Setari Cookie-uri

Dermatita seboreica - Help!!

Buna,

De ceva timp am dezvoltat pe scalp un fel de dermatita seboreica, pe care o tin sub control mai mult sau mai putin, insa recidiveaza... Am inteles ca nu prea se poate eradica, ci doar tine sub control. Am parul foarte des, si vad ca dupa 2 zile deja imi este gras...
Doctorita la care am fost a zis ca e pe fond nervos, nu sunt multmumita de mine, nu ma iubesc...
In rest sunt aproximativ sanatoasa, merg la fitness, incerc sa mananc sanatos, nu fumez..
Cum comentati?
Deja am intrat in panica ca nu mai scap...
Whitefox
Postat pe 7 August 2008 13:07
Prietenul meu a avut aceeasi problema in urma cu 2 sau 3 ani. Dupa ce a apelat la mai multi doctori, a ajuns la un homeopat. I-a prescris ceva tratament, a scapat de problema si a vut si alte efecte, in sensul ca de atunci n-a mai avut probleme de sanatate de nici un fel. I-a intarit sistemul imunitar. Eu zic sa incerci, nu ai nimic de pierdut, numai de castigat. Sanatate!
anamaria_szekely
Postat pe 8 August 2008 12:24
esti sigura k este dermatita seboraceik?
Incearca k unguentul Dermovat ...este eficient in boli de piele
sau demovet solutie ptr scalp
sar putea sa ai psoriazis pe baza de stres ...din ce in ce tot mai multe cazuri,medici nu sint apti (nici-unul din Romania sa spuna exact de unde se dexclansaza )ptr a da un tratament vindecabil-definitiv
ei fac experiment pe pacienti...atita tot in acest caz..
se spune k acum in Amerik ar studia indeaproape pe aceasta tema
SANATATE ITI DORESC!!
jojobv
Postat pe 29 Octombrie 2008 15:16
Tratamentul homeopat da rezultate. Daca nu urmezi tratamente hormonale. Dar trebuie sa gandesti ca vei scapa de pb. f. repede. Schimba atitutinea psihica. Va trece. Si intradevar in gen. se face pe fond de stress. Suuces.
oroles2007
Postat pe 2 Decembrie 2008 09:46
Va urez si eu un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ochelarii Pinhole 2 De la: kudika364266 6 Februarie 2011 20:43
tratament hemoroizi 3 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 08:47
tuse enervanta 11 De la: maria_70 13 Decembrie 2011 11:28
nervii.... 41 De la: kudika226898 4 Octombrie 2010 19:49
scolioza idiopatica dorso- lombara 7 De la: kudika323590 29 Septembrie 2010 11:13