Setari Cookie-uri

nu mai pot

sunt csatorita de 7ani.am doi copii frumosi si un sot pe cre il iubesc (inca).de 5ani am inceput sa ne instrainam unul de celalt tot mai mult,daca inainte faceam dragoste aproape zilnic acum o facem odata pe luna sau chiar 2 luni.nu mai vorbim.in ultimul timp a mai luato si pe bautura bea zilnic.am apelat la familia lui sa ma ajute sa vobeasca cu el sa nu mai bea.daca nu se schimba voi pune capat casniciei si imi voi creste singura copii.nu am cu cine vorbi tata nu am de la varsta de 12ani,mama e ocupata cu un frate mai mic care are sindromul down si de 2ani e tot mai rau,mai am un frate in sua dar nu am crescut impreuna deci nu suntem foarte apropiati.am luptat mult pentru casnicia asta deoarece familia lui nu ma vrut din cauza fratelui meu mai mic.sau obisnit cu ideea si in timp si-au dat seama ce fel de femeie sunt.avem tot ce ne trebuie nu ne lipseste nimic numai intelegerea si lipsa de comunicare iar din cauza asta sentimentele mele incep sa moara unul cate unul.ce sa fac,cateodata simt ca nu mai pot merge mai departe.in public pozam drept o familie fericita dar defapt noi suntem colegi de camera si tata si mama la copii.
alinadiana0680
Postat pe 4 August 2008 22:42
O relatie/casnicie nu poate dura fara comunicare.Provoaca-l la o discutie,incearca sa vezi care e problema(cu el).Daca nu ajungi niciunde cu discutiile sau refuza sa-ti vorbeasca,atunci cred ca cel mai bine ar fi sa pleci undeva o perioada(ex vacanta).Poate asa va realiza ce ar pierde daca l-ai parasi.
De exemplu,tatal meu si-a dat seama de ce a pierdut abia dupa divort.
Oricum divortul e o solutie extrema,dar si tu meriti sa-ti traiesti viata.
Iar daca el a luat-o pe calea alcoolului.....
E destul de complicat
andreea1976
Postat pe 4 August 2008 23:04
doamna draga, incercati sa nu mai pozati in victima , nu va sta bine.
ati reusit dumneavoastra sa razbiti peste mentalitatea familiei lui si nu reusiti sa-l readuceti acasa!!!??
mai intai cautati motivele care au facut sa-l schimbe!
si inca una, de ce ati asteptat 5 ani?

Postat pe 4 August 2008 23:13
mesajul tau geo-no ofence-suna ca toate emisiunile 9595 cu andrei...dar sa stiti ca are dreptate,trebuie sa mergeti la radacina problemei si acolo ati putea sa descperiti ceea ce nu vreti si anume ca poate si dvs aveti o vina acolo.Oricum orice relatie ar fi ea nu rezista fara comunicare-e punctul de baza.Ceea ce trebuie sa faceti e sa nu mai urmariti/analizati ci sa actionati cum spunea si andreea.Cnvocat-i la o discutie si rezolvati problema inainte sa se ajunga la lucruri mai grave.Oricum daca a apelat la alcool probabil ca e destul de grav deja,daca isi gaseste alinare in stari euforice...e trist si pacat,dar tare multe relatii se destrama asa
sweetpink
Postat pe 4 August 2008 23:38
sa-mi trag palme daca stiu despre ce emisiune vorbesti!!!
e aia in care unu' cu barba si aer de macho, da sfaturi populatiei infometate de senzational?

Postat pe 4 August 2008 23:48
exact geo.de ala e vb.dar sa ma explic.de fiecare data cand merge cineva la aceasta emisiune cu o problema,indiferent care ar fi aia-sa zicem ca pe una o bate sotul(ipotetic vorbind) pana la sfarsitul emisiunii,desi el recunoaste ca o bate ca bea prea mult si nu mai stie de el,moderatorul emisiunii si anume acest andrei care e ceva dr. psiholog o scoate pe ea de vina si o si convinge ca e asa si ca ea tre sa se trateze nu el..
sweetpink
Postat pe 5 August 2008 00:19
sa schimbat dupa ce am nascut fetita si am asteptat ca poate va redeveni cel pe care l-am cunoscut si de care m-am indragostit.daca ai faceam eu asaceva oare nu si-ar fi gasit linistea in alta parte?
alinadiana0680
Postat pe 5 August 2008 09:46
nu ma plang si nu pozez in victima.daca e sa o luam asa victimele sunt copii.am sa lupt cum am facut-o de atatea ori am vrut doar sa aflu ce spun si altii.nu traiesc cu lumea si nici lumea cui mine.IL IUBESC daca nu ar fi asa as fi renuntat demult.nu pot spune ca am ramas cu el din cauza banilor deoarece totul am facut impreuna si am satisfactia ca am dovedit tuturor ca pot.nu renunt eu asa usor dar sunt momente cand nu mai pot.si el ma iubeste ca altfel nu ar fi ramas alaturi de mine atunci cand au anceput problemele cu fratele meu.altul ar fi fugit mancand pamantul.doar ca pe drumul vietii pur si simplu ne-am pierdut unul de altul.intr-o zi va rsari soarele si pe strada mea cum a facut-o de atatea ori si atunci va fi din nou bine pana la urmatorul hop.DUMNEZEU NU DA UNUI OM MAI MULT DECAT POATE DUCE.si sunt convinsa ca cineva acolo sus ma iubeste
alinadiana0680
Postat pe 5 August 2008 10:04
draga mea nu trebuie sa disperi niciodata iar viata din pacate nu este plina numai de lucruri placute!incearca sa va regasiti si sa aprinzi flacara care va unit odata!incearca sa faci ceva pentru ca el sa renunte la viciul bauturii............daca la final nu reusesti renunta si creste copii in liniste si armonie deoarece ei simt tensiunile chiar daca nu arata intodeauna lucrul asta! intradevar ai incredere ca va rasarii soarele si pe strada ta!multa putere si succes!

Postat pe 5 August 2008 10:12
am reusit mi-am recastigat sotul si totul a revenit cum era ininte.
alinadiana0680
Postat pe 26 August 2008 21:49
bravo
Kittynelle
Postat pe 27 August 2008 20:53
feliCitari
aleera
Postat pe 2 Octombrie 2008 18:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac????? 15 De la: Eva32 12 Mai 2011 02:58
Prietenul iubitului meu isi inseala sotia... ce sa fac? 12 De la: oana84onutza 8 Februarie 2010 17:50
impas moral 64 De la: LOPY_71 21 Aprilie 2010 00:50
Infidelitate 17 De la: dakar_dakina 20 Octombrie 2008 17:48
sunt in impasul vietii 70 De la: kudika018999 10 Mai 2009 14:50