Setari Cookie-uri

cu cine e compatibila femeia leu?

sunt interesata pt k atunci knd intreb zodia pers de sex opus am o oarecare retinere dak e vb de pesti sau scorpion...
NightGirl
Postat pe 7 August 2008 09:53
cea mai buna compatibilitate cu sagetatorii, sata daca ajungi sa-i intelegi

Postat pe 7 August 2008 10:39
din experienta mea de leoaica pot sa-ti spun ca sunt compatibila cu gemeni, scorpioni si mai nou si mai interesant cu balantele. Nu cred ca neaparat trebuie sa punem accent pe zodie, cred ca conteaza mai mult personalitatea, educatia ................ Trebuie sa gasesti puncte de interes comun, scopuri care sa va apropie, placeri ale vietii pe care sa le atingeti in doi. Nu cred ca m-am exprimat prea clar dar sper sa intelegi ce am vrut sa spun.
2anaconda
Postat pe 12 August 2008 18:13
teoria spune ca e compatibila cu sagetatori, gemeni si berbeci. Unul din fostii mei a fost berbec si a fost super naspa. Actualul este gemeni, si iar nu garantez... Iar sagetatori nu am cunoscut decat o tipa cu care ma inteleg bine, dar na... ca si amica :D...In schimb e valabila faza cu balantele. Pana acum m-am inteles foarte bine cu balantele. :P
nicoleta232005
Postat pe 12 August 2008 20:34
Sunt leoaik...o relatie leu-scorpion n-are nici o sansa!sau cel putin asa a fost la mine...
tweety87
Postat pe 24 August 2008 15:51
eu sunt leoaica si am avut prieten sagetator...din acea relatie pot s spun ca totul era posibil intre noi, ne intelegeam in primul rand ca prieteni f bine, pt ca cel d langa tine nu trebuie sa-ti fie numai iubit ci si prieten; cea mai buna comunicare posibila, sunt foarte deschisi, atenti, comunicativi, intelegatori.. poate putin cam distrati si superficiali in ceea ce priveste viata dar daca gasesti sagetatorul potrivit care sa te vada ca p singura femeie succesul in viata alaturi de el este garantat! actualmente am iubit de 3 ani care este fecioara. ne intelegem bine dar marea lor problema este ca nu sunt comunicativi; cu ei e ca si cum construiesti un zid cu caramizi lipsa! in schimb sunt familisti convinsi si pentru ei nevasta e cea mai importanta! nu cred f tare in zodii pentru ca nici-un om nu se aseamana cu altul.. acum bafta in alegeri!

Postat pe 28 August 2008 23:18
si eu sunt leoaica,si m-am inteles f bine cu berbecii,unul dintre fosti cu care am stat aproape 3 ani era berbec,ma cam intep cu scorpionii si fecioarele care mi se par prea critice,dar recent de cateva luni am inteles ca sunt total compatibila cu sagetatorii,si ca amici dar mai ales ca iubiti,sunt f buni amanti ,nu ai cum sa te plictisesti cu ei nici in pat ,nici in restul timpului.
myselfana27
Postat pe 6 Septembrie 2008 12:42
eu sunt leoaica,iar iubitul meu este varsator...astrele nu ne dau sanse pe termen indelungat,insa ne asigura o viata tumultuoasa in dormitor...cu atat mai bine!!!
deocamdata ne iubim,sper sa tina
va pup!

Postat pe 12 Septembrie 2008 08:58
leoaica-berbec :)) merge in special in pat (compatibilitate f mare)insa daca ti se uraste de atata bine ... risti sa te plictisesti si cauti altceva... cu si mai multa andrenalina;
leoaica-pesti :(( no way... nimik nu merge;
leoaica-varsator mhh de la caz la caz ma rog depinde si de temperament...nu prea recomand
leoaica-sagetator relationeaza k... dar daca el incearca s-o faca pe "desteptul" s-a fript...
leu-leu: exploziv de-a dreptul, conflicte si orgolii exacerbate nu-i recomandat sa risti doar ca sa vezi care lasa de la el, dominarea cred ca e caracteristica pentru amandoi... deci... daca nu e un joc de interese la mijloc nu dureaza mai mult de-o saptamana;
ma simt bine cu un geaman... asa dual cum e, are propriul farmec si mister... nu stiu cum reuseste dar ma surprinde intotdeauna ... pe cuvant de leoaica....
PS nu luati in seama tot ce inseamna astrologie si compatibilitati sigur ca exista predispozitii ale nativului sau influente insa pana la urma totul depinde de personalitate, temperament, empatie, nivelul si usurinta cu care comunica... si nu in ultimul rand de propriile reguli pe care si le face cuplul respectiv.
aqnana
Postat pe 12 Septembrie 2008 21:09
Sunt leoaica si am o relatie de aproape 2 ani cu un capricorn.De ce sa nu recunosc ca la inceput a fost foarte greu,insa s-a lasat schimbat si a si vrut sa se schimbe iar dupa asta totul a mers perfect...bine mici certuri din cauza orgoliului meu au existat dar cand ajungi sa iubesti inveti sa mai si lasi de la tine...este comunicativ,atent,tandru,intelegator si posesiv...chiar fooaaarteee si depune tot sufletul sau..insa este numai al tau daca il convingi ca si tu esti la randul tau cu adevarat doar a lui sooo go for it pentru o relatie de durata zic ca se merita foarte mult insa trebuie sa renunti la unele chestii pe care ti le cere ca sa vada ca ai fi in stare de orice pentru el.Pana la urma....cui nu ii place sa vada ca persoana iubita ar da orice pentru a te vedea fericit/fericita??
elizzza
Postat pe 12 Septembrie 2008 21:22
Care sunt parerile voastre cu privire la relatia "Leu"-oaica - "Fecior"?
numai
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:15
raspuns la intrebarea : e compatibila leoaica cu feciorul?
ce pot sa zic e ca sunt leoaica si sotul meu e fecior - deci se poate, dar dupa lungi contradictii. chiar este adevarat ca fecioara e prea criticista iar leul nu suporta prea mult ; dar e si frumos ptr ca fecioara are multe calitati si stie sa ajunga la sufletul leului. ajung sa se iubeasca.
aureli
Postat pe 17 Septembrie 2008 12:10
De la: aureli, la data 2008-09-17 12:10:06raspuns la intrebarea : e compatibila leoaica cu feciorul?
ce pot sa zic e ca sunt leoaica si sotul meu e fecior - deci se poate, dar dupa lungi contradictii. chiar este adevarat ca fecioara e prea criticista iar leul nu suporta prea mult ; dar e si frumos ptr ca fecioara are multe calitati si stie sa ajunga la sufletul leului. ajung sa se iubeasca.
multumesc mult.as vrea sa fii mai concreta.ce o face pe o leoaica fericita?cum te-a cucerit sotul tau?cum te cucereste?etc.
numai
Postat pe 17 Septembrie 2008 22:27
Imi permit sa raspund la intrebarea ce o face pe o leoaica fericita,deoarece sunt o leoaica convinsa (daca pot spune in felul acesta). Leoaicei ii trebuie multa atentie din partea iubitului,sa simta ca este iubita si mai ales sa i se aminteasca mereu acest lucru, fie prin vorbe fie prin fapte (mangaieri, sarutari si mici suprize,cum ar fi o felicitare cu "te iubesc" in cutia postala).
Poate am fost prea subiectiva... las si pe celelalte leoaice sa-si exprime parerea...

Postat pe 18 Septembrie 2008 16:22
femeia leu e compatibila cu vacile, cainii, pisicile, serpii, broastele, caii, magarii, soparlele, si uneori cu mustele !
Sabrina_Nede
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:24
Pt tweety87: Imi pare rau ca nu a mers relatia, dar cred ca era valabil doar in cazul tau. Eu sunt leoaica si iubitul meu este scorpion, suntem impreuna de 3 luni si ne intelegem de minune. Deci chiar nu cred ca zodiile te pot influenta atat de mult, conteaza intelepciunea de care dau partenerii dovada, respectul pe care si-l ofera unul altuia si nu in ultimul rand, iubirea reciproca. In final trebuie sa fie compatibili pe toate planurile, iar daca nu sunt, sa gaseasca o solutie de mijloc care sa-i multumeasca pe amandoi.
sonnya_man
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:07
raspuns la intrebarea: ce face o leoaica fericita?
dupa cum s-a spus deja, orice leoaica (si, de fapt, orice femeie) are nevoie de atentie, de a se simti cea mai importanta in viata lui. are nevoie sa fie rasfatata material, spiritual si din toate punctele de vedere. Ii place sa fie flatata, dar atentie! Flatarile trebuie sa fie sincere, altfel au exact efectul contrar. Nu-i place prefacatoria! Cel putin asa se spune.
nicoleta232005
Postat pe 1 Octombrie 2008 16:13
Dar leu-varsator...ce parere aveti?
tweety87
Postat pe 1 Octombrie 2008 23:34
leoaica-varsator: relatie exploziva...in sensul pozitiv! merita incercat!

Postat pe 2 Octombrie 2008 12:04
Imi pare rau ca nu pot sa fiu concreta. Fiecare relatie este unica ; sunt anumite caracteristi pentru fiecare zodie in parte , dar nu la fiecare persoana aceea caracteristica este la fel de intensa. descopera ce-i place dar nu te oferii pe tava , mie una nu-mi plac oamenii care pot fi cuceriti usor sau sunt prea insistenti in a ma cuceri .
aureli
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:31
multumesc mult.as vrea sa fii mai concreta.ce o face pe o leoaica fericita?cum te-a cucerit sotul tau?cum te cucereste?etc.[/quote]

intrebarea nu este cum te-a cucerit sau cum te cucereste inca , ci cum va cuceriti unul pe altul ? e totusi o relatie , iar o relatie nu inseamna 1 singura persoana ci 2 persoane .
aureli
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:38
dupa parerea mea, compatibilitatea tutturor zodiilor din horoscop depinde si de ora si de ziua si de anul si de orasul nasterii fiecarei persoane.Pt ca ascendentul spune mult despre felul persoanei dupa varsta de 30 ani.si daca o persoana e nascuta si crescuta intr-un sat indpartat are conceptii mult diferite de o persoana nascut asi crescuta in centru unui oras mare si dupa mine nu vor fi niciodata compatibili si multe altele...
cristal253
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:54
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-18 16:24:37femeia leu e compatibila cu vacile, cainii, pisicile, serpii, broastele, caii, magarii, soparlele, si uneori cu mustele !

ai fost simpatica, am ras cu lacrimi desi sunt tot leoaica
cristal253
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:56
compatibila esti cu cine te face sa te simti speciala si chestia asta cu zodile credema am prieteni care zodicul nu le-ar da sanse, si se inteleg super. Ca uite sa iti dau un exemplu eu sunt in zodia fecioara si cum ar zice zodiacul ar trb sa fiu timid cand e exact invers imi place sa ies in evidenta si sa fiu mereu sef. Cea mai buna compatibilitate e cea pe care ti-o dicteaza inima
besliu_mihai
Postat pe 20 Octombrie 2008 14:56
sweetpink
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:02
fecioara vrea sa fie sef dar e ffff critica si de asta e insuportabila pt un leu.
asa cum am specificat mai sus o relatie intre doua persoane depinde de ffff multe, nu numai de zodie, ci si de ascendent, ora nasterii , ziua, orasul, aura persoanei, s.a.m.d
cristal253
Postat pe 22 Octombrie 2008 14:13
OKKK-PESTE,,YUBY
ALYFELYLOW
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:17
ANCEARCA-PESTI,,YUBY.....ESTE-OKKK
ALYFELYLOW
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:20
pestii de regula au cel putin 2 femei cu care merg in paralel, nu cred ca m-ar interesa nici daca as fi libera un barbat in zodia asta...sau poate doar ca prieten
cristal253
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:58
femeia leu poate fi compatibila cu sagetatorul, cu berbecul, gemenii si balantele...apoi depinde si de celelalte caracteristice, ascendentul, ziua in care s-a nascut, orasul, tara, aura persoanei, coeficentul de inteligenta a fiecaruia etc. .pt ca compatibilitatea sa fihttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19293.html#e buna
cristal253
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu balanta-el fecioara-ce ziceti de cuplul asta 7 De la: kudika058005 21 August 2009 22:45
o intrebare? 13 De la: Iubytzy_k 1 Aprilie 2009 13:25
relatia fecioara-fecioara 18 De la: elena_rbl_2005 4 Aprilie 2009 17:01
eu leoaica el peste? 18 De la: kudika023896 16 Septembrie 2009 16:42
El BERBEC eu LEU 12 De la: yumalai 15 Mai 2009 16:04