Setari Cookie-uri

Caracterul nostru este influentat de zodii sau suntem unici 100%?

Buna ziua,
aduc in discutie acest subiect pentru ca am avut o discutie cu un prieten iar acesta a afirmat ca suntem unici ,caracterul nostru nefiind nicidecum influentat de zodie.Ce parere aveti?
claudea69
Postat pe 7 August 2008 19:28
care-i prostu' ala care a zis asa ceva!? ca am fi unici!
nu exista asa ceva. suntem turnati intro forma de zodie fie ca ne convine au ba. orice deviere de la semnalmentele unei zodii este considerata erezie si se pedepseste cu arderea pe rug in piata centrala.
in concluzie , zodia predispune , nu impune! iar unicitatea vine din proportiile pe care fiecare om le are din caracterele unei zodii!
multumita?

Postat pe 7 August 2008 20:37
Doamne ce aberatie!!!
Pai asta ar insemna ca esti cvasiclona cu toti aia nascuti in aceeasi zi cu tine, daca nu la semnalmente, macar la caracter si la aichiu :D
googoodoll
Postat pe 7 August 2008 20:50
ce-mi plac mie treburile astea cu zodii... hai sa gandim un picut:
Avem 12 zodii X 12 tipuri de ascendent = 144 tipuri de oameni
Doar atat?
Ce plictisitooor...
amme22
Postat pe 7 August 2008 21:51
De la: geo32, la data 2008-08-07 20:37:58care-i prostu' ala care a zis asa ceva!? ca am fi unici!
nu exista asa ceva. suntem turnati intro forma de zodie fie ca ne convine au ba. orice deviere de la semnalmentele unei zodii este considerata erezie si se pedepseste cu arderea pe rug in piata centrala.
in concluzie , zodia predispune , nu impune! iar unicitatea vine din proportiile pe care fiecare om le are din caracterele unei zodii!
multumita?


dap...asa e!
sweetpink
Postat pe 7 August 2008 21:54
si daca esti chinez!!?

Postat pe 7 August 2008 21:54
eiii... daca esti chinez mai imultesti cu 4 (apa, foc, pamant, metal) si iti da 576
Tot plictisitor. Exista riscul sa ma intalnesc cu mine insumi de cateva ori pe zi.
amme22
Postat pe 7 August 2008 21:55
Ema ai uitat de cel floral si cel cu arbori(am uitat cum se numeste) si mai e ala cu animale.Stii ca fiecare an e anul...nu stiu cui...
sweetpink
Postat pe 7 August 2008 22:06
ei, ala floral e nesemnificativ, poate intra in ghiveciul ala cu zodii.
Pt ala cu animale, bine sunt de acord. Imultim totul cu 12 tipuri de animale. Ok? da 6912 caractere diferite. In cazul asta poti da nas in nas cu tine insuti macar o data pe luna si de 2 ori cand ai tupeul sa parasesti orasul tau.
In cazul in care vrei sa faci o clasificare deja devine mult prea complicat pt a afla adevarul despre fiecare om in parte.
amme22
Postat pe 7 August 2008 22:09
Mai.. voi radeti.. dar pe mine zodia mea ma caracterizeaza in proportie de 98% !! Sunt de acord cu faza ca suntem unici.. dar asa cum a spus geo.. unicitatea vine din proportiile pe care fiecare om le are din caracteristicile unei zodii

Postat pe 7 August 2008 22:33
o fi...
amme22
Postat pe 7 August 2008 22:48
Pana la urma suntem unici dar totusi suntem influentati de zodie !?!...
claudea69
Postat pe 7 August 2008 22:59
eu zic ca pana la urma zodiile nu au nici o treaba cu noi. Divertisment si atat. De noi depinde cum alegem sa fim.
Mai bine plec la somn ca iar va stric iluziile
amme22
Postat pe 7 August 2008 23:05
inseamna ca la mine e vorba de o stranie coincidenta.. pt ca zodia mea ma caracterizeaza exagerat de bine

Postat pe 7 August 2008 23:08
emma draga , deja m-ai facut sa-mi schimb parerea despre tine cu 360 de grade!
sa-mi distrugi tu visu' mieu de varsator sadea!! reao! si io care ma credeam....unic!!

oana mon amour, cred ca cine a scris despre zodia varsator prima data , te-a intrebat pe tine!
cum esti? de ce esti? da' de ce esti? unde esti!?

Postat pe 7 August 2008 23:12
nu cred ca m-a intrebat pe mine.. sau cine stie, poate intr-o viata anterioara eu am fost cea care a definit fiecare zodie in parte.. si m-am hotarat ca in viata asta sa iau toate calitatile (si nu numai) unui varsator ca sa vad cum e..

Postat pe 7 August 2008 23:22
Ah, Geo, Geo...vino aici sa-ti dau un tzuc ! [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img158.imageshack.us/img158/8287/baciqr3.gif[/IMG][/URL]
Noi suntem unici (adica, noi varsatorii ..sa fie clar )pentru ca suntem romantici, artisti si avangardisti prin defintie! Exista deosebiri mici intre noi, legate de ziua, ora, minutul , secunda...pozitionare geografica...si..de punctul in care a ajuns galaxia noastra in expansiunea ei prin univers ,atunci cand ne-am nascut!
ance32
Postat pe 7 August 2008 23:27
da. tre' sa tinem cont si de viteaza spermatozoizilor la impactu' cu gaura neagra! daca s-au dat de-a dura sau au inotat!!
desigur si de pozitia planetelor. daca erau aliniate sau alandala pe orbite, daca steau polara era in pauza de masa, daca alfa centauri se cracana de ras la ce citea p-aici!!

Postat pe 7 August 2008 23:37
ance32
Postat pe 7 August 2008 23:40
mai.. eu insist.. la mine au prins exact viteza ideala iar la impact s-au dat jumate' de-a dura si restul drumului au inotat ca deh.. trebuia sa ajunga si ei cumva, cat de repede.. clar, planetele erau aliniate perfect, steaua polara mai avea o ora pana intra in pauza de masa.. si uite asa lua viata o varsatoare veritabila! Sac!

Postat pe 7 August 2008 23:41
Ma ametiti prea tare...nu stiu ce sa mai cred...ori e ora de vina:)...
claudea69
Postat pe 7 August 2008 23:58
poi....nu stiu....cel putin la mine depinde si de zodii....de exemplu eu si matusa mea suntem taur si avem aceleasi gusturi si avem tot ce ii este caracteristic zodiei taur adica iubeste luxul si este incapatanat
Katte02
Postat pe 9 August 2009 01:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 3 De la: liliana2005 13 Februarie 2009 14:47
Eu capricorn, el rac... 15 De la: Gia_Cory 25 Noiembrie 2009 14:56
grabirea/amanarea ciclului menstrual fara complicatii?! 8 De la: Viorica_Comsa 22 Februarie 2012 15:45
fetelor.. un cadou dragutz pentru un varsator.. ce propuneti? 3 De la: kudika087614 23 Decembrie 2009 00:52
vand costum de baie 1 De la: nicoleta_ungureanu28 9 Iulie 2010 22:00