Setari Cookie-uri

Baietii din ziua de azi..nici o sansa

Eu cred k imi voi insela in curand iubitul. Mie pur si simplu NU imi este de ajuns un singur iubit:))). Poate este de vina varsta, sau paote sunt eu prea prtentioasa, dar pana acum nici un tip nu ma satisfacut nici macat 70%...In cel mai bun caz, mi a fauct pe plac maxim o luna, si pe urma s a plictisit. Deci am ajuns la concluzia, ca decat sa imi plang de lila, si sa ma astept sa ma bage pe mine in seama mai mult decat este dispus, trebuie sa iau problema in propiile mele maini si sa fac cea pt a completa golul. Crede ti ca este gresit? pai daca nu fac asa... sunt 2 solutii: ori voi petrece cam fiecare seara trista, ori il voi bate atat la cap sa ne vedem si sa imi acorde mai multa atentie pana cand chair ca ma va lasa cu buza umflata. NU ezista cale de mijloc. Mai este cineva pe aici care are problema asta? Ca nu rpea am mai auzit genul asta. Imi place sa ma plimb mult, sa ajut, sa ma implic, sa particip la evenimente, sa fac ceva constructiv cu cineva, sau chair numai sa petrec timp, sa fac ceva distractiv si relaxant. dar actualul.....ne vedem o data la 2 zile, seara, si am tine in casa, iar cand iesim 'in club'..stam pe marginea pasajului de la universitate cu prietenii lui sa bea o votca amestecata cu Fanta ianinte de a merge in disco....Nu mai pot asa, mi se pare...aberant. Tin la el, are partile lui bune, dar programul asta obosit si lipsit de...creier:)) ma da gata, ma face sa imi ies din fire. Adica imaginativa: o fata imbracata la 4 ace..rochie neagra, pantofi negri cu toc, aranjata, tot, pentru o seara de distarctie, stand o ora pe marginea drumului cu baietii sa se imbete acolo. mai mi se facea si frig :))
alinuta2
Postat pe 6 August 2008 14:03
si eu stau si ma milogesc zilnic pt putina atentie din partea iubitului!! la inceput a fost totul ok,facea totul k sa ma multumeasca,tot timpul imbratisari si saruturi non stop.isi dorea sa stam cat mai mult timp posibil impreuna,dar de ceva vreme,oarecum fuge de mine.prefera sa stea la calculator sa se joace,decat sa stea k mine!!!!!!!!!!si cred k la 23 de ani nu iti mai sta mintea la jocuri sau nu ar mai trebui.vine si sta cu mine numai k sa tac din gura si sa nu-l mai cical.imi spune k eu singura il fac sa se indeparteze prin faptul k sunt pusa pe cearta tot timpul,asa k mai bine sta la calculator k aici nu il mai streseaza nimeni.E NORMAL???dar cum sa mai fiu draguta k el dc nu ma baga in seama,nu ii place sa stea k mine,iar cand vine seara in pat,ma tine in brate k sa tac din gura si atat,nu vb,nu ma saruta,nu ma atinge.trist nu-i asa?dar am zis k poate e si vina mea,k cer eu prea mult si am hotarat sa mai continui o perioada k el,poate se va schimba si va redeveni cel care a fost.de inselat nu vreau sa-l insel,dc vreau un alt baiat,inainte o sa termin k aceasta relatie si apoi o sa imi caut altceva.nu sunt de acord k faptul k o data ce esti angajat intr-o relatie,sa inseli persoana respectiva,ni se poate intampla oricui,iar acest lucru doare f tare.dc nu mai esti multumita de relatia pe care o ai,spune-i acest lucru,poate mai puteti sa rezolvati ceva,dc nu desparte-te de el si cauta un altul care sa iti ofere tot ceea ce iti doresti
acy_mik
Postat pe 6 August 2008 14:24
mai fetelor, stau si ma uit la ce ati scris voi si ma minunez
lasatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
va pierdeti timpul cu ei, mai ales tu aci mik
nu vreau sa fiu rautacios, dar am vazut de mult prea multe ori chestia asta, si nu s-a ajuns la nimic bun. parerea mea
_fantoma_
Postat pe 6 August 2008 20:07
De la: vas25, la data 2008-08-06 20:07:48mai fetelor, stau si ma uit la ce ati scris voi si ma minunez
lasatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
va pierdeti timpul cu ei, mai ales tu aci mik
nu vreau sa fiu rautacios, dar am vazut de mult prea multe ori chestia asta, si nu s-a ajuns la nimic bun. parerea mea


si eu ma minunez de mine si de faptul k accept atatea,dar am zis sa-i mai dau o sansa poate se va schimba.dc nu,nu cred k am alta solutie decat sa-l las pt k nu vreau sa mai petrec mult timp asa,angajata intr-o relatie,dar in acelasi timp singura...
acy_mik
Postat pe 7 August 2008 16:25
De la: acy_mik, la data 2008-08-07 16:25:54
De la: vas25, la data 2008-08-06 20:07:48mai fetelor, stau si ma uit la ce ati scris voi si ma minunez
lasatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
va pierdeti timpul cu ei, mai ales tu aci mik
nu vreau sa fiu rautacios, dar am vazut de mult prea multe ori chestia asta, si nu s-a ajuns la nimic bun. parerea mea


si eu ma minunez de mine si de faptul k accept atatea,dar am zis sa-i mai dau o sansa poate se va schimba.dc nu,nu cred k am alta solutie decat sa-l las pt k nu vreau sa mai petrec mult timp asa,angajata intr-o relatie,dar in acelasi timp singura...

eu sunt de parere ca ce nu merge din prima si scartaie...poti sa ii dai o mie de sanse sau sa o resuscitezi..ca nu o sa mearga
beem
Postat pe 7 August 2008 16:32
De la: dana_79, la data 2008-08-07 16:32:09
eu sunt de parere ca ce nu merge din prima si scartaie...poti sa ii dai o mie de sanse sau sa o resuscitezi..ca nu o sa mearga


am hotarat sa mai continui putin pt k el nu a fost asa de la inceput,ci din potriva se purta super,era f atent,imi aducea mereu cadouri,stateam tot timpul posibil impreuna,dar acum... sa vedem ce se va intampla
acy_mik
Postat pe 7 August 2008 17:44
In sfarsit o fata care are aceeasi problema :* ;;).... Ma bucur intr un fel sa vad ca nu sunt singura care trece prin aceasta problema destul de greu de intanit...din cate am vazut...Cel mai des vad de inselat...sau....de probleme in pat..dar mai rar de.. baietii care se cred buricul pam..si ne jigneste in halul asta cu replici gen: stau cu tine ca sa nu ma mai f*** la cap....Deci.....imi vine sa ii sparg capul...direct...
alinuta2
Postat pe 7 August 2008 20:39
alinuta fato, inca o data zic, lasa-l , esti tanara, ai viitorul in fata. asta nu inseamna sa ti-o iei in cap si stai o luna cu unul , o luna cu altul ( stai cate o saptamana , glumesc, daaaaaaaa? ), dar si pe partea cealalta ai grija, nu pre se gasesc cupluri perfecte 100% ( sa se inteleaga din toate punctele de vedere, dintr-o privire ), marea majoritate sunt cam pe unde spui tu 70% maxim 80%, iar restul vine din faptul ca mai lasa unul , mai lasa altul. asa este viata in cuplu, trebuie doar sa recunosti pe cel pe care il vrei langa tine.

iubitiva mult
_fantoma_
Postat pe 7 August 2008 20:51
De la: acy_mik, la data 2008-08-07 17:44:08
De la: dana_79, la data 2008-08-07 16:32:09
eu sunt de parere ca ce nu merge din prima si scartaie...poti sa ii dai o mie de sanse sau sa o resuscitezi..ca nu o sa mearga


am hotarat sa mai continui putin pt k el nu a fost asa de la inceput,ci din potriva se purta super,era f atent,imi aducea mereu cadouri,stateam tot timpul posibil impreuna,dar acum... sa vedem ce se va intampla

sper sa va fie bine...
beem
Postat pe 8 August 2008 10:02
e greu sa impui ce-ti place tie altuia! povestirea cu sticla de vodka si fanta e foarte sugestiva, scoate in relief faptul ca sunteti f diferiti. vad chestia asta tot mai des in jurul meu in ultima vreme fete de varsta noastra implicate in relatii cu baieti de aceeasi varsta aproximativ, fete care incep sa se transforme in fluturasi, pe cand iubitii lor raman molii..eu dau vina pe varsta!! 1. pt teribilismul specific, ca li se pare lor cool sa bea cu baietii pe treptele TNB-ului si 2.pt ca fiind inca in scoala si intretinuti de parinti, nu au bani !!si astfel merg pe principiul ca daca gagicuta vrea in club, mai bine te binedispui dinainte,ca e mai ieftin
tu de ce vrei sa-l inseli? sau ai pe cineva care sa-ti ocupe timpul cand nu stai cu el?inseamna ca vrei o relatie in plus,eu una nu-ti recomand asa ceva,e prea complicat.din ce ai scris tu inteleg ca nu esti dispusa sa-l paraseste pe iubitul tau, deci de ce vrei sa risti sa afle?
buburuza22
Postat pe 8 August 2008 15:15
De la: dana_79, la data 2008-08-08 10:02:32
sper sa va fie bine...


multumesc mumos pt urari danuta,sa ne tii pumnii
acy_mik
Postat pe 8 August 2008 15:37
De la: alinuta2, la data 2008-08-07 20:39:10In sfarsit o fata care are aceeasi problema :* ;;).... Ma bucur intr un fel sa vad ca nu sunt singura care trece prin aceasta problema destul de greu de intanit...din cate am vazut...Cel mai des vad de inselat...sau....de probleme in pat..dar mai rar de.. baietii care se cred buricul pam..si ne jigneste in halul asta cu replici gen: stau cu tine ca sa nu ma mai f*** la cap....Deci.....imi vine sa ii sparg capul...direct...


da din pacate am si eu cam aceeasi prob.de dc barbatii nu sunt pusi k materie la sc,asa ii studiam si stiam ce prostii fac si ce trebe sa facem noi sa-i aducem pe fagasul cel bun sa ne desteptam mintile si sa vedem ce-i de fakt
acy_mik
Postat pe 8 August 2008 15:41
Salut.
Am citit posturile voastre... legat de lucrul asta, eu trec printr-un moment f greu acum tocmai din cauza unor astfel de lucruri.
O sa fiu destul de scurta: la 21 de ani am inceput o relatie cu un baiat ok... nimic deosebit pana aici. La 6 luni distanta, m-a cerut in casatorie, mi-a dat un inel... ce era sa zic?! imi doream sa am si eu o relatie ca toate fetele de varsta mea... am zis da, cu jumatate de gura, in ideea ca nu o sa fac lucrul asta in momentul acela, ci mai tarziu. Si am tot asteptat... sa vina momentul cand sa-mi doresc si eu sa ajung sa-mi doresc casatoria aceea... Acum am 25 de ani si jumatate... Sunt multe lucruri in spatele acestei povesti... ideea este ca dupa 2 ani jumate ne-am mutat impreuna (la 6 luni dupa ce am terminat eu facultatea, adica dupa ce m-am angajat, ca sa avem bani ca sa ne intretinem)si la 9 luni dupa aceea prietenul meu si-a dorit sa ne luam casa impreuna... in tot acest rastimp, m-a batut la cap intr-una cu casatoria... eu tot ziceam sa mai amanam... el inceta o perioada, dupa care punea iar presiune... Am luat si casa, cu credit... m-am bagat atat eu cat si parintii mei in datorii... Totul pentru ca si-a dorit el foarte mult aceste lucruri. Nu pot sa zic ca eu nu mi le-am dorit.... dar ceva in sufletul meu nu era in regula... am considerat ca daca tot m-am bagat in relatia asta, sa fac toate eforturile ca sa mearga bine. Din pacate, relatia nu era nemaipomenita (din punctul meu de vedere)... ne comportam efectiv ca niste roomies, nu ca niste oameni indragostiti, care urmeaza sa se casatoreasca... Pana cand, am intalnit un alt barbat... cu care am inceput o relatie... si am continuat-o pana cand mi-am dat seama ca ne simtim atat de bine unul cu celalalt incat nu mai pot face fata ambelor relatii... In perioada in care m-am intalnit si cu barbatul asta am incercat sa-mi dau seama ce-mi doresc. Si mi-am dat seama ca nu vreau sa ma casatoresc cu prietenul meu de atunci, ca nu vreau sa imi intemeiez o familie cu el... si atunci am decis sa renunt la el. A fost urat, a facut un atac de panica... am ajuns la spital cu el, am incercat sa-l sustin cat am putut... mai mult, am facut toate concesiile necesare ca sa ramana el cu casa (caci primul lucru pe care mi l-a cerut a fost sa aibe el intaietate la casa, el nefiind din bucuresti... primul lucru pe care l-a facut cand am luat casa asta, a fost sa-si schimbe buletinul!). Acum suntem in proces de preluare a creditului (adica el preia). E foarte greu... e foarte greu sa-l vad cum se tanguie si cum se vaita in fata mea ca el pe mine ma iubeste, ca trece peste relatia mea (la care eu nu vreau sub nici o forma sa renunt, din contra, vreau sa o frustific), ca nu mai vrea casatorie acuma, ca ma vrea doar pe mine, ca ma iubeste ca pe ochii din cap. Pentru mine nu mai conteaza ce spune el, imi dau seama ca sufera, dar nu ma pot intoarce la el pentru siferinta lui si atat... Nu regret deloc decizia pe care am luat-o! Stiu ca ii e greu, dar stiu ca va trece peste moment... timpul isi va spune cuvantul.
In concluzie, nu mai stati cu un om pt care simtiti ca nu e potrivit pentru voi doar in ideea ca poate veti simti si voi asa cum ar trebui... cu cat se merge mai departe, cu atat e mai greu de renuntat! Cu mine nu s-a purtat minunat nici la inceput.. .de cate ori ii spuneam ca parca astept si eu altceva de la o relatie (afectiune, tandrete, protejare, complimente, etc.), imi spunea ca nu e bine cum gandesc... ca daca vrea sa se casatoreasca cu mine, inseamna ca ma iubeste, nu?!?
NU! Nu este un indiciu...
Asadar, din punctul meu de vedere, incercatul asta nu e bun... se ajunge in situatia mea... situatie in care imi doresc cu disperare sa scap din situatie, dar el nu ma lasa, spunandu-mi sa nu-l parasesc ca el nu poate merge mai departe si ca ma iubeste pana la cer si inapoi... Uneori am senzatia ca nu mai am scapare... Alteori prind curaj... Barbatul de care acum sunt indragostita se poarta cu mine exemplar... nici macar nu sunt obisnuita cu o asemenea atitudine... pt ca nu am mai primit asa ceva... Si inca un lucru: cu acest barbat pot sa vizualizez o casatorie, un copil... e asa de tandru si asa de bun, incat ma face fericita numai cand il vad... iar iubirea lui fata de mine se vede in toate gesturile, ideile, in privirea lui, in modul de comportare... Din pacate, iubirea pe care o simtim este umbrita de chinul prin care trec eu acum...
De aceea, daca simtiti ca nu mai merge, nu mai incercati... e inutil... situatia nu face decat sa devina din ce in ce mai grea si mai greu de iesit din ea...

Numai bine!

Postat pe 8 August 2008 15:47
draga anuska nu dispera si lasa-l in pace.cu timpul trebuie sa isi dea seama k tu nu mai vrei sa fii k el,k esti fericita in relatia actuala si va trebui sa se plictiseasca de atata milogit.vei scapa de el mai devreme sau mai tarziu,dar intre timp bucura-te de iubi tau si de iubirea pe care v-o purtati
acy_mik
Postat pe 8 August 2008 15:58
Da, asta incerc sa fac. Din punctul meu de vedere, am facut atatea compromisuri si concesii pentru omul asta, incat imi dau seama ca viata impreuna m-ar fi costat prea mult... Eu am renuntat la prietenii mei, la parintii mei (care chiar daca nu au fost de acord cu relatia mea, au acceptat-o, mi-au respectat decizia, m-au ajutat in cumpararea casei la care renunt acuma), la libertatea mea, la visele mele... Am ales sa ma chinui pentru un barbat langa care imi dau seama ca nu imi doresc sa raman o viata intreaga...
Cel de acum e un om deosebit, care a avut si el situatiile lui pana acum si din care a invatat multe lucruri.
E asa de frumos sa fii iubit... pana acum, nu am simtit lucrul asta... Dar nu am de gand sa renunt la relatia de acum... e prea frumos... si merita sa incerc... chiar daca n-o sa reziste, sa zicem, voi accepta situatia si voi fi fericita ca am avut parte de asa sentimente...
De aceea va spuneam, nu dati cu piciorul fericirii... dar incercati sa va dati seama la timp daca ce aveti in momentul de fata este ACEA fericire sau nu. Caci daca nu este (si se constientizeaza acest lucru) e pacat prea mare...

Mersi de incurajari!
Eu sunt convinsa ca va fi bine si pt el mai incolo... nu-mi doresc sa-l stiu ca-i e rau... de aceea am decis sa renunt eu la tot...ca sa ma stiu cu constiinta impacata fata de el. dar nu ma pot intoarce la acest om pt ca au trecut aproape 5 ani si din compasiune pt el... si va sfatuiesc si pe voi sa discerneti bine sentimentele care va incearca...

Postat pe 8 August 2008 16:09
anuska, respect pt ca ai taria sa faci ceea ce e corect in viata,
si asta cu grija pt cei din jurul tau

ajuns asa de departe lucrurile sunt clare si din exterior
nu poti sa iubesti pe cineva care e slab,
oricat de crud ar suna ... se aplica
alltheway
Postat pe 8 August 2008 16:58
Fetelor, e o solutie foarte simpla la problema voastra. (Trebuie sa intru puin in detalii,k am observat 3 probleme principale)
1. alinuta: treaba e simpla. Stai de vorba cu el intr-o zi si pune-i problema in felul urmator. "Dragule te iubesc, te respect si sunt constienta ca ai sti tu ca orice om defectele tale, dar trebuie sa ma crezi ca nu mai pot sa traiesc intr-o asemenea relatie. Am si eu nevoile mele (afective) iar daca nu esti dispus sa faci nici cel mai mic in privintza asta ma tem ca relatia noastra se sfarseste aici". Nu il jignesti, vrei sa-l faci constient de greseli nu dusman pe viatza. II dai un ultimatum scurt, direct, sincer si trebuie sa fi hotarata pentru ca sunt 2 secenarii dupa treaba asta
a) omu isi da deama de greli si daca te vrea se mobilizeaza si tu obtii ceea ce vrei. Atentia necesara din partea iubitului.
b) tipu' nu se schimba asa ca tu va trebui sa te tzi de promisiune si sa-ti cauti un alt iubit.
Observati! Nu-ti recomand sa-l inseli, nu rezolvi nimic cu asta. Ori se mobilizeaza el, ori te reprofilezi tu. N-ai ce sa cauti intr-o relatie in care omul de langa tine nu e interesat de persoana ta si nu reuseste sa-ti dea atentie.
Intrebare pt cultura mea generala: de ce stai cu el pe marginea drumului la bere cand poti sa chemi un taxi si niste prietene si sa mergeti singure in club, baietii pot sa vina si mai tarziu...
2.acy_mik: Aici e mult mai simplu. E vorba de rutina. Daca un calculator e mai important decat tine in ochii lui, lasa-l sa se insoare cu calcul si tu vezi-ti de drum. E destul de clar ca alta optiune nu ai. Deja numai e o relatie, e un razboi intre tine si o inteligentza artificiala. Cu cat amani mai mult despartirea cu atat poate devenii mai dureros... Asa ca bagajele facute si la drum!
3.anushka: pe viitor cere o zi de gandire cand mai ai de luat decizii deastea si filozofeaza adanc la problrma daca asta e ceea ce vrei si daca nu cumva ar putea interveni ceva care te-ar face sa regreti. Cat despre fostul, lasa-l in durerea lui. Nici nu-mi dau seama cum ai putut sa stai atata timp cu un astfel de individ. Mai bine ii angajai o bona ceva...
Si cam atat. Fiti rele ca sa obtineti ceea ce vreti, dar si flexibile ca sa nu dati alte extreme.
PS: Sunt putin bulversata. Cum adica va milogiti pt atentie? Poi sa-ti acorde iubitul ceva atentie e un moft al vostru? O favoare uriasa care o pot face ei daca vor? Hello, E una din obligatiile lor de "de serviciu". Atentia asta trebuie oferita neconditionat. Cum sa va milogiti sa primiti ceea ce va apartine? Sau sunteti in relatie cu vrun politician?... k asa s-ar explica
anarki91_myself
Postat pe 8 August 2008 19:20
fetelor.. ma bucur k mi-am povestit si eu problema...o gasiti la intrebari cu subiectul "probleme sexuale"... desi nu am primit raspuns. Dar cam aceiasi problema era si la mine : lipsa de afectiune... ati dat niste raspunsuri f bine structurate.. si m-ati convins sa renunt la el. Nu merita nimic, imi pare rau k mi-am batut capul cu el,m-am gandit atat de mult la problema asta incat devenisem in ultimul hal de pasiva, imi refulam toate dorintele numai ca sa nu sufar din nou cat timp am stat cu el. A fost prima experienta si aveam nevoie de aud k nu sunt singura in situatia asta si k vina nu este a noastra k suntem lipicioase... ci asa este orice om indragostit. Totusi am ramas cu o nelamurire : intuitia imi spune k m-a iubit, a facut multe alte lucruri care nu le-ar fi facut orice, am incercat sa-i spun prin toate formele ce ma deranjeaza, pur si simplu nu ma baga in seama... nu inteleg dc unii nu stiu sa apreiceze ce au langa ei si pe deaspra sunt hoti de energie, adik lasi de la tine sa fie bine, dupa care inebunesti explicandu-i ... se face ca te intelege si a doua zi o luati de la capat. Dc toate aceste lucruri? cum sa scapi cand esti prins intr-o relatie santajista?? afectiune ai la inceput scai dupa care incep certurile inutile, si dupa toate astea nici nu are bunul simt sa recunoasca k nu mai are rost, te streseaza in continuare. Prietenul meu mi-a plans de atatea ori si-mi spunea k ma iubeste ,dar in acelasi timp nu facea nimic sa-mi demonstreze!!!

Postat pe 8 August 2008 23:41
I am spus exact cum ai zis tu, am stat de vorba serios. Nu a facut decat sa ma ingane...sa para 'suparat' ca pun asa p[roblema si mi a zis asa: Daca nu iti convine cauta ti pe altul..eu asa as face in locul tau =))...Eu atat am sa iti ofer..si te iubesc in felul meu.


Deci?:)))
alinuta2
Postat pe 9 August 2008 14:02
Da....nu pot sa zic k ar fi nasol daca ar afla ca il insel...totusi nu s ar mira, ar stii de ce ;). Apropo, are bani(moderat), nu el era cel care isi prepara votka cu fanta, era un prieten de al lui(imi cer scuze daca m am exprimat gresit), noi doar stateam acolo langa el(bine mai lua si el cate o dusca). Dar la urma urmei..si eu sunt ina ceasi oala:))...daca stau sa am gandesc ami mereu nu am bani, ceea ce am cam obliga sa stau acolo...si nu sa ies cu fetele( care nici nu le am oricum) singura in club( da da...stiu k sunt mari sanse, si de ob se intampla inevitabil sa imi faca cinste tipi noi care ii cunosc acolo, dar nu am cu cine..asta e problema principala).

Eu dupa anul asta plec din tara, este sigura plecarea, trebuie numai sa pun la punc ultimele detalii, si nu va veni cu mien el, desii ia propus cienav din familia mea, ca si el tinea sa paraseasca tara(dar el repeta anul asta ca are f multe restante) nu cred ca il voi astepta. Asadar, pot sa gandesc si la rece, daca e sa o luam asa. NU rpea ma vad cu el in viitor, ma vad cu cienva care are sa imi ofere multeee...sprijin....si da, sunt o fata materiala, ar el e cam zgarcit in unele faze, ceea ce nu mi a palcut, dar il inteleg ca e tanar, nu inveeste el in 'femei'...mai are pana acolo, pana in mom cand femeile vor fii 'accesoriile' lui.
alinuta2
Postat pe 9 August 2008 14:12
De la: alinuta2, la data 2008-08-09 14:02:45I am spus exact cum ai zis tu, am stat de vorba serios. Nu a facut decat sa ma ingane...sa para 'suparat' ca pun asa p[roblema si mi a zis asa: Daca nu iti convine cauta ti pe altul..eu asa as face in locul tau =))...Eu atat am sa iti ofer..si te iubesc in felul meu.


Deci?:)))



si tu mai ai dubii daca sa te desparti de el ?!?!?!?!?
eu zic ca e mai mult decat evident!

morticia_adams
Postat pe 21 August 2008 02:16
stai cu cineva care e pregatit sa te puna in brate la altcineva,
nu mai e vorba de iubire, ci e chiar o insulta, indiferenta de genu asta ... mama-mama
alltheway
Postat pe 21 August 2008 16:16
tipu asta ar trebui sa isi taie o mana pt tine la nevoie,

nu stie sa se poarte si face pe desteptu ... pana una alta, tu stii ce iti doresti
alltheway
Postat pe 21 August 2008 16:19
pentru anushk83 - felicitari ca ai reusit sa gasesti un asemenea exemplar "rar"!sa aveti casa de piatra, ca din cate am inteles, acum chiar vrei asta ... in ceea ce priveste relatia anterioara, imi pare rau pt tine ... permite-mi insa sa iti dau un sfat, nu te mai lasa manipulata de mila pe cara te face sa o simti!nu are rost!zau asa!ia taurul de coarne!
cineoare
Postat pe 26 August 2008 16:13
super tare!ma intreb insa ... oare toti care dam sfaturi atat de ... "ori e alba ori e neagra", suntem si in stare sa le aplicam?
avem oare taria de caracter necerara momentului de a exprima exact nemultumirile? si "puterea" de a putea pleca si parasi instant?
inspirati-va de la ei ... nu v-ati intrebat niciodata cum pot sa spuna "vreau sa ne despartim" sau "ar fi cazul sa..." si etc ... asa scurt?!?! va rog fetelor ... fiti barbate!
cineoare
Postat pe 26 August 2008 16:25
Shtiti fetelor!!!M-am convins de un lukru f f f bun...shi anume de faptul ca cu cit eshti mai indiferenta fatza de ei;)cu atit ei incearcaq mai mult sa te satisfaca din toate pctele de vedere:))) ........sa iti satisfaca orice moft,.,,bla bla bla...asha ca mai bine incepeti cu indiferenta sa vedeti daca vin rezultatele
irsha87
Postat pe 27 August 2008 19:40
Multumesc pentru incurajari!
Tin sa spun ca am depasit momentul, fostul meu prieten a ramas cu casa, eu acuma imi caut alta, insa nu asta e important... important este ca a acceptat situatia, ca nu se mai agata, ca incearca sa-si gaseasca pe altcineva, ca eu nu am constiinta incarcata (ca l-am lasat in nu-stiu-ce fel) si ca, orice ar si, viata merge inainte... nu avem cate 50 de ani fiecare, sa consideram ca viata noastra s-a sfarsit... pana la urma, nu ne-a legat decat o casa luata impreuna... atat a fost sa fie.

Da, nu trebuie sa judecam din mila... dar, din pacate, cand esti in situatia de fata, ajungi la un moment cand nu mai stii ce decizie sa iei... Cine reuseste sa-si infranga toate astea, va avea viata un pic mai usoara...

Mult succes!

Postat pe 28 August 2008 15:08
De la: anuska83, la data 2008-08-28 15:08:43Multumesc pentru incurajari!
Tin sa spun ca am depasit momentul, fostul meu prieten a ramas cu casa, eu acuma imi caut alta, insa nu asta e important... important este ca a acceptat situatia, ca nu se mai agata, ca incearca sa-si gaseasca pe altcineva, ca eu nu am constiinta incarcata (ca l-am lasat in nu-stiu-ce fel) si ca, orice ar si, viata merge inainte... nu avem cate 50 de ani fiecare, sa consideram ca viata noastra s-a sfarsit... pana la urma, nu ne-a legat decat o casa luata impreuna... atat a fost sa fie.

Da, nu trebuie sa judecam din mila... dar, din pacate, cand esti in situatia de fata, ajungi la un moment cand nu mai stii ce decizie sa iei... Cine reuseste sa-si infranga toate astea, va avea viata un pic mai usoara...

Mult succes!


bine spus !
(ma bucur sa aud asta pt ca tocmai am trecut prin ceva asemanator )
alltheway
Postat pe 28 August 2008 18:57
De la: irsha87, la data 2008-08-27 19:40:37Shtiti fetelor!!!M-am convins de un lukru f f f bun...shi anume de faptul ca cu cit eshti mai indiferenta fatza de ei;)cu atit ei incearcaq mai mult sa te satisfaca din toate pctele de vedere:))) ........sa iti satisfaca orice moft,.,,bla bla bla...asha ca mai bine incepeti cu indiferenta sa vedeti daca vin rezultatele


ideea asta ii valabila si veninf din partea unui baiat,
si uite cum e privita indiferenta de fete, not cool ...

solutia asta ii cu atat mai banala cu cat ii pe toate gardurile,

indiferenta nu a dus niciodata la ceva bun irsha draga,
ideea asta ii dintr-o colectie de texte ce toata lumea le ofera gratuit, ... si fac exact cat costa
alltheway
Postat pe 28 August 2008 19:02
De la: oranjada, la data 2008-08-07 16:32:09
De la: acy_mik, la data 2008-08-07 16:25:54
De la: vas25, la data 2008-08-06 20:07:48mai fetelor, stau si ma uit la ce ati scris voi si ma minunez
lasatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
va pierdeti timpul cu ei, mai ales tu aci mik
nu vreau sa fiu rautacios, dar am vazut de mult prea multe ori chestia asta, si nu s-a ajuns la nimic bun. parerea mea


si eu ma minunez de mine si de faptul k accept atatea,dar am zis sa-i mai dau o sansa poate se va schimba.dc nu,nu cred k am alta solutie decat sa-l las pt k nu vreau sa mai petrec mult timp asa,angajata intr-o relatie,dar in acelasi timp singura...

eu sunt de parere ca ce nu merge din prima si scartaie...poti sa ii dai o mie de sanse sau sa o resuscitezi..ca nu o sa mearga
-

- Eu nu sunt de parere (pt ca pareristi sunt o gramada)... sunt comvins ca orice POATE sa mearga daca se vrea si daca stim cum sa facem!
Intrebarea este ... oare VREM cu adevarat sa mearga? ... siii suntem dispusi sa facem ceva in privinta asta? ...
supermiki
Postat pe 28 August 2008 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc....dar trebuie sa renunt la el 6 De la: ipahebirowtnod 19 Martie 2011 19:32
Ce e oare intre noi...? 36 De la: sniperica 8 Februarie 2010 17:04
Am nevoie de un sfat.... 21 De la: andreea1976 18 Februarie 2009 21:58
Tradarea... 33 De la: crysa_tm 1 Octombrie 2010 15:49
iubita a"inselat" 25 De la: kudika033142 1 Iulie 2009 16:28