2008 11:34
De la: Puffilici, la data 2008-08-04 18:49:19ce interesant, multumim de pont Si`a facut cineva cum arata?? Vreau si eu!!!



da..eu stiu...si-l recomand..pensatul cu ata..este mai bun decat cu penseta...si da o forma ochilor mult mai frumoasa...daca te pensai la 3-4 zile cu penseta .....acum poti sa te pensezi la 8-9 zile cu ata sau chiar mai mult.....



hai ca-s buna de reclama ....dar asta nu-i reclama ci un adevar ..si un bine pentru noi.....

Postat pe 26 August 2008 11:45
si cat costa un astfel de pensat? :-/
ingeras_scumpik
Postat pe 26 August 2008 13:46
De la: ingeras_scumpik, la data 2008-08-26 13:46:37si cat costa un astfel de pensat? :-/



deci daca ma intrebi pe mine sincer nu-ti pot raspunde deoarece nu sunt in tara...dar ar trebui sa fie acelasi ca si pensatul cu penseta....poti suna la un saloon si sa intrebi....sigur vei gasi raspunsul.....


Postat pe 26 August 2008 14:05
S`a mutat salonul indian , este acum pe Stefan cel Mare la nr 34 , vis a vis de Circ. Am maine programare si va spun cum e
Kittynelle
Postat pe 28 August 2008 16:02
De la: Puffilici, la data 2008-08-28 16:02:50S`a mutat salonul indian , este acum pe Stefan cel Mare la nr 34 , vis a vis de Circ. Am maine programare si va spun cum e



ai fost? cum e? cat costa? merita? spune-ne
Ectra
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:19
Scuze...am uitat , nu am mai intrat pe topicul asta de ce timp , e foarte misto , mie mi`a placut , nu doare , e ca un pensat normal numai ca se face cu ata.Sprancenele ies super , exact forma pe care o doresti. Am fost o singura data pt ca am exact langa mine cosmeticiana mea si n`am mai avut timp....dar sigur o sa mai merg.
Kittynelle
Postat pe 17 Septembrie 2008 20:53
si cat a costat pufilici?
ingeras_scumpik
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:07
e super!! (am observat ca in general indienii se ocupa cu asta). eu merg destul de des, si sunt f. multumita de rezultate.....si apoi nu e asa de dureros cum se spune
ds82
Postat pe 17 Octombrie 2008 05:12
si eu am incercat :D e prea tare.. nu m-a durut decat foarte putin si firul creste foarte greu in timp, in cazul meu a crescut si foarte subtire si fin :D
shy_gal
Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:42
Timisoara - pensat cu ata , la salon Amira pe str. Aries nr. 3, et.2 . Timisorencelor care doresc sa incerce, le recomand sa mearga cu incredere.
mussika
Postat pe 19 Noiembrie 2008 23:30
este cea mai veche forma de pensat si provine din India
nor_pufos
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:11
Indianca Khushi Keswani, cosmeticiana la un salon bucurestean, poate da o forma perfecta sprancenelor in numai doua minute Khushi Keswani, o cosmeticiana indianca, stabilita in Romania de trei ani, a transformat pensatul intr-o adevarata arta.

Ea foloseste o tehnica aparte, pentru care este foarte apreciata de clientele ei. Tanara penseaza cu ajutorul atei de cusut. Mai exact, ia firul de ata, il rasuceste pe degete, face din el un "lat", iar cu acesta apuca firele de par. "Operatiunea" necesita multa indemanare, dar Khushi este deja o profesionista in domeniu. Ea poate da o forma perfecta sprancenelor, intr-un timp-record de numai doua minute. Zilnic, prin mainile ei "trec" cel putin 20 de cliente, iar o "sedinta" de pensat costa 6 lei. "Senzatia pe care clienta o are este aceeasi ca si la un pensat normal, care se face cu penseta. Un alt avantaj este acela ca firul de par creste mult mai greu datorita faptului ca este smuls din radacina", ne-a spus tanara, care a deprins aceasta "arta" inca din timpul copilariei. Banii pe care i-a castigat de pe urma acestei tehnici originale de pensat au ajutat-o sa-si deschida in Bucuresti propriul salon de frumusete. Aici, indianca executa si tatuaje cu hena.
nor_pufos
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:19
www.top-evenimente.ro

Postat pe 17 Decembrie 2008 19:15
Buna, am tot citit de saloane pt pensat cu ata in Bucuresti si in Timisoara, are idee cineva daca exista unul si in Constanta, vreau sa ma fac saptamana viitoare si daca da, sa imi lase adresa si un numar de telefon unde pot sa ma programez. Multumesc
mifi16
Postat pe 28 Decembrie 2008 12:32
Wow! Interesant pensat cu ata...oare doare mai mult decat cu penseta..? A incercat cineva?
liza24_84
Postat pe 5 Februarie 2009 20:55
Liza, cand te penseaza cu ata, iti ia mai mult decat cate un fir odata... da, la inceput cam ciupeste... mie, care nu ma fac prea des (am putine fire "pe dinafara"), imi dau lacrimile mereu Partea buna e ca iti ia pana si firele cele mai fine, practic "scoate" tot...
Dor_a
Postat pe 5 Februarie 2009 22:22
suna bine o sa incerc si eu in viitorul apropiat
FRN
Postat pe 8 Februarie 2009 15:39
De la: Dor_a, la data 2009-02-05 22:22:57Liza, cand te penseaza cu ata, iti ia mai mult decat cate un fir odata... da, la inceput cam ciupeste... mie, care nu ma fac prea des (am putine fire "pe dinafara"), imi dau lacrimile mereu Partea buna e ca iti ia pana si firele cele mai fine, practic "scoate" tot...


Pai e foarte bine asa,Dor_a...mai bine tot odata decat pe rand
liza24_84
Postat pe 8 Februarie 2009 18:29
salut. vreau de multa vreme sa merg la tipa asta , dar nu am mai gasit-o la foisorul de foc. va rog eu mult imi dati un nr de telefon?eventual stiti face programari de pe o zi pe alta?
va multumesc tar emult
zbiutz
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:38
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:05
Buna, si eu m-m pensat la Indianca Khushi Keswani si am fost foarte multumita. Eu am fost sa ma pensez la ea atunci cand inca lucra la salonul de la Stefan cel Mare 34, ieri am fost iar la acel salon cu intentia de a ma pensa tot la ea...dar din pacate nu mai lucreaza nici acolo...de vreo luna...iar la numarul de telefon la care raspundea deobicei si pe care l-ati scris si voi p acest forum nu mai raspunde...are mereu un fel de ton ocupat. Stie cineva unde s-a mutat Khushi Keswani??Are alt numar de telefon?? Nimeni nu penseaza ca ea...am incercat cateva saloane bune...dar in zadar...imi doresc foarte mult sa dau de Khushi ...
kudika028302
Postat pe 21 Mai 2009 13:59
Nu
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 14:01
Nop...daca afli ceva anunta-ma si p mn...u cand te ai pensat ultima data la ea?
kudika028302
Postat pe 21 Mai 2009 14:48
fetele eu dupa c am citit aici pe forum, am intrat repede pe youtube si am gasit asta http://www.youtube.com/watch?v=SK6Y12IpCpM&feature=related
si am reusit sa ma pensez singurik cu atat si am reusit sa rup si ata :))
e kiar misto!!!
10nails
Postat pe 5 Iunie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cursuri de specializare 55 De la: Irina_Monea_1 6 Mai 2015 17:32
Salon Iasi seibella 5 De la: self 27 Decembrie 2008 07:48
salon piercing ploiesti 2 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:04
coafura brasov 2 De la: mademoiselle 3 Mai 2014 17:22
saloane SIBIU 1 De la: kudika180370 12 Mai 2010 23:46